Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.11.2012., 15:55   #21
Quote:
soks kaže: Pogledaj post
Ima kaj novo, konačno?
Sve po starom !

U zadnje 3 g . imamo 5 sudova u ulici i službenu bilješku prema gruntovnici .
Ni jedan slučaj nije još pravomoćno riješen .

Jadni smo pokraj Ministarstva pravosuđa i zastupnika Hrvatskog sabora koji imaju ovlasti da ; donose , mijenjaju ili ukidaju neke zakone .
Đuro Japaric is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2012., 09:13   #22
Quote:
Đuro Japaric kaže: Pogledaj post
Sve po starom !

U zadnje 3 g . imamo 5 sudova u ulici i službenu bilješku prema gruntovnici .
Ni jedan slučaj nije još pravomoćno riješen .

Jadni smo pokraj Ministarstva pravosuđa i zastupnika Hrvatskog sabora koji imaju ovlasti da ; donose , mijenjaju ili ukidaju neke zakone .
ali izglasane su neke promjene koje bi trebale ubrzati rad sudova? Prije dan ili dva, pisalo je u Večernjem.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=bMdeg-WKt1U
soks is online now  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2012., 20:15   #23
Quote:
soks kaže: Pogledaj post
ali izglasane su neke promjene koje bi trebale ubrzati rad sudova? Prije dan ili dva, pisalo je u Večernjem.
U zadnje 4 godine radimo na sređivanju stanja u ulici gruntovnici i katastru , potpisujemo ugovore o služnosti zemljišta za ukop infrastrukture , imamo 5 sudova , službenu bilješku za upis u gruntovnici , na temelju Beogradsko - Zagrebačkog Zakona o nasljeđivanju koji nije obvezujući ; Ostavinski postupak pokreće se po službenoj dužnosti kad sud primi smrtovnicu ili izvadak iz matice umrlih , odnosno s njima izjednačenu ispravu .

Majka je nakon pogibije sina iskoristila mogućnost da pokrene ostavinski postupak u parceli u kojoj sam bio suvlasnik sa njezinim sinom i odradila što nam traže .

Zakon o nasljeđivanju , Zakon o vlasništvu - neki članci su smeće , Zakon o prostornom uređenju i gradnji - povezan sa Zakonom o općem upravnom postupku - isto su neki članci smeće , Zakon o vlasništvu i drugim stvarnim pravima - isto dio članaka smeće i barikade - jedan suvlasnik blokira ukop instalacija i to rješavamo putem suda , Zakon o parničnom postupku isto problem .

Radim kao volonter preko 25 godina pa znam kako to u praksi funkcionira !
Zakon o poljoprivrednom zemljištu - od 2001 g. kršili su ga bez kazni ; Ministarstvo poljoprivrede , županije , općine i gradovi na način da u 182 lokalne uprave nisu raspisali ni 1 natječaj za zakup i prodaju državne zemlje .

Zakon o prometu i sigurnosti na cestama - policija stavi uređaj pokraj ceste i snima brzinu bez zaustavljanja vozača , poslije traže tko je bio vozač , pa ako se ne plati kazna koju napišu šalju sudu - za manji iznos nema žalbe - pa me osude 3 dana u zatvor za 500 kn - kažu da sam kršio brzinu definiranu prometnim pravilom , u drugom tekstu definiranu prometnim znakom , za zatvor sam mogao napisati žalbu Visokom prekršajnom sudu , koji kaže da sam se trebao žaliti na nižoj razini . Sve je mogla riješiti policija , vidio sam ih da stoje , mogli su me zaustaviti i pokazati da li sam napravio prekršaj i koji ?
Đuro Japaric is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2012., 20:42   #24
Kako je moguće da netko dobije kaznu ispod zakonskog minimuma?

http://www.jutarnji.hr/suvlasnik-one...tvora/1070587/
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=bMdeg-WKt1U
soks is online now  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2012., 21:13   #25
Quote:
soks kaže: Pogledaj post
Kako je moguće da netko dobije kaznu ispod zakonskog minimuma?

http://www.jutarnji.hr/suvlasnik-one...tvora/1070587/
Mi smo mala zemlja velikih mogućnosti.
__________________
Promeniću svet do kraja pesme.EKV
hrvatina_i_po is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2012., 21:17   #26
Kakve to veze ima sa Ministrom??? Ono trodioba vlasti i te stvari pa je to pitanje za pravosudne organe.
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.
Cuka is online now  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2013., 19:55   #27
OK, ne ulazim ovdje u njegovo spinove oko EU i stand up komedije, tipa "kakve sankcije" i sl.
Ne napadam ga čak što se on hvali da su naterali EK da se izjasne oko ćirilice u Vukovaru, iako ova ni nema ovlasti za to, niti je imala interesa.

