Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.08.2011., 11:13   #81
Quote:
Tvrd'ko kaže: Pogledaj post
Nije mi jasno kako jedan veleizdajnik može pozitivno djelovati na demokratizaciju zemlje, a još dan danas ne može pomiriti s činjenicom da ona uopće postoji...
Veleizdaju po definiciji može počiniti samo netko tko upravlja zemljom (ministar, predsjednik, general, premijer...) i onda izda zemlju u npr. ratu ili tako nečemu.

Puhovski nikad nije bio na vlasti, on je samo kritizirao poteze vlasti, a to je uvijek dopušteno. Dakako može se reći da je "ocrnjivao" Hrvatsku (ili hrvatsku politiku) ali i to je dopušteno.
__________________
Nisam lingvist! • daj Pravu šapuMa sigurno!
Daniel.N is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2011., 12:55   #82
Quote:
Daniel.N kaže: Pogledaj post
Veleizdaju po definiciji može počiniti samo netko tko upravlja zemljom (ministar, predsjednik, general, premijer...) i onda izda zemlju u npr. ratu ili tako nečemu.

Puhovski nikad nije bio na vlasti, on je samo kritizirao poteze vlasti, a to je uvijek dopušteno. Dakako može se reći da je "ocrnjivao" Hrvatsku (ili hrvatsku politiku) ali i to je dopušteno.
Dakle običan građanin,koji usred rata radi u korist neprijatelja to ne može biti?
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2011., 12:59   #83
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Dakle običan građanin,koji usred rata radi u korist neprijatelja to ne može biti?
Običan građanin koji je upozoravao na greške u vlasti radi korist onih pod vlašću.
obicangradanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2011., 13:01   #84
Quote:
obicangradanin kaže: Pogledaj post
Običan građanin koji je upozoravao na greške u vlasti radi korist onih pod vlašću.
Imamo Britaniju i lsične zemlje koja želi izjednačiti krivnju Hrvatske i Srbije za rat, i imamo Puhovskomg,kojeg se plaća izvana i naređuje mu se da falscificira broj ubijenih,i to čak s 44 na gotovo 600.

Kakve Hrvatska od toga ima koristi?
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2011., 13:40   #85
Quote:
snowleopard kaže: Pogledaj post
Evo danas na webu. I opet unutra lazu :
http://www.jutarnji.hr/zoran-pusic--...e-isao/965557/
Iz spomenutog članka:

Quote:
3. UN-ov podatak o 22 tisuće evidentiranih kuća HHO je pretvorio u 22 tisuće zapaljenih kuća.

To je laž. U svom izvještaju HHO navodi izjavu zapovjednika UNCRO-a za sektor Jug, od 10. listopada 1995., u kojoj general Forand kaže da su promatrači UNCRO-a obišli 320 sela i evidentirali 22.000 uništenih kuća! Na suđenju obrana postavlja pitanje prof. Puhovskom: “Kako ste mogli povjerovati u tu tvrdnju kad je sveukupni broj kuća u državnom popisu iz 1991. bio manji od toga?” Puhovski odgovara da su u državnom popisu brojena domaćinstva, pojedino domaćinstvo je moglo imati više objekata, dok se UNCRO-ov izvještaj odnosio na objekte. Tu raspravu zaključio je sudac Ori: “Sad je to jasno”.

Ajmo sada vidjeti što je Puhovski izjavio u Hagu:

(Mišetić postavlja pitanje, a Puhovski odgovara)


Quote:
The first thing I would to -- let's just talk

15 about the number 22.000. What General Forand seems to have said is that

16 21.744 houses were observed over 16.578 were destroyed by fire or

17 severely damaged. Before you give your answer, I can tell you I will

18 explore with you the number of 16.578 in a minute. But just do you see

19 that in fact the number of 22.000 is General Forand's number of houses

20 observed and not houses burned or destroyed, as is indicated in the HHO

21 report?

