Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.02.2016., 14:29   #41
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
Cek, ako nam samo Bog moze pomoci, kojeg ce nam kukija cijela ta skupa menazerija od vlade? Ukljucujuci i nju.
Mora se netko brinuti da se poštuju Vatikanski ugovori.
Papapapagenije is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2016., 13:06   #42
Quote:
Martian7 kaže: Pogledaj post
Ima i ona: "Pomozi si sam, pa će ti i Bog pomoći." Ne može se baš sve prebaciti isključivo u njegovu nadležnost.
To nije ono sto je ona rekla. Dakle...
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2016., 13:34   #43
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
To nije ono sto je ona rekla. Dakle...
Nije rekla ni da će sjediti skrštenih ruku i samo se moliti. Vjernici, naime, vjeruju da Božja pomoć dobro dođe kako bi neki posao ili projekt uspio, što ne znači da se sami ne potrude oko toga, ne samo molitvom, nego i radom.
Martian7 is online now  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2016., 15:02   #44
Bah, nepotrebno naskakivanje na pogresne stvari, kao i kod Sustara (ali kod njega postoje druge ozbiljnije osnove za realnu kritiku, kod Bernardice za sada niti to). To sto je vjernik i ima takvu retoriku i mentalni sklop, makar meni bilo i smijesno, nema veze sa time kakav je ministar.

Drugo su mozda Hasanbegovic ili Tepes cije su konzervativne ideologije prvenstveno politicke. Drugo je pitanje i u onom djelu religijskog uvjerenja koje moze direktno utjecati na politiku (abortus isl).

No ove stvari su sasvims sporedne i pomalo silovanje kritike koja nema nikakvu realnu osnovu. Ne dolazi iz politike niti je bila nesto aktivna u tom smislu (ili bar nisam zapazio), a u drustvenom djelovanju nema nekih kontroverznih repova.

Mislim da se kod nje nema sto za sada puno komentirati do onih famoznih sto dana i konkretnih poteza, pa se onda svaka rijec pretjerano razvlaci da bi se za stogod bilo uhvatili
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2016., 15:33   #45
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
Bah, nepotrebno naskakivanje na pogresne stvari, kao i kod Sustara (ali kod njega postoje druge ozbiljnije osnove za realnu kritiku, kod Bernardice za sada niti to). To sto je vjernik i ima takvu retoriku i mentalni sklop, makar meni bilo i smijesno, nema veze sa time kakav je ministar.

Drugo su mozda Hasanbegovic ili Tepes cije su konzervativne ideologije prvenstveno politicke. Drugo je pitanje i u onom djelu religijskog uvjerenja koje moze direktno utjecati na politiku (abortus isl).

No ove stvari su sasvims sporedne i pomalo silovanje kritike koja nema nikakvu realnu osnovu. Ne dolazi iz politike niti je bila nesto aktivna u tom smislu (ili bar nisam zapazio), a u drustvenom djelovanju nema nekih kontroverznih repova.

Mislim da se kod nje nema sto za sada puno komentirati do onih famoznih sto dana i konkretnih poteza, pa se onda svaka rijec pretjerano razvlaci da bi se za stogod bilo uhvatili
Istinito rečeno.
__________________
-------------------------------------------
https://www.youtube.com/watch?v=MVlMSBeVPs8
Kolli is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2016., 16:04   #46
Quote:
Kolli kaže: Pogledaj post
Istinito rečeno.
teško da će biti više i u narednih 1360
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2016., 16:59   #47
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
Mislim da se kod nje nema sto za sada puno komentirati do onih famoznih sto dana i konkretnih poteza, pa se onda svaka rijec pretjerano razvlaci da bi se za stogod bilo uhvatili
Zapravo ima.

Već prvi potez odn. to što će se ipak davati tih 1.000 eura novorođenom djetetu ( a koje će se naravno, nekom drugom uzeti iz proračuna ) je diskutabilan.

Jasno je da 1.000 eura neće motivirati na rađanje one koji do sada nisu imali dijete ili više od jednog djeteta isključivo zbog financijskih razloga.

Profitirati će oni koji su rađali i do sada, naročito ako pri tome i žive od raznih dječjih doplataka i sl, znači ako im je i do sada djecu hranila država npr. romi ..No, da li se zaista takvom mjerom želi potaknuti tu kategoriju stanovništva na produkciju ?

