Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.05.2017., 10:03   #3801
Jedan savjet drage studentice, - nikako nemojte raditi u Opatiji u trgovini Slam na Slatini jer nikada nećete od tih perfidnih Osječana dobiti svoje novce, znam iz iskustva, lp i sretno..!
Abbazia is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2017., 21:49   #3802
Zanima me koja je razlika između ugovora na odrešeno i neodređeno, te da li je studentu zakonski dozvoljeno sklopiti takve vrste ugovora, a ukoliko je, ssplati se više raditi preko studentskog ugovora? Pretpostavljam da u slučaju studentskog ugovora veća svota novaca ide studentu, ali što je sa ostalim prednostima i manama?
camil1950 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2017., 22:25   #3803
ugovor na određeno se sklapa na periode od recimo 1 ili 3 mjeseca kad ako ga firma ne produžava prestaješ raditi i tako najdulje možeš raditi 3 godine u komadu kada ti daju ugovor na neodređeno ili dobivaš pedalu s posla.. ugovor na neodređeno kako sami naziv kaže traje dok ti firma ne da otkaz ili ti sam daš otkaz..

možeš biti zaposlen i studirati jedino kao izvanredni student, kao redovni student možeš raditi jedino na studentski ugovor dakle ne možeš sklopiti ugovor o radu..

plaća je definirana svakim ugovorom o radu ili ako si redovni student stvar je jednostavna, ako je satnica 20 kn i raditi ćeš negdje na studentski ugovor 160 h na ruke ćeš dobiti 3200 kn.
lujozg is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 02:34   #3804
Quote:
alchajmer kaže: Pogledaj post
Znači dao sam otkaz, odfurao ispunjene ugovore u student servis, odfurao račune u firmu, ali me lik nakon 15 dana još nije isplatio.
Šta da radim? Ima li tko kakvih iskustava?
Ne znam je l' bitno, ali radi se o Rijeci.
U tom ugovoru i na računu od student servisa ti piše u kojem roku poslodavac treba to isplatiti prema student servisu. Moguće je da je poslodavac isplatio student servisu a student servis nije isplatio tebi. Svakako obrati se student servisu i saznaj je li njima poslodavac isplatio. Ako jest, onda je na njima potez. Ako nije, onda ih traži da reagiraju s obzirom na ugovoreni rok
Kosyna is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 03:02   #3805
Quote:
camil1950 kaže: Pogledaj post
Zanima me koja je razlika između ugovora na odrešeno i neodređeno, te da li je studentu zakonski dozvoljeno sklopiti takve vrste ugovora, a ukoliko je, ssplati se više raditi preko studentskog ugovora? Pretpostavljam da u slučaju studentskog ugovora veća svota novaca ide studentu, ali što je sa ostalim prednostima i manama?
Ako si redovan student onda ne možeš raditi na nikakav način osim preko student servisa koji uzmu još 17,5% davanja na onaj iznos oko kojeg se dogovoriš s poslodavcem

Ako nisi redovan student onda možeš radit na određeno ili neodređeno. Ako ti je posao dugoročno dobar onda ti se više isplati biti na neodređeno zaposlen, pa čak i uz lošije uvjete jer ti je onda posao sigurniji. Ako ti je posao samo za kratkotrajnu svrhu i ne bi ga htio raditi ubuduće onda ti više odgovara da se zaposliš na određeno jer onda nakon isteka ugovora ne gubiš prava s burze (ako si ih imao), dok recimo ako si na neodređeno i poželiš dat otkaz onda bi izgubio ta prava
Kosyna is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2017., 20:10   #3806
Pozdrav,
Zanima me u slucaju ozljede na radnom mjestu preko studentskog ugovora imamo li nekakvo osiguranje?

Sent from my SM-J320FN using Tapatalk
rbrex is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2017., 15:30   #3807
Pozdrav svima

Zna li itko od vas dali udruga može isplačivati honorar preko studentskog ugovora.
zija2022 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2017., 13:45   #3808
Quote:
zija2022 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima

Zna li itko od vas dali udruga može isplačivati honorar preko studentskog ugovora.
Može.
__________________
Fairy tales are more than true:
not because they tell us that dragons exist,
but because they tell us that dragons can be tamed.
Querencia is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2017., 18:39   #3809
Treba mi malo više informacija pa ako ima tko više saznanja otoj temi udruga i isplata neka mi se javi
zija2022 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2017., 21:03   #3810
Ne kužim što ti još treba? :-D
Isplaćuje te jednako kao i svaki drugi poslodavac.
__________________
Fairy tales are more than true:
not because they tell us that dragons exist,
but because they tell us that dragons can be tamed.
Querencia is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2017., 23:12   #3811
Pozdrav,

zanima me rad u inozemstvu preko ljeta, tocnije njemacka, ali preko studentskog ugovora ili slicno.
znaci da rad ne bude na crno.

