Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.07.2013., 13:03   #41
Quote:
Xenoborg kaže: Pogledaj post
Je li u redu kritizirati sudstvo?
Jer koliko ja znam, komentiranje zabrane ZO-a ili predstečajne nagodbe Dalekovoda mnogi su proglašavali napadom na slobodno i neovisno te uvijek ispravno hrvatsko pravosuđe (uglavnom isti ljudi koji su optužnicu protiv dr. Ive i zločinačke u jesen 2011. proglašavali sudskim miješanjem u izbore).
obični građanin to smije radit.
pripadnik izvršne vlasti ne smije, zbog načela trodiobe vlasti.
divizija is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2013., 13:13   #42
Quote:
divizija kaže: Pogledaj post
obični građanin to smije radit.
pripadnik izvršne vlasti ne smije, zbog načela trodiobe vlasti.
Misliš da on nije znao odgovor na svoje pitanje,čovjek koristi svaku priliku da brani svoje,čak i nad lešom mlade žene.

Nego mogao bi nam kukurikavac odgvooriti kada će se znati živi li ovaj sudac sa majkom, je li pretjerano uredan, kakve žene voli i sl...

Sumnjam kako će ova presuda potaknuti eph-ovce na "istraživačko" novinarstvo kao kad je Linićev ego došao na udar pravosuđa.
torrio is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2013., 13:22   #43
Quote:
divizija kaže: Pogledaj post
obični građanin to smije radit.
pripadnik izvršne vlasti ne smije, zbog načela trodiobe vlasti.
ne, dok presuda nije pravomoćna.
juanpablom is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2013., 13:38   #44
Quote:
juanpablom kaže: Pogledaj post
ne, dok presuda nije pravomoćna.
citiraj odredbu zakona koja to brani.
divizija is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2013., 16:00   #45
Nisam pratio kompletno suđenje ali zar je samo meni palo na pamet da je možda tužiteljstvo odradilo kriminalan posao Mislim,ne bi to bio ni prvi ni zadnji put
__________________
He's not the Messiah. He's a very naughty boy!
-theTrooper- is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2013., 16:32   #46
Kao što sam rekao na drugoj temi, kod nas zakon štiti počinitelje a ne žrtve, ovo je u SAD-u za smrtnu kaznu, kod nas, kao neka porezna prijevara
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2013., 16:54   #47
Quote:
divizija kaže: Pogledaj post
citiraj odredbu zakona koja to brani.

Ni jedna odredba zakona ne brani ni članovima izvršne vlasti da komentiraju presude.
Ako bi se načelo trodiobe vlasti tumačilo tako da jedna grana vlasti ne smije komentirati odluke druge, to bi značilo da članovi zakonodavne vlasti ne smiju komentirati odluke izvršne, dakle, da se u Saboru ne smije kritizirati rad Vlade.
Kršenje načela trodiobe vlasti bilo bi da je Linić ukinuo odluku suda dekretom.
Kanzas is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2013., 20:19   #48
Quote:
Kanzas kaže: Pogledaj post
Ni jedna odredba zakona ne brani ni članovima izvršne vlasti da komentiraju presude.
Ako bi se načelo trodiobe vlasti tumačilo tako da jedna grana vlasti ne smije komentirati odluke druge, to bi značilo da članovi zakonodavne vlasti ne smiju komentirati odluke izvršne, dakle, da se u Saboru ne smije kritizirati rad Vlade.
Kršenje načela trodiobe vlasti bilo bi da je Linić ukinuo odluku suda dekretom.
po ustavu izvršna vlast odgovara zakonodavnoj, a sudska NE ODGOVARA izvršnoj, nego je neovisna I NE SMIJE biti izložena pritiscima.
ža javni komentari visokopozicioniranih izvršnih dužnosnika su definitivno pritisci, da ne kažem prijetnje kad su intonirane na određen način (takvi neće imati zaštite...)
divizija is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2013., 22:56   #49
Quote:
-theTrooper- kaže: Pogledaj post
Nisam pratio kompletno suđenje ali zar je samo meni palo na pamet da je možda tužiteljstvo odradilo kriminalan posao Mislim,ne bi to bio ni prvi ni zadnji put
I ja se bojim da možda ima nešto u tome...
__________________
Danas nema Drugoga kao izrabljivača koji nas tjera na rad i iskorištava. Danas sami sebe samovoljno izrabljujemo i pritom vjerujemo da se ostvarujemo. Danas se ostvarujemo na smrt. Optimiziramo se na smrt. U tom kontekstu nikakav otpor ni pobuna, nikakva revolucija nisu mogući.
Byung-Chul Han - filozof, kulturni teoretičar
Špranja is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2013., 11:57   #50
Prestrašno nešto, još uvik sam u nevjerici..kakve su šanse da će vrhovni sud donit drugačiju odluku?? užasno mi je žao njenog brata i njihove matere..tužna sudbina

