Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.03.2013., 15:46   #61
Ja ću biti s fiksijem.
Anida is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2013., 16:03   #62
Quote:
amarkulin kaže: Pogledaj post
Johny, kaj sam ja ono rekao?
Meni u odgovoru piše da se provjera provodi i da ćemo konačne rezultate provjere dobiti do 15.04. Jedino što mi nije jasno (jer nemam iskustva s državnom upravom u RH) je da li je običaj u odgovoru na žalbu samo reći da se žalba ne prihvaća bez obrazloženja?

As I said before, to je bio long shot, pravo oružje će biti kad im napadnem pitanja pojačan Anićem kao tajnim oružjem. Tu neće moći poslati generički odgovor, a s tim ću ako treba (ako ne bude obrazložen odgovor) ići i na sud.

Quote:
Parlamentarium kaže: Pogledaj post
Johny i Amarkulin ce se potuc na grupnoj vjezbi ako slucajno budu u istoj grupi
Nećemo jer on ne zna tko sam ja, a ja znam tko je on.
Quote:
FIRST kaže: Pogledaj post
Stigao i meni isti odgovor - sada sam ga vidjela.
ja bi to protumačila u kontekstu onoga što sam ja njima napisala da u ovoj fazi procjene regularnosti provođenja i skoriranja testa nema indicija da je test dao nekome bolju startnu poziciju , no trenutno vrše potpunu procjenu situacije i cjelovit odgovor će dati kandidatima do 15.04.2013.

ne bih rekla da je odjeb. još. naime gospoda nisu smislila kako će objasniti da test nije nekima dao bolju startnu poziciju i za to će im trebati mjesec dana. :-D
ja sam ih naime pitala postoji li mogućnost da je korišten isti test.
ništa - idem ih dalje pitati kada će onda rezultati - prije AC-a ili what?
Hoće to još tko pitati? mene rosa ignorira na netu
Slažem se da smišljaju kako odgovoriti da nisu krivi. Činjenica da iz prve nisu znali znači da su bar malo krivi, a da ne žele priznati.
I ja sam na blogu pitao isto u subotu i još nema odgovora.

Quote:
frks kaže: Pogledaj post
to su baš stavili izrijekom 15.4.?
ajde pliz stavi cijeli njihov odgovor u izvorniku.
Da, baš izrekom piše taj datum.
Johny is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2013., 16:04   #63
Quote:
Anida kaže: Pogledaj post
Ja ću biti s fiksijem.
U tom slučaju ponesi pancirku jer koliko je nabrijan na žalbe, nakon odbijanja možda ponese automat i pobije sve tamo.
Johny is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2013., 16:15   #64
Quote:
FIRST kaže: Pogledaj post
feštaaaaaaaa
ako smo svi skupa ima da se čujemo na skype :-D
frks is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2013., 16:17   #65
Čisto usput napomena - provjerite si vrijeme , nosite kišobran i topliju odjeću - kiša pada bar triput dnevno, nasumce puše ledeni vjetar, a vrijeme se promijeni cca 5 puta dnevno

EDIT: girls, ne idite u potpeticama, ne budite lude kao ja - pločnici su onak u kockama i jako je teško hodati u petama
telica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2013., 16:18   #66
Ja sam isto dobio ovaj odgovor, valjda je to generički odgovor koji Luc šalje ( umjesto dosadašnjeg da je proslijedio pritužbu na odgovarajuću adresu).
Pošto sam im postavio konkretna pitanja, očekujem da ću na kraju dobiti konkretne odgovore.

Btw.počeo sam prikupljati dokumentaciju za AC. Koliko košta prijevod diplome kod sudskog tumača i imate li nekog za preporučiti? Da li ste vi koji ste stekli diplomu prije bolonje a imate po novom pravo na titulu magistra struke tražili od sudskog tumača da vam upiše titulu Mastera ? Ima li to kakvog utjecaja na plaću kasnije?
stype is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2013., 16:24   #67
Ima li vec negdje sluzbena lista koje sve dokumente treba donijeti u AC?
__________________
Ko ne voli karanfile, taj ne treba ni da živi!
Parlamentarium is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2013., 16:26   #68
Quote:
Anida kaže: Pogledaj post
Ja ću biti s fiksijem.
Hvala lol... Johny, nece im nista biti, al da cemo se boriti za sebe, hocemo i trebamo.

