Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.06.2005., 20:24   #1
Hrvatski zavod za zapošljavanje - skupna tema

Ako daš otkaz da li burza plaća nadoknadu kroz nekoliko mjeseci?

Dobio sam neslužbenu informaciju da se dobiva prvih 6 mjeseci po 1000kn.

Imate li točnih službenih informacija?

Pozdrav,
MindeR
MindeR is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2005., 21:57   #2
Ne daje ništa. Zašto bi ti porezni obveznici davali lovu jer si svojom voljom dao otkaz?
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2005., 22:06   #3
u slučaju otkaza imaš pravo na naknadu samo ako si dao izvanredni otkaz zbog ponašanja poslodavca...
__________________
Some things in life are bad, they can really make you mad. Other things just make you swear and curse...
placebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2005., 22:07   #4
za moderatora->
- pravo po zakonu/ako postoji
- nije navedno svojom voljom

Tražim tvrdnje i mišljenja, ne raspravu.
Naravno, ako može
MindeR is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2005., 22:45   #5
Vrlo ti je jednostavno - www.hzz.hr

Piše:

Temelj prestanka radnog odnosa

Zakonom su taksativno navedeni slučajevi prestanka radnog odnosa, odnosno službe, kad nezaposlena osoba ne može ostvariti pravo na novčanu naknadu.

Nezaposlena osoba ne može ostvariti novčanu naknadu, ako je radni odnos odnosno služba prestala:

ü zbog toga što je otkazala radni odnos, osim u slučaju izvanrednog otkaza ugovora o radu uzrokovanog ponašanjem poslodavca,

ü pisanim sporazumom o prestanku radnog odnosa

ü zbog toga što nije zadovoljila na probnom radu ili nije zadovoljila tijekom pripravničkog, odnosno vježbeničkog staža, odnosno nije u propisanom roku položila stručni ispit,

ü zbog povrede obveza iz radnog odnosa (otkaz uvjetovan skrivljenim ponašanjem radnika) kao i zbog teške povrede radne obveze (izvanredni otkaz), odnosno službene dužnosti,

ü zbog izdržavanja kazne zatvora duže od 6 mjeseci, izrečene mjere sigurnosti ili zaštitne mjere u trajanju dužem od 6 mjeseci.

Iznimno pripada pravo na novčanu naknadu nezaposlenoj osobi kojoj je prestao radni odnos, odnosno služba, pisanim sporazumom, ako je do prestanka radnog odnosa, odnosno službe, došlo zbog premještaja bračnog druga u drugo mjesto prebivališta po posebnim propisima, spajanja obitelji nakon zaključenog braka, te promjene prebivališta iz zdravstvenih razloga.

Nezaposlena osoba mora se u roku od 30 dana od prestanka radnog odnosa ili privremene spriječenosti za rad, prema propisima o zdravstvenom osiguranju, prijaviti Zavodu, te podnijeti zahtjev za ostvarivanje naknade. Ako zbog opravdanih razloga propusti rok od 30 dana, može se prijaviti i podnijeti zahtjev u roku od osam dana od dana prestanka opravdanog razloga koji je prouzročio propuštanje roka, a najkasnije 60 dana od propuštanja roka.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2005., 12:51   #6
Hvala vam.

Da li itko zna o kojem se iznosu radi i koliko dugo se dobiva?
MindeR is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2005., 11:23   #7
Ovisno o prosjeku place, ali maksimalno 1.000 kn. Minimalno 78 dana, a dalje ovisno o tome koliko imas godina radnog staza.

--> http://www.hzz.hr/cache.aspx?pg=hzz....type=&idcache=
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2006., 17:00   #8
zavod za zapošljavanje

Frendica se treba prijavit na zavod za zapošljavanje ( po prvi put), no zanima je postoji li opcija da vas npr. dva mjeseca stave u 'mirovanje', tj. da vam ne traže posao. Čini mi se da je prije tako nešto postojalo ali možda se varam. Morala je na burzu da bi imala zdravstveno,planira diplomirati a onda si ona sama nađe posao. Pa ako netko zna nešto o tome bila bih zahvalna
__________________
Under construction.
sleeping satellite is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2006., 17:10   #9
Quote:
sleeping satellite kaže:
Morala je na burzu da bi imala zdravstveno,planira diplomirati a onda si ona sama nađe posao. Pa ako netko zna nešto o tome bila bih zahvalna
Pa tamo su svi u mirovanju...šta se boji da joj ne nađu posao
spy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2006., 20:01   #10

Pa u biti glupo zvuči ali da, boji se da joj ne nađu posao tj. da se mora javljati savjetniku ili već neke druge obaveze koje bi morala ispunjavati...zato sam i rekla 'mirovanje'. Bila bi na burzi dva mjeseca zbog zdravstvenog dok ne diplomira a onda bi se odjavila.
__________________
Under construction.
sleeping satellite is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2006., 20:44   #11
Poruči frendici, ovisno koje je struke, da joj oni sa burze ne budu našli posao . Studiram izvanredno i prijavljena sam na burzu jedno 4 godine. Misliš da su mi ikad ponudili neki pametan posao. A-ha. Možda znam 2 osobe kojoj su ponuđene posao. Apsolutno tamo ništa ne rade nego statistiku.
__________________
Od trnja pa do zvijezda
Azaleja is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2006., 18:13   #12
Da bi se dobilo zdravstveno osiguranje, ne treba biti prijavljen na burzi. Samo treba s odjavnicom otici na HZZO i oni te prijave kao nezaposlenu osobu na teret Ministarstva financija. Po novom zakonu svi gradjani RH imaju pravo na zdravstveno osiguranje. Samo to treba napraviti u roku od mjesec dana od odjave.

