Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.11.2016., 00:05   #81
Ta prica iz Tore ima vrhunski smisao koja promice povrsnim citacima a to je sebicni Noa koji poslije utapa krivnju u alkoholu.To samo visoko emocionalno inteligentne osobe mogu percepcirati.Arka je spomenik egoizma vjere.
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2016., 00:41   #82
Da čoek nepovjeruje Noinom sebičnaštvu. Gradi on arku pa se jedno veče opije vinovom lozom, plače nad sudbinom čovječanstva, bože nisi li im valjda stvarno namijenio što si im namijenio, hajde bože predomisli se...
... a dan iza u arku utrpao svoju familiju - baj baj svijete!

Noa mora bio je prepametan.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2016., 11:30   #83
Noa se oblejao nakon potopa,opet lažeš ljude ovde..
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2016., 13:12   #84
Quote:
Alatnicar kaže: Pogledaj post
Buduci da ne citas o kreacionizmu prije nego iduci put izvalis onakve gluposti radije procitaj nesto ovakvo:
"(VIDEO) Prof. dr. Raymond Damadian, biofizičar, izumitelj uređaja za magnetsku rezonanciju, vjeruje da je Bog stvorio svijet u šest stvarnih dana prije 6000 godina".
http://nacija.hr/2016/03/21/video-pr...e-6000-godina/
To je link sa iste poveznice koja je i u naslovu teme.
Genijalan znanstvenik kreacionist koji ističe da je izum MRI rezultat i Božje milosti i molitve Bogu. Koliko je samo medicina profitirala i koliko ljudi svakodnevno imaju koristi od vjere ovoga znanstvenika kreacionista. Ta korist je vrlo konkretan plod kreacionističkog tumačenja života i čovjeka.
__________________
"Izgubio sam moju evolucionističku vjeru dok me poučavao uvjerljivo najveći evolucionist 20.st. ...Car darvinovske evolucije je gol." Dr Felix Konotey-Ahulu (vodeći svjetski autoritet za anemiju srpastih stanica, profesor ljudske genetike) "Literalisti (kreacionisti) su apsolutno u pravu. Evolucija je religija." Prof.dr. Michael Ruse (ateist, filozof biologije)  
Luč is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2016., 13:27   #85
Quote:
Luč kaže: Pogledaj post
Genijalan znanstvenik kreacionist koji ističe da je izum MRI rezultat i Božje milosti i molitve Bogu. Koliko je samo medicina profitirala i koliko ljudi svakodnevno imaju koristi od vjere ovoga znanstvenika kreacionista. Ta korist je vrlo konkretan plod kreacionističkog tumačenja života i čovjeka.
Čudo, no nije molio Boga da ne šalje bolesti amo-tamo po svijetu...
Zaboravio na taj mali detalj


Molitvom dobivaš MRI ali to isto ne vrijedi za bolesti
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2016., 13:34   #86
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Čudo, no nije molio Boga da ne šalje bolesti amo-tamo po svijetu...
Zaboravio na taj mali detalj


Molitvom dobivaš MRI ali to isto ne vrijedi za bolesti
Dakle, imaš potpuni spisak svega što bi Bog trebao ispuniti u svakom trenutku... ono, ko za špeceraj...
cestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2016., 13:39   #87
Quote:
cestar kaže: Pogledaj post
Dakle, imaš potpuni spisak svega što bi Bog trebao ispuniti u svakom trenutku... ono, ko za špeceraj...
Nemam jer ne održavam direktni kontakt sa Djeda Bogom...
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2016., 13:57   #88
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Nemam jer ne održavam direktni kontakt sa Djeda Bogom...
Ne održavam niti ja... sa Djeda Bogom, Bakom Božicom, On/Ona/Ono...

Samo, onda ne vidim smisla u primjedbi zašto dr. Damadian nije tražio/molio nestanak bolesti (uostalom, možda i jest, ne znamo).
Pomoliš se, pa ti se molitva usliši ili ne...

Znamo konačan rezultat, izumio je MRI, zajedno sa još dvojicom istraživača, dr. Paul Lauterburom and Sir Peter Mansfieldom.

Ali... 2003. je došlo do, zaista, skandalozne situacije. Nobelova nagrada za medicinu je dodijeljena prije spomenutom dvojcu, ali ne i dr. Damadianu.

