Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fotografija

Fotografija Fotografiram. Dakle, svijet postoji.
Podforumi: Foto natječaji, Fotoaparati i oprema, Video

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.03.2007., 12:43   #41
a gle netko voi, netko ne voli. Ja osobno ne volim kad prepegla jer to nema veze više sa fotkom.
Goran Katić is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2007., 11:37   #42
Slažem se s tobom, jedna stvar je što dobar fotograf može izvući iz modela i obradit fotku da je ona savršena, no to je umijeće fotografa a ne modela. Book bi morao sadržavat i "sirove" slike modela da potencijalni klijent vidi što dobija sa samim modelom, jer uz nju nejde i pripadni fotograf
dr.hed is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2007., 18:03   #43
tako je!
cement is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2007., 13:11   #44
Potreban (amaterski) fotograf iz ZG-a (30H / 1000kn)

Znaci,

Potreban je fotograf za stranicu www.neeth.info
koji bi sliko oko 15 dogadjaja mjesecno u zagrabu
(koncerti, party, otvaranje klubova te ostala vaznija dogadjanja iz zagreba (u buducnosti i ostali gradova hrvatske)
*napomena, slikanje koncerta se ne odnosi samo na slikanje onog ko nastupa, nego prilazenje ljudima s pitanjem "moze slika za NeEth.info" itd.


Fotograf bi u pocetku (testnom periodu) dobio 1000kn za tih 15 Eventa po 100 slika minimalno.

to u priliku traje nekih 30-40 sati mjesecno, (slikanje + administracija uploadiranih slika)

1000kn se odnosi samo za testni period, a to se vrlo lako moze povecat i do 2-3 puta, ovisno o vasem radu.


sve zainteresirane zamolio da posalju mail na [email protected] sa sljedecim podatcima.

Ime:
Prezime:
Datum rodjenja:
Kontakt mob:
Drzava stanovanja:
Grad stanovanja:

Dali imate foto aparat / koji ?
Dali imate video kameru / koju ?
Dali posjedujete vozacku dozvolu / auto ?
Dali ste spremni nosit www.neeth.info maicu ? (naravno, u vrijeme slikanja)

dali ste radili kao fotograf ili novinar ? i dali trenutno radite.

Dali imate PC / koji ? (procesor / memorija / os)
NeEth is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2007., 14:00   #45
iznos :(

Quote:
NeEth kaže: Pogledaj post
Znaci,

Potreban je fotograf za stranicu www.neeth.info
koji bi sliko oko 15 dogadjaja mjesecno u zagrabu
(koncerti, party, otvaranje klubova te ostala vaznija dogadjanja iz zagreba (u buducnosti i ostali gradova hrvatske)
*napomena, slikanje koncerta se ne odnosi samo na slikanje onog ko nastupa, nego prilazenje ljudima s pitanjem "moze slika za NeEth.info" itd.


Fotograf bi u pocetku (testnom periodu) dobio 1000kn za tih 15 Eventa po 100 slika minimalno.

to u priliku traje nekih 30-40 sati mjesecno, (slikanje + administracija uploadiranih slika)

1000kn se odnosi samo za testni period, a to se vrlo lako moze povecat i do 2-3 puta, ovisno o vasem radu.


sve zainteresirane zamolio da posalju mail na [email protected] sa sljedecim podatcima.

Ime:
Prezime:
Datum rodjenja:
Kontakt mob:
Drzava stanovanja:
Grad stanovanja:

Dali imate foto aparat / koji ?
Dali imate video kameru / koju ?
Dali posjedujete vozacku dozvolu / auto ?
Dali ste spremni nosit www.neeth.info maicu ? (naravno, u vrijeme slikanja)

dali ste radili kao fotograf ili novinar ? i dali trenutno radite.

