Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.09.2006., 18:39   #21
Quote:
frenchkiss kaže:
što se novaca tiče, čula sam da često ne dobiješ plaču nego uzmeš proizvod/e koje kupiš u toj tajnoj kupnji. ali to me nemoj držat za riječ.
Kad sam se ja prijavljivala za taj posao, pisalo je da te plaćaju ili u novcu ili u proizvodima. Dakle, mogla si birati. Ali to je bilo prije tri godine, tako da ne znam kako je sad...
Etienne is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2006., 16:50   #22
Quote:
gogo kaže:
Onaj tko ti isplaćuje novac za tebe plaća i doprinose i poreze. Ti dobiš neto na žiro račun. Nema veze što si zaposlena. Isto je i s penzionerima.

Za McD nisam nikad radio i nikad ne bih to radio za samo 7 kn, ali koliko znam Heraklea nije smanjivala honorare (možda za neke projekte i to minimalno)

Računajte da za svaku kunu koju dobijete firma mora platiti još toliko u porezima i doprinosima. Ako vam netko isplati 100 kn na žiro račun to njega u konačnici košta 200 kn.
Plaća je 50 kn. Ali ti McD meni košta 30 kn, a autobusna karta do McD 13 kuna. Ostaje ti 7 kuna.
pumpkin pie is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2006., 00:16   #23
već treću godinu radim kao tajni kupac..
Taj posao shvati kao dodatan i povremen posao koji radiš radi popunjavanja budžeta i zabave. Naravno, ako ti se jako svidi postoji i mogućnost napredovanja te ga možeš raditi i kao stalan posao.
Honorar je za svaku procjenu različit, a sama se prijavljuješ za onu koju želiš i radiš u mjestu kojem želiš. Postoji voditelj projekta koji među prijavljenim tajnim kupcima odabire jednoga i dodjeljuje mu zadatak. Svaka obavljena procjena se ocjenjuje a najuspješniji tajni kupci se i dodatno nagrađuju..
Tajni kupac mora biti objektivan, pošten, pouzdan i naravno tajan
Još nešto..?
__________________
"Please, take my advice, I'm not using it..!"
Crno_Plavi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2006., 19:58   #24
Mene zanima da li postoji nekakav test koji moras proci i sta se pita u tom testu,a zanima me da li se radi iskljucivo u mjestu stanovanja ili te salju po drugim gradovima.Koliki je honorar kod Heraklea?Da li se isplati?
__________________
S ljudima zajedno smrdi, ali je toplo. U samocama-prazno. Znamo mi vrlo dobro, kako zapravo izgleda pod tudjim repom. Ali bez tog njuskanja ne moze se zivjeti. M.K.
Ćarli is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2006., 23:22   #25
Koje se sve firme bave mystery shoppingom? Jel se može raditi za više firmi istovremeno? Zna li itko još neku agenciju osim Heraklee?
karmacoma is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2006., 11:57   #26
Quote:
Charlie_bb kaže:
Mene zanima da li postoji nekakav test koji moras proci i sta se pita u tom testu,a zanima me da li se radi iskljucivo u mjestu stanovanja ili te salju po drugim gradovima.Koliki je honorar kod Heraklea?Da li se isplati?

postoji ti testna procjena koju moraš proći. (barem kod heraklea-e)
na njihovoj stranici se prijaviš i mislim da u devetom i trećem mjesecu (nisam sigurna) biraju tajne kupce. prvi dio ti se sastoji u tome da im napišeš neku procjenu (oni ti kažu što i kako) i onda im to pošalješ. ako to prođeš onda ti pošalju par pitanja na koja odgovoriš i ako i to prođeš pošalju ti ugovore koje ti isprintaš, potpišeš i pošalješ.
lara21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2006., 13:30   #27
molio bih nekoga ako zna gdje mogu iscrpno saznati nesto o mystery shopingu da napise...naime moram napraviti iscrpan seminarski rad na tu temu, a informacija je jako malo
oil is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2006., 12:22   #28
Thumbs down

