Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.01.2018., 23:50   #1021
Quote:
infra red kaže: Pogledaj post
Pa vjerojatno ovisi i o ostalim aspektima koje radi, a definitivno je bitan i znak. Moj je u Blizancu, znaci ni sam po sebi nije nesto fokusiran ni poduzetan , osim u brbljanju i razmisljanju. Isto tako pogledaj i kojom ti kucom vlada. Meni je trad. vladar 1. i vladar 5. Valjda je zato kod mene naglasenije to kod veza/zaljubljivanja itd.

Meni toliko ne utjece Mars-Neptun aspekt na prijateljstva. Iako sam bliska s par ljudi nemam tu ovisnicku vezu s njima, drugim rijecima mogu i bez njih.
Ali sjecam se kad sam bila mladja primjer...frendica mi je stalno kasnila kad bi se trebale naci i to ne 10-15 min. vec sat-dva i ja sam je tako cekala po sat-dva nekih dobrih pola godine. Bio mi bed ljutiti se na nju, nekako mi je bilo zao...znam. Nije to radila meni namjerno, svugdje je tako kasnila. Nakraju sam ja odlucila dolaziti sat vremena kasnije da ne cekam, i gle vraga, ona pocela dolaziti na vrijeme...
Pa svakako, ali meni je u Raku a vlada 11. kućom, a suvladar je 5.kuće. Osim tog aspekta radi trigon sa Merkurom, Suncem i Plutonom, pa hajde nije loše aspektiran.
S tim da sam prije imala nekoliko prijatelja koji su bili tako “ovisnički” i smetalo bi im da se družim s drugima i tako neke stvari, ali ništa što se nije moglo otkantati.
Ice_scorpio is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 00:06   #1022
Quote:
Ice_scorpio kaže: Pogledaj post
Pa svakako, ali meni je u Raku a vlada 11. kućom, a suvladar je 5.kuće. Osim tog aspekta radi trigon sa Merkurom, Suncem i Plutonom, pa hajde nije loše aspektiran.
S tim da sam prije imala nekoliko prijatelja koji su bili tako “ovisnički” i smetalo bi im da se družim s drugima i tako neke stvari, ali ništa što se nije moglo otkantati.
Interesantno. Na koji nacin se tebi ispoljava ova opozicija?
__________________
Be patient in affliction, joyful in hope, faithful in prayer
infra red is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 14:55   #1023
Quote:
infra red kaže: Pogledaj post
Interesantno. Na koji nacin se tebi ispoljava ova opozicija?
Pa prvo iako je Mars u raku opoz. Neptun nikad nisam bila bezvoljna i neaktivna, još kao dijete sam upisivala razne sportove, kasnije se rekreativno bavila i još uvijek volim fizičke aktivnosti i bavim se rekreativno, a bila sam i dobra u svim tim tjelesnim aktivnostima i kroz školu itd.
S druge strane imam epizode kada se volim izležavati i lijenčariti, ali vjerujem da to svakome dođe.
Jedino što bih pripisala tom Mars180Neptun je eksperimentiranje s lakim drogama i istospolnim odnosima prije, te da mi mora odnos bit uzbudljiv nikako dosadan.. možda i određeni fetiši zbog ovog aspekta
Budući da Mars vlada 11.kućom i suvladar je 5.kuće imala sam prije strogo seksualni odnos s prijateljem i bio je skriven, točnije nitko i ne zna za to osim nas, međutim to je kratko trajalo i brzo se završilo, a i nismo više prijatelji.
Također trenutno sam u vezi s dugogodišnjim prijateljem, i ta veza je zasad super, dosta strastvena, upoznavanje na nekom skroz drugačijem nivou iako smo se dugo družili..
A imala sam i jednu vezu u kojoj se osoba opsesivno zakačila na mene, to je završilo, a i među prijateljstvima je bilo takvih što su se lijepili prijateljski, ali nikako nije bilo sada da me netko ružno iskoristio ili da sam ja idealizirala pretjerano, te da se nisam mogla zauzeti za sebe i raskrstiti odnose koji mi nisu odgovarali.
Vjerovatno jer je Mars podržan pozitivno drugim aspektima, a ta opozicija s neptunom se doslovno odrazila na ta neka propala prijateljstva i razna eksperimentiranja u prijateljstvima, grupama..
eto ako to uopće potpada pod taj aspekt Mars180Neptun.
Ice_scorpio is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 15:55   #1024
Quote:
Ice_scorpio kaže: Pogledaj post
Pa prvo iako je Mars u raku opoz. Neptun nikad nisam bila bezvoljna i neaktivna, još kao dijete sam upisivala razne sportove, kasnije se rekreativno bavila i još uvijek volim fizičke aktivnosti i bavim se rekreativno, a bila sam i dobra u svim tim tjelesnim aktivnostima i kroz školu itd.
S druge strane imam epizode kada se volim izležavati i lijenčariti, ali vjerujem da to svakome dođe.
Jedino što bih pripisala tom Mars180Neptun je eksperimentiranje s lakim drogama i istospolnim odnosima prije, te da mi mora odnos bit uzbudljiv nikako dosadan.. možda i određeni fetiši zbog ovog aspekta
Budući da Mars vlada 11.kućom i suvladar je 5.kuće imala sam prije strogo seksualni odnos s prijateljem i bio je skriven, točnije nitko i ne zna za to osim nas, međutim to je kratko trajalo i brzo se završilo, a i nismo više prijatelji.
Također trenutno sam u vezi s dugogodišnjim prijateljem, i ta veza je zasad super, dosta strastvena, upoznavanje na nekom skroz drugačijem nivou iako smo se dugo družili..
A imala sam i jednu vezu u kojoj se osoba opsesivno zakačila na mene, to je završilo, a i među prijateljstvima je bilo takvih što su se lijepili prijateljski, ali nikako nije bilo sada da me netko ružno iskoristio ili da sam ja idealizirala pretjerano, te da se nisam mogla zauzeti za sebe i raskrstiti odnose koji mi nisu odgovarali.
Vjerovatno jer je Mars podržan pozitivno drugim aspektima, a ta opozicija s neptunom se doslovno odrazila na ta neka propala prijateljstva i razna eksperimentiranja u prijateljstvima, grupama..
eto ako to uopće potpada pod taj aspekt Mars180Neptun.
Mislim da je Mars-Neptun vise idealiziranje nego strast. Ono zaljubljen/a u ljubav vise nego u stvarnu osobu.
I ja sam se uvijek bavila sportom, jer mi je Mars na DC, ali nekako mrzim fizicku nelagodu. Sklona sam mazohizmu, dakle definitivno ne odustajem od fizickih napora, ali mrzim osjecaj napora i naprezanja.
__________________
Be patient in affliction, joyful in hope, faithful in prayer
infra red is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 16:32   #1025
Quote:
Ice_scorpio kaže: Pogledaj post
Pa da, ima smisla to ali opet bi taj Mars u aspektu s Neptunom trebao biti razvodnjeniji
1. Ovo što veliš "ne bi li taj Mars opozicijom trebao biti "razvodnjeniji"" - da ali...kod tebe je zapravo ta opozicija širokog orbisa (gotovo 10º) pa ju ne osjećaš kao što bi ju osjećala da je manjeg orbisa i ne toliko kroz neke konkretne događaje. Ona zapravo više isplivava vani kroz nesvjesne kanale, npr. u snovima (Neptun) sam ju često vidjela kod tebe.


