Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.08.2017., 23:20   #41
U utičnicu, samo pazi kako ga držiš. Evo uputstva:
https://uputstva.org/kako-raditi-sa-strujom/
Ay Carmela is online now  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2017., 23:28   #42
Pjescana... nemoj da postanes pjescana
__________________
Et viens avec moi!
Xiang Chi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2017., 23:31   #43
Samo pazi da ti se ne dogodi ovo

__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2017., 07:35   #44
Radila sam nakit od poliestera ili epoksidne smole i prodavala ga. Crtala i slikala prije, odavno nisam nesto konkretno.
Sad najvise fotografija.
Sivati znam donekle. Sivala sam si odjecu, ali samo jednostavnije stvari.
Pisem dnevnik, ali iako sam kao mala htjela biti pisac, mislim da za to nisam neki talent.
Kuham lose, ne zanima me uopce.
mantisa is online now  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2017., 07:44   #45
Quote:
Alexa kaže: Pogledaj post
Mene fasciniraju (medju ostalim) ljudi koji znaju savršeno šivat. Ali, ono, da mogu sašit skoro bilo što.
I čini mi se da je, unatoč zarama i haundemova velika potražnja za tim. Kod koje god sam krojačice išla na sitne popravke, čekanje bi bilo barem sedam dana. Frendica sve šiva kod jedne svoje koja ima toliko posla da je još tri zaposlila i dugo se čeka. Ali joj zato doslovno donese sliku iz Voguea ili sa neta i dobije točno što želi (online nabavlja tkanine) i izgleda kao milijun dolara, a povoljno. I ima kvalitetnu odjeću po mjeri koja dugo traje.

Osobe koje znaju radit sve i svašta sa kosom su mi isto
Ja bih takvu krojacicu! Do sad su mi iskustva bila uglavnom (osim jedne) prilicno losa.
mantisa is online now  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2017., 07:47   #46
Quote:
Hannah 3 kaže: Pogledaj post
Divim se ljudima kojima ide pisanje. Narocito poezija.
Ja sam bas antitalent za to. Mislim da mi ni uz najveci napor ne bi uspjelo proizvesti cak ni nesto na nivou Vjekoslave Huljic.
Ne bih rekla da si antitalent.
mantisa is online now  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2017., 07:49   #47
znala sam odlično igrat biljar, iako mi u zadnje vrijeme fali prakse.
znam izabrat najbolju muziku za svaku prigodu, znam popravit tuš i ubit svaku biljku koju dobijem, a nemam sreće ni sa ribama.
znam bit najpametnija na temi o kojoj nemam pojma i znam dosta uranit.

eto, sve neke apstraktne vještine.
__________________
zlo goveđe dovijeka june
mimma7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2017., 08:02   #48
Nisam nesto kreativna, ali sam savrseni plagijator jer sam pedantna i picajzlasta.

Vidim, svidi mi se i napravim. Iz dva razloga, to sto mi se svidja bude dosta skupo pa mi proradi bracki gen a i beskrajno me opusta

Napravila sam lustere od spage koji izgledaju kao uspjeli pinterest . Hodnik mi je dosta veliki pa su mi trebala 3 velika. Jedan je bio oko 600kn a ja dobila 3 za manje od 200

Kupila sam boju za ciglu i pofarbala ruzne, jeftine glinene tegle za cvijece.
Izbrusila sam stare kasete za voce, polakirala, oblozila jutom pa imam nesto tipa ovo

Farbam kucu sama, mrzim kad majstori ostave valovite rubove na zidu koji ima jacu boju...

Iako imam bracki gen, uvijek uzmem skupe, kvalitetne boje, lakove jer inace taj DIY stvarno izgleda uzas.

Istrikala sam klinki prekrivac za krevet kakav je htjela, drugoj sam sasila Quilt...

Ne radim nakit, ne slikam i ne pisem poeziju osim saljive
Penika is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2017., 08:30   #49
Znam, ili bolje reći, znala sam pisati. Jednom sam i nagradu dobila. Potpuno sam zanemarila taj talent. Pisala sam i priče i pjesme. Ni dnevnik više ne pišem.

