Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.10.2017., 12:40   #61
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Ne zanima me diljem svijeta, kod nas su fašistička obilježja zabranjena.

U njemačkoj bi šimunić prošao još gore, robijao bi par godina u zatvoru

Šimunić je postao žrtveno janje na kojem su mediji i soroševske udruge demonstrirale svoju moć u tom trenutku. I kako god okreneš kažanjavanje Šimunića nije ništa promjenilo, samo je javnosti ogadilo ionako ne previše omiljene udruge
__________________
----
Novi233 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2017., 12:45   #62
Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
Naravno da ne, opet nisi shvatio. Postoje mjesta za vjerske simbole a to nisu sva mjesta.
A koja su to mjesta? Ona koja odredi centralni komitet?
__________________
----
Novi233 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2017., 12:47   #63
Quote:
Novi233 kaže: Pogledaj post
Šimunić je postao žrtveno janje na kojem su mediji i soroševske udruge demonstrirale svoju moć u tom trenutku. I kako god okreneš kažanjavanje Šimunića nije ništa promjenilo, samo je javnosti ogadilo ionako ne previše omiljene udruge
To je onda veliki plus za soroševske udruge, baš dobro da su to napravile
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2017., 12:48   #64
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Hrvatska ne zna jel bi piškila ili kakila

Mi bi bili dio naprednog svijeta ali da ostane naš kamenjarski plemenski mentalitet
Kamnjearski netaliet je je jedino u tvojoj glavi. Drugovi su ga dobro sazidali, skoro kvalitetno kao primoštensku gospu
__________________
----
Novi233 is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 27.10.2017., 13:30   #65
Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
Možda nekome i smeta, otkud ti to znaš i odakle ti pravo takve nazivati nenormalnim? Samo zato jer si se ti naviknuo ne znači da je normalno.
Mudro sročeno kolega.

Samo, tko je taj tko određuje što je normalno a što nije? Ili je sve normalno?
Izgleda da je u ovom plačipičkastom društvu sve normalno, samo križevi i zvona nisu.
Možda bi najbolje bilo zabraniti korištenje izraza "normalno" i "nenormalno".

Mada, jebeš takvu demokraciju u kojoj iz dana u dan ima sve više zabrana.
__________________
Vrata na umu fanatika otvaraju se prema vani, tako da ih pritisak izvanjskih činjenica još čvršće zatvara.
nevenb is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2017., 13:31   #66
Quote:
Novi233 kaže: Pogledaj post
A koja su to mjesta? Ona koja odredi centralni komitet?
Ne vrijeđati demokraciju molim. Centralni komitet je nedemokratska institucija. Mi ipak živimo u demokraciji u kojoj je sve dozvoljeno. Barem dok se ne zabrani.

Jebi ga, nekom zabranjuju nošenje burki, pa je red da se zabrane i križevi i crkvena zvona.
__________________
Vrata na umu fanatika otvaraju se prema vani, tako da ih pritisak izvanjskih činjenica još čvršće zatvara.
nevenb is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2017., 14:26   #67
Kviskoteka....

1905. je godina, pa mi opišite demokraciju koju vidite

Nema komunjara, antifa, crvenih kmera, SKOJA-a, partizana i ustaša.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2017., 14:45   #68
Quote:
nevenb kaže: Pogledaj post
Mudro sročeno kolega.

Samo, tko je taj tko određuje što je normalno a što nije? Ili je sve normalno?
Izgleda da je u ovom plačipičkastom društvu sve normalno, samo križevi i zvona nisu.Možda bi najbolje bilo zabraniti korištenje izraza "normalno" i "nenormalno".

Mada, jebeš takvu demokraciju u kojoj iz dana u dan ima sve više zabrana.
O Francuskoj je riječ.... A ovdje (mislim na Balkanu) je normalno i dozvoljeno, jelte, da neko zgazi brodom dvoje ljudi na smrt i da za to ne odgovara....itd. itd..... Još i da tuži zgažene što su mu oštetili brod dok je on bio u sinkopi.

