Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.05.2008., 21:29   #1
Koje su prosječne plaće cvjećara?

Interesira me strašno...
stidljiva ljubičica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2008., 13:07   #2
Cvjećarstvo je jako slab biznis
branimir7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2008., 12:36   #3
Quote:
branimir7 kaže: Pogledaj post
Cvjećarstvo je jako slab biznis

mogu ja nešto lupnit.........
nebavim se tim poslom ja sam samo krajnji korisnik, ali zar je moguće da tako loše posluju oz ajme majko cjene aranžmana buketa i sl.....većina artikala im raste u prirodi osim nekog egzotičnog cvijeća,.....mislim ruže su u nabavi 4kn a ona ih meni naplati minimalno 10kn do 25kn.......

hoće se javit jedan cvjećar pa bit ljubazan i objasnit??
hvala
__________________
"U paklu je Vrag pozitivna ličnost."
cicamaca is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2008., 13:02   #4
Evo ja sam vlasnica cvjećarnice i plaće djelatnika koji je kvalitetan i zna posao su oko 4000 do 5000kn. Cijene cvijeća stavljamo duplo zato što je to roba koja ima jako kratak rok trajanja i pola bacamo u otpis a i pošto ne smijemo naplatiti svoj rad tj. izbodene i izrezane ruke, sati i sati izrađivanja samo jednog kvalitetnog aranžmana, svoju ideju itd. , eto jedino nam cvijeće ostaje. Ponekad me stvarno ljuti kad neki tzv. umjetnik naplati svoju sličicu tisuću eura a ja potrošim jednako toliko vremena pa čak i više truda da svaki aranžman bude unikat i onda moram naplatiti samo materijal jer nisam "umjetnik".
peg is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2008., 15:48   #5
Quote:
branimir7 kaže: Pogledaj post
Cvjećarstvo je jako slab biznis
Cvjecarstvo je malo siri pojam. Uzgajivaci cvijeca jako dobro posluju.
Zli Mali Medo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2008., 16:19   #6
Quote:
Zli Mali Medo kaže: Pogledaj post
Cvjecarstvo je malo siri pojam. Uzgajivaci cvijeca jako dobro posluju.
Pa ne kupuju ljudi svaki dan cvijeće. Eventualno se može zaraditi na raznoraznim blagdanima itd. Može se zaraditi ali ne sada neke teške milijone.
branimir7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2008., 16:38   #7
Quote:
branimir7 kaže: Pogledaj post
Pa ne kupuju ljudi svaki dan cvijeće. Eventualno se može zaraditi na raznoraznim blagdanima itd. Može se zaraditi ali ne sada neke teške milijone.
Ja ti pricam iz prve ruke. Dvije sezone, proljetna i Dan mrtvih, kod velikih uzgajivaca zajedno nose i skoro milju kn - troskovi, koji nisu zanemarivi, ali opet prihvatljivi.. Sto je jako dobro za malo trziste poput Hrvatske.
Zli Mali Medo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2008., 20:07   #8
Quote:
peg kaže: Pogledaj post
Evo ja sam vlasnica cvjećarnice i plaće djelatnika koji je kvalitetan i zna posao su oko 4000 do 5000kn. Cijene cvijeća stavljamo duplo zato što je to roba koja ima jako kratak rok trajanja i pola bacamo u otpis a i pošto ne smijemo naplatiti svoj rad tj. izbodene i izrezane ruke, sati i sati izrađivanja samo jednog kvalitetnog aranžmana, svoju ideju itd. , eto jedino nam cvijeće ostaje. Ponekad me stvarno ljuti kad neki tzv. umjetnik naplati svoju sličicu tisuću eura a ja potrošim jednako toliko vremena pa čak i više truda da svaki aranžman bude unikat i onda moram naplatiti samo materijal jer nisam "umjetnik".

hvala na odgovoru drago mi je da se netko javio tko se stvarno s tim bavi i razumije se u to.

nego jedno pitanje..

zbog čega nesmijete naplatit svoj trud??