Dali imate PC / koji ? (procesor / memorija / os)

1000kn je daleko premalo za ikoga sa iskustvom i zadovoljavajućom opremom za fotkanje takvih stvari. mislim da će ti se javiti nekoliko onih koje zanima započinjanje rada u tom području, a onda će nakon (eventualno) jednog odlaska shvatiti što sve još trebaju kupiti i uložiti... sretno
__________________
Boris-Photo Web
It's hard enough to remember my opinions, without also remembering my reasons for them! Friedrich Nietzche
Silent Eyes is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2007., 14:15   #46
kao sto smo rekli, 1000 kuna je za testni mjesec i vjerovatno je da ce se to za mjesec-dva pretvorit u 2000kn.

u nekim smo gradovaima uz tu placu davali na koristenje i aparat canon 400d + fl430 ali trenutno ih nemamo vise.

ovo je najpogodnije za one ljude koji vec slikaju za nekog ili sebe, pa da usput "cuknu" koju kunu.
NeEth is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2007., 16:07   #47
Quote:
NeEth kaže: Pogledaj post
kao sto smo rekli, 1000 kuna je za testni mjesec i vjerovatno je da ce se to za mjesec-dva pretvorit u 2000kn.

u nekim smo gradovaima uz tu placu davali na koristenje i aparat canon 400d + fl430 ali trenutno ih nemamo vise.

ovo je najpogodnije za one ljude koji vec slikaju za nekog ili sebe, pa da usput "cuknu" koju kunu.
moj komentar je bio da oni koji imaju stvarno iskustvo u tome i rade kvalitetne stvari po takvim sredinama obično traže malo više... imam 2 frenda koji su u tome godinama, pa na temelju njihovih priča/iskustava sam dao komentar...
__________________
Boris-Photo Web
It's hard enough to remember my opinions, without also remembering my reasons for them! Friedrich Nietzche
Silent Eyes is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2007., 17:03   #48
Quote:
Silent Eyes kaže: Pogledaj post
moj komentar je bio da oni koji imaju stvarno iskustvo u tome i rade kvalitetne stvari po takvim sredinama obično traže malo više... imam 2 frenda koji su u tome godinama, pa na temelju njihovih priča/iskustava sam dao komentar...

Znam o cemu pricas, ali zato smo i naglasili AMATERSKI, znaci da ovo uzme kao dzeparac, a ne kao placu.... sto s vremenom moze izrast u prilicno dobru placu.
NeEth is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2007., 16:56   #49
Quote:
Silent Eyes kaže: Pogledaj post
moj komentar je bio da oni koji imaju stvarno iskustvo u tome i rade kvalitetne stvari po takvim sredinama obično traže malo više... imam 2 frenda koji su u tome godinama, pa na temelju njihovih priča/iskustava sam dao komentar...
izgleda da ipak ima zainteresiranih, stiglo je dosta prijava, doduse samo jedna iz zagreba, ali je doslo i iz drugih gradova hrvatske.

ako ima jos iko, slobodno posaljite prijavu.
NeEth is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2007., 17:05   #50
Quote:
NeEth kaže: Pogledaj post
izgleda da ipak ima zainteresiranih, stiglo je dosta prijava, doduse samo jedna iz zagreba, ali je doslo i iz drugih gradova hrvatske.

ako ima jos iko, slobodno posaljite prijavu.
eto, baš mi je drago da sam iz zagreba, svakako bih se javio, ne znam koliko vas zanima varaždin, s obzirom da je ovdje događanja koliko i plivača među ciglama
__________________
Boris-Photo Web
It's hard enough to remember my opinions, without also remembering my reasons for them! Friedrich Nietzche
Silent Eyes is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2007., 20:54   #51
Quote:
NeEth kaže: Pogledaj post
Znaci,

Potreban je fotograf za stranicu www.neeth.info
koji bi sliko oko 15 dogadjaja mjesecno u zagrabu
(koncerti, party, otvaranje klubova te ostala vaznija dogadjanja iz zagreba (u buducnosti i ostali gradova hrvatske)
*napomena, slikanje koncerta se ne odnosi samo na slikanje onog ko nastupa, nego prilazenje ljudima s pitanjem "moze slika za NeEth.info" itd.