Ta mjera bi mogla funkcionirati kao dio jednog paketa različitih mjera, ovako samostalno je čisto bacanje novca kojeg NEMAMO. Zato ne vidim istinsku svrhu ovakvog brzopletog posezanja u državnu blagajnu, osim čistog populizma i kako bi se moglo reći ispunili smo predizborno obećanje.
sweet Irma is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2016., 17:03   #48
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
To nije ono sto je ona rekla. Dakle...
Pa nije rekla da je sve u Bozjim rukama, rekla je da se mi moramo potruditi, ali da bez Bozje pomoci nece ici. No cak i ova verzija zvuci smijesno.
__________________
Who dares, wins .
The_End is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2016., 17:11   #49
Obično kad se kaže "samo nam bog može pomoći" se misli reći da smo u tako lošem stanju da nam nema spasa osim ako se ne desi božja intervencija, a ne da se moramo malo potruditi a bog će nam u tome pripomoći.
Marina Fiume is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2016., 07:16   #50
Quote:
Marina Fiume kaže: Pogledaj post
Obično kad se kaže "samo nam bog može pomoći" se misli reći da smo u tako lošem stanju da nam nema spasa osim ako se ne desi božja intervencija, a ne da se moramo malo potruditi a bog će nam u tome pripomoći.
Upravo tako.

Sveukupno govoreći, u ovoj vladi i oko nje j+nema jedne jedine osobe iza koje se ne vuku kojekakvi repovi, veći ili manji, ili koja svojim "pametnim" izjavama ne stvara prijepore ili razdore.

Zabrinjavajuće. Jako zabrinjavajuće.
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2016., 20:33   #51
Quote:
Martian7 kaže: Pogledaj post
Nije rekla ni da će sjediti skrštenih ruku i samo se moliti. Vjernici, naime, vjeruju da Božja pomoć dobro dođe kako bi neki posao ili projekt uspio, što ne znači da se sami ne potrude oko toga, ne samo molitvom, nego i radom.
To se odnosi na prakticne, a ne na neprakticne vjernike.
__________________
Kad malo bolje razmislim ustvari ni ne trebam razmišljati današnji tipični Hrvat je Dudek,običan naivac kojeg vječno prevesla Cinober
Sibor is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2016., 20:58   #52
Quote:
Sibor kaže: Pogledaj post
To se odnosi na prakticne, a ne na neprakticne vjernike.
Čekaj, sad si me zbunila. Što se odnosi na praktične vjernike? Ja sad više ne znam u koju skupinu pripadam.
Martian7 is online now  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2016., 21:31   #53
Quote:
Martian7 kaže: Pogledaj post
Čekaj, sad si me zbunila. Što se odnosi na praktične vjernike? Ja sad više ne znam u koju skupinu pripadam.
Prakticni se drze 10 zapovijedi, a neprakticni ne.Oni samo glume jer se vjera ne dokazuje krunicama I odlascima u svetiste.
__________________
Kad malo bolje razmislim ustvari ni ne trebam razmišljati današnji tipični Hrvat je Dudek,običan naivac kojeg vječno prevesla Cinober
Sibor is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2016., 21:54   #54
Quote:
Sibor kaže: Pogledaj post
Prakticni se drze 10 zapovijedi, a neprakticni ne.Oni samo glume jer se vjera ne dokazuje krunicama I odlascima u svetiste.
Aha, dobro, onda ja ipak pripadam među praktične jer ništa ne glumim.
Martian7 is online now  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2016., 21:55   #55
Quote:
Sibor kaže: Pogledaj post
Prakticni se drze 10 zapovijedi, a neprakticni ne.Oni samo glume jer se vjera ne dokazuje krunicama I odlascima u svetiste.
Aha, dobro, onda ja ipak pripadam među praktične jer ništa ne glumim.

No da se vratimo na temu, meni je Bernardica Juretić baš OK osoba za to ministarstvo i sigurna sam da će biti znatno bolja ministrica od prošle.
Martian7 is online now  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2016., 09:20   #56
Quote:
Martian7 kaže: Pogledaj post
Aha, dobro, onda ja ipak pripadam među praktične jer ništa ne glumim.