I ja sam učlanjena kod Heraklee i osobno je sve to bezveze. Stalno mi šalju mailove o mogućim poslovima a kad se odem prijaviti to nema nikakve veze sa mojim mjestom boravka(a imaju moje podatke o mjestima koje mogu obići). Nazvali su me jednom da napravim anketu za Konzumovu konkurenciju-konkretno Mercator, i nakon obavljena posla i izvještaja otkrijem da nisam plaćena za to.
Plaća se premalo a na izvještaje se izgubi previše vremena. Prestala sam ići u Konzumovu trgovinu koja je udaljena 15 km, a plaćalo mi se 35 kn u hrani (moraš uzeti nešto od kruha i voća obvezno) i oni su nakon toga zvali nekoliko puta da li ja to raskidam ugovor sa njima. I ja im se moram pravdati i objašnjavati da ja u ovom slučaju nemam nikakve računice, a ništa drugo mi se ne nudi.
Jolanda is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2007., 16:30   #29
evo ja san upravo obavila telefonski intervju s njima...postavili su mi par pitanja...jesam li redovni student,mogu li primat novce priko stud.ugovora,zasto zelim bit tajni kupac i jesam li to vec prije radila...rekli su se javit u pon...pa cekam...uglavnom ne ocekujem neku lovu nego eto tek tako da vidin kakav je posal..lako odustanem ako mi se ne svidi...zanima me samo koliko cesto plaćaju?znaci jedno mjesecno na racun do 100 kn ilI?
neny1985 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2007., 12:59   #30
ja radim za njih skoro dvje godine i nemam loša iskustva. nije neka lova, al povremeno obići neke trgovine mi je gušt.
čokolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2007., 09:32   #31
a da netko konkretno kaže o kolikim se iznosima radi. Ovako ispada da se radi o sići.
Ja sam zaposlena i voljela bi radit nešto još dodatno sa strane, al isključivo radi zarade, a ne za 2 jabuke i kilo kruha...
Isplati li se?
Ono, kolika je satnica kad bi se preračunalo izgubljeno vrijeme i za kupovinu i pisanje izvještaja i sve ostalo potrebno...
NekaNovaJa is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2007., 12:31   #32
Meni isto zanima isplati li se uopće taj posao? Koliko je to novaca u pitanju? I, da, ako se ne želi prihvatiti neki posao treba li ih se nazvati telefonom ili je dovoljno samo ne odgovoriti na mail?
Annabel Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2007., 19:26   #33
ako ne želiš posao onda se ne javiš za njegovo obavljanje.
gogo is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2007., 19:37   #34
International Service Check

Malo prije sam naletio na oglas za Tajnog kupca (Kontroler usluge), bit je da te pošalju na određeno mjesto (butik, restoran, robna kuća i sl.) te provjeravaš kako se odnose prema tebi, jesu li pedantni, brzi, ljubazni i sl.

Zanima me ima li netko da se bavio time i ako je, kakvi su dojmovi? Meni se čini ok ali opet, nešto mi govori da je sve to neka patka
 
Odgovori s citatom
Old 25.07.2007., 20:02   #35
ja sam njihov član, kada popuniš prijavnicu na osnovu tvog profila određuju koji posao bi ti najbolje odgovarao te moraš proći neki test što ti pošalju u vezi određenog posla npr. McDonalds, nakon toga dobiješ precizne upute kada kako i gdje, pokušaj ništa te ne košta!
__________________
Kad dođeš do samog dna možeš se samo uspinjati..
Trampi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2007., 22:17   #36
to znamo, no kolko je to pouzdano, jel neko vec radio tak, kak se placa i slicno..zast nigdje nema podataka?
blrp is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2007., 09:44   #37
www.internationalservicecheck.com
imate sve informacije na toj stranici
__________________
Kad dođeš do samog dna možeš se samo uspinjati..
Trampi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2007., 11:52   #38
Ma znam ja tu stranicu draga, nego mene zanimaju tvoja osobna iskustva, dojmovi i sl. Ako ne tražim previše
 
Odgovori s citatom
Old 01.08.2007., 15:21   #39
Post TAJNI KUPAC - Mistery shoping

Ima li netko iskustva sa domaćim ili stranim tvrtkama koje zapošljavaju tajne kupce, načine plaćanja i visinu honorara i sl... Jeli to neki jako zahtjevan, a potplaćen posao ili je u pitanju zabava i dobra lova u jednom?

Nekidan sam vidila oglas firme International Service Checker na portalu Moj.posao i tamo ne piše ništa konkretno ko je poslodavac ili bar predstavnik za RH, kontakt podaci, već samo web stranica i to je to...

Registrirala sam se za to, prošla nekakvo testiranje i to je sve. Od tada ni traga ni glasa od njih...

Iskustva molim....
Fiffy is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2007., 22:06   #40
našla sam oglas od International Service Check za tajnog kupca.
jel možda radi netko za njih? kako je tamo?
lara21 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:30.