Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.09.2017., 16:15   #161
Da li imamo pravo na naknadu ako SO pocnemo sa 29 i pol godina?
Znaci ako necemo zavrsiti tih godinu dana SO prije 30te? (Inace je rijec o programu prekvalifikacije)
yukibachi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2017., 19:04   #162
Quote:
yukibachi kaže: Pogledaj post
Da li imamo pravo na naknadu ako SO pocnemo sa 29 i pol godina?
Znaci ako necemo zavrsiti tih godinu dana SO prije 30te? (Inace je rijec o programu prekvalifikacije)
Koliko znam, SO se može početi sve do 30te godine. Znali ako imaš 29 godina i 364 dana, mozes poceti i zavrsiti bez problema. Bitno je samo da potpišeš ugovor do tridesete.
Luyindula is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2017., 20:42   #163
Quote:
Luyindula kaže: Pogledaj post
Koliko znam, SO se može početi sve do 30te godine. Znali ako imaš 29 godina i 364 dana, mozes poceti i zavrsiti bez problema. Bitno je samo da potpišeš ugovor do tridesete.
Znaci i ako mi prvi dan SOa bude kad budem imala 29god i npr 360 dana, i dalje imam pravo na tih 2400kn mjesecno, tj odraditi svih 12 mjeseci SOa placeno?
Da li slucajno znate da li je strucni staz moguce odraditi u drugim zemljama EU(ili barem gdje bi se to moglo provjeriti)?
Oprostite na poplavi pitanja, informacije su kontradiktorne i razliciti ljudi razlicito tumace stvari
yukibachi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2017., 21:21   #164
Mozes imat 29 god i 364 dana, imas pravo na SO.

Bitno je da nemas napunjenih 30 god., pa makar ti falio jedan dan.
beppina is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 10:37   #165
Quote:
yukibachi kaže: Pogledaj post
Znaci i ako mi prvi dan SOa bude kad budem imala 29god i npr 360 dana, i dalje imam pravo na tih 2400kn mjesecno, tj odraditi svih 12 mjeseci SOa placeno?
:
Tako je.
Luyindula is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2017., 22:00   #166
Koji su uvjeti za SOR što se tiče prethodnog rada u struci? Koliko iskustva smijem imati a da ne izgubim pravo na SOR?
Laki001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2017., 09:22   #167
Ne smiješ imat više od godine dana.
beppina is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 18:27   #168
Moram imat 30 dana na zavodu da bih imao pravo na SOR, jel tako?

Htio bih se prijaviti za jedan natječaj za SOR u državnom poduzeću, natječaj završava 28.9. a ja sam se na zavod prijavio 18.9. tako da ću na završetku natječaja imati samo 10 dana na zavodu.

Ima li smisla prijavljivati se uopće ili?

Čini mi se da ponekad državnim poduzećima treba jako dugo nakon završetka natječaja da odluče pa možda do tada prikupim još tih 20 dana, ali ne treba im uvijek, pa bi mogli biti da me traže da dođem a ja nemam tih 30 dana.
Laki001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 12:41   #169
Gledam neki oglas za posao i poslodavac spominje mjeru "pola-pola". O čemu se tu radi?
Laki001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 14:54   #170
Quote:
Laki001 kaže: Pogledaj post
Moram imat 30 dana na zavodu da bih imao pravo na SOR, jel tako?

Htio bih se prijaviti za jedan natječaj za SOR u državnom poduzeću, natječaj završava 28.9. a ja sam se na zavod prijavio 18.9. tako da ću na završetku natječaja imati samo 10 dana na zavodu.

Ima li smisla prijavljivati se uopće ili?

Čini mi se da ponekad državnim poduzećima treba jako dugo nakon završetka natječaja da odluče pa možda do tada prikupim još tih 20 dana, ali ne treba im uvijek, pa bi mogli biti da me traže da dođem a ja nemam tih 30 dana.
Moraš ispunjavati uvjete natječaja u trenutku prijave na natječaj. Znači trenutno ih ne ispunjavaš.
Osim toga postoji uvjerenje od HZZ kojim se potvrđuje koliko dugo si u evidenciji nezaposlenih.
jezevaskoljkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 15:07   #171
Na stranici mjere.hr imate sve na jednom mjestu o SOR-u i o drugim mjerama zapošljavanja koje provodi zavod, ako će kome pomoći. Klik na mjeru koja vas zanima i na najčešća pitanja o toj mjeri.
http://mjere.hr/

