Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.05.2017., 02:09   #221
Uvijek sam smatrao da se sve skupine psihičkih bolesti mogu svesti na 3 osnovne: depresija, manična depresija i shizofrenija. To se vidi i u uvodnom postu.
No, zapravo je to vrlo nepotpuno razmišljanje, jer postoji čitav niz drugih vrlo različitih poremećaja. Recimo poremećaji ličnosti mogu biti vrlo teški, a o njima znam vrlo malo. Vjerojatno zato što sam nisam imao iskustava s graničnim poremećajem, niti paničnim poremećajem u bližoj okolini.
__________________
“Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.”-Steve Jobs
Diego Rivera is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2017., 05:24   #222
Quote:
dr. diego kaže: Pogledaj post
evo ga, ispravite me gdje griješim i pričajte svoja saznanja
puno se toga skupilo .. iskustva .. saznanja .. spoznaja i otkrivanja .. razotkrivanja .. sumnjam da cu ikada biti na mjestu gdje cu imati priliku reci sve sto imam .. okolina je po meni vise nego preosjetljiva .. sa pasivno-agresivnim poremecajem u laganoj ali sigurnoj shizofreniji

no posto "okidam" na "mi/nas" i slicne genralizacije idemo konkretno odnosno individualno .. a od kud bolje poceti nego od sebe pa drz gace

ja sam nakon 4 godine "dosao na red" za terapijom i nista od pocetka traume koju nisam mogao sam prezivjeti nema smisla i logike .. dakle govorim o najprakticnijim protokolima i slijedu dogadjaja .. na moje pitanje .. zasto sam cekao toliko sam dobio odgovor a to je sada tako prije nije bilo tako nisam se previse zadrzavao na apsurdima .. trazio sam s to malo sila .. bolje reci iskrica energije izlaz iz zagrljaja smrti .. aaah kako dramaticno

dok se bolest razvijala i ukorjenjuje iz moje dijagnoze okoline moze biti jasno covjeku koji ima cistih u glavi sto sam sve prolazio i koje strucne face/likove/price sam slusao i dozivio .. svaka cast iskricama u mraku ali .. iskustvo je do dan danas porazavajuce i lako ja kazem ne ponopvilo se nikome nikad vise ali cinjenica je da to sto ja kazem/zelim/mislim nece nikome pomoci .. nikome olaksati ..

prvi problem je u katastrofalnom stanju skupljati energiju za kucanje na vrata i odjebi za odjebima .. ne da prave budalu od tebe nego se sprdaju ..

inace imam PTSP .. haha .. odmah u startu u susretima bez obzira na katastrofalno stanje koje sam prozivljavao godinama sada na srecu mogu reci da sam bio svjestan .. inteligencija i memorija su radili i predobro .. puno vise fokusirano i koncentrirano .. sto je tada jos vise otezavalo raspad sustava ali ak je to lako reci nakon bitke .. da se dio mene nije unistio nebi mogao ponovo poceti graditi novi .. je .. na rusevinama .. nikada vise nece biti sjaja .. i nista nece biti novo i nevino kak se veli .. simbolicno ali .. lakse je zivjeti kad se nemas potrebu ubiti .. unistiti .. nestati .. kazem da je lakse .. ljudi slabo slusaju i interpretiraju na razne nacine izjave rijeci .. pogotovo je to nezgodno i evo godinama idem strucnoj osobi bas na podrucju komunikacije .. i nadam se da cu naci nacin da se izrazim na nacin na koji ovaj puta ja interpretiram da me onaj ili oni kojima se obracam razumiju koliko je to moguce .. veli Fresco da se u startu komunikacije odnosno prijenosa ideje gubi 10% informacija .. dakle u idealnim okolnostima je 90% (procjena naravno) mogucnost prijenosa ideje/iskustva u mom slucaju

jos je teze sto "to" ne zanima vecinu ako ne sve ..

jos je apsurdnije sto jos manje ljudi zele cuti ista u vezi toga

a jos je ubitacnije licemjerje i opravdavanje da sad dalje ne pricam ..

i sad stanem .. i kazem si ajde sad to okreni i reci odnosno preispitaj sebe

i napravim to .. kako cesto to radim .. a kritican sam prema sebi najvise jer sebe najvise volim no nemam ja nista protiv ljudi da me se krivo ne shvati .. cinjenice iz stvarnog svijeta .. onog materijalnog ogvore da nisam nikoga ozljedio .. ostetio .. oduzeo ljudska prava i ostale pizdarije .. dok ja imam to sve crno na bijelo ..

i sad netko mudrijas moze popovat da kakve to veze ima sa dusevnim temama .. genij .. a ti "nesmijes" reci pa dobro .. ajmo prilagoditi Stanfordski ekperiment pa ces vidjet i to sve u "kontroliranim" uvijetima .. legitimno do bola .. mislim da ne "prodajem" price bezveze ljudima .. nisam od onih koji ima volje niti zelje uvjeravati ikoga u ista

aaaa vele tako se necemo razgovarati .. ma ne zeli se nitko razgovarati (vidi gore) .. ukratko jebanje u mozak .. tko ga prezivi zivjet ce tko ga nemoze prezivjeti zavrsit ce kako vec zavrsava .. na kraju krajeva svi ce zavrsiti .. pa sretno svima .. osim onima koji meni zele preuranjeni zavrsetak
F.A.Q is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2017., 14:32   #223
jebo me pas ak sam ja tebe išta skužio
__________________
“Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.”-Steve Jobs
Diego Rivera is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2017., 19:42   #224
Savjet - tu i tamo lupi "enter". Pokušala sam te čitati, ali ne ide.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 17:50   #225
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Savjet - tu i tamo lupi "enter". Pokušala sam te čitati, ali ne ide.
Kome ti to ?
__________________
“Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.”-Steve Jobs
Diego Rivera is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2017., 12:47   #226
Quote:
Diego Rivera kaže: Pogledaj post
Kome ti to ?
A valjda F.A.Q-u kojeg ni ja nisam mogla skuziti, a bas sam se trudila
Ipak sam shvatila da mu je jako tesko i da ne osjeca podrsku vec da sve nesti ide u krivo.
__________________
to nisam ja
bijelatama is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2017., 20:13   #227
Quote:
bijelatama kaže: Pogledaj post
A valjda F.A.Q-u kojeg ni ja nisam mogla skuziti, a bas sam se trudila
Ipak sam shvatila da mu je jako tesko i da ne osjeca podrsku vec da sve nesti ide u krivo.
Nisam ni ja skužila bit. Ali trenutno ga doživljavam. Jer sam isto izgubljena
Kleopatre is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:40.