Fotograf bi u pocetku (testnom periodu) dobio 1000kn za tih 15 Eventa po 100 slika minimalno.

to u priliku traje nekih 30-40 sati mjesecno, (slikanje + administracija uploadiranih slika)

1000kn se odnosi samo za testni period, a to se vrlo lako moze povecat i do 2-3 puta, ovisno o vasem radu.


sve zainteresirane zamolio da posalju mail na [email protected] sa sljedecim podatcima.

Ime:
Prezime:
Datum rodjenja:
Kontakt mob:
Drzava stanovanja:
Grad stanovanja:

Dali imate foto aparat / koji ?
Dali imate video kameru / koju ?
Dali posjedujete vozacku dozvolu / auto ?
Dali ste spremni nosit www.neeth.info maicu ? (naravno, u vrijeme slikanja)

dali ste radili kao fotograf ili novinar ? i dali trenutno radite.

Dali imate PC / koji ? (procesor / memorija / os)
Tko plaća ulaz na evente odnosno nabavlja propusnice, fotograf ili poslodavac?

15x100=1500 fotki = 1000kn = 0,67kn po fotki, Jesam li dobro shvatio? Bojim se da bi vam se mogla obiti o glavu poslovica "koliko para, toliko muzike".

Imam Oly 740UZ, Sony HCR-23, ZG i javio bih se da imam vremena i da mi fakat kronično fali love. Pitat ću buraza ili nekog, ako se nekome bude dalo pa im ustupim opremu. Naravno, to je amaterska oprema i ne treba očekivati čuda.

Ne vjerujem da će to ići niti blizu u 30-40h, ako se uračuna i vrijeme za administraciju fotki na webu. Treba 15 puta po 100 fotki staviti na web.

BTW, "dali" se piše odvojeno: "da li",
NHF
zozo77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2007., 21:28   #52
Quote:
zozo77 kaže: Pogledaj post
Tko plaća ulaz na evente odnosno nabavlja propusnice, fotograf ili poslodavac?

15x100=1500 fotki = 1000kn = 0,67kn po fotki, Jesam li dobro shvatio? Bojim se da bi vam se mogla obiti o glavu poslovica "koliko para, toliko muzike".

Imam Oly 740UZ, Sony HCR-23, ZG i javio bih se da imam vremena i da mi fakat kronično fali love. Pitat ću buraza ili nekog, ako se nekome bude dalo pa im ustupim opremu. Naravno, to je amaterska oprema i ne treba očekivati čuda.

Ne vjerujem da će to ići niti blizu u 30-40h, ako se uračuna i vrijeme za administraciju fotki na webu. Treba 15 puta po 100 fotki staviti na web.

BTW, "dali" se piše odvojeno: "da li",
NHF
izuzev nekih koncerata, teško da će po bilo kakvom eventu skupiti 100 fotografija koje će nešto vrijediti... i 25 je jako puno
__________________
Boris-Photo Web
It's hard enough to remember my opinions, without also remembering my reasons for them! Friedrich Nietzche
Silent Eyes is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2007., 21:36   #53
Quote:
Silent Eyes kaže: Pogledaj post
izuzev nekih koncerata, teško da će po bilo kakvom eventu skupiti 100 fotografija koje će nešto vrijediti... i 25 je jako puno
Pa dobro, nije ni pisalo 100 vrijednih fotki, nego 100 fotki
zozo77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2007., 23:19   #54
Quote:
zozo77 kaže: Pogledaj post
Pa dobro, nije ni pisalo 100 vrijednih fotki, nego 100 fotki
istina, ali čovjek bi očekivao da traže ipak 100 upotrebljivih fotki, a to je stvarno veliki broj
__________________
Boris-Photo Web
It's hard enough to remember my opinions, without also remembering my reasons for them! Friedrich Nietzche
Silent Eyes is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2007., 23:42   #55
drago mi je da ipak ima ljudi koji se jave da barem probaju, a zahvaljujem i vama sto ste se ukljucili u diskusiju..