22 A. That's correct.
http://www.icty.org/x/cases/gotovina...n/090217IT.htm
__________________
503 Service Unavailable
No server is available to handle this request.
PitajTatu is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2011., 15:41   #86
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Imamo Britaniju i lsične zemlje koja želi izjednačiti krivnju Hrvatske i Srbije za rat, i imamo Puhovskomg,kojeg se plaća izvana i naređuje mu se da falscificira broj ubijenih,i to čak s 44 na gotovo 600.

Kakve Hrvatska od toga ima koristi?

puhovski je zaradio novce i donio ih u hr; dobro je to za nacionalno gospodarstvo. i ne samo on, tu je i teršelićka, dežulović i ivančić. ne potcjenjuj ih, zrno po zrno - pogača, kuna po kuna - euro.
hardwood is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2011., 17:46   #87
Quote:
Tvrd'ko kaže: Pogledaj post
Nije mi jasno kako jedan veleizdajnik može pozitivno djelovati na demokratizaciju zemlje, a još dan danas ne može pomiriti s činjenicom da ona uopće postoji...
Czeslaw Milozs -Samoprijezir
"Zašto su Poljaci skloni svagdje nalaziti izdaju i razbacivati se riječju "izdajica" na račun svakog tko se -ovako ili onako - izmakne? Pa stoga što u sebi nose svijest o vlastitom prijeziru i svijest o vlastitoj čežnji trganja od te, kako su je oni nazvali : niže zajednice. "


Toliko od nobelovca, isto važi i za naše desničare. Još i više , jer Poljska nije imala ništa slično ustaškom pokretu, pa se njihovi ognjištari ne vežu uz radikalni fašizam kao naši.
Bataille is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2011., 17:48   #88
malo si zakasnio u nabijanju neke kolektivne krivnje Hrvatima, to smo odjebali 1990., i sav trud nekih kvazi novinara i autora nas neće vratiti u to stanje uma
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2011., 18:09   #89
Nisam spominjao nikakvu kolektivnu krivnju, već pisao o desničarskoj hiperpodukciji izdajnika.
Kolektivna krivnja i ne postoji, ali postoji odgovornost. I ja sam kao Hrvat odgovoran i za svoj odnos prema NDH i prema tuđmanizmu.
Vi na ovom topicu brojite kuće , štale i garaže a i djetetu je jasno da je Tuđman radio na smanjenju postotka Srba "neka odu civili , pa će onda i vojska" (transkripti) . "Knin je danas čist kao u vrijeme kralja Zvonimira" (Obljetnica Oluje,1996) . (a tko ga je prljao Jel vam treba još za priznati očito? Kakve veze ima je li Puhovski pogriješio u brojanju kuća - broj Srba koji su protjerani , ili otišli pod pritiskom je poznat. Ne mijenja praktički ništa što je dio njih otišao dogovorom ili po naputku svojih vođa, to je posebna priča ali Tuđmanova politika je valjda jasna . Ja je osuđujem, a vi je i dalje možete hvaliti, ali to što vi radite je na štetu Hrvatske, ne ono što radi Puhovski niti to što osobe poput mene osuđuju tuđmanizam.
Bataille is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2011., 18:28   #90
a jesu li otjerani Srbi iz Gorskog Kotara npr.?
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2011., 20:45   #91
Quote:
Bataille kaže: Pogledaj post
Nisam spominjao nikakvu kolektivnu krivnju, već pisao o desničarskoj hiperpodukciji izdajnika.
Kolektivna krivnja i ne postoji, ali postoji odgovornost. I ja sam kao Hrvat odgovoran i za svoj odnos prema NDH i prema tuđmanizmu.
Vi na ovom topicu brojite kuće , štale i garaže a i djetetu je jasno da je Tuđman radio na smanjenju postotka Srba "neka odu civili , pa će onda i vojska" (transkripti) . "Knin je danas čist kao u vrijeme kralja Zvonimira" (Obljetnica Oluje,1996) . (a tko ga je prljao Jel vam treba još za priznati očito? Kakve veze ima je li Puhovski pogriješio u brojanju kuća - broj Srba koji su protjerani , ili otišli pod pritiskom je poznat. Ne mijenja praktički ništa što je dio njih otišao dogovorom ili po naputku svojih vođa, to je posebna priča ali Tuđmanova politika je valjda jasna . Ja je osuđujem, a vi je i dalje možete hvaliti, ali to što vi radite je na štetu Hrvatske, ne ono što radi Puhovski niti to što osobe poput mene osuđuju tuđmanizam.
decko, knin je prije 45te bio vecinski grad nastanjen hrvatima..da li nam mozes mozda razjasniti, gdje su nestali ti hrvati..