Znam plesati. To mi ljudi redovito govore.

Znam organizirati stvari - ono, kako utrpati ormar robe u kofer ili kako da hrpetine kutija ili odjeće stanu u mali ormar.

Žao mi je što ne znam pjevati. I šivati, da. To bi bilo korisno.
Scarlett_O_Hara is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2017., 09:05   #50
Quote:
mimma7 kaže: Pogledaj post
znala sam odlično igrat biljar, iako mi u zadnje vrijeme fali prakse.
...
također
nema više biljara...
volim rad rukama i volim se svačega dohvatiti, odnosno učiti
dosta dobro znam šivati i kuhati ali ne i kolače raditi
rado bi naučila plesti
mogu napraviti manje strujne intervencine (utičnica, prekidač), i manje kućanske popravke
jako volim drvo i rado ga restauriram ali sam nerealna u procjeni posla pa imam punu garažu projekata kojima samo treba nešto prišarafiti i malo pofarbati
kad me okolnosti prisile i jasno vidim što od datog predmeta imam napraviti, brza sam i precizna
upravo završavam s preuređenjem kćerine sobe za koju sam negdašnji dvorac preuredila u zidnu policu, tapecirala, učvrstila i prefarbala klupicu, ...
volim i rad sa zemljom i dok sam živjela na selu, redovito bi me ubio taj neki prvi proljetni dan kad se može biti vani čitav dan...do večeri više ne mogu dići ruke od umora
pjevam rado i često, muž svira, ali nisam baš talentirana
pisala sam nekoć...
i crtala ali također nisam baš talentirana
...volim alat, organiziram ga u kutije, kutijice...
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2017., 09:24   #51
Radim na tome da naučim šivat. Za heklanje, štrikanje i takve stvari sam previše nervozna i mislim da mi to nikako ne bi išlo.
Torte, kolači, kuhanje, to sve može.
I kućni popravci, tapeciranja, šraufanja, sastavljanja, postavljanje tapeta, šmirglanje, farbanje, paljenje stolarije, lakiranje stolarije. Lani sam prelakirala vrata i štokove u stanu, prije toga ogradu, prije toga kuhinjske drvene elemente. Muški su šlampavi i to sve ofrlje naprave, onda rađe sama napravim kako spada. Očito i ja isto imam neki škrti gen u sebi (samo još nisam otkrila od kuda) jer je i meni isto žao platit xy novaca lakiranje vrata kod majstora kad ja to sama napravim u sat vremena na dan kroz par dana.
Da mi netko da potreban alat, napravila bi i nešto kompliciranije od običnih farbanja, lakiranja i brušenja.

Pisanja, crtanja, izrade nakita...to me nikad nije privlačilo i vjerojatno bi konačan rezultat bio na razini prosječnog osnovnoškolca.
__________________
Reciklirajmo zajedno! :)
Ariana B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2017., 09:42   #52
Volim krečiti i dobra sam u tome.
Volim ponavljajuće aktivnosti, npr. slaganje drva, to radim metodično i popunim sve potencijalno opasne rupe trijeskama.
Krpanje me smiruje. Jučer sam zakrpavala vunene pulovere za zimu.

Znam raditi pekmeze ali radim rijetko. Spremam zimnicu i to mi ide.
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2017., 09:51   #53
Quote:
baja kaže: Pogledaj post
također
to, stara moja! najbolja stvar na svijetu.
Quote:
baja kaže: Pogledaj post
nema više biljara...
e jebiga.
__________________
zlo goveđe dovijeka june
mimma7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2017., 10:14   #54
Quote:
Penika kaže: Pogledaj post
Nisam nesto kreativna, ali sam savrseni plagijator jer sam pedantna i picajzlasta.
e, da! tako i ja. ne smislim sama neko čudo, već ga vidim i napravim.
"inspiriram" se i kad slikam/crtam.
sama iz glave ne baš često, lijena sam za to.
fuj is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2017., 10:42   #55
e ovako i ja isto. šivala sam neke jednostavne stvari ali sama sigurno ne bi dobila ideju što točno sašit, kako, kako ukrasit, koje boje koristit. Nego sam morala guglat sliku, vidjet tuđe kombinacije boja i onda to sama bez beda izvedem.
Filc je idealan materijal za učit služit se mašinom za šivanje. Moji prvi uradci su bile vreće za papuče. klik i klik i moja pomoćna šilica.
__________________
Reciklirajmo zajedno! :)
Ariana B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2017., 12:11   #56
Znam baratat s cvijećem .