A sto se tice Burze, dovoljno je da savjetniku kazes da te ne zove za svakave gluposti i da si ti sam trazis posao. Ili da te ceka neki posao, ali tek za mjesec-dva-tri-godinu
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2006., 19:36   #13
Hvala svima na odgovorima.
Nukac, to sam i ja mislila ali evo što sam našla na stranicama HZZOa, tko ima pravo na besplatno zdravstveno:
10. nezaposlene osobe s prebivalištem, odnosno odobrenim stalnim boravkom u Republici Hrvatskoj prijavljene u evidenciji nezaposlenih osoba kod Hrvatskog zavoda za zapošljavanje, koje nisu zdravstveno osigurane po drugoj osnovi, ako su se prijavile Zavodu u roku od 30 dana:
a) od prestanka radnog odnosa, odnosno obavljanja djelatnosti ili od prestanka primanja naknade plaće na koju imaju pravo prema ovom Zakonu ili prema propisima donesenim na temelju ovoga Zakona,


Ma nek sama dalje istražuje, ja sam se dosta raspitala
__________________
Under construction.
sleeping satellite is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2006., 07:46   #14
od 3. kolovoza 2006. ide novi Zakon o obaveznom zdravstvenom osiguranju, prema kojem osoba treba biti prijevljena u evidenciji nezaposlenih osoba HZZa da bi stekla status osigurane osobe, ako nije osigurana po nekoj drugoj osnovi.

a zašto ona fino ne ode na Zavod i pita dal uopće treba tamo biti ili ne? možda je osigurana po nekoj drugoj osnovi, po mami/tati.
što se tiče obaveza na Zavodu, ima 2 ili 3 aktivnosti u prvih mjesec dana, onda se dogovori sa svojim savjetodavcem što i kako.

a to da Zavod rijetkima nađe posao... u prosjeku jedan savjetodavac vodi 400 osoba... pa ti nađi svim 400 posao , posebice ako pola njih ne želi raditi, ili su pak imaju zvanje koje se ne traži/teže zapošljava (npr. gumar), a ne žele ništa drugo raditi.
poznam osobu koja radi na Zavodu, pa od tuda ove informacije.
__________________
"... now I'm here, think I'll stay around around around..."
(c) queen
zordi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2006., 11:56   #15
znam i ja osobu koja radi u hzz.

u biti večina prijavljenih je nekonkurentno na tržištu rada i ti se ne mogu zaposliti jer nemaju znanja i vještine koje se traži. dio ne želi raditi poslove jer im nisu dovoljno dobri, dio ljudi uopće ne želi raditi. ali najveći problem je da više ne postoji zakonska obveza poslodavca da dostavlja oglase hzz nego može zaposliti direktno ili dati oglas u novine.

a zašto se frendica od ss uopće mora prijaviti? valjda može 2 mjeseca bez zdravstvenog pod pretpostavkom da joj toliko treba do diplome a i pravo na zdravstveno osiguranje je tako široko da je praktički nemoguće ne neći osnovu.
naranđica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2006., 12:00   #16
Arrow Preko burze će tek svaki treći pronaći posao

Preko burze će tek svaki treći pronaći posao

Svake se godine u evidenciju Zavoda za zapošljavanje prijavljuje oko 232.000 radnika koji traže posao, a tek se svaki treći novoprijavljeni zaposli unutar šest mjeseci od dolaska na burzu. Kad je riječ o muškarcima, najveći postotak zapošljavanja, od 30 do 37%, imaju građevinski tehničari, soboslikari, pekari, mesari, bravari i monteri, a kad su posrijedi žene, konobarice, kristalobrusačice i farmaceutske tehničarke. Mlade zubotehničare, upravne referente, fotografe i pomoćne kuhare gotovo nitko i ne zapošljava. Kod visokog obrazovanja, u slučaju farmaceuta, elektrotehničara, građevinara i učitelja, gotovo svi koji se nakon diplomiranja prijave na burzu odmah se i zaposle. S druge strane, najsporije se zapošljavaju ljudi koji diplomiraju socijalni rad, brodostrojarstvo, politologiju, sociologiju, stomatologiju, upravno pravo i predškolski odgoj.

http://www.monitor.hr/jump2.php?url=...label=Večernji list&news_id=72019
Ris is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2006., 12:16   #17
Ja sam jučer pročitao da se izvan HZZ-a dobije 80% poslova,znači samo 20% poslova se nađe ili dobije u zavodu za zapošljavanje! Porazno za tako glomaznu i skupu instituciju.Šta će nam ako tek svaki peti građanin nađe posao preko nje?
Constatinopol is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2006., 13:46   #18
sve je manje i manje drzavnih natjecaja a to znaci da se nemoraju javiti na zavod da bi zaposlili...
antest is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2006., 14:02   #19
ZAvod je postao sam sebi svrha!
Ris is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2006., 14:29   #20
evo jučer je u zg objavljen oglas da se traži 52 pripravnika ekonomije (u večernjem listu objavljeno)
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:39.