ah, skoro sam zaboravio, ne muljaj sa transkriptima..to tudjman nije nikad rekao niti to stoji u transkriptima koje je mesic poslao milosevicu..toga i mesica se trebas sramiti , da na temelju tih izmisljotina u den haagu came neduzni ljudi...itekakva je steta nastala puhovskovim brojanje kuca i stala..

ja ne vidim nikavu stetu sto sad srbi iz hrvatske zive u srbiji..dapace, neka im je sretno.
einfach is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2011., 21:50   #92
Quote:
einfach kaže: Pogledaj post
ah, skoro sam zaboravio, ne muljaj sa transkriptima..to tudjman nije nikad rekao niti to stoji u transkriptima koje je mesic poslao milosevicu..toga i mesica se trebas sramiti , da na temelju tih izmisljotina u den haagu came neduzni ljudi...itekakva je steta nastala puhovskovim brojanje kuca i stala..

ja ne vidim nikavu stetu sto sad srbi iz hrvatske zive u srbiji..dapace, neka im je sretno.
http://www.index.hr/vijesti/clanak/p...a-/547318.aspx

...Jer, važno je da im ti civili, da pođu, pa će onda i vojska, i kada kolone pođu, to djeluje psihološki jedni na druge. ----

ima dosta o transkiptima o civilima , žalosno je da hrvatska javnost ne želi priznati daje Franjo proveo etničko čićenje , doduše dijelom dogovoreno.
Ne ulazim u to jesu li kazne primjerene ili nisu, Gotovina nije glavni krivac ali njegova spremnost da sruši Knin za 3 sata ako treba govori o osobi spremnoj na sve, bez elementarnog morala.
Gotovina:
"ako je zapovjed za udar na Knin, mi ga za nekoliko sati rušimo"
Bataille is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2011., 22:19   #93
Quote:
Bataille kaže: Pogledaj post
http://www.index.hr/vijesti/clanak/p...a-/547318.aspx

...Jer, važno je da im ti civili, da pođu, pa će onda i vojska, i kada kolone pođu, to djeluje psihološki jedni na druge. ----

ima dosta o transkiptima o civilima , žalosno je da hrvatska javnost ne želi priznati daje Franjo proveo etničko čićenje , doduše dijelom dogovoreno.
Ne ulazim u to jesu li kazne primjerene ili nisu, Gotovina nije glavni krivac ali njegova spremnost da sruši Knin za 3 sata ako treba govori o osobi spremnoj na sve, bez elementarnog morala.
Gotovina:
"ako je zapovjed za udar na Knin, mi ga za nekoliko sati rušimo"
Malo pogrešno gledaš na sve to.

--ovo je samo pojašnjenja za ...
Nije nužno gledati 1991 ili 1995. Početak je 1918, a u nekim slučajevima i prije - vojna krajina.
Nitko ne spominje organizirana velikosrpska žandarsko četnička krvoprolića nad hrvatima između dva svjetska rata, doseljavanje i otimanje zemlje i posjeda hrvata uhodanom taktikom koju su isto činili i na Kosovu.

To što je Gotovina izrekao je klasični vojni riječnik. Taman da je zasuo Knin svime što je imao to je rat i kraj priče.
Kakvo pretjerano granatiranje i topnički dnevnici, gluposti kojima nas "pune" HDZ-ovci i Tuđmanovi potomci. Tuđman i kompanija nisu ništa radili na pojašnjenju svega što se zbiva nego su bili zabavljeni pljačkom Hrvatske.
Sukob je bio maskenbal za njih.
saugaro is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2011., 00:20   #94
Quote:
saugaro kaže: Pogledaj post
Nitko ne spominje organizirana velikosrpska žandarsko četnička krvoprolića nad hrvatima između dva svjetska rata, doseljavanje i otimanje zemlje i posjeda hrvata uhodanom taktikom koju su isto činili i na Kosovu.
Kako da ne, period između dva rata je jako dobro dokumentiran. Banac je napisao odličnu knjigu o razdoblju 1918-1921.