ALi čovjek, oji je ministar pravosuđa da lupi "ja sam mislio da su komunistički zločinci kažnjeni", to je previše čak i za Hrvatsku
__________________
.
Michael Collins is online now  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2013., 09:30   #28
To je čovjek koji je kao i Josipović stigao direktno iz Haškog inkubartora kao provjeren kadar.
I Josipović je odradio ključne stvari za Haag kao relativno nepoznat pravnik, ali ideološki podoban.

Orsat Miljenić je kao Predstojnik Vladinog ureda za suradnju sa Haagom početkom 2000-ih odradio SLJEDEĆE. Upravo je to temelj progona Hrvata u BiH i same RH zbog politike prema njima!

Danas se predstavljaju kao zaštitnici branitelja koji ih brane od izručenja...odvratno licemjerno.
hr1u00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2013., 01:03   #29
http://ec.europa.eu/avservices/focus...en&focusid=334

link na presicu Miljanić-Reding...za sve koje interesira što je stvarno izrečeno, ne što je Miljanić prenio, ni što su mediji interpretirali.

(ako već nije zalijepljen negdje na pdfu)
žalac_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2013., 01:49   #30
Ljigavi Milanovićev uguz. Gleda u oči i laže bez da trepne, iako zna da je svima jasno da laže...
__________________
Danas nema Drugoga kao izrabljivača koji nas tjera na rad i iskorištava. Danas sami sebe samovoljno izrabljujemo i pritom vjerujemo da se ostvarujemo. Danas se ostvarujemo na smrt. Optimiziramo se na smrt. U tom kontekstu nikakav otpor ni pobuna, nikakva revolucija nisu mogući.
Byung-Chul Han - filozof, kulturni teoretičar
Špranja is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2014., 16:06   #31
Narednih dana udruga OPG Hrvatske - Život ići će prema ustavnim predlagateljima zakona , a to znači i prema ministru Miljeniću , sa prijedlogom da se imenuje Povjerenstvo za pisanje prijedloga zakona za Strategiju razvoja poljoprivrede RH .

Zakon o nasljeđivanju - to je u resoru g. Miljenića , napisan je u Beogradu 1965 , sa izmjenom nekoliko nebitnih članaka u RH ,

- moramo donijeti nove članke za nasljeđivanje zemljišta ; poljoprivredno , šumsko , građevinsko , putevi ,
- ići će se za poljoprivredno model Nizozemske i tu nam mogu iz Nizozemske pomoći ,
- još jedno se bitno mora napisati ; da u iseljeničkoj državi nasljednici moraju pokrenuti ostavinski postupak u roku 6 mjeseci od smrti vlasnika - ako neće onda primjer iz SAD ,

- Zakon o evidenciji zemlje i okrupnjavanju parcela ,

- još iz Austro - Ugarske imamo promašeni model sa 2 evidencije ; gruntovnice i katastar
- prijedlog je da se osnuje jedna Državna zemljišna služba
- cilj , da se svim vlasnicima ubrzaju i pojeftine svi poslovi vezani za zemlju , a posebno da se ide u rješavanje bitnih problema u poljoprivredi

- Zakoni za privatnu zemlju

- osim jednog koji je ukinut svi su još iz Beograda !

Što će odgovoriti i poduzeti ministar Miljenić ?
Đuro Japaric is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2014., 08:04   #32
Smjena Orsata Miljenića

https://www.change.org/en-AU/petitio...vatske-rusima#

Ministar Miljenić prodaje HRVATSKU Rusima.
Sa ovako malom populacijom i sa iskustvom susjednih zemalja ovo je politički nerazumno i može imati izrazito loše posljedice u budućnosti.
Potpišite peticiju za njegovu smjenu.
__________________
Nije da se ne slazem sa tobom ali nisi u pravu.
Ante is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2014., 13:20   #33
Quote:
Ante kaže: Pogledaj post
https://www.change.org/en-AU/petitio...vatske-rusima#

Ministar Miljenić prodaje HRVATSKU Rusima.
Sa ovako malom populacijom i sa iskustvom susjednih zemalja ovo je politički nerazumno i može imati izrazito loše posljedice u budućnosti.
Potpišite peticiju za njegovu smjenu.

ha, čuj, nije on to sam odlučio, to je valjda jasno.

ako ćemo pravo, po meni je više razloga bilo da sam da ostavku u slučaju lexi perki, nego da se onako grozno blamira. iako i u tom slučaju nije sam odlučivao, nego radio po naputku josipovića, pusić i milanovića, da je pametan, trebao se nakon toga povuć'. na koncu, ima svoj odvjetnički ured, posao mu je odlično išao, a i inače je bolje stojeći, iz bogatije familije, itd. itd.

