Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.01.2012., 22:31   #21
Nisam išla osobno, ali iz vrlo bliskog izvora - nisu teški ispiti. Doduše, moraš učiti i moguće je uz posao u privatnoj firmi.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2012., 12:46   #22
Govorilo se da će se na ff u zg uvesti to polaganje uz plaćanje, zna li netko više o tome?

ja sam recimo zakasnila s tim redovnim polaganjem, a sad mi treba za posao.
__________________
No heroes, villains, one to blame, while wilted roses fill the stage... ♥
♫Books♪
miss-rebel is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2012., 13:33   #23
Molim vas hitno ako itko ima ikakve materijale iz pedagoške grupe predmeta za stručni nek pošalje na: [email protected]
flue is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2012., 13:34   #24
Quote:
darlene kaže: Pogledaj post
e ovako. ja politologiji sam završila dva predmeta iz te pedagoške skupine predmeta (opću pedagogiju i didaktiku), no ostala dva predmeta sam morala zamijeniti. e, sad me zanima, hoće li mi se ta dva predmeta priznati kao položena ukoliko upišem tu pedag.-psih. grupu predmeta? i jel to zbilja košta 7100 kn? polaže li se na filozofskom ili na učiteljskom? zahvaljujem na odg
imaš kakve materijale za učenje da pošalješ na [email protected]?
flue is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2012., 12:44   #25
Pozdrav!
Jel ima netko da razmišlja o upisivanju doškolovanja u Mostaru?
Jeftinije je, još je po starom programu, s nostrifikacijom još se ništa ne zna, navodno da će se priznavati. Gledala sam za Split 8.000 kn, al se mora ići na predavanja, a to ne stignem zbog posla nikako izvest. Bilo bi super da predavanja nisu obavezna. Više bi se ljudi im prijavilo, više bi zarađivali , a nama bi bilo lakše
Anci banci is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2012., 10:28   #26
Sad ću ja bubnuti jedno pitanje

jel se to upisuje u radnu knjiznicu?
__________________
No heroes, villains, one to blame, while wilted roses fill the stage... ♥
♫Books♪
miss-rebel is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2012., 01:35   #27
Quote:
Mr.Air kaže: Pogledaj post
Zna li netko koliko trenutno kosta polaganje navedene skupine predmeta? nesto kolega govori da ce uskoro tih nekoliko ispita "Pretvorit" u 12-13 ispita... Jel netko cuo nesto o tome?
hvala
Konkretno, na Filozofskom fakultetu u Osijeku, 8450,00 kn.

Quote:
Mr.Air kaže: Pogledaj post
KOliko su teska ta 4 ispita koja se trenutno polazu? Jer uz rad, sve pripreme i nemam previse vremena za ucit...
Nema 4 ispita, nego 9, a to su, redom:

Opća pedagogija 7 ECTS bodova
Školska pedagogija 7 ECTS bodova
Didaktika 7 ECTS bodova
Teorije kurikuluma 7 ECTS bodova
Psihologija odgoja i obrazovanja 7 ECTS bodova
Temelji opće i razvojne psihologije 7 ECTS bodova
Metodika nastave I 5 ECTS bodova
Metodika nastave II 10 ECTS bodova
Izborni predmet 3 ECTS bodova

Sveukupno 60 ECTS bodova.

Ispiti, barem ovi koje sam do sada položio objektivno nisu teški, subjektivno, teški su.

Htio bih samo nadodati, da ti se predmet Metodika nastave II priznaje ako već predaješ negdje, dakle ako ti neka ustanova može izdati potvrdu da držiš nastavu.

Ako te još što zanima, pitaj.
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2012., 08:55   #28
Može li mi netko tko je polagao u Zg ili Petrinji objasniti šta je Metodika i kako/tko to "drži" i predaje...?

Ja sam skužila da je to praksa...? i da moram nać školu di ću to odradit...?

Ja već radim u školi, ali kao knjižničar...pa imamo one satove informacijske pismenosti.
__________________
No heroes, villains, one to blame, while wilted roses fill the stage... ♥
♫Books♪
miss-rebel is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2012., 09:40   #29
ja sam pripravnik psiholog, radim kao stručni suradnik u školi a nemam položene ped predmete. sad sam saznala da za polaganje stručnog ispita moram imati potvrdu da sam to položila. i sad ću morati plaćati tisuće kuna da bi položila ono što sam na faksu mogla besplatno, ali nisam htjela jer nisam htjela raditi u nastavi.
mene zanima da li negdje mogu polagati samo metodiku, didaktiku i pedagogiju, (znači ne treba mi ovaj dio vezan uz psihologiju), pa da ispadne jeftinije?
ima li još netko sa istim problemom?
piranjica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2012., 09:59   #30
Quote:
piranjica kaže: Pogledaj post
ja sam pripravnik psiholog, radim kao stručni suradnik u školi a nemam položene ped predmete. sad sam saznala da za polaganje stručnog ispita moram imati potvrdu da sam to položila. i sad ću morati plaćati tisuće kuna da bi položila ono što sam na faksu mogla besplatno, ali nisam htjela jer nisam htjela raditi u nastavi.
mene zanima da li negdje mogu polagati samo metodiku, didaktiku i pedagogiju, (znači ne treba mi ovaj dio vezan uz psihologiju), pa da ispadne jeftinije?
ima li još netko sa istim problemom?
A šta misliš da nas nema još takvih, ja sam isto mogla to besplatno na faksu, no da odgovorim na pitanje....