Ali kakve to ima veze s 1995.? Pa nije se onaj čovjek koji je nastradao 1919. svetio čovjeku koji ga je tukao, ti ljudi su sada starci ili davno mrtvi.
__________________
Nisam lingvist! • daj Pravu šapuMa sigurno!
Daniel.N is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2011., 00:24   #95
Quote:
Bataille kaže: Pogledaj post
http://www.index.hr/vijesti/clanak/p...a-/547318.aspx

...Jer, važno je da im ti civili, da pođu, pa će onda i vojska, i kada kolone pođu, to djeluje psihološki jedni na druge. ----

ima dosta o transkiptima o civilima , žalosno je da hrvatska javnost ne želi priznati daje Franjo proveo etničko čićenje , doduše dijelom dogovoreno.
Ne ulazim u to jesu li kazne primjerene ili nisu, Gotovina nije glavni krivac ali njegova spremnost da sruši Knin za 3 sata ako treba govori o osobi spremnoj na sve, bez elementarnog morala.
Gotovina:
"ako je zapovjed za udar na Knin, mi ga za nekoliko sati rušimo"
opet lazes..
einfach is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2011., 03:59   #96
Quote:
Bataille kaže: Pogledaj post
... žalosno je da hrvatska javnost ne želi priznati daje Franjo proveo etničko čićenje , doduše dijelom dogovoreno...
Daj jednom prestani ti i tvoja sorta prodavati orjunaške laži i podvaljivati Tuđmanu ono što nema veze s činjenicama. Odlazak Srba je planiran ne kasnije od 1948., kad je prijedlog razbijanja Jugoslavije, razgraničenja s Hrvatima i povlačenje srpskog stanovništva crno na bijelo napisao dr. Lazo M. Kostić, profesor prava na beogradskim fakultetima prije II svj. rata, pod nazivom ˝Srbija ili Jugoslavija˝, tiskano 1957. u Hamiltonu, Kanada. Na to su se nastavili Dobrica Ćosić sa svojim ˝Seobama˝ i Danko Popović s ˝Knjigom o Milutinu˝ u kojima su otvoreno upozoravali Srbe na demografsku katastrofu ukoliko ne dođe do konsolidacije srpskog stanovništva u koje spada i povlačenja Srba koji će ostati izvan granica Srbije. Ovdje je video kako su to još u srpnju 1995 uvježbavali http://www.youtube.com/watch?v=aAZJo...eature=related . Prema tome, utuvi si jednom u glavu da je to stari srpski plan kasnije razrađen u SANU, koji su oni pripremili i proveli, a osnivanje hrvatske države i vojni porazi koje su pretrpjeli samo su iskorišteni da se to provede.
__________________
˝Detuđmanizacija je u nečem ipak uspjela. Uspjela je moralno, ekonomski i politički razoriti zemlju"

