Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.08.2016., 00:40   #761
AKO su njegove prepovijesti i bile dobre i dobro tumaćene, ostvarivale su se samo negdje do polovice 20 vijeka.

Napisao je toliko toga, da će svatko u njegovim rijećima "razśifrirati" to śto njemu odgovara ili vidi kao smisleno, logićki itd.

Kako sam kao mlad (i naivan) vjerovao u tumaćenje njegovih proroćanstva, tako od viśe od 10g ne vjerujem.

Namjerno piśem ne o njegovim proroćanstvima nego o tumaćenju njegovih rijeći, jer svatko tko se barem malo zainteresirao odakle proizlaze, zna da to nisu njegova "direktna" proroćanstva, nego preko drugih interpretacije njegovih rijeći/stihova.

Ako joś netkome nije jasno o ćemu piśem:
Svatko od nas może napisati debelu knjigu ili cijeli tom, gdje je gomila likova pod razlićitim imenima, poplava, pożara, ratova, ubistava itd a drugi će na osnovu istih naći slićnosti dogadjajima koji će se tek dogoditi.
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.
Benny is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2016., 13:01   #762
Quote:
benny kaže: Pogledaj post
AKO su njegove prepovijesti i bile dobre i dobro tumaćene, ostvarivale su se samo negdje do polovice 20 vijeka.

Napisao je toliko toga, da će svatko u njegovim rijećima "razśifrirati" to śto njemu odgovara ili vidi kao smisleno, logićki itd.

Kako sam kao mlad (i naivan) vjerovao u tumaćenje njegovih proroćanstva, tako od viśe od 10g ne vjerujem.

Namjerno piśem ne o njegovim proroćanstvima nego o tumaćenju njegovih rijeći, jer svatko tko se barem malo zainteresirao odakle proizlaze, zna da to nisu njegova "direktna" proroćanstva, nego preko drugih interpretacije njegovih rijeći/stihova.

Ako joś netkome nije jasno o ćemu piśem:
Svatko od nas może napisati debelu knjigu ili cijeli tom, gdje je gomila likova pod razlićitim imenima, poplava, pożara, ratova, ubistava itd a drugi će na osnovu istih naći slićnosti dogadjajima koji će se tek dogoditi.
U biti tvoj post ne treba nikakv odgovor,no ponekad me baš bude volja..
Osnovni princip svih tema na ovom pdf-u je ako vjeruješ dobro,ako ne vjeruješ također dobro...
no kad već,daj se barem donekle informiraj da ne lupaš kao maksim po diviziji..
Na ovoj temi,sva ozbiljnija razmatranja temelje se na preživjelim originalima Nostradamusovih katrena.
Ako ti osobno nisi u stanju čitati iste,pa se povodiš za prevodima osoba koje ih također nisu u stanju čitati,a time ni uspoređivati,to je tvoj problem.
Da si uzeo vremena i imao volje,te temu čitao od samog početka,i sam bi shvatio razliku.
No ovako ad hoc,davanje savjeta ,bez poznavanja onoga o čemu pišeš,je stvarno smijurija.
To što si ti sada 10 g stariji,ne znači nužno da si i mudriji ili da si se trudio shvatiti.I ja sam starija za to isto desetljeće,koje spominješ,no dala sam si truda doći do originala,kao što je na ovoj temi već prije učinjeno,proširiti svoje znanje jezika,čitati more literature...ne mlaćenja prazne slame, već ljudi koji su si također dali truda.
I to što ti misliš da svatko može napisati debelu knjigu,o bilo kojoj temi,debela je zabluda...hajde pokušaj...
Daj nam primjer pa napiši jedan,jedini post,sadržajno smislen,argumentirano obrazložen,jezično koliko-toliko točan...
a da pritom ne zaboraviš,da bi trebao uvjeriti druge tj čitatelje,da je tvoje stajalište jedino neoborivo ispravno..
sretno ti bilo!
__________________
Vjeruj u se i u svoje kljuse
amary is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2016., 21:59   #763
Ja ne moram nikome i niśta dokazivati. Izrazio sam svoje stajaliśte i to je to.
Svatko ima pravo misleti i donositi zakljucke po svojemu pa makar se ne poklapali sa tudjima. Demokracija je i sloboda rijeći

Niti se ne moram tumaćiti da li sam i koliko se interesirao njim i/ili njegovim proroćanstvima. Da se nisam uopće nebi ovdje napisao niti rijeći ili bi samo postavljao pitanja.