2. Neptun u opoziciji je zapravo u točci koja je najudaljenija od planete koju opozicionira i kao takav on planeti na "nevidljivi" način "izvlači" energiju. To "izvlačenje" energije se može manifestirati iznutra kao osjećaj "srama" osobe kada treba ispoljiti/izraziti ono što ona jest (ili svoju nagonsku volju). Kao da postoji potreba da se od same sebe prekrije/sakrije/poništi agresivni poriv, a onaj "sirovi" instinkt kao da se zbog nekog "nevidljivog kodeksa dobrote" ne smije pokazati.



Tj. ovdje je Mars jako reaktivan (Mars u raku)...pa je u pitanju i reakcija i projekcija (opozicija) na vlastitu slabost i bespomoćnost (Mars u raku) koje je osoba ipak duboko u sebi svjesna. Da budem konkretnija, ova opozicija muku muči s dilemama - kako netko tko uvijek brani nemoćne i slabe može prema istim takvima u nekoj situaciji sam biti ohol, sebičan ili čak zao (ili se pokazati takvim)? Kakva je ona onda osoba kada može tako izigrati sebe? (ovo shvati metaforički )


Dakle, s jedne strane ova opozicija se srami vlastite agresivnosti i vlastite nagonske prirode, plaši se da ako pokaže svoje pravo lice bez ikakve zadrške da će na površinu isplivati njena grubost ili "neki podli" dio nje. I zato ona tu svoju instinktivnu prirodu na neki način stalno sakriva i ne da joj da se u potpunosti izrazi. Što ako izađe na površinu? Što ako ispliva van pa se vidi da ona nije tako "dobro dijete" kao što to drugi misle? Da, možda zvuči naivno...ali to je u osnovi ovog aspekta.