Zadnje uređivanje Orlovac : 16.08.2011. at 04:13.
Orlovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2011., 08:49   #97
Quote:
Bataille kaže: Pogledaj post
Nisam spominjao nikakvu kolektivnu krivnju, već pisao o desničarskoj hiperpodukciji izdajnika.
Kolektivna krivnja i ne postoji, ali postoji odgovornost. I ja sam kao Hrvat odgovoran i za svoj odnos prema NDH i prema tuđmanizmu.
Vi na ovom topicu brojite kuće , štale i garaže a i djetetu je jasno da je Tuđman radio na smanjenju postotka Srba "neka odu civili , pa će onda i vojska" (transkripti) . "Knin je danas čist kao u vrijeme kralja Zvonimira" (Obljetnica Oluje,1996) . (a tko ga je prljao Jel vam treba još za priznati očito? Kakve veze ima je li Puhovski pogriješio u brojanju kuća - broj Srba koji su protjerani , ili otišli pod pritiskom je poznat. Ne mijenja praktički ništa što je dio njih otišao dogovorom ili po naputku svojih vođa, to je posebna priča ali Tuđmanova politika je valjda jasna . Ja je osuđujem, a vi je i dalje možete hvaliti, ali to što vi radite je na štetu Hrvatske, ne ono što radi Puhovski niti to što osobe poput mene osuđuju tuđmanizam.
Ako su srbi protjerani za vrijeme Oluje iz Knina, a zašto su onda dobrim dijelom otišli iz istočne Slavonije nakon mirne reintegracije..tamo ih nitko nije tjerao?????????
kajzen is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2011., 18:44   #98
Quote:
Daniel.N kaže: Pogledaj post
Veleizdaju po definiciji može počiniti samo netko tko upravlja zemljom (ministar, predsjednik, general, premijer...) i onda izda zemlju u npr. ratu ili tako nečemu.
Ti gledaj po definiciji, a ja ću po realnosti....

Quote:
Daniel.N kaže: Pogledaj post
Puhovski nikad nije bio na vlasti, on je samo kritizirao poteze vlasti, a to je uvijek dopušteno. Dakako može se reći da je "ocrnjivao" Hrvatsku (ili hrvatsku politiku) ali i to je dopušteno.
Je, sve mu je to dopušteno. Dopušteno mu je i cinkarenje,kao i malom djetetu...
To što mu je sve to dopušteno ne znači da nije izdajnik!
Tvrd'ko is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2011., 18:53   #99
Quote:
Bataille kaže: Pogledaj post
Czeslaw Milozs -Samoprijezir
"Zašto su Poljaci skloni svagdje nalaziti izdaju i razbacivati se riječju "izdajica" na račun svakog tko se -ovako ili onako - izmakne? Pa stoga što u sebi nose svijest o vlastitom prijeziru i svijest o vlastitoj čežnji trganja od te, kako su je oni nazvali : niže zajednice. "

Toliko od nobelovca, isto važi i za naše desničare. Još i više , jer Poljska nije imala ništa slično ustaškom pokretu, pa se njihovi ognjištari ne vežu uz radikalni fašizam kao naši.
Znaš li koliko sam ja ljudi mogao citirat i time kao pokazat da je Puhovski izdajica... Ali nisam. To je samo mišljenje jednog čovjeka.Pa makar on bio i nobelovac. Na kraju krajeva i za njega vjerovatno postoje izdajice kao pojave u društvu. Možda bi i on Puhovskog nazvao izdajicom nakon svega što je napravio.
A ionako ne vidim baš neku poveznicu između Poljaka i Puhovskog.

I nešto si totalno fulao.Istina, naginjem malo više desnici, ali ni na kraj pameti mi nije vezati se uz radikalni fašizam. Zato pazi malo što pišeš...Ja sam jednostavno ponosan što sam Hrvat i što imamo samostalnu, suverenu,demokratsku i neovisnu državu Hrvatsku. Je'l to možda previše za današnje vrijeme?
Tvrd'ko is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2011., 00:17   #100
Quote:
Tvrd'ko kaže: Pogledaj post
I nešto si totalno fulao.Istina, naginjem malo više desnici, ali ni na kraj pameti mi nije vezati se uz radikalni fašizam. Zato pazi malo što pišeš...Ja sam jednostavno ponosan što sam Hrvat i što imamo samostalnu, suverenu,demokratsku i neovisnu državu Hrvatsku. Je'l to možda previše za današnje vrijeme?
Nije se odnosilo na tebe osobno ni ta rečenica ni cijeli post, već na naše desničare opčenito i razliku između poljske i naše pozicije . Naša "proizvodnja" izdajnika je opasnija, mnogi ljude na koje bi druge kulture i nacije bile ponosne kod nas su izdajnici. Lakše bi bilo nabrojiti one koji dosad nisu proglašeni izdajnicima nego one druge . To nije baš dobra klima za demokraciju.
Bataille is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:11.