Filozof Michael Ruse izrazio je sumnju kako mu Nobel nije dodijeljen zbog njegovih kreacionističkih uvjerenja.
Ako je to dosta bio razlog, tada je to čista katastrofa i potvrda ideoloških ratova u znanstvenoj djelatnosti.
cestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2016., 13:58   #89
Quote:
cestar kaže: Pogledaj post
Ne održavam niti ja... sa Djeda Bogom, Bakom Božicom, On/Ona/Ono...

Samo, onda ne vidim smisla u primjedbi zašto dr. Damadian nije tražio/molio nestanak bolesti (uostalom, možda i jest, ne znamo).

Znamo konačan rezultat, izumio je MRI, zajedno sa još dvojicom istraživača, dr. Paul Lauterburom and Sir Peter Mansfieldom.

Ali... 2003. je došlo do, zaista, skandalozne situacije. Nobelova nagrada za medicinu je dodijeljena prije spomenutom dvojcu, ali ne i dr. Damadianu.

Filozof Michael Ruse izrazio je sumnju kako mu Nobel nije dodijeljen zbog njegovih kreacionističkih uvjerenja.
Ako je to dosta bio razlog, tada je to čista katastrofa i potvrda ideoloških ratova u znanstvenoj djelatnosti.

Baviš se nebitnim stvarima a ideologije su legalne materije sa kojim se ljudi fiksaju.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2016., 14:08   #90
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Baviš se nebitnim stvarima a ideologije su legalne materije sa kojim se ljudi fiksaju.
A bitno jest... ?

U ovom (i sličnim slučajevima) radi se o očitoj zloupotrebi činjenice da "netko koristi opojne materije", koje su valjda legalne za sve, a ne kako se ostvari utjecaj u nekom tijelu, komitetu...

Dobro, izumio si MRI, ali hej, kreacionist si...
Da li je onda bavljenje znanošću ipak pod utjecajem politike ?
cestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2016., 14:11   #91
Quote:
cestar kaže: Pogledaj post
A bitno jest... ?

U ovom (i sličnim slučajevima) radi se o očitoj zloupotrebi činjenice da "netko koristi opojne materije", koje su valjda legalne za sve, a ne kako se ostvari utjecaj u nekom tijelu, komitetu...
Da li je onda bavljenje znanošću ipak pod utjecajem politike ?
Čuvati mir, naravno vlastiti.

SVE je pod utjecajem politike; ona je naš kronični duh vremena počev od "In hoc signo vinces" do nogometa.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2016., 14:16   #92
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Čuvati mir, naravno vlastiti.

SVE je pod utjecajem politike; ona je naš kronični duh vremena počev od "In hoc signo vinces" do nogometa.
U pravu si...
cestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2016., 16:16   #93
Quote:
Luč kaže: Pogledaj post
Genijalan znanstvenik kreacionist koji ističe da je izum MRI rezultat i Božje milosti i molitve Bogu. Koliko je samo medicina profitirala i koliko ljudi svakodnevno imaju koristi od vjere ovoga znanstvenika kreacionista. Ta korist je vrlo konkretan plod kreacionističkog tumačenja života i čovjeka.
Gdje ti vidis milost boziju u ovoj prici Noe?
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2017., 10:46   #94
Kreacionisti za uspjeh muzeja Stvaranja i muzeja Noine Arke dobili sekularnu nagradu

Uspjeh kreacionističkog muzeja i muzeja u obliku Noine arke

over the next 10 years, the total economic impact of both the Ark and Creation Museum will be on the order of billions (not millions) of dollars, with thousands of Ark-related jobs being created as well. They also announced that the museum was having its best year ever in attendance, and will shatter the first-year attendance of 404,000

https://answersingenesis.org/blogs/k...onomic-impact/

http://www.nkytribune.com/2017/03/tr...onomic-impact/

Tu ima u osnovnim crtama o muzeju Arke: http://nacija.hr/2016/07/07/155-meta...eisti-bijesni/
__________________
"Izgubio sam moju evolucionističku vjeru dok me poučavao uvjerljivo najveći evolucionist 20.st. ...Car darvinovske evolucije je gol." Dr Felix Konotey-Ahulu (vodeći svjetski autoritet za anemiju srpastih stanica, profesor ljudske genetike) "Literalisti (kreacionisti) su apsolutno u pravu. Evolucija je religija." Prof.dr. Michael Ruse (ateist, filozof biologije)  
Luč is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2017., 12:30   #95
Quote:
Luč kaže: Pogledaj post
Uspjeh kreacionističkog muzeja i muzeja u obliku Noine arke