Probaj si vidjeti da li ima sjećanje na neku situaciju iz ranog djetinjstva gdje si pokazala svoju "pravu" nagonsku prirodu, a naišla na osudu ili posramu od okoline? (ovo čak može biti nešto čega se osoba ne sjeća, ali vrlo često takve stvari isplivavaju vani ako osoba radi na sebi kroz neki vid duhovna čišćenja)




P.S. Ne znam da li se sjećaš svojih snova, jedan je bio s djetetom u kojem živi zlo, pa drugi u kojem se pokaže kako su i djeca zapravo objesna i zla, pa treći s ovim animalnim nagonima koje sve osoba drži zatvorenim dijelom sebe...u svim njima se ogleda ova opozicija.

Zadnje uređivanje Fish 1968 : 18.01.2018. at 19:13.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 17:22   #1026
Sad digresija. ja nemam kontakt Mars-Neptun, pa imam takve neke obrasce ponašanja u smislu da kočim svoju "zlu" stranu. Doduše, ja sam svjesna kad se ona pojavi, samo ja ne znam jel se posramim, samo pomislim ok, sad će onaj drugi skužiti da se pojavilo, i odbaciti će me, pa se onda sve uzjebem.
Maddie is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 17:32   #1027
Quote:
Maddie kaže: Pogledaj post
Sad digresija. ja nemam kontakt Mars-Neptun,
Ali imaš Mars 90º Sunce u ribama.

Quote:
...pa imam takve neke obrasce ponašanja u smislu da kočim svoju "zlu" stranu. Doduše, ja sam svjesna kad se ona pojavi, samo ja ne znam jel se posramim, samo pomislim ok, sad će onaj drugi skužiti da se pojavilo, i odbaciti će me, pa se onda sve uzjebem.
To ti se stručno zove Neptunov kompleks.

Neptun je planeta koja si postavlja "visoke duhovne kriterije" (a što je najgore sve je to na nesvjesnoj razini pa teško živi bez osjećaja krivnje).
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 17:58   #1028
I ja sam mislila da je do tog aspekta, ali nisam bila sigurna, činilo mi se da bi moglo biti far-fetched. Al eto, ako ti kažeš da je tako, onda je tako.

Eh, taj Neptun nikad nešto lijepo od njega.
Maddie is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 18:10   #1029
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Ali imaš Mars 90º Sunce u ribama.
Oprostite na off-u. Koliko su jake takve veze u natalu, poput ove navedene?
Takvim nacinom gledanja cini mi se da mi je svaka planeta sa svakom povezana.
Evo ne vidim vezu Marsa i Neptuna u svojo karti. To je valjda sve sto ne mogu povezati.
nimfaKalipso is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 18:29   #1030
Quote:
Maddie kaže: Pogledaj post
I ja sam mislila da je do tog aspekta, ali nisam bila sigurna, činilo mi se da bi moglo biti far-fetched. Al eto, ako ti kažeš da je tako, onda je tako.

Quote:
Eh, taj Neptun nikad nešto lijepo od njega.
Eeh da, lako je biti Mars bez upliva Neptuna ili Saturna, onda nema srama ili grižnje savjesti od djela.

Quote:
nimfaKalipso kaže: Pogledaj post
Oprostite na off-u. Koliko su jake takve veze u natalu, poput ove navedene?
Takvim nacinom gledanja cini mi se da mi je svaka planeta sa svakom povezana.
Evo ne vidim vezu Marsa i Neptuna u svojo karti. To je valjda sve sto ne mogu povezati.
Nisam sigurna da razumijem na što točno misliš, ali svaki natal je priča za sebe.

Ovdje se radi o vrlo jakoj vezi planeta: Neptunova Sunca koje predstavlja naš osnovni identitet te njegova gotovo egzaktnog kvadrata na Mars.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 18:37   #1031
Primjer: Ako imam planetu X koja je u aspektu sa planetom Y ciji je vladar planeta Z, gledali se da su onda i X i Z u kontaktu?

Ovdje je primjer Sunce, pa ne znam jel’ vrijedi opcenito ili zbog toga sto je Sunce ipak jedna od najvaznijih planeta u natalu.

Ili konkretnije, da je umjesto Meddinog Sunca na tom mjestu bio Saturn bi li se i dalje smatralo da su Mars i Neptun u kontaktu?

Zadnje uređivanje nimfaKalipso : 18.01.2018. at 18:55.
nimfaKalipso is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 18:44   #1032
,,

Nekako taj Riblji "fond" izražen, baš ne vrijedi za dobra, općenito.

