Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.07.2017., 12:11   #2581
Ja sutra polažem u Splitu. Odradio sve sate i sutra ujutro startam. Nekako kad čitam vaše komentare, prođe me jeza. Trudim se uopće ne razmišljat o tome i osjećam se pozitivno. Nadam se da će sve bit ok. Inače sam tek prije mj. dana napunio 18... Wish me good luck...
__________________
Like a bullet from a gun some things can never be undone so easily
enzoh is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2017., 12:26   #2582
Ja sam polagala prije dosta godina isto u St iz prve sve, mirno i bez trauma. Sestra kratko nakon mene, ona je ekstra energična vozačica i danas i pala je prvi put... zaboravila se prestrojit prije raskrsnice, a nakon nje stanica za bus pa pripazi na to mi u Splitu smo majstori za stanice za bus odma nakon raskrsnice i u vožnji nitko o tom ne razmišlja kasnije jer nikog nije briga za buseve, ali eto, instruktorima je... Nju je zeznilo tamo kad se sa Velebitske spuštaš ispod Pujanki na Domovinski rat... poviše motike. Brat je isto pao prvi put, nešto ga je tamo kod Marjanskog tunela zeznilo, ne sjećam se više... a on je još prije nego je položio vozio i motor i auto i traktor i kamion haha... Uglavnom, probaj se opustiti, nemoj voziti ko šerif nego polako po školski i sve će bit u redu
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2017., 17:05   #2583
Znam na točno šta misliš ovo kod Velebitske. Iz krajnje desne se moraš prestrojit lijevo jer ta traka vodi na autobusnu stanicu. Ako to ne uočiš, padaš. Kod Marjanskog tunela ti je brata zeznilo to šta je vjerojatno falio traku, tj. prešao je u drugu traku zbog toga šta nema oznaka na kolniku i crta vodilja u raskrižju pa se lako da znunit. Inače, napokon su taj dio riješili u nedavnim radovima, sad nema problema To sam ja isto falio par puta u početku. Inače ne živim u Splitu nego na Visu pa sam mislio da će mi bit veliki problem to polaganje u Splitu. Zapravo sam sretan i jedva se čekam tog riješit. Nadam se sutra. Dat ću sve od sebe.
__________________
Like a bullet from a gun some things can never be undone so easily
enzoh is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2017., 10:15   #2584
Ma ja i sestra smo polagale prije 10+ g, a brat prije 5... al eto vidiš, još u ista mjesta aktualna popamte i instruktori gdje im učenici kiksaju pa onda kasnije upozoravaju, ovisi samo koliko te kvalitetan dopadne. Očito ti imaš dobrog koji te uputio u sve cake. Sretno i javi nam kako je prošlo Ako si vozio po Visu Split ti je Amerika uvijek se divim prijatelju kako ne odguli retrovizore jureći među kućama haha
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2017., 14:22   #2585
tiluriumm, nažalost sam danas pao. Poligon sam odradio po protokolu, al sam po izlasku s poligona (onaj poligon kraj Poljuda) pri skretanju lijevo na raskrižju prekasno uočio pješakinju koja je tek stupila na pješački. Nakon toga, nije prošlo ni 3 min., pronašli smo parking i bacio me je. Jedna cura je isto polagala sa mnom i ona je super odvozila i prošla je. Kod mene su bile i loše okolnosti: čak 3 puta sam morao zaobilazit vozila koja su se gospodski zaustavila i parkirala na cesti, puno pješaka... Njoj se sve lijepo poklopilo i to je to. Nema veze, to su ipak kvote koje HAK-ovci moraju ispunit i napunit budžet. Jedino me nervira 850kn koje ću morat dat i novih 3 tj. čekanja... Ali život ide dalje. Pozdrav!
__________________
Like a bullet from a gun some things can never be undone so easily
enzoh is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2017., 14:29   #2586
Ajoooj... šteta, ma kao što sam ti već napisala i brat i sestra su mi pali prvi put, i ne zato jer ne znaju voziti, nego eto, zbog tih tehničkih stvari kojima niti si koga ugrozio niti su ti kasnije kad dobiješ vozačku važne... Polako, drugi put samo malo više koncentracije i uspit ćeš ti to. Slažem se, od cijelog pada, jedino novčanik boli...
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2017., 16:21   #2587
Znam da je tako. Ja zapravo nisam nikoga ugrozio, a instruktor mi kaže da se ne sjeća kad je tu zadnji put pješak prešao, da ih na tom pješačkom bude praktički 3 svaki dan. Ispitivač mi je odmah ukazao na grešku, al nisam znao da će me odma zbog toga bacit. Inače u prometu, kod skretanja na raskrižju, prvo auto se uvijek izvuče i prođe prije nego šta pješaci uopće uspiju i stupit na pješački tako da sam očito i taj dio trebao školski odradit. I niti trunke empatije ja od tog lika nisam vidio. Baš sam razočaran jer vozim prolazno, skroz solidno i imam tehniku. Samo malo više koncentracije drugi put. Najiskrenije se nadam da ću tad proć jer radim sezonu pa mi je teško dobit slobodno kad mi se prohtije. A i hoću tu priču s vozačkim raskrstit već za vijeke vjekova. Hvala ti na podršci. Javim se uskoro.
__________________
Like a bullet from a gun some things can never be undone so easily
enzoh is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2017., 14:55   #2588
Ljudi moji, možete voziti besprijekorno pa padnete, a možete napraviti nekoliko greškica pa prođete. Znači stvar je (naravno) znanja i vještina koliko znate voziti, ali i srećica igra veliku ulogu Ja sam prvi puta zapela za kamen (znači ne rubni kamen), kamen koji je bio na cesti, a ovaj me ruši jer kaže da je to rubni kamen. Ja tvrdim da je to kamen kao kamen i izašla sam iz auta da dokažem da je to kamen, ali naravno da nisam imala šanse... Drugi puta je bio drugi ispitivač, vozila sam doslovno 15 min, bez parkiranja i bez nekih težih stvari i prošla bez beda, i sad sam stvarno solidan vozač, naravno praksom postajemo bolji vozači kad bolje "upoznamo" autić koji vozimo. Stoga, najviše svima želim sreće jer je eto ona ponekad presudna
Despacitoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2017., 10:27   #2589
Pozdrav svima, odlučila sam upisati vozački, u ponedjeljak mi počinju predavanja i imam 36 g
Odmah da kažem da me jaaaako strah da ću pasti sve kaj se pasti može, usput zgaziti par mačića po cesti ako ikad i prođem teoriju