Imam oko za detalje i lijepo.

Odličan sam dekorater, mogu isti prostor sa skoro istim namještajem, uz promjenu detalja, preuredit u pet različitih stilova.

Prije sam odlično pisala, više nemam vremena i točno vidim da se više ne izražavam dobro na taj način.

Godinama sam se bavila plesom, nadobivala se nagrada, a sad imam filing da imam dvije lijeve.

Odlična sam u svim "muškim" poslovima, zahvaljujući tati koji je majstor za sve, a ja bila njegov sin jedinac.

Što se likovnih umjetnosti tiče, ne znam povući ravnu crtu na papiru.

Odličan sam organizator.

Za sve i jednu stvar koja mi treba ću izmislit budget friendly opciju, a da ne izgleda jeftino.

Glavni životni problem mi je što u glavi nosim brdo kreativnosti i jako, jako sam maštovita, ali ne znam to izraziti.

Teško mi je pričati o nečemu kroz detalje jer svijet vidim kroz boje, zvukove i osjećaje i to mi je u poslu dvosjekli mač. S jedne strane me ljudi gledaju ko da sam prolupala jer ne mogu objasniti misli, a druge strane, to uvijek ispadne odlično jer se vodim tim svojim kaosom...

Poslano sa mog NEM-L21 koristeći Tapatalk
__________________
Delulu is the solulu.
Zla majkee is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2017., 12:26   #57
Quote:
Zla majkee kaže: Pogledaj post
Znam baratat s cvijećem .
sad ovo namjerno izmišljaš!
__________________
zlo goveđe dovijeka june
mimma7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2017., 12:30   #58
Znam bojati zidove, lijepiti tapete (kome to još treba?), promijeniti utičnicu, kotač i filtere na autu (da, čak i uljni, sjećanje kako sam to naučila je još uvijek traumatično)...

Kuham OK, kolače ne znam peći, crtam onako - ni loše, ali ni nešto posebno.

Ali strašno želim naučiti šiti. I mašinu sam kupila. A toliki sam antitalenat da mi i ravni šav izgleda k'o pas dok piša. 😭 Ali naučit ću jednog dana.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is online now  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2017., 12:35   #59
Kako da ne trebaju tapete? One dekorativne koje staviš na neki komad zida za ukras npr?
A za mašinu, uzmi prvo neki materijal koji je lagan za porubit dok se ne ispraksiraš. Recimo teške zavjese koje prepeglaš pa ti se same drže dok ih ne porubiš ili neki dobar materijal za napravit pareo ili plahtu ili.... nešto jednostavno s dugačkim ravnim šavom. pa skrati hlače, popravi šav na majici i onda kreni dalje na neke manje šavove koje treba vrtit, naštimavat, okretat...
__________________
Reciklirajmo zajedno! :)
Ariana B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2017., 12:43   #60
Odlicna tema!!!
Ja sam dobra u kuhanju i pecenju svega. Sva jela koja radim ili izmislim ovisno s cime rafim su odlicna,kolaci isto. Krecim sama i u tome bas uzivam.Sve mogu napraviti s dvije ruke.A i prekopirati neke stvari vrlo uspjesno.Nekada sam i pisala,no vise nemam vremena za to,a mozda ni volje.... Dobar sam organizator i PRovac. Ali cvijece mi ni jedno ne prezivi i voziti ne znam. Mozda je kasno da se upustim u to....
__________________
Prava je tajna sreće u tome da mnogo zahtijevamo od sebe,a malo od drugih.
Doneba is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:36.