tak da, ak ja nešto zamjeram Miljeniću, onda je to to, što se jeftino prodao i izblamirao do te mjere da ga više nitko pametan - kad ova vlast sjaši - neće uzet' za odvjetnika.
IQ0007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2014., 14:33   #34
Quote:
IQ0007 kaže: Pogledaj post
ha, čuj, nije on to sam odlučio, to je valjda jasno.

ako ćemo pravo, po meni je više razloga bilo da sam da ostavku u slučaju lexi perki, nego da se onako grozno blamira. iako i u tom slučaju nije sam odlučivao, nego radio po naputku josipovića, pusić i milanovića, da je pametan, trebao se nakon toga povuć'. na koncu, ima svoj odvjetnički ured, posao mu je odlično išao, a i inače je bolje stojeći, iz bogatije familije, itd. itd.

tak da, ak ja nešto zamjeram Miljeniću, onda je to to, što se jeftino prodao i izblamirao do te mjere da ga više nitko pametan - kad ova vlast sjaši - neće uzet' za odvjetnika.
Jasno je meni da on to nije sam odlučio ali mi je isto tako jasno da to treba zaustaviti.
Problem je da je narod u Hrvatskoj toliko izmučen da je postao apolitičan. Na to on i računa.
__________________
Nije da se ne slazem sa tobom ali nisi u pravu.
Ante is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2014., 22:59   #35
Quote:
Ante kaže: Pogledaj post
https://www.change.org/en-AU/petitio...vatske-rusima#

Ministar Miljenić prodaje HRVATSKU Rusima.
Sa ovako malom populacijom i sa iskustvom susjednih zemalja ovo je politički nerazumno i može imati izrazito loše posljedice u budućnosti.
Potpišite peticiju za njegovu smjenu.
Po Ustavu pravo predlagati zakone imaju zastupnici i Vlada . Zakone donose zastupnici ili građani putem referenduma .

Ministar Orsat u ime Vlade iz svojeg resora ima pravo predlagati zakone .
Uz ministra Jakovinu to je drugi nesposoban ministar .

Kad je riječ o zemlji , sve zakone za privatnu zemlju imamo iz Beograda !
Zakon o evidenciji zemlje , gruntovnice i katastar su iz 19 stoljeća i Beča .
Zakon o poljoprivrednom zemljištu - za državnu u ime nesposobne Vlade predložio je nesposobni ministar poljoprivrede , prihvatili zastupnici a odluku o primjeni potpisao nesposobni predsjednik RH Ivo Josipović .

Na temelju Beogradsko - Zagrebačkog Zakona o nasljeđivanju svi koji hoćemo privatnu zemlju možemo oporukom ostaviti Putinu !
Na temelju Zakona o vlasništvu i drugim stvarnim pravima , kao Putinov menažer mogu kupiti svu privatnu zemlju u RH !
Porjeklo noca ; donacija Vlade Rusije .

Ili krivo pišem ?

Treba na jesen izaći 100 000 radnika i seljaka na prosvjed i srušiti Trojac ; Vladu , Sabor i Predsjednika , jasno prije toga gospođa Markić , Gong i ostali civilni sektor se moraju izboriti za NOVI Izborni zakon !
Đuro Japaric is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2014., 16:06   #36
Ja sam neko vrijeme bio prilično uvjeren da će g.Miljanić biti dobar ministar,a sa postovima gore upisanih kolega,to neće biti tako..Znači i on spada u prosjek nedobrih ministara..
Catarga Pascu is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2014., 19:38   #37
Quote:
Catarga Pascu kaže: Pogledaj post
Ja sam neko vrijeme bio prilično uvjeren da će g.Miljanić biti dobar ministar,a sa postovima gore upisanih kolega,to neće biti tako..Znači i on spada u prosjek nedobrih ministara..
Po Ustavu RH pravo predlagati zakone imaju zastupnici u različitom obliku te Vlada .

U resoru Ministarstva pravosuđa kad je riječ o zemljištu su ;

- gruntovnice i katastar i promašena evidencija utemeljena pod okupacijom Austrije ,
- Zakon o nasljeđivanju
- donesen u Beogradu 1965 , sa izmjenom nekoliko članka u Račanovoj Vladi na prijedlog ministrice pravosuđa Ingrid Antičević Marinović . U Beogradu nisu napisali posebne članke za nasljeđivanje zemlje pa to Ingrid nije mogla prepisati . Srbi u R . Srbiji nisu to riješili . Slovenci imaju pametnije rješenje još iz Jugoslavije - poznato nam je to ! Poznat nam je primjer iz Kraljevine Nizozemske i 1 bitan postupak u SAD koji bi se morao preuzeti u iseljeničkoj državi kao što je RH !
- Zakon o vlasništvu i drugim stvarnim pravima

Tko mu je autor , nije mi poznato ? Smeće od Zakona u više područja !
Ako u izumrlom selu ima 151 poljoprivredna parcela , po 1 može kupiti svaki zastupnik .