U mene je Mjessec 90 Neptun i pri tom Neptun 90 Mars....

Ja bih po ovome trebala biti heroinski zavisnik ili ko zna štoo..
Rejnna is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 19:05   #1033
Quote:
Rejnna kaže: Pogledaj post
Nekako taj Riblji "fond" izražen, baš ne vrijedi za dobra, općenito.

U mene je Mjessec 90 Neptun i pri tom Neptun 90 Mars....

Ja bih po ovome trebala biti heroinski zavisnik ili ko zna štoo..
I ja imam neptun 90 Mjesec, pa 180 mars, 180 merkur, 120 venera, al za Neptun imam samo riječi hvale. ne gledam ga crno, ne bunim se, il me to previše zamaglio ...
__________________
The root of all evil will die if not watered
Ruby Soho is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 20:41   #1034
...

Quote:
Ruby Soho kaže: Pogledaj post
I ja imam neptun 90 Mjesec, pa 180 mars, 180 merkur, 120 venera, al za Neptun imam samo riječi hvale. ne gledam ga crno, ne bunim se, il me to previše zamaglio ...
O pa, skoro smo na istom u ovom maglovitom svijetu

Meni je
Mo90Neptun
Mars90 Neptun
Mars 180 Mjesec (u Ribama)

Vole ljudi da me lažu i mažu, a ja volim da im pohranim iluziju, ne znam dal je kod tebe isto i da li te varaju ljudi generalno gledano.....
Rejnna is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 21:18   #1035
Quote:
Rejnna kaže: Pogledaj post
O pa, skoro smo na istom u ovom maglovitom svijetu

Meni je
Mo90Neptun
Mars90 Neptun
Mars 180 Mjesec (u Ribama)

Vole ljudi da me lažu i mažu, a ja volim da im pohranim iluziju, ne znam dal je kod tebe isto i da li te varaju ljudi generalno gledano.....
Varali su me kad sam bila mlađa jer sam to i dopustila, gledala sam laži u oči i molila za još.
Sad se to ne događa jer sam otišla u drugu krajnost i ne dam ni priliku, i trudim se ne lagati samoj sebi.
Ukratko.
__________________
The root of all evil will die if not watered
Ruby Soho is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 21:34   #1036
..

Quote:
Ruby Soho kaže: Pogledaj post
Varali su me kad sam bila mlađa jer sam to i dopustila, gledala sam laži u oči i molila za još.
Sad se to ne događa jer sam otišla u drugu krajnost i ne dam ni priliku, i trudim se ne lagati samoj sebi.
Ukratko.
Ja nekako sa godinama ne želim ni ulaziti u rasprave, objašnjenja, niti slično.
Uvijek dam priliku da vidim kud to ide ..a onda najnormalnije reagujem na muljanja , nestankom.....

Ne podnosim jeftine manipulatore, dvolične spodobe, za koje sam magnet,
Rejnna is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 23:33   #1037
@Fish, da ne quotam cijel post, svakako vrijedi to kroz snove, i svakako je istina to o suzdržavanju nagonske prirode koju imam izraženu, iako bih rekla da se to prije više suzbijalo, jer sada se i ne sramim sebe kao ni svojih želja i akcija, jer svjesna sam da sigurno ponekad griješim kao i svi. Također, sjećam se situacija kad sam krila određene stvari zbog straha od osude, međutim već odavno me nije briga hoće li me netko i zbog čega osuditi, a sama nisam sklona osuđivanju drugih. Isto tako shvatila sam da najbolje tu svoju nagonsku prirodu mogu iskazati seksualnim putem, i to mi sigurno pomaže jer imam osjećaj da je nužno da tu energiju trošim negdje.

Ono što sam htijela reći da se kod mene taj aspekt nije odrazio u smislu da me drugi ljudi tlače, a da se ja ne znam/ne smijem/ne mogu oduprijeti, kao ni u idealiziranju drugih, a ni u mlitavosti/neaktivnosti/smotanosti itd. budući je Ma ipak u 1.polju.
Ice_scorpio is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2018., 10:12   #1038
Quote:
nimfaKalipso kaže: Pogledaj post
Primjer: Ako imam planetu X koja je u aspektu sa planetom Y ciji je vladar planeta Z, gledali se da su onda i X i Z u kontaktu?

Ovdje je primjer Sunce, pa ne znam jel’ vrijedi opcenito ili zbog toga sto je Sunce ipak jedna od najvaznijih planeta u natalu.