Postoje li ikakve skripte, pitanja ili sl po kojim bih mogla početi se spremati već sad? Hvala svima unaprijed!
__________________
Jacques Brel: '' Talent ne postoji. Željeti ostvariti svoje snove je talent''
V element is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2017., 10:35   #2590
Pa, imaš knjigu za propise. Mi smo ju dobili u AŠ.
Imaš i aplikaciju za smartphone koja je dosta korisna. Zove se Autoškola i ima neku žutu ikonicu sa L na sebi.
Ima pitanja po "poglavljima" i simulaciju testa s vremenskim ograničenjem.
Generalno, mislim da ti ne treba to prije nego kreneš slušat propise u AŠ (2-3 predavanja). Bolje da ti predavač prvo objasni i onda da kreneš lagano.

edit: Računaj da aplikacija ima grešaka, dosta tih materijala na netu isto. Oni testovi na kojima se vježba po AŠ isto imaju (od HAK-a), ali tamo su uglavnom već označeni i upozore te na njih prije rješavanja.
__________________
Prvo reci ne, onda pregovaraj
Ange ou Demon is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2017., 11:10   #2591
Quote:
Ange ou Demon kaže: Pogledaj post
Pa, imaš knjigu za propise. Mi smo ju dobili u AŠ.
Imaš i aplikaciju za smartphone koja je dosta korisna. Zove se Autoškola i ima neku žutu ikonicu sa L na sebi.
Ima pitanja po "poglavljima" i simulaciju testa s vremenskim ograničenjem.
Generalno, mislim da ti ne treba to prije nego kreneš slušat propise u AŠ (2-3 predavanja). Bolje da ti predavač prvo objasni i onda da kreneš lagano.

edit: Računaj da aplikacija ima grešaka, dosta tih materijala na netu isto. Oni testovi na kojima se vježba po AŠ isto imaju (od HAK-a), ali tamo su uglavnom već označeni i upozore te na njih prije rješavanja.
Hvala na odg, budem onda pričekala ponedjeljak ipak, da još nekaj krivo na zapamtim
__________________
Jacques Brel: '' Talent ne postoji. Željeti ostvariti svoje snove je talent''
V element is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2017., 13:49   #2592
Quote:
V element kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima, odlučila sam upisati vozački, u ponedjeljak mi počinju predavanja i imam 36 g
Odmah da kažem da me jaaaako strah da ću pasti sve kaj se pasti može, usput zgaziti par mačića po cesti ako ikad i prođem teoriju

Postoje li ikakve skripte, pitanja ili sl po kojim bih mogla početi se spremati već sad? Hvala svima unaprijed!
Ovo je ok:
instruktor-voznje.com.hr
__________________
Would you like you, if you met you?
Nagrišpana is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2017., 21:57   #2593
Quote:
V element kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima, odlučila sam upisati vozački, u ponedjeljak mi počinju predavanja i imam 36 g
Odmah da kažem da me jaaaako strah da ću pasti sve kaj se pasti može, usput zgaziti par mačića po cesti ako ikad i prođem teoriju