Ja sam dobio isti odgovor. Moje tumecenje je ovo-sada se zalilo jako puno ljudi, jos zalbi pristize, i vise trainee nema "logicnog" odgovora kao kod amarkulina. Ovo znaci da moraju smisliti sto bi rekli, i da ce uciniti dodatne provjere.

U svakom slucaju, moj odgovor na mail je jos jedna zalba-s dodatnim argumentima o apsurdnosti testa. Pitanja cu osporiti do petka(3. zalba ).

Sretno i javite ako dobijete neke drukcije odgovore.
fiksi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2013., 16:35   #69
Quote:
Parlamentarium kaže: Pogledaj post
Ima li vec negdje sluzbena lista koje sve dokumente treba donijeti u AC?
Ja gledam po NOCu što treba donijeti ( poglavlje 6) :
http://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/...0A:FULL:EN:PDF
stype is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2013., 16:44   #70
Quote:
stype kaže: Pogledaj post
Ja sam isto dobio ovaj odgovor, valjda je to generički odgovor koji Luc šalje ( umjesto dosadašnjeg da je proslijedio pritužbu na odgovarajuću adresu).
Pošto sam im postavio konkretna pitanja, očekujem da ću na kraju dobiti konkretne odgovore.

Btw.počeo sam prikupljati dokumentaciju za AC. Koliko košta prijevod diplome kod sudskog tumača i imate li nekog za preporučiti? Da li ste vi koji ste stekli diplomu prije bolonje a imate po novom pravo na titulu magistra struke tražili od sudskog tumača da vam upiše titulu Mastera ? Ima li to kakvog utjecaja na plaću kasnije?
Koliko se sjecam ne treba jos uopce prevoditi samo kopije su ok, naravno provjeri u dokumentaciji.

Staff Regs ti kaze kolika je placa, nema veze sa titulom, ali te zbog toga mozda lakse stave u 2 step, cca 250€
zvonius is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2013., 16:44   #71
Zna li netko da li moram opet nositi sve te dokumente, ako sam iste nosio prije par tjedana na razgovor za posao i sve to već imaju (European Commission, DG Human Resources and Security)? Istina, ovo se odnosilo na CAST, ali isto im dokazujem školovanje i radno iskustvo, pa ne vidim čemu dupli dokumenti.
kandidat1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2013., 16:45   #72
Ljudi, jeste li vidjeli ovo:

6.1.4.4. Supporting documents relating to knowledge of languages (if required by the competition notice)
In general, no supporting documents are required, except in the case of certain competitions for linguists
(please refer to the competition notice). In those cases the competition notice will state that you must
provide evidence of your knowledge of the languages required in the form of a diploma or a written note
explaining how you acquired your knowledge of them.

Da li ovo znaci da se u nekim slucajevima prihvaca alternativni dokaz o znanju jezika? Hah, lutrija test od 12 pitanja vs 15+ godina obrazovanja... go figure.
fiksi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2013., 16:45   #73
Jesam li ja negdje procitala (ili izmislila) da, buduci da za ovaj natjecaj nije bilo potrebno radno iskustvo (o administratorima pricam), da cak i ako prilozimo papire od bivsih poslodavaca, da to nece gledat?
__________________
Ko ne voli karanfile, taj ne treba ni da živi!
Parlamentarium is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2013., 16:46   #74
Jesam li dobro shvatila da NE treba davati dokaz o radnom iskustvu za AD5?
Hoćete li davati? Piše ako nije relevantno za natječaj da ignoriraju dokumentaciju.
Drugo, kako ćete (ako ste prije bolognje studirali) dati popis predmeta sa trajanjem? Treba li to dati?
FIRST is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2013., 16:48   #75
Kandidat 1, mislim da je ovo odgovor na tvoje pitanje:

When completing your application, you must not simply give references to previous applications submitted
or to other documents enclosed with previous applications.
__________________
Ko ne voli karanfile, taj ne treba ni da živi!
Parlamentarium is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2013., 16:49   #76
Quote:
geom kaže: Pogledaj post
Ima li tko preporuku za pristojan, a povoljan hotel ili B&B u Bruxellesu? Idem u AC u travnju.
Hvala.
Zove ti SE berelymont mislim, posalji mi pm ako ne nadjes
Rainalcar is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2013., 16:51   #77
Quote:
Johny kaže: Pogledaj post
Meni u odgovoru piše da se provjera provodi i da ćemo konačne rezultate provjere dobiti do 15.04. Jedino što mi nije jasno (jer nemam iskustva s državnom upravom u RH) je da li je običaj u odgovoru na žalbu samo reći da se žalba ne prihvaća bez obrazloženja?

As I said before, to je bio long shot, pravo oružje će biti kad im napadnem pitanja pojačan Anićem kao tajnim oružjem. Tu neće moći poslati generički odgovor, a s tim ću ako treba (ako ne bude obrazložen odgovor) ići i na sud.

Nećemo jer on ne zna tko sam ja, a ja znam tko je on.
Slažem se da smišljaju kako odgovoriti da nisu krivi. Činjenica da iz prve nisu znali znači da su bar malo krivi, a da ne žele priznati.
I ja sam na blogu pitao isto u subotu i još nema odgovora.

Da, baš izrekom piše taj datum.
Ja nisam ništa još dobila, osim Lucove porukice da je mail prosljeđen...Poslala svim živim HoU i Appeal (gdje sam napisala da Appealam prema čl. XY etc.). Nisam ih ništa pitala, veća sam ih odmah 'optužila' za sve
Pridružujem se svim inicijativama 'neutraliziranja' pitanja i s Štrebericom i ekipom (preko e-maila) za daljnje prigovore, tužbe, žalbe...
LjubicastiSlon is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2013., 16:53   #78
Quote:
Johny kaže: Pogledaj post
Meni u odgovoru piše da se provjera provodi i da ćemo konačne rezultate provjere dobiti do 15.04. Jedino što mi nije jasno (jer nemam iskustva s državnom upravom u RH) je da li je običaj u odgovoru na žalbu samo reći da se žalba ne prihvaća bez obrazloženja?

As I said before, to je bio long shot, pravo oružje će biti kad im napadnem pitanja pojačan Anićem kao tajnim oružjem. Tu neće moći poslati generički odgovor, a s tim ću ako treba (ako ne bude obrazložen odgovor) ići i na sud.

Nećemo jer on ne zna tko sam ja, a ja znam tko je on.
Slažem se da smišljaju kako odgovoriti da nisu krivi. Činjenica da iz prve nisu znali znači da su bar malo krivi, a da ne žele priznati.
I ja sam na blogu pitao isto u subotu i još nema odgovora.

Da, baš izrekom piše taj datum.
Vezano za Anica, ne bi vam htio kvariti zabavu ali to sto su neki odgovori sinonimi nije greska vec bit testa koliko sam ga ja shvatio. Naime ne upotrebljavaju se svi sinonimi u istom kontekstu. Ako ima koji jezikoslovac HRV jezika ovdje pa da malo strucnije argumentira?

P.S. Naravno moguce je da su neka pitanja losa neovisno o tome, a i dupli testovi i bodovni prag jesu problemi ali tesko dokazivi.
Hocu reci da argument koji se bazira na sinonimimab bas i ne drzi vodu
zvonius is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2013., 16:53   #79
Quote:
Parlamentarium kaže: Pogledaj post
Kandidat 1, mislim da je ovo odgovor na tvoje pitanje:

When completing your application, you must not simply give references to previous applications submitted
or to other documents enclosed with previous applications.
Da, logično i očekivano.
Hvala ti.
kandidat1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2013., 16:57   #80
Test engleskog i njemačkog ne prezahtjevan, vjerujem da bi moglo biti dobro. Od srca čestitam svima koji su se, poput mene, natjecali na 2 natječaja, a Žive 500 km od Zagreba. VI iz Zagreba nemate pojma sto znaci muka, uključujući i vas koji ste se žalili
Rainalcar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:20.