Nije mi namjera nekom oduzimati njegova uvjerenja a niti na silu ne może netko oduzeti moje

Pogotovo neke "argumente" nekih ljudi tzn naćin kako ih interpretiraju jer davno sam prerastao "prepucavanja".

Svako dobro żelim
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.
Benny is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2016., 18:06   #764
http://webtribune.rs/desifrovana-skr...-nostradamusa/

"obožavam"
ovakva tumačenja,bez naznake centurija i katrena
__________________
Vjeruj u se i u svoje kljuse
amary is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2016., 12:38   #765
Quote:
The supporting common people will rise up and chase out the adherents of the legislators. From the way realms will have been weakened by the Easterners, it will seem that God the Creator has loosed Satan from the prisons of hell to give birth to the great Dog and Doham, who will make such an abominable breach in the Churches that neither the reds nor the whites without eyes or hands will know what to make of it, and their power will be taken from them.

Then will commence a persecution of the Churches the like of which was never seen. Meanwhile, such a plague will arise that more than two thirds of the world will be removed. One will be unable to ascertain the true owners of fields and houses, and weeds growing in the streets of cities will rise higher than the knees. For the clergy there will be but utter desolation. The warlords will usurp what is returned from the City of the Sun, from Malta and the Isles of HyХres. The great chain of the port which wakes its name from the marine ox will be opened.

And a new incursion will be made by the maritime shores, wishing to deliver the Sierra Moreâ•“a from the first Mahometan recapture. Their assaults will not all be in vain, and the place which was once the abode of Abraham will be assaulted by persons who hold the Jovialists in veneration. And this city of "Achem" will be surrounded and assailed on all sides by a most powerful force of warriors. Their maritime forces will be weakened by the Westerners, and great desolation will fall upon this realm. Its greatest cities will be depopulated and those who enter will fall under the vengeance of the wrath of God.

The sepulchre, for long an object of such great veneration, will remain in the open, exposed to the sight of the heavens, the Sun and the Moon. The holy place will be converted into a stable for a herd large and small, and used for profane purposes. Oh, what a calamitous affliction will pregnant women bear at this time.
Evo kako tumačim ovaj dio Nostijeve poslanice kralju Henriku:

U Europi će zbog migranata i PC politike nastati pobuna protiv trenutnog političkog establishmenta. Veliku ulogu u svemu će odigrati Erdogan ucjenama prema EU, propuštanjem migranata i koketiranjem s Rusima. Crkva i političari će biti totalno zbunjeni događajima.

Vjerojatno će u Europi doći do građanskog rata gdje će se svi boriti protiv svih, a do izražaja će doći antiklerikalno raspoloženje. Kako piše, doći će do velike epidemije koja će poharati svijet.

Oslabljenu Europu, pogotovo jug će napasti ISIS i srodne grupe te će zauzeti neke od sredozemnih otoka, jug Španjolske, kao i neke gradove. Rusija će iskoristiti priliku i krenuti u prodor prema jugu, osvajajući Istanbul i Tursku. Prodor će nastaviti sve do Izraela, možda i do Meke. Za to vrijeme će Zapad pokušati vratiti izgubljene krajeve južne Europe.