Postoje li ikakve skripte, pitanja ili sl po kojim bih mogla početi se spremati već sad? Hvala svima unaprijed!
Uz ove skripte što ti je linkala Nagrišpana, možeš si uzeti ovo kao nekakav simulator vožnje.
__________________
"And that is the most important topic on earth: peace. What kind of peace do I mean and what kind of a peace do we seek? Not a Pax Americana enforced on the world by American weapons of war. Not the peace of the grave or the security of the slave. I am talking about genuine peace, the kind of peace that makes life on earth worth living, ..."
slafko is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2017., 02:27   #2594
Quote:
V element kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima, odlučila sam upisati vozački, u ponedjeljak mi počinju predavanja i imam 36 g
Odmah da kažem da me jaaaako strah da ću pasti sve kaj se pasti može, usput zgaziti par mačića po cesti ako ikad i prođem teoriju

Postoje li ikakve skripte, pitanja ili sl po kojim bih mogla početi se spremati već sad? Hvala svima unaprijed!
nemoj unaprijed nis radit, sve ce ti tamo dati i reci sto i kako. gdje si upisala?
__________________
Možda je rođena s tim...
Colospa Retard is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2017., 19:42   #2595
Danas sam imala prvu voznju i sokirala se kad mi je instruktorica rekla da ne idemo na poligon vec direktno na cestu (naravno da u tih 45min ceste nisam vidjela jer ne znam ni upalit auto)! Radi se o jednoj zagrebackoj AŠ. Je li netko od vas imao slicno iskustvo?
partizanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2017., 20:11   #2596
Svi ikad
__________________
Prvo reci ne, onda pregovaraj
Ange ou Demon is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2017., 20:20   #2597
ja sam isto išla odmah na cestu
poligon sam vidjela tek negdje 20 i neki sat
Exene is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2017., 23:16   #2598
Odmah se ide na cestu. Bio sam oduševljen.
__________________
“We are going to have the most diverse and inclusive civilizational collapse in history” — Oilfield Rando on “X”
Basta is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 15:27   #2599
Quote:
Colospa Retard kaže: Pogledaj post
nemoj unaprijed nis radit, sve ce ti tamo dati i reci sto i kako. gdje si upisala?
Hvala svima na odgovorima

Upisala sam Deltarpromet u Martićevoj.
U ponedjeljak imam ispit iz teorije u HAKu.
Stvarno sam jako zadovoljna svime do sada, strah me reći i da sam poprilično samouvjerena oko tog ispita, pljuc pljuc da ne zacopram...

Ako sve bude dobro u utorak bih krenula sa vožnjom.... ima li netko da je tamo išao i da mi može preporučiti instruktora?

Auto mi je manje bitan, samo želim nekoga tko je smiren, fokusiran, strpljiv i sl .
__________________
Jacques Brel: '' Talent ne postoji. Željeti ostvariti svoje snove je talent''
V element is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 16:39   #2600
Ženske!

Ja sam pala na ispitu vožnje. Rušio me jer sam oduzela prednost. Bila sam shrvana. Vozila sam super 20 minuta i onda to. Dotad sam uživala voziti, mislila sam da sasvim solidno vozim.
Instruktor je govorio da dobro vozim, ali se u nekom momentu jednostavno na trenutak ''isključim''. To mi se desilo na ispitu. Užasno sam htjela položiti jer već imam auto (a treba mi za na posao) i stvorila sam si neki pressing...
Krajem tjedna ponovno me čeka izlazak na ispit, a ja ne moguuuuuuu. Ja se toliko bojim sjesti u auto. Najradije bih vozila 10 na sat svuda. Toliko me strah... Neki iracionalni strah, strah me krenut, promijeniti brzinu, skretati ma SVE. Ne mogu, ne znam... Ne želim opet pasti
Danas mi je instruktor rekao da mi je pad užasno srušio samopouzdanje i da to moram ostaviti iza sebe. Ja se slažem da mi je vozačko samopouzdanje sada nula. Baš sam mislila za sebe da ću biti dobra vozačica. Ovo drugo dvoje koje je sa mnom polagalo prvi puta su prošli. Nakon ispita zvao me instruktor... Da su lošije od mene vozili, a prošli.

Kako ste se vi oslobodile straha? Ja se prije pada na ispitu NIČEG nisam bojala. Sve sam mogla i htjela. Ispit me uništio.
Bojim se pasti...
Treba mi pomoććććć
Contrast is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:07.