Inače, čula sam od jedne starije kolegice da je imala nešto već prije s faksa položeno, tako da je samo odnijela indeks u referadu i priznali su joj to da ne mora dolazit na psihologiju i plaćat ofc.
__________________
No heroes, villains, one to blame, while wilted roses fill the stage... ♥
♫Books♪
miss-rebel is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2012., 10:18   #31
hvala na odgovoru!
uf kad bi se bar moglo nešto smuljati
sad gledam ove tečajeve i muka mi je. otkud mi sad 9000 kn za to?
a što je ona točno imala položeno? jer ja nemam ni jedan od ta tri predmeta. i koji je faks bio u pitanju?
piranjica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2012., 17:42   #32
Quote:
piranjica kaže: Pogledaj post
hvala na odgovoru!
uf kad bi se bar moglo nešto smuljati
sad gledam ove tečajeve i muka mi je. otkud mi sad 9000 kn za to?
a što je ona točno imala položeno? jer ja nemam ni jedan od ta tri predmeta. i koji je faks bio u pitanju?
ona je imala psihologiju, ne znam na koju foru, valjda kao izborni nekakvi, a imala je završeno kemijski fax.
__________________
No heroes, villains, one to blame, while wilted roses fill the stage... ♥
♫Books♪
miss-rebel is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2012., 17:12   #33
Quote:
miss-rebel kaže: Pogledaj post
ona je imala psihologiju, ne znam na koju foru, valjda kao izborni nekakvi, a imala je završeno kemijski fax.
u mojoj grupi je isto bila kolegica koja je imala psihologiju kao izborni predmet, tako da nije morala polagati. ali nisam sigurna je li bila oslobođena plaćanja tog predmeta. prije da nije.
volim čokoladu is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2012., 13:23   #34
evo sve sam se raspitala pa da vam kažem. na učiteljskom fakultetu sveukupno košta oko 9000 kn. meni će priznati psihologiju pa će biti oko 1500 kn manje. ajd barem nešto. predavanja su subotom od 9-13 ili od 14-18.
piranjica is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2012., 14:49   #35
e, možda netko zna:
konkretno, učiteljica razredne nastave, studij od 4 godine- kako će "postati" knjižničarka?
ima kakav "kraći put" od vanrednog studija, obzirom da ipak ima završenu RN?
RIB is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2012., 16:33   #36
Quote:
volim čokoladu kaže: Pogledaj post
u mojoj grupi je isto bila kolegica koja je imala psihologiju kao izborni predmet, tako da nije morala polagati. ali nisam sigurna je li bila oslobođena plaćanja tog predmeta. prije da nije.
Naravno da si onda i oslobođen i plaćanja tog predmeta, kao što je i rekla
piranjica . Trebaš samo otići do profesorice da ti da potpis. Ta koja predaje na tom tečaju u indeks. I pokazati da si položila (iz starog indeksa s faksa)

RIB, da. Taj put se zove veza. Ako imaš vezu, sva vrata su ti otvorena...

Samo da te pitam, iz kojeg si mjesta?
__________________
No heroes, villains, one to blame, while wilted roses fill the stage... ♥
♫Books♪
miss-rebel is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2012., 13:24   #37
Quote:
piranjica kaže: Pogledaj post
evo sve sam se raspitala pa da vam kažem. na učiteljskom fakultetu sveukupno košta oko 9000 kn. meni će priznati psihologiju pa će biti oko 1500 kn manje. ajd barem nešto. predavanja su subotom od 9-13 ili od 14-18.
Na Filozofskom košta 8000 i predavači su bolji IMO.
Uz to, na Učiteljskom ne rade po Bologni...
hlebinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2012., 14:13   #38
Quote:
hlebinka kaže: Pogledaj post
Na Filozofskom košta 8000 i predavači su bolji IMO.
Uz to, na Učiteljskom ne rade po Bologni...
A da, a otkad su krenuli s tim? jer meni je trebalo sada u 2. mjesecu i kad sam ih zvala, toga još nije bilo i nisu znali niti jel će biti do jeseni.
__________________
No heroes, villains, one to blame, while wilted roses fill the stage... ♥
♫Books♪
miss-rebel is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2012., 14:30   #39
Baš čudno. Koga si zvala, odsjek za pedagogiju? Meni su u tajništvu prije dva tjedna rekli da sljedeći počinje na jesen.

Edit: tek sad sam vidjela Antonov post. Kakvih božjih 9 ispita?? U moje vrijeme bilo ih je 4. Sad se definitivno neću u to upuštat.

Zadnje uređivanje hlebinka : 08.06.2012. at 14:43.
hlebinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2012., 14:42   #40
Quote:
lahor kaže: Pogledaj post
Da, sprema se promjena, no zadnje 2-3 generacije su se upisivale kao "zadnje" tako da tko zna koliko će ih još biti (Zagreb). Cijenu ne znam točno... oko 8000 kn, mogu provjeriti, ali lako nazoveš telefonom. Mislim da ipak neće biti 12-13, već 8-10.
Mislim da u RI već dugo nisu samo 4 ispita. Evo linka:
http://www.ffri.uniri.hr/index.php?o...098&Itemid=217
__________________
Mali miš Fran stigao je 17.5.
Calliope is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:34.