Ko zna ko određuje šta je gdje normalno ili nenormalno?
__________________
Da li ste znali?
Izrael je najhumanije snabdjevao oružjem Hutue (Ruanda) koji su tim istim oružjem 1994. godine počinili genocid nad Tutsima. I da, Izrael je bio svjestan toga šta se dešava.
COD2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2017., 16:01   #69
Quote:
Zek0slav kaže: Pogledaj post
Da li one molitvene postaje uz javne ceste koje vikendom služe pijancima kao improvizirane rampe imaju građevinsku dozvolu? Nekako sumnjam.

Kod nas nikad to neće zaživjeti. Religijski trash folklor je prejak. Istraživači u budućnosti će ovaj dio svijeta proglasiti arheološki nezanimljivim. Osim gipsa prefarbanog bojom koja svijetli u mraku i ostataka plastičnih fenjera neće biti ničega.
Neki dan se vozim lijepo cestom i skužim da su ispred jedne te "molitvene postaje" stolci. Gledam, wtf? Kad ono, 5-10 ženskica si dofuralo stolce ispred toga i mole se. Na rubu ceste. Nek auto malo mora sići s ceste zbog nečega, kupi ih. To jo nikad nisam vidjela.

Inače, nemam ništa protiv križa na spomeniku Papi. Nekako mi je to logično. Ali nije mi bila baš logična matičarka na jednom vjenčanju kojem sam prisustvovala. Mladenci nisu vjernici i vjenčanje je bilo samo kod matičara. A matičarka sa dekolteom i OGROMNIM križem oko vrata. Meni totalno neprimjereno.
peggy-nely is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2017., 16:01   #70
Problem je u tome što veliki dio protivnika Crkve uopće ne razumije razliku između sekularnosti i sekularizma, a uvjeren sam, gledajući njihovo ponašanje, da niti ne žele.
Ima tu i jedna duhovna dimenzija, tzv. 'sablazan križa'. Koga zanima neka pročita članak: http://hu-benedikt.hr/?p=86594
Ukoliko netko uopće ne može niti u jednom kontekstu smisliti raspelo, e onda bi trebalo potražiti svećenika jer je to jedan od znakova da se treba izvršiti egzorcizam.
Imbrek is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2017., 16:03   #71
Dobra kontra kipovima Pape, Stepinca, svetaca, mitskog lika Isusa, Blažene Djevice, je postavljanje sotonističkih kipova, što monumentalnijih.

Ako netko predloži i dobije dozvolu (što ne bi?), odmah im uplaćujem na račun.

Na koncu to može završiti i uklanjanjem svetca crkvenog ideologa, da se ne bi postavio do njega lik Sotone (vidi kako je završila kamenita ploča sa 10 naredaba Božjih u SAD).
__________________
Muhamed ženomrzac: "Vi žene ste većina u paklu, jer psujete, nezahvalne ste muževima, glupe ste i falične vjere!"
“Mnogi među muškarcima su postigli savršenstvo, ali među ženama nijedna, osim Marije i Asije!"
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2017., 16:58   #72
Quote:
Novi233 kaže: Pogledaj post
Meni se sve čini da je to jedan od onih zakona koji se ne provode nego tek ako netko zapili, kakva udruga ili nešto, kao što je recimo FARE, sjebala Šimunića
Ne, nije Šimunića sjebala nikakva udruga, taj je idiot sjebo sam sebe.
Pa ako već voli drkati na neodoljive ustaše, neka to ubuduće radi u svoja četiri zida, a ne na stadionu.
__________________
I nerođena djeca su pederi!