- Zakon o poljoprivredno zemljištu

2013 u ime Vlade predložio je ministar Jakovina , prvi na top mjestu nesposobnih ministara !
Riječ je o izmjeni za državnu zemlju a u korist Todorića , a na štetu seljaka i hrvatske poljoprivrede .

- Zastupnici > hrvatskog > sabora nisu osigurali zakonske ni ekonomske uvjete za razvoj hrvatske poljoprivrede .

Ministra Jakovinu osobno poznajem , zna za svoj doprinos , poznato mu je što ministar Orsat može predložiti , poznato mu je napisano , ali mogu oba mirno spavati pokraj nesposobne opozicije koja ne traži njihove smjene i NEĆE u Sabor uputiti nova zakonska rješenja !
Đuro Japaric is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2015., 16:42   #38
Predsjedniku Vlade poslao sam javnu predstavku ; da se imenuje Povjerenstvo za pisanje prijedloga zakona za Strategiju razvoja poljoprivrede iz redova ustavnih predlagatelja zakona i civilnog sektora .

U resoru Ministartva pravosuđa su promašeni zakoni ;

1. Zakon o vlasništvu i drugim stvarnim pravima - mora se mijenjati
2. Zakon o katastru ,
3 . Zakon o zemljišnim knjigama - prijedlog ukidanje zakona pod 2 i 3 i donošenje novog Zakona o evidenciji zemljišta i okrupnjavanje parcela sa prijedlogom da se gruntovnice i katastar spoje u jednu Državnu zemljišnu službu !

Ova dva promašena zakona imamo još dok smo bili pod okupacijom Carske Austrije . Tada je izvršen i geodetski premjer sa promašajem u smislu osnivanja 2 službe .
Posljedice su toga nesređeno stanje za državnu i privatnu zemlju !
Sa novim zakonom i jednom službom ubrzale bi se i pojeftinile sve radnje vezane za zemlju svim vlasnicima !

Za očekivati je potporu svih vlasnika zemlje ?

4. Zakon o nasljeđivanju - izmjene

Donesen je u Beogradu 1965 a izmijenila nekoliko nebitnih članaka ministrica Ingrid za vrijeme sdp Vlade 1 !
U Beogradu nisu napisani posebni članci za nasljeđivanje zemlje , a u Zagrebu 2003 nisu htjeli biti autori !
Prijedlog je da se za poljoprivredno zemljište uzme model Republike Slovenije ili Kraljevine Nizozemske .

Još moramo riješiti problem da se u iseljeničkoj RH ostavinski postupak mora pokrenuti u roku 6 mjeseci od smrti vlasnika i rješenje ako se ne pokrene - u ovom slučaju model SAD !

Da li će predsjednik Vlade dati nalog da se Ministarstvo pravosuđa uključi u pisanje POVJESNIH prijedloga zakona ?
Ministar Orsat je ministar iz sdp kojemje Zoran MILANOVIĆ PREDSJEDNIK !
Đuro Japaric is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2015., 00:26   #39
E moj Đuro, pa prije će Sava poteći od ušća prema izvoru, nego li će se spojiti katastar i gruntovnica. Kako bi se inače moglo muljati? A mulja se već dobrih 100-200 godina ili koliko, pa ti to sad sredi.

Ako hoćeš, napravit ću ti program koji povezuje katastar i gruntovnicu, al ako me ubije mafija ti odgovaraš.
Papapapagenije is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2015., 11:32   #40
Quote:
Papapapagenije kaže: Pogledaj post
E moj Đuro, pa prije će Sava poteći od ušća prema izvoru, nego li će se spojiti katastar i gruntovnica. Kako bi se inače moglo muljati? A mulja se već dobrih 100-200 godina ili koliko, pa ti to sad sredi.

Ako hoćeš, napravit ću ti program koji povezuje katastar i gruntovnicu, al ako me ubije mafija ti odgovaraš.
Napravite kao anonimni autor pa pošaljite na moju adresu !

Sređivao sam stanje za državnu zemlju i privatnu pa znam koliko to košta novaca a pogotovo vremena .

Danas sam bio u 4 medija , novine , radio i tv., zamoljeni su za medijsku pomoć u smislu informiranja , obrazovanja , ali i izazova hrvatskim političarima da reagiraju !
Đuro Japaric is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:55.