Zapadu se neće svidjeti ruski uspjesi na Bliskom istoku, zato će vojno reagirati. Najprije će doći do pomorskih bitaka koje će Rusi izgubiti, a onda će početi WW3. Rusija će izgubiti ovaj rat, njeni gradovi će biti uništeni, a ni Bliski istok, kao i Jeruzalem, neće biti pošteđeni.

Eto, toliko od mene!
__________________
“We are going to have the most diverse and inclusive civilizational collapse in history” — Oilfield Rando on “X”
Basta is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2016., 21:40   #766
Quote:
Basta kaže: Pogledaj post
Rusija će iskoristiti priliku i krenuti u prodor prema jugu, osvajajući Istanbul i Tursku.
Ćini mi se da si samo u tom slućaju promijeśao proroćanstvo, jer iz citiranih rijeći proizlazi, da će se Rusi vjerovatnije sjediniti s Turcima u svojim pohodima, nego da će ih napasti
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.
Benny is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2016., 11:09   #767
Quote:
Basta kaže: Pogledaj post
Evo kako tumačim ovaj dio Nostijeve poslanice kralju Henriku:

U Europi će zbog migranata i PC politike nastati pobuna protiv trenutnog političkog establishmenta. Veliku ulogu u svemu će odigrati Erdogan ucjenama prema EU, propuštanjem migranata i koketiranjem s Rusima. Crkva i političari će biti totalno zbunjeni događajima.

Vjerojatno će u Europi doći do građanskog rata gdje će se svi boriti protiv svih, a do izražaja će doći antiklerikalno raspoloženje. Kako piše, doći će do velike epidemije koja će poharati svijet.

Oslabljenu Europu, pogotovo jug će napasti ISIS i srodne grupe te će zauzeti neke od sredozemnih otoka, jug Španjolske, kao i neke gradove. Rusija će iskoristiti priliku i krenuti u prodor prema jugu, osvajajući Istanbul i Tursku. Prodor će nastaviti sve do Izraela, možda i do Meke. Za to vrijeme će Zapad pokušati vratiti izgubljene krajeve južne Europe.

Zapadu se neće svidjeti ruski uspjesi na Bliskom istoku, zato će vojno reagirati. Najprije će doći do pomorskih bitaka koje će Rusi izgubiti, a onda će početi WW3. Rusija će izgubiti ovaj rat, njeni gradovi će biti uništeni, a ni Bliski istok, kao i Jeruzalem, neće biti pošteđeni.

Eto, toliko od mene!
Prije citiranog dijela Nostradamus piše o otkriću velikih i strašnih tajni što utječe na pobunu naroda.

Quote:
—Alors les immundicitez des abominations seront par grande honte obiectees & manifestees aux tenebres de la lumiere obtenebre, cessera deuers la fin du changement de son regne
IMO ovo ima veze s otkrićima o Hillary i njenim suradnicima, kao i američkim izborima.

Sudeći po Nostradamusu, čeka nas istovremeno progon Crkve, kao i izbijanje strašne epidemije koja će zbrisati 2/3 stanovništva.
__________________
“We are going to have the most diverse and inclusive civilizational collapse in history” — Oilfield Rando on “X”
Basta is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2016., 13:18   #768
Quote:
Basta kaže: Pogledaj post
Zanimljiv video...
__________________
Padaj silo i nepravdo!
F. Chief is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2016., 18:53   #769
"Ostavśtina" Nostradamusa dala je mogućnost svakakvim ljudima, da na svakakve naćine "tumaće" njegove rijeći.

Najćeśće prema aktualnim zbivanjima, pogledima i intelektu "tumaća" njegovih rijeći.

Da se je pravilno "tumaćilo" njegove rijeći, koliko se sjećam 2000 godine trebao je biti smak svijeta ili neśto u tom smislu.

Naravno ljudi koji slijepo vjeruju u njegova proroćanstva (nekada sam bio jedan od njih) poslije "neuspijelog" kraja svijeta 2000 godine tumaćiće to, da su pod "kraj svijeta" u pitanju bile npr velike negativne promijene na svijetu, kao śto su ratovi, terorizam, masovno emigranstvo, epidemije/bolesti itd.