Osim toga, ima i grupa na fejsu i uvijek možete pitati što vas zanima.
https://www.facebook.com/groups/688910474505379/
__________________
I’m only me. That is all I can be. No more, no less, don’t second guess. I love, I live, I laugh, I cry. Some days I’m funny, others I’m not, sometimes I’m in overdrive and I can’t stop. You may not like me, but that’s okay because this is me and how I’ll stay.
Enfys is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 18:59   #172
Quote:
jezevaskoljkica kaže: Pogledaj post
Moraš ispunjavati uvjete natječaja u trenutku prijave na natječaj. Znači trenutno ih ne ispunjavaš.
Osim toga postoji uvjerenje od HZZ kojim se potvrđuje koliko dugo si u evidenciji nezaposlenih.
A jel me oni mogu uzet u obzir ako ja kažem, ej, trenutno nemam 30 dana, ali uskoro ću imat a do tad sam spreman volontirat, ili nešto tako?
Laki001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 21:16   #173
Quote:
Laki001 kaže: Pogledaj post
A jel me oni mogu uzet u obzir ako ja kažem, ej, trenutno nemam 30 dana, ali uskoro ću imat a do tad sam spreman volontirat, ili nešto tako?
Ne. Neće si nepotrebno komplicirati kad mogu jednostavno odabrati drugog kandidata koji ima potrebne uvjete.
jezevaskoljkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2017., 15:58   #174
Quote:
Laki001 kaže: Pogledaj post
A jel me oni mogu uzet u obzir ako ja kažem, ej, trenutno nemam 30 dana, ali uskoro ću imat a do tad sam spreman volontirat, ili nešto tako?
Sve nepravodobne, nepravovaljane, nepotpune i u tom revijalnom tonu prijave se ne razmatraju. Kome si se tocno mislio obratiti tak sa "ej jel bi ja mogo?"
Nemoj to ni pokusavati, ispadas neozbiljan, to ti ne treba...
Black Uhuru is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2017., 15:39   #175
Quote:
jezevaskoljkica kaže: Pogledaj post
Moraš ispunjavati uvjete natječaja u trenutku prijave na natječaj. Znači trenutno ih ne ispunjavaš.
Osim toga postoji uvjerenje od HZZ kojim se potvrđuje koliko dugo si u evidenciji nezaposlenih.
Nije istina, ja sam se prijavio nakon 3 dana na evidenciji ali su kandidate odabrali tek nakon cca 35 dana. Osim ako u natječaju izričito ne spominju tih 30 dana, onda je to druga pjesma. Tako da preporučujem svim da svakako šalju papire. Bitno je biti 30 dana u evidenciji na dan potpisivanja zahtjeva.
Luyindula is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2017., 02:55   #176
Quote:
Luyindula kaže: Pogledaj post
Nije istina, ja sam se prijavio nakon 3 dana na evidenciji ali su kandidate odabrali tek nakon cca 35 dana. Osim ako u natječaju izričito ne spominju tih 30 dana, onda je to druga pjesma. Tako da preporučujem svim da svakako šalju papire. Bitno je biti 30 dana u evidenciji na dan potpisivanja zahtjeva.
Hvala na info!

Je li to bilo kod privatnika ili u državnoj firmi?
Laki001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2017., 13:54   #177
Zna li netko da li SOR ulazi u radni staz i da li ima nekih ogranicenja glede porodiljnog, godisnjeg..? I da li je za poslodavca bolje uzeti nekog preko poticaja za zaposljavanje ili SOR-a? Hvala unaprijed

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
Paulllina is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2017., 17:02   #178
Quote:
Laki001 kaže: Pogledaj post
Hvala na info!

Je li to bilo kod privatnika ili u državnoj firmi?
Državna. Ali svejedno je, ako u natječaju nije izričito napisano da u trenutku prijave moraš imati 30 dana na burzi, onda nemaš brige. U tom slučaju ti je bitno samo da zahtjev potpišeš nakon 30-og dana.
Luyindula is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2017., 22:26   #179
Jel mi moze netko objasniti u kojoj situaciji je poslodavcu 'isplativije' zaposliti studenta na studentski ugovor i satnicu, umjesto osobu na strucnom ospobljavanju koja ga navodno nista ne kosta?
Hvala!
__________________
love me or hate me, but spare me your indifference 🌙
lily_rose is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 11:47   #180
A kakva su to nova postrozena pravila za prihvacanje zahtjeva?? Da li su ikoga od vas odbili?
Doctor Octopus is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:59.