pa da odgovorim na neka "pitanja".

karte za evente dogovori fotograf. u dosadasnjim slucajevima svi su ustupili karte jer im ujedno i pravimo reklamu (svaki event se unese nekih tjedan dana prije) a takodjer se moze platit da se event cesce pokazuje (ako to fotograf dogovori, dobiva 10€ po eventu)

100 slika se vecinom odnosi na slike ljudi na eventu, a ne onog ko "pjeva" (ili sta god da radi).... mislim da se na svakom eventu moze napravit tih stotak slika (ne ocekivamo da su umjetnicke, ali ipak da se ljudi mogu raspoznat na njima)
NeEth is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2007., 00:00   #56
Quote:
NeEth kaže: Pogledaj post
drago mi je da ipak ima ljudi koji se jave da barem probaju, a zahvaljujem i vama sto ste se ukljucili u diskusiju..

pa da odgovorim na neka "pitanja".

karte za evente dogovori fotograf. u dosadasnjim slucajevima svi su ustupili karte jer im ujedno i pravimo reklamu (svaki event se unese nekih tjedan dana prije) a takodjer se moze platit da se event cesce pokazuje (ako to fotograf dogovori, dobiva 10€ po eventu)

100 slika se vecinom odnosi na slike ljudi na eventu, a ne onog ko "pjeva" (ili sta god da radi).... mislim da se na svakom eventu moze napravit tih stotak slika (ne ocekivamo da su umjetnicke, ali ipak da se ljudi mogu raspoznat na njima)
i to je jako puno, svejedno... naravno, osim ako imate buffer kriterija tipa 100 fotki, od toga 3 idu na net...
__________________
Boris-Photo Web
It's hard enough to remember my opinions, without also remembering my reasons for them! Friedrich Nietzche
Silent Eyes is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2007., 01:50   #57
Quote:
Silent Eyes kaže: Pogledaj post
izuzev nekih koncerata, teško da će po bilo kakvom eventu skupiti 100 fotografija koje će nešto vrijediti... i 25 je jako puno
za koncerte treba imati niskosumni dSLR i minimalno blendu f/2.8
camundongo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2007., 11:41   #58
Quote:
camundongo kaže: Pogledaj post
za koncerte treba imati niskosumni dSLR i minimalno blendu f/2.8
a zašto je odgovor uz ovo kvotanje? taj moj post se odnosio na broj posjetitelja na eventu gdje bi se dalo skupiti 100 upotrebljivih fotki...
__________________
Boris-Photo Web
It's hard enough to remember my opinions, without also remembering my reasons for them! Friedrich Nietzche
Silent Eyes is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2007., 10:45   #59
Trazim profesionalne fotografije Zagreba

Hello svima....

Dakle, kao sto kaze naslov... trazim, to jest hocu kupiti, odlicne fotografije Zagreba - znamenitosti i slicno. Ima li netko da me moze uputi negdje nekome...

Puno hvala.
m_milica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2007., 12:47   #60
Quote:
m_milica kaže: Pogledaj post
Hello svima....

Dakle, kao sto kaze naslov... trazim, to jest hocu kupiti, odlicne fotografije Zagreba - znamenitosti i slicno. Ima li netko da me moze uputi negdje nekome...

Puno hvala.
pošalji mi na mail što te konkretno zanima, ovaj tjedan baš počinjem fotkanje zagreba, pa se možemo dogovoriti što trebaš.... [email protected]
__________________
Boris-Photo Web
It's hard enough to remember my opinions, without also remembering my reasons for them! Friedrich Nietzche
Silent Eyes is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:58.