to da je cvjeće jako kratko traje i da se zbog toga morate na neki način ogradit od gubitaka-razumijem, ali ovo da nesmijete naplatit svoje ruke mi stvarno nije jasno...???
__________________
"U paklu je Vrag pozitivna ličnost."
cicamaca is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2008., 20:21   #9
Quote:
peg kaže: Pogledaj post
Evo ja sam vlasnica cvjećarnice i plaće djelatnika koji je kvalitetan i zna posao su oko 4000 do 5000kn. Cijene cvijeća stavljamo duplo zato što je to roba koja ima jako kratak rok trajanja i pola bacamo u otpis a i pošto ne smijemo naplatiti svoj rad tj. izbodene i izrezane ruke, sati i sati izrađivanja samo jednog kvalitetnog aranžmana, svoju ideju itd. , eto jedino nam cvijeće ostaje. Ponekad me stvarno ljuti kad neki tzv. umjetnik naplati svoju sličicu tisuću eura a ja potrošim jednako toliko vremena pa čak i više truda da svaki aranžman bude unikat i onda moram naplatiti samo materijal jer nisam "umjetnik".


Imaš svoju cvjećaru? Koliko ti zarađuješ mjesečno ako običan djelatnik ima po 4-5 somova mjesečno?
branimir7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2008., 09:06   #10
Eto naš dragi zakon kaže da smijemo naplatiti samo materijal utrošen u izradu a taj tko je donio zakon vjerovatno nije nikad vidio ruke cvjećara. Težak je to posao koliko god se činio lijep kad se vidi završni proizvod.
Za dobrog djelatnika se isplati povećati plaća jer to ti je kao frizer, ako dobro šiša navući će puno mušterija. Tak i to ako ima neku crtu u sebi za to i stalno izbacuje nove ideje bit će tražen a to meni paše naravno.
Najveća je zarada za dan svih svetih to je istina. Koliko god mrzila taj dan i grobne aranžmane isplati ih se raditi. Tijekom godine svatovi donose najviše novca, Božić, Valentinovo... Može se zaraditi ali se mora stalno raditi, proizvoditi i smišljati nove ideje. Nema puno sjedenja i ispijanja kavica jer se ne stigne
peg is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2011., 22:36   #11
Thumbs up pozzz

Quote:
stidljiva ljubičica kaže: Pogledaj post
Interesira me strašno...
ja ti se javljam zarada je slaba, posla je jako puno oko toga za koji tjedan ja pocinjem raditi radi se od o. do 24h. jedna krisantena stoji 7kn jedna grana spine je 4kn ja stavim u arazman dvije grane to je 15kn znaci jos zelenje masna, spuzva sve je to placeno taj arazman mene stoji 22kn ja ga prodajem za 40kn a neki pud se spusti i na 35kn nije velika zarada kolko trcim na zitnjak gje moram biti u nabavi ujutro u 4h bunt jelovine kosta 100kn i brsljana smanjuju svaku godinu kolicinu grana od bunta jednog mozes napraviti 50manjih arazmana
__________________
NENAD LEŽ
crni_neno is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2011., 09:38   #12
Dali ima tko od vas da je dobar cvječar,brz spretan i pun originalnih ideja i da treba posao kratkotrajan za Sesvete ali od jutra do navečer
mojca1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2011., 12:44   #13
Ja tražim posao. Nisam radila kao cvječar ali sam kreativna.
Eet is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2011., 21:46   #14
Bio bi zanimljivo saznati koliko zarađuju 'kumice' na Cvjetnom trgu... tamo i ja kupujem cvijeće kad 'moram' - znate ono - Valentinovo, rođendan cure, whatever... ali vrijedi to, jer - ROSES are 4EVER i ne poklanjaju se samo tako i svakome, posebno crvene!
__________________
TPS Reports in the movie "Office Space" were probably Test Procedure Specification Reports, but in the popular context, "TPS" has become a backronym for "Totally Pointless Stuff", "Total Piece of Shit," "This Place Sucks", "Totally Pointless Shit", "This Project Sucks", "Time-Pass Stuff", "The Paper Shredder" or "Toilet Paper Sheets".
eli is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2012., 20:56   #15
Vidim da cviječari trebaju jelovog granja a ja imam za prodaju......Ako tko treba nek se javi....

Zadnje uređivanje Grana30 : 20.01.2012. at 21:01.
Grana30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 18:02   #16
Stvarno lijep i kreativan posao, ispunjava onoga tko ga voli
Abbazia is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:03.