Ili konkretnije, da je umjesto Meddinog Sunca na tom mjestu bio Saturn bi li se i dalje smatralo da su Mars i Neptun u kontaktu?
U natalnoj karti su energije isprepletene i postoje različiti tipovi energetskih kontakata.

Dakle, jedna stvar je aspekt, a druga stvar je položaj planete u znaku pri čemu svaka planeta u znaku vibrira energetskom vibracijom tog znaka. Svaka planeta u znaku će uvijek odražavati određene kvalitete i osobine tog znaka (a samim time i njihova vladara). Saturn u lavu ne vibrira isto kao npr. Saturn u ribama. Ako ti je lakše možeš ići preko slika...zamisliš sebe da surfaš u moru na dasci i naletiš na oštru (Mars) hrid/kamen (Saturn)...to bi recimo bila slika Marsa u strijelcu 90º Saturn u ribama. Ovisi što je u takvoj karti dominantnije Mars ili Saturn, ako je Saturn onda bi se najvjerojatnije polomio dio tijela koji je u području zgloba nogu. Ako je Mars dominantniji onda bi ozljeda više bila tipa posjekotine i krvarenja, itd...
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2018., 10:37   #1039
Quote:
Ice_scorpio kaže: Pogledaj post
@Fish, da ne quotam cijel post, svakako vrijedi to kroz snove, i svakako je istina to o suzdržavanju nagonske prirode koju imam izraženu, iako bih rekla da se to prije više suzbijalo, jer sada se i ne sramim sebe kao ni svojih želja i akcija, jer svjesna sam da sigurno ponekad griješim kao i svi. Također, sjećam se situacija kad sam krila određene stvari zbog straha od osude, međutim već odavno me nije briga hoće li me netko i zbog čega osuditi, a sama nisam sklona osuđivanju drugih. Isto tako shvatila sam da najbolje tu svoju nagonsku prirodu mogu iskazati seksualnim putem, i to mi sigurno pomaže jer imam osjećaj da je nužno da tu energiju trošim negdje.

Ono što sam htijela reći da se kod mene taj aspekt nije odrazio u smislu da me drugi ljudi tlače, a da se ja ne znam/ne smijem/ne mogu oduprijeti, kao ni u idealiziranju drugih, a ni u mlitavosti/neaktivnosti/smotanosti itd. budući je Ma ipak u 1.polju.
Nemoj krivo shvatiti, ali kod Mars/Neptun aspekta nije riječ o svjesnom "znanju" i iako puno toga s njim osoba uspijeva integrirati kroz svoj život, to se događa postepeno kroz cijeli život jer život nije zaustavljen u vremenu u kojem smo sada, on traje i 70, 80 godina i aspekti se troše cijeli život. Tj. puno još stvari o sebi ne znaš iako misliš da znaš.

Ono što je važno znati s njim jest da aspekt opozicije Marsa u 1. polju i Neptuna uvijek drži na sebi tu neku masku snage i poduzetnosti i da opisuje sve iluzije koje osoba uzima sebi kao bi se prikazala snažnom (u ovom slučaju i da se zaštiti jer je Mars u raku). Kada bi se slikovito išla prikazati ta energija, onda bi energija ove opozicije bila poput vala koji osobu u jednoj fazi života digne visoko, a u drugoj je spusti da se skoro udavi među valovima. U svakom slučaju glava (Mars) se s ovim aspektom mora držati iznad površine ako se ne želimo utopiti (Neptun).
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2018., 10:47   #1040
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
U natalnoj karti su energije isprepletene i postoje različiti tipovi energetskih kontakata.

Dakle, jedna stvar je aspekt, a druga stvar je položaj planete u znaku pri čemu svaka planeta u znaku vibrira energetskom vibracijom tog znaka. Svaka planeta u znaku će uvijek odražavati određene kvalitete i osobine tog znaka (a samim time i njihova vladara). Saturn u lavu ne vibrira isto kao npr. Saturn u ribama. Ako ti je lakše možeš ići preko slika...zamisliš sebe da surfaš u moru na dasci i naletiš na oštru (Mars) hrid/kamen (Saturn)...to bi recimo bila slika Marsa u strijelcu 90º Saturn u ribama. Ovisi što je u takvoj karti dominantnije Mars ili Saturn, ako je Saturn onda bi se najvjerojatnije polomio dio tijela koji je u području zgloba nogu. Ako je Mars dominantniji onda bi ozljeda više bila tipa posjekotine i krvarenja, itd...
Eh, da naravno - treba gledat i u kojim su znakovima planete koje su u aspektu. Al kad je jezik brzi od pameti onda ima i ovakvih pitanja.
Tnx
nimfaKalipso is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:50.