Zadnje uređivanje judolino : 27.10.2017. at 17:15.
judolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2017., 17:24   #73
Quote:
judolino kaže: Pogledaj post
Ne, nije Šimunića sjebala nikakva udruga, taj je idiot sjebo sam sebe.
Pa ako već voli drkati na neodoljive ustaše, neka to ubuduće radi u svoja četiri zida, a ne na stadionu.
Uopće mi se ne natežeati oko Šimunića, tempi passati, samo sam želio istaknuti da se iste i slične stvari dogđaju i dalje (ne samo u HR nego svuda) i da je Šimunićeva kazna više bila uvjetovana pritiskom određenih udruga nego ičim drugim.
Case closed. Tema su križevi u Francuskoj a ne Šimunić.
__________________
----
Novi233 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2017., 19:39   #74
nisu tema križevi u francuskoj. nego jedan jedini križ na jednom javnom trgu. koji u roku od 6 mj. treba uklonit.

udruga je pretjerala. kip jeste kičeraj. ali. ljudi su ga sami financirali svojim novcem. trebalo ih je ostavit na miru.
s druge strane, oni su takodjer znali da je križ zabranjen u javnom prostoru. al svejedno su to napravili.

ako se dozvoli presedan i popusti jednoj konfesiji, onda će se morat popustit i onoj drugoj po brojnosti. nije to tako bezazleno kako izgleda.
__________________
allahu akbar, al putinu rahbar
antilles is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2017., 19:45   #75
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Sud naredio: Uklonite križ sa spomenika papi Ivanu Pavlu II
https://www.vecernji.hr/vijesti/sud-...vlu-ii-1203401
Križ koji stoji na luku iznad spomenika treba ukloniti zbog strogog francuskog zakona o sekularizmu.
Državno vijeće je donijelo odluku da kip poljskog pape podignutog 2006. u gradu Ploermelu ostaje na mjestu, no da se križ koji stoji na luku iznad spomenika treba ukloniti zbog strogog francuskog zakona o sekularizmu. Sam luk nije religijski simbol i također može ostati, odlučio je sud.


Kad će kod nas nešto ovakvo?
Ja mislim da mi idemo u potpuno suprotnom pravcu.

Zapravo, jeste li uopće za sekularizam ili niste?
Jer ne možete biti pola-pola, ili jeste ili niste.
Koja glupost. Ne mogu vjerovati. Razina Sjeverne Koreje

Svaki spomenik je ujedno i umjetničko djelo, rad kipara koji jest takav kakav jest (bio nekome po ukusu ili ne). Svako zadiranje u to u svrhu cenzure - krajnje je zatucano i odraz neslobode, ograničavanja umjetničkog izričaja.
- Sizif - is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2017., 19:50   #76
Quote:
antilles kaže: Pogledaj post
ako se dozvoli presedan i popusti jednoj konfesiji, onda će se morat popustit i onoj drugoj po brojnosti. nije to tako bezazleno kako izgleda.
Misliš na Islam?

E to je tek pravi izazov za sekularnost, vidjet ćemo kuda će to ići
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2017., 21:27   #77
Ostvaruje se Houellebecqovo "Pokoravanje".
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2017., 00:11   #78
Quote:
Novi233 kaže: Pogledaj post
Uopće mi se ne natežeati oko Šimunića, tempi passati, samo sam želio istaknuti da se iste i slične stvari dogđaju i dalje (ne samo u HR nego svuda) i da je Šimunićeva kazna više bila uvjetovana pritiskom određenih udruga nego ičim drugim.
Case closed. Tema su križevi u Francuskoj a ne Šimunić.
Joooj, koje izmotavanje...
Ti si taj koji je u temu uvalio budaletinu Šimunića, a ne ja.

A glede teme, osobno mi se živo jebe za križeve na spomenicima i mislim da se takvo nešto u Hrvatskoj ne bi trebalo raditi.
No, s druge strane, ne kužim se u Francuske zakone, tako da taj problem ipak prepuštam njima.
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2017., 06:12   #79
Strpite se malo, taj zakon o zabrani vjerskih obilježja na javnim mjestima nije vječan. Kada većina stanovništva budu muslimani sigurno će se ukinuti i tada će na javnim mjestima križevi biti u manjini.
__________________
"All models are wrong, some are useful." George E.P. Box

Nisam dosljedan. Kada se promjeni podatak na temelju kojega donosim zaključak, ja ga mjenjam.
glosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2017., 08:39   #80
Jadna je zemlja koja se odrice svoje tradicije,kulture,svjetonazora..udovoljavajuci zeljama srebrnog-medvjeda.
Jednoga dana shvatice ali biti ce kasno..
splitman30 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:15.