over the next 10 years, the total economic impact of both the Ark and Creation Museum will be on the order of billions (not millions) of dollars, with thousands of Ark-related jobs being created as well. They also announced that the museum was having its best year ever in attendance, and will shatter the first-year attendance of 404,000

https://answersingenesis.org/blogs/k...onomic-impact/

http://www.nkytribune.com/2017/03/tr...onomic-impact/

Tu ima u osnovnim crtama o muzeju Arke: http://nacija.hr/2016/07/07/155-meta...eisti-bijesni/
Dobili su nagradu od onih koji su vjerojatno novac poreznih obveznika dali za tu nakaradu i diskriminatornu fundamentalističku sektu. Pogledao sam filmić. Tko želi platiti gledanje uvećanih igraćih figura dinosaura i ostalih životinja? U Disneylandu se bar miču https://youtu.be/h48Y9ysdycQ i stvari su interaktivne. Da sam turist i želim potrošiti teško stečene novce, nakon odgledana 2 filmića, bez razmišljanja bih odabrao Disneyland.
konjokradica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2017., 12:42   #96
Quote:
Luč kaže: Pogledaj post
Uspjeh kreacionističkog muzeja i muzeja u obliku Noine arke
Odličan spomenik kuda ljudski razum zabludi dok žarko vjeruje u Bibliju ili neki drugi vjerski spis. I podsjetnik da nas i naš vlastiti razum može jako obmanuti.
Nepoznati is online now  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2017., 13:16   #97
Kreacionisti za uspjeh muzeja Stvaranja i muzeja Noine Arke dobili sekularnu nagradu

Quote:
konjokradica kaže: Pogledaj post
U Disneylandu se bar miču https://youtu.be/h48Y9ysdycQ i stvari su interaktivne.
Miču se dinosauri u blizini svojih ljudskih suvremenika i u spomenutom kreacionističkom muzeju, na čijem su postavu radili i dr. sc. prirodoznanstvenici

https://www.youtube.com/watch?v=5bUO2iUxTbo

https://www.youtube.com/watch?v=kE0MRhsfWMc

__________________
"Izgubio sam moju evolucionističku vjeru dok me poučavao uvjerljivo najveći evolucionist 20.st. ...Car darvinovske evolucije je gol." Dr Felix Konotey-Ahulu (vodeći svjetski autoritet za anemiju srpastih stanica, profesor ljudske genetike) "Literalisti (kreacionisti) su apsolutno u pravu. Evolucija je religija." Prof.dr. Michael Ruse (ateist, filozof biologije)  
Luč is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2017., 13:23   #98
Kreacionisti za uspjeh muzeja Stvaranja i muzeja Noine Arke dobili sekularnu nagradu

Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Odličan spomenik kuda ljudski razum zabludi dok žarko vjeruje u Bibliju ili neki drugi vjerski spis. I podsjetnik da nas i naš vlastiti razum može jako obmanuti.
Sekularna nagrada kreacionističkim muzejima na kojima su radili dr. sc. znanstvenici kreacionisti je svečano uručena.
__________________
"Izgubio sam moju evolucionističku vjeru dok me poučavao uvjerljivo najveći evolucionist 20.st. ...Car darvinovske evolucije je gol." Dr Felix Konotey-Ahulu (vodeći svjetski autoritet za anemiju srpastih stanica, profesor ljudske genetike) "Literalisti (kreacionisti) su apsolutno u pravu. Evolucija je religija." Prof.dr. Michael Ruse (ateist, filozof biologije)  
Luč is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2017., 17:24   #99
Ebote moraš bit zbilja maznut u vugla sa Biblijom da pomisliš da su sve životinjske vrste stale u neki brod...
ExZenoXero is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2017., 17:39   #100
Quote:
Luč kaže: Pogledaj post
Sekularna nagrada kreacionističkim muzejima na kojima su radili dr. sc. znanstvenici kreacionisti je svečano uručena.
Tipičan spin za vjerske fanatike. Nagrada je za turizam, ne za znanost. Pa i Međugorje je turistička meka u usporedbi sa Šćitarjevom/Andautonijom.
__________________
Pretpostavka je majka svih zajeba.
8T8 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:40.