čitam ovi članak i zamišljam šetnju marjanom za 10-ak godina:
http://www.slobodnadalmacija.hr/Hrva...6/Default.aspx

offtopic: znam da nema veze s ovom temom, ali može li mi netko reći, postoji li na forumu neka tema o roku iz podstrane? hvala
TheAria is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2013., 18:45   #51
Quote:
leo4 kaže: Pogledaj post
Kaže sudac kako "...nema dokaza da je prilikom ubojstva došlo do psihičke ili fizičke patnje žrtve", pa stoga kategorizira ubojstvo kao obično, a ne posebno teško... Sukladno tome određuje i takvu kaznu.

Taj licemjer od lika vjerojatno IMA DOKAZ da žrtva NIJE psihički i fizički patila!
Koji je to kr..en!
Nije mu potreban dokaz da žrtva NIJE patila da bi ubojstvo kvalificirao kao "obično", a ne teško.

Naprotiv, da se ubojstvo kvalificira kao teško, potreban je DOKAZ da ubojstvo JE počinjeno na "osobito okrutan ili kranje podmukao način".
Ako toga nema, bez obzira što nema dokaza ni da ubojstvo nije počinjeno na taj način - onda je to "obično" ubojstvo, a ne teško.

Quote:
PowerLock kaže: Pogledaj post
Sama kazna me toliko ne zanima koliko obrazloženje presude, koje mi se čini poprilično "monti-pajtonovsko" sročeno ("nije patila" ) i koje je u suprotnosti sa mišljenjem sudske vještakinje koja je posvjedočila kako je prije klanja Marcela bila i gušena. Ne znam je li taj njen iskaz Sud prihvatio ili nije i ako nije zašto nije. Ali čini mi se da je pokojna cura tijekom gušenja ipak morala barem malo "patiti", ako Sud tvrdi da nije živo sam zainteresiran za tu neku novu revolucionarnu definiciju patnje Županijskog Suda u Splitu.
Nisam baš sigurna da je sama patnja zbog gušenja dovoljna da se ubojstvo kvalificira kao teško.


Ja iskreno nisam sigurna da li bi ovo trebalo kvalificirati kao "obično" ili teško ubojstvo. Ne znam sve činjenice niti sam pratila sudski postupak. Isto tako sumnjam da je većina koja komentira suca i presudu. Uz to, pitanje je kakva je praksa dosad i što je potrebno da se nešto kvalificirao kao teško ubojstvo.
A ako bi trebalo mijenjat praksu na štetu okrivljenika, mislim da je to dosta opasan teren i bolje bi bilo da to onda napravi viši sud, nego županijski.

Zadnje uređivanje arianne11 : 27.07.2013. at 18:51.
arianne11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2013., 05:58   #52
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Kao što sam rekao na drugoj temi, kod nas zakon štiti počinitelje a ne žrtve, ovo je u SAD-u za smrtnu kaznu, kod nas, kao neka porezna prijevara
Valjda to politici odgovara? Nema druge nego da je tako. Nadam se da će mu povisiti kaznu u pravomoćnoj presudi.
Momak 90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2017., 22:52   #53
Da se ne zaboravi-rexi je na slobodi za 10-ak godina, prošlo je već 5 od ubojstva. Vrijeme leti, hvala sucu koji je omogućio da može još u naponu snage nastaviti haračiti Marjanom...Pretužna hrvatska realnost.
TheAria is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:06.