Slićno kao śto se one koji u neśto vjeruju ne może ubijediti da to nije tako, ili to neśto ne postoji, kao i one koji vjeruju suprotno ovim prvima ne może ubijediti da nisu u pravu.

Kao śto każe stara poslovica: "Svatko tjera vodu na svoj mlin"
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.
Benny is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2017., 23:57   #770
Napuljski supervulkan Campi Flegrei prijeti erupcijom. Je li Nostradamus rekao nešto po tom pitanju?

1 Q87
Ennosigee (Neptune) feu du centre de terre.
Fera trembler au tour de cité neufue:
Deux grands rochiers long t˜eps ferõt la guerre,
Puis Arethusa rougira nouueau fleuue.

Earth shaking fire of Neptune from the center of the Earth.
Will cause the towers around the New City to shake:
Two great rocks for a long time will make war,
And then Arethusa shall color a new river red.

New City je možda Napulj, Neapolis?
__________________
“We are going to have the most diverse and inclusive civilizational collapse in history” — Oilfield Rando on “X”
Basta is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2017., 11:21   #771
http://www.vecernji.hr/zanimljivosti...B+page+statusi
zvonac_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2017., 16:39   #772
Nostradamus je u ono vrijeme bio pripadnik tadašnje Elite/Orionaca i sve što je napisao bilo je viđenje Orionskih Anunnakija/kontrolora iz 4 astralne dimenzije koji mogu u toj dimenziji direktno vidjeti sve moguće događaje u paralelnim dimenzijama u budućnosti i po tom viđenju stvarati preko svojih agenata/Elite na Zemlji , događaje i akcije koje će im najbolje odgovarati u budučnosti , a koje su već u astralu vidjeli kao moguče buduće realnosti- paralelne dimenzije.

Nostradamus je bio jedan od agenata i njegov je zadatak bio da ljudi u budućnosti koji budu čitali njegovo štivo i povjerovali u njega , da ti ljudi energiziraju svojim vjerovanjima to kao svoju mračnu realnost koju će živjeti , a ovi Orionci će doći u pravo vrijeme i stvarati same događaje koje jesu vidjeli u mogučim paralelnim dimenzijama. Isto s Nibiruom , oni su znali kada će doči....
Cosmic Wanderer is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2017., 18:55   #773
Quote:
Basta kaže: Pogledaj post
Napuljski supervulkan Campi Flegrei prijeti erupcijom. Je li Nostradamus rekao nešto po tom pitanju?

1 Q87
Ennosigee (Neptune) feu du centre de terre.
Fera trembler au tour de cité neufue:
Deux grands rochiers long t˜eps ferõt la guerre,
Puis Arethusa rougira nouueau fleuue.

Earth shaking fire of Neptune from the center of the Earth.
Will cause the towers around the New City to shake:
Two great rocks for a long time will make war,
And then Arethusa shall color a new river red.

New City je možda Napulj, Neapolis?
Da vjerojatno,odnosi se na Vezuv i područje Napulja.Rimljani su Napulj nazivali novim gradom.
No značajno je da istovremeno dvije(stijene) sile vode dugotrajni rat.
Aretuza je ime jednog izvora kod Sirakuze.
Iz njega će izbiti krvavo crvena nova rijeka.
Lava?
Da nisu te dvije stijene dva izboja vulkana,jedan kod Napulja drugi na Siciliji.
__________________
Vjeruj u se i u svoje kljuse
amary is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2017., 00:40   #774
Muhamed bin Salman, kojeg zovu MBS, dosta ljudi ga smatra Nostradamusovim Mabusom. Što bi mogla napraviti zemlja koja ima nuklearno oružje i troši više na obranu od Rusije, a pred bankrotom je? Dosta štete.