Poslodavca imam, ali ne mogu naci novije informacije na internetu o tome sto je sve potrebno.

Pa ako netko ima kakva informacije, bio bih veoma zahvalan.
Jokerwaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2017., 16:03   #3812
Quote:
Querencia kaže: Pogledaj post
Ne kužim što ti još treba? :-D
Isplaćuje te jednako kao i svaki drugi poslodavac.


Ovako oni kažu "ne može" a ti "može" tako da je moja dilema da mi trebaju nekakvi argumenti
zija2022 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2017., 23:25   #3813
A jel kažu zašto ne može?

Mislim, znam preko nekoliko udruga koje su isplaćivale određene honorare preko studentskih ugovora, vidjeh na svoje oči. Vrijede apsolutno ista pravila kao i za svakog drugog, moraju se upisati u registar poslodavaca u SC-u i to je to.
Ako im se to ne da, a to je jedini razlog koji mi pada na pamet, jebiga
__________________
Fairy tales are more than true:
not because they tell us that dragons exist,
but because they tell us that dragons can be tamed.
Querencia is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2017., 15:39   #3814
Ako koga od studosa zanima, Tom Tailor prima studente za rad u njihovim ducanima. Bila sam nedavno u njihovom ducanu u King Crossu pa vidjela oglas kraj kase. S obzirom da sam i sama kao student radila na slicnim poslovima, reko da podijelim, mozda netko bude zainteresiran. Ne znam detalje stoga najbolje nazvati neku od poslovnica i pitati ih za daljnje info.
rock on... is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2017., 01:11   #3815
Pozdrav,

Zanima me, zna li neko kako se dode do posla izlagača na nekom od sajma (npr.rad u gastro gućicama na Zrinjevcu tijekom trajanja festivalskih / izlagackih dana)?
I ima li itko iskustvo rada u bio&bio i slicnim trgovinama organskih proizvoda?

Hvala unaprijed na odgovoru
MJ/MM is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2017., 02:04   #3816
Quote:
MJ/MM kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

Zanima me, zna li neko kako se dode do posla izlagača na nekom od sajma (npr.rad u gastro gućicama na Zrinjevcu tijekom trajanja festivalskih / izlagackih dana)?
I ima li itko iskustvo rada u bio&bio i slicnim trgovinama organskih proizvoda?

Hvala unaprijed na odgovoru
Vlasnici tih kućica oglase oglas da traže prodavača i javiš se.
Moment torzije is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2017., 09:47   #3817
bok, zavrsio sam faks prije 4 mjeseca, i sada dok trazim posao koliko je moguce raditi poslove preko studentskog ugovora od frenda koji još studira? radi se o rijeci konkretno, ako netko zna u kojim firmam to provjeravaju i slicno
silence! is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2017., 18:38   #3818
Samo jedno pitanje nabrzaka.

Jesu li ti studentski poslovi isključivo za studente?
Recimo da je osoba završila srednju školu i želi pauzirati jednu godinu prije faksa, znači još nije student, i za to bi vrijeme htjela raditi, ali joj ne paše puno radno vrijeme i nada se da će moći dobiti studentski posao. Je li to moguće?
Kajika is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2017., 12:31   #3819
Ukratko ovo je moj slučaj pa bi Vas molio za savjet/pomoć


Diplomirao sam 26.6.2017. godine, a studentska prava sam produljio tri mjeseca, te istiću 26.09.2017. godine.
Otišao sam u studentski centar u Zagrebu 18.09.2017. (tjedan dana prije gubitka studentskih prava) te podigao 2 nova ugovora.

Sad me zanima sljedeće, pošto su mi vani 3 ugovora (jedan je od njih za 9 mjesec koji trenutno odrađujem), dali mogu raditi i 10 i 11 mjesec odnosno hoće li mi studentski centar to "isplatiti", ili da se ne igram sa vatrom?

Hvala
theantoniocro is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2017., 15:50   #3820
Neće, ništa što je odrađeno nakon isteka prava.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
__________________
Fairy tales are more than true:
not because they tell us that dragons exist,
but because they tell us that dragons can be tamed.
Querencia is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:16.