No da se vratimo na temu, meni je Bernardica Juretić baš OK osoba za to ministarstvo i sigurna sam da će biti znatno bolja ministrica od prošle.
Nije se bas pretrgla od posla,a prvi mjesec istice.Nitko iz njenog resora se nije bavio oiteljskim i vrsnjackim nasiljem te opcenito zlostavljanjem.Tu je puno posla,a m7nistar kulture je skinuo sa sise i udruge koje su se bavile nasiljem prema zenama.
__________________
Kad malo bolje razmislim ustvari ni ne trebam razmišljati današnji tipični Hrvat je Dudek,običan naivac kojeg vječno prevesla Cinober
Sibor is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2016., 14:11   #57
Quote:
Martian7 kaže: Pogledaj post
Aha, dobro, onda ja ipak pripadam među praktične jer ništa ne glumim.

No da se vratimo na temu, meni je Bernardica Juretić baš OK osoba za to ministarstvo i sigurna sam da će biti znatno bolja ministrica od prošle.
Jako me zanimaju kriteriji po kojima procjenjuješ njezine sposobnosti, naravno, osim ako je jako dobro poznaješ profesionalno. Čak i ako je dobro poznaješ privatno, to nije nikakva garancija.
Davnih dana sam preporučila za jedan posao jako dobru prijateljicu. Uskoro se pokazalo da osim što je srdačna, draga i komunikativna, nije nikakva radnica.

Zato me uvijek čudi kad ljudi prema vanjskom izgledu, svjetonazoru ili političkim afinitetina procjenjuje nečije radne sposobnosti.
ramscrek is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2016., 14:58   #58
Bernardica otplaćuje 2 kredita kojima je ukupna mjesečna rata skoro 12.000 kuna!

http://net.hr/danas/hrvatska/jedan-s...trica-juretic/

A plaća joj je (sad, kao ministrice) 15.188 kn. Wtf? Što je ona radila prije u životu, kako je uopće uspjela dobiti tolike kredite?
clouseau is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2016., 16:31   #59
Quote:
ramscrek kaže: Pogledaj post
Jako me zanimaju kriteriji po kojima procjenjuješ njezine sposobnosti, naravno, osim ako je jako dobro poznaješ profesionalno. Čak i ako je dobro poznaješ privatno, to nije nikakva garancija.
Davnih dana sam preporučila za jedan posao jako dobru prijateljicu. Uskoro se pokazalo da osim što je srdačna, draga i komunikativna, nije nikakva radnica.

Zato me uvijek čudi kad ljudi prema vanjskom izgledu, svjetonazoru ili političkim afinitetina procjenjuje nečije radne sposobnosti.
Ne poznajem je ni privatno ni profesionalno, ali je ne procjenjujem ni po vanjskom izgledu, svjetonazoru ni političkim afinitetima. Znam da je radila u centrima za odvikavanje od droga i poslije sudjelovala u stručnim skupinama koje se tim problemom bave. Već po tome je stručnija od prošle ministrice koja se baš nije pokazala uspješnom. Naravno da garancije ni za koga nema.
Martian7 is online now  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2016., 16:55   #60
Quote:
Martian7 kaže: Pogledaj post
Ne poznajem je ni privatno ni profesionalno, ali je ne procjenjujem ni po vanjskom izgledu, svjetonazoru ni političkim afinitetima. Znam da je radila u centrima za odvikavanje od droga i poslije sudjelovala u stručnim skupinama koje se tim problemom bave. Već po tome je stručnija od prošle ministrice koja se baš nije pokazala uspješnom. Naravno da garancije ni za koga nema.
Slažem se da njezina prethodnica nije bila uspješna, ali još uvijek ne razumijem koji su tvoji kriteriji. To što je radila u centrima za odvikavanje i na sličnoj problematici, nije nikakva garancija. Naravno, ja ne tvrdim da će biti neuspješna ili uspješna, ali su mi totalno nejasni kriteriji na temelju kojih ljudi tako sigurno smatraju nekoga uspješnim ili neuspješnim bez ikakvih pokazatelja. I to me jako brine i plaši, jer većina procjenjuje bez ikakvih argumenata. Netko može biti sjajan kirurg, a to ne znači da bi bio isto tako sjajan ravnatelj bolnice.
Uz to, njezina izjava da je situacija katastrofalna i da joj ne preostaje ništa drugo nego moliti se Bogu, me dodatno obeshrabruje, jer ne znam gdje bi Bog namaknuo sredstva koja su njoj, ali i ne samo njoj, neophodna.
ramscrek is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:45.