Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.09.2017., 17:42   #1
Ponuđen posao al imam još intervjua za bolje poslove

Što ako mi neko ponudi posao a ja još sljedeći tjedan imam 3 intervjua za poslove koje bih radije dobio a intervjui su tijekom radnog vremena ovog posla koji sam dobio?

Šta kažem poslodavcu? Čekaj da vidim hoću li dobit ove poslove koje bih radije radio nego ovo što mi ti nudiš?

Koji je tu bon ton, šta je tu normalno, šta tu mogu napraviti u takvoj situaciji?
Laki001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 17:50   #2
Obično poslodavac pita kad si spreman započeti s radom pa ako imaš još par razgovora za bolje pozicije odgovoriš da si spreman raditi od datuma koji je nakon što saznaš jesi li dobio bolji posao. To svakako ne bi trebalo biti dulje od 3 tjedna.
jezevaskoljkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2017., 21:26   #3
Quote:
jezevaskoljkica kaže: Pogledaj post
Obično poslodavac pita kad si spreman započeti s radom pa ako imaš još par razgovora za bolje pozicije odgovoriš da si spreman raditi od datuma koji je nakon što saznaš jesi li dobio bolji posao. To svakako ne bi trebalo biti dulje od 3 tjedna.
kaži da stane u red

a koja je to struka takooo tražena?
Bilijuner is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2017., 11:10   #4
U najboljem scenariju poslodavac će prihvatiti da trebaš još malo vremena za pozavršavati neke poslove. To se opet može odužiti, jer što ako bude drugi, treći krug razgovora?

Možda su ti druge prilike uletile, jer te sudbina stavlja na kušnju i ti poslovi koji ti se čine bolji ustvari nisu ništa drugo, nego test tvoje odlučnosti

U najgorem slučaju poslodavac prve prilike će se predomisliti, a na razgovorima za druge poslove će im se više svidjeti drugi kandidat.

Najhrabriji potez bio bi ići za onim što se tebi čini najprimamljivije.
Bam Bee is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2017., 11:58   #5
Zeznuto. Ja bi vjerojatno rekla da prihvaćam posao, da mogu početi raditi nakon što mi prođu ti drugi intervjui, počela raditi i onda ako dobijem neki drugi posao, otić s ovog prvog. Mislim da ovo nije po bontonu i nije uopće u redu, ali ne bi znala što da radim i u takvim situacijama se ne znam postaviti i obično ne napravim najispravniju stvar.

Jedino što mislim da možeš je na intervjuu pitati kad možeš očekivati konačnu odluku i mogu li ti ranije javiti pa da znaš isplanirati zbog (ne)prihvaćanja tog drugog posla. Meni je to jednom bilo tako s upisivanjem faksa.
Alienica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2017., 17:04   #6
Moja teorija je bolje golub u ruci nego vrabac na grani, ako uopce goluba ima.
Prihvatila bi prvi posao da ne sjedim doma, a dalje kuburirala.
Ako hipotetski dobim posao nakon dva tjedna tog prvog, prihvacam drugi i dajem otkaz. Ti si glavni akter, ne firma.
Tict Tac Toe is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2017., 17:07   #7
Quote:
Tict Tac Toe kaže: Pogledaj post
Moja teorija je bolje golub u ruci nego vrabac na grani,


Ovo kao da si napisala bolje živjeti 100 godina kao bogataš, nego 5 dana u bijedi.
Alienica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2017., 18:46   #8
Adada vidi fakat, mea klupa
Petak popodne, sta ces
Tict Tac Toe is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2017., 00:07   #9
Quote:
Alienica kaže: Pogledaj post
Zeznuto. Ja bi vjerojatno rekla da prihvaćam posao, da mogu početi raditi nakon što mi prođu ti drugi intervjui, počela raditi i onda ako dobijem neki drugi posao, otić s ovog prvog. Mislim da ovo nije po bontonu i nije uopće u redu, ali ne bi znala što da radim i u takvim situacijama se ne znam postaviti i obično ne napravim najispravniju stvar.

Jedino što mislim da možeš je na intervjuu pitati kad možeš očekivati konačnu odluku i mogu li ti ranije javiti pa da znaš isplanirati zbog (ne)prihvaćanja tog drugog posla. Meni je to jednom bilo tako s upisivanjem faksa.
Ali teoretska situacija je da imam te druge intervjue za posao tijekom radnog vremena posla koji bih trebao prihvatiti, tako da ako prihvatim posao neću moći ići (a svi razgovori koje sam imao su bili prije kraja standardnog radnog vremena do 16 ili 17).
Laki001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2017., 00:26   #10
Po mom iskustvu, ne bi trebao biti problem dogovoriti intervju izvan radnog vremena.
Potencijalni poslodavci jednostavno moraju biti fleksibilni u terminima intervjua jer mnogi od potencijalnih radnika rade. Ako ne budu fleksibilni, jednostavno će izgubiti mnogo potencijalno dobrih radnika.
Mephisto is online now  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2017., 00:31   #11
Koliko sam shvatio, sve je ovo sto bi bilo kad bi bilo. Ja bi o tim stvarima razmisljao kad se dese a ne komplicirao si zivot bez veze.

Najmanji problem je izaci s posla kad trebas, ili dogovoriti intervju kad ti pase.
Poslodavci su navikli.
Black Uhuru is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:36.