__________________
“We are going to have the most diverse and inclusive civilizational collapse in history” — Oilfield Rando on “X”
Basta is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 03:02   #775
Već sam se pitala gdje si,no javio si se na drugoj temi. https://www.forum.hr/showpost.php?p=6...postcount=1117
osobno ne smatram nikakav engleski prevod,osobito američkog porijekla mjerodavan te idem pogledati original,koji preveden navodim ovdje.

2/62

Mabus će tada uskoro umrijeti,
Za ljude i životinje užasan poraz,
iznenadna osveta,uskoro vidna,
borbe,žeđ,glad dok kometa prolazi.


Ako je Muhamed bin Salam,
kako mu je nuklearno oružje na raspolaganju,mogao bi ga i upotrijebiti.Iran?
__________________
Vjeruj u se i u svoje kljuse
amary is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2018., 01:34   #776
Basta

Jesmo li ipak pogriješli glede MbS-a?Sve se više čini da je nedavno bio na raportu i dogovoru s pravim Antikristom.
Naime u jednoj katreni N. kaže da će ga cijeli svijet poznavati kao nešto drugo,dok na kraju ne padne maska..
a u Apokalipsi se pak navodi da će biti stvoren kip kojem će se svi morati pokloniti i nositi njegov znak..

kip'????
znak ????
__________________
Vjeruj u se i u svoje kljuse
amary is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2018., 02:06   #777
Jok, MBS je stoposto Mabus, a sasvim je drugi par postola je li Antikrist ili nije. Po meni nije.

Nego, prije dvije godine sam pisao neka predviđanja tamo gore na stranici, vidim da se super duper i dalje drže!
__________________
“We are going to have the most diverse and inclusive civilizational collapse in history” — Oilfield Rando on “X”
Basta is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2018., 16:12   #778
Quote:
Basta kaže: Pogledaj post
Jok, MBS je stoposto Mabus, a sasvim je drugi par postola je li Antikrist ili nije. Po meni nije.

Nego, prije dvije godine sam pisao neka predviđanja tamo gore na stranici, vidim da se super duper i dalje drže!
Ako je ovo suvremeni pojam Antikrista:

Antikrist je izraz za protivnika Isusa Krista koji je oličenje zla i inkarnacija sotone koji kategorički odbija istinu. Antikrist može biti osoba, organizacija, pokret, vlada itd. Izraz antikrist se po prvi put spominje u Novom zavjetu u Evanđelju po Ivanu apostolu. Tijekom Srednjeg vijeka ovaj pojam se koristio za protivnike Katoličke crkve, i kasnije se ovaj pojam rasprostranio u svim kršćanskim zajednicama kao pojam za protivnike kršćanskih crkava kao i pridjev za nehumane vladare i državnike....

onda je moguće da Antikrist i nije jedna jedina osoba.Ipak N.opisuje jednu osobu.Pa se možemo zapitati koji od živućih, na čelu države ili religijske institucije, odgovara Antikristu i kojeg je u stvari spola,jer meni se osobno čini da je pogrešno da mora biti muškog roda.osim toga N.navodi da kad na čelo moćne države dođe osoba koja nije ni muško ni žensko,počinju strašna vremena.
__________________
Vjeruj u se i u svoje kljuse
amary is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2018., 10:38   #779
Prvi korak ka "novoj" religiji je već napravljen. Trump je izmjestio glavni grad Izraela u Jeruzalem. Drugi korak će tek slijediti, gradnja novog hrama.
A tek onda će početi padati maske i vidjeti ćemo tko je tko.
Kerefek76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2018., 15:33   #780
Pala mi je na um katrena koja počinje;
vrana na kuli graktati će sedam puta sedam sati...

Ovo što žuti američki luđak govori o 72 sata,možda je i manje ili 77... ????


https://www.forum.hr/showpost.php?p=6...postcount=1477
__________________
Vjeruj u se i u svoje kljuse
amary is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:24.