Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.07.2017., 14:35   #81
Quote:
kikakm kaže: Pogledaj post
Pokušaj čitati pozornije. O pojmovi pravda i nepravda sam već spomenula da ih je konkretno nemoguće definirati jer je to subjektivno, ovisi o kulturološkim razlikama, društvenim normama i sl. Takve filozofske rasprave su već više puta obrađivane (pa i tu na ovoj temi) i nemaju smisla. Na psihologiji smo, treba se usmjeriti na nešto konkretnije i realnije.
Kao prvo, da nešto razjasnimo. Ova tema nema što raditi na psihologiji i trebala je odmah biti prebačena u Filozofiju.

Quote:
kikakm kaže: Pogledaj post
Svijet nikada neće biti potpuno, cjelovito pravedno mjesto za sve (barem ne u ovakvom obliku bivanja i sl.) i možda bi bilo svrsihodnije djelovati na lokalnoj, užoj razini
Ovo i je problem svijeta, točno ovakvo razmišljanje. Ja ću te samo pitati - zašto? Koju svrhu ti vidiš u djelovanju na bilo kojoj razini ako sam ti rekao da nemaš nikakvih apsolutnih parametara po kojima se možeš voditi? Jel ti razumiješ apsurdnost situacije u kojoj se nalaziš bar ili si toliko zaglibila već? Čisto mi reci da se ne raspravljam s tobom ako ne razumiješ ni u čemu se nalaziš.
__________________
Opportunities don't happen. You create them.
DreamShadow is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:23.