Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.03.2010., 11:38   #21
Quote:
SuperCow kaže: Pogledaj post
Ja sam nekakav polu-hrčak, nisam ekstreman slučaj, ali znam da mi se stvari nagomilavaju i ne mogu ih se riješiti.
Za svaku stvar u stanu me vežu neke uspomene i kad bi ih išla baciti imam osjećaj da bi s njima otišao jedan dio moje prošlosti Znam da zvuči patetično, ali takva je situacija
U omaru držim robu koja je raspadnuta, ne bi više poslužila ni kao krpa za brisanje, ali ne mogu je baciti jer čim ih primim u ruke sjetim se nečega od prije 10 godina. Ista je stvar i s igračkama, kozmetičkim proizvodima, čestitkama (imam ih vjerojatno preko 1000)...i za važne stvari nikad nemam mjesta.
I uvijek skupljam onu plastiku od bombonijere jer će mi služiti za slikanje, a nisam kist primila u ruke već 3 godine.
Ne znam ni sama zašto ništa ne bacam, nije u pitanju lijenost nego neka suluda potreba da se opskrbljujem nevažnim stvarima.

ti nisi polu-hrcak vec pravi , veliki odrasli hrcak

Zadnje uređivanje bing01 : 31.03.2010. at 11:47. Reason: gramatika
bing01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2010., 11:49   #22
Dobro, a zakaj vi njima, dok su na moru, u planini , na poslu i sl. naprosto ne pobacate, onako totalno neselektivno , barem pola tih gluposti?

Ok, moja majka nije hrčak ali isto voli skupljati razne staklenke, košarice, posudice i sranja... kao treba joj. Dok sam živio sa starcima znao sam barem jednom u 4, 5 mjeseci barem pola toga pobacati iz spajze. Stara bi nekaj jamrala 10 minuta i zaboravila , OK-vjerujem da bi pravi hrčci napravili puno više od desetminutnog jamranja ali zakaj ne probate?
Mislim ono kaj je previše previše je i mora vam biti jasno da se oni sami nikad neće tih hrpa nepotrebnih sranja riješiti...
__________________
VIŠE MESA U BUREKEEEEEEE!!!
Legion drinks his weight, drinks like Richard Burton, dance like John Travolta, now
Legion is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2010., 13:46   #23
Quote:
higijeničarka kaže: Pogledaj post
Pa čak i ako govorimo o juhama kojima je istekao rok trajanja prije nekoliko godina ili o bilo čemu drugome što nije korišteno već godinama.
Joj, kako mi je ovo poznato
Puna kuhinja hrane kojoj je istekao rok prije više godina

Meni se čini da tu nema pomoći , tim više što je dotični već treća generacija hrčka u obitelji
__________________
Wristcutter
Ryuuza is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2010., 13:49   #24
Ponavljam pitanje... zašto im ne pobacate te stvari?
Mislim ono... ili će te vi trpiti njih ili oni vas, ja uvijek glasam za to da oni trpe mene , pogotovo kad su takve nekakve gluposti u pitanju.
Juhe kojima je istekao rok prije par godina... e pa te sekunde bi ih sve pobacao.
__________________
VIŠE MESA U BUREKEEEEEEE!!!
Legion drinks his weight, drinks like Richard Burton, dance like John Travolta, now
Legion is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2010., 13:57   #25
Ja imam suprotan problem.
Ostavljam stvari gdje stignem. Stvari za koje znam da će mi trebati. Ali jebiga...ili mi se u tom trenutku ne da nositi ili kažem ma nema veze... Nema što nisam okolo razdijelila.

Recimo, mnogi su ljudi dobili od mene kišobran.
sunshine-girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2010., 13:58   #26
Quote:
Legion kaže: Pogledaj post
Ponavljam pitanje... zašto im ne pobacate te stvari?
Mislim ono... ili će te vi trpiti njih ili oni vas, ja uvijek glasam za to da oni trpe mene , pogotovo kad su takve nekakve gluposti u pitanju.
Juhe kojima je istekao rok prije par godina... e pa te sekunde bi ih sve pobacao.
Jednom sam pobacala dio, isprva nije ni primjetio. Ali onda je poludio kada je skužio da mu fale neke stvari i izvadio sve za što je mislio da se da iskoristiti iz smeća

On kaže da su to njegove STVARI i da ih ja nemam pravo bacati, možda je u pravu
__________________
Wristcutter
Ryuuza is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2010., 14:13   #27
Ne, nije u pravu, jer te stvari ulaze i u vaš životni prostor, narušavaju kvalitetu i vašeg života... stoga odnose se i na vas.
Da neki "hrčak" krca gluposti samo u svoju sobu pa nek ih krca... kaj se mene tiće nek bude puna od poda do stropa ali kad je cijela kuća, ili barem veći dio kuće stovarište otpada e pa jebi ga onda... onda napravite nešto, ili živite u otpadu kaj da vam drugo velim

To što vi proživljavate je čisto maltretiranje a na vama je da ga trpite ili da ga prekinete na neki naćin. Ako se ne možete/ne želite odseliti, ako "hrčak" nema namjeru ništa sam baciti e onda vam ostaju samo dvije opcije ili šutite ili se prihvatite lopate i sve izbacajte.
Jel ima neko treće rješenje? Kukanje po forumu to nije...
__________________
VIŠE MESA U BUREKEEEEEEE!!!
Legion drinks his weight, drinks like Richard Burton, dance like John Travolta, now
Legion is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2010., 14:16   #28
Mogu se ili razvesti ili ga prihvatiti takvog, ali promijeniti ga ne mogu. On je jednostavno takav. Nek si unajmi skladište pa nek skuplja
__________________
Wristcutter
Ryuuza is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2010., 14:20   #29
Vidiš koji je to apsurd... ti bi njega trebala prihvatiti kao takvog (opsesivnog skupljača ) a on tebe nebi trebao prihvatiti kao osobu kojoj to smeta...
Budimo objektivni, sve kaj ti ne treba u godinu dana neće ti nikad više ni trebati, gotovo sigurno.
A da ne prićam o hrani kojoj je isteko rok... nije vam palo na pamet da to može biti i ozbiljan zdravstveno/sanitarni problem?
__________________
VIŠE MESA U BUREKEEEEEEE!!!
Legion drinks his weight, drinks like Richard Burton, dance like John Travolta, now
Legion is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2010., 15:17   #30
Quote:
Legion kaže: Pogledaj post
nije vam palo na pamet da to može biti i ozbiljan zdravstveno/sanitarni problem?
Jeste ali kako ga rješit kad te osobe ne žele ni priznati da imaju problem?
katarina32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2010., 15:31   #31
Quote:
Legion kaže: Pogledaj post
Vidiš koji je to apsurd... ti bi njega trebala prihvatiti kao takvog (opsesivnog skupljača ) a on tebe nebi trebao prihvatiti kao osobu kojoj to smeta...
Budimo objektivni, sve kaj ti ne treba u godinu dana neće ti nikad više ni trebati, gotovo sigurno.
A da ne prićam o hrani kojoj je isteko rok... nije vam palo na pamet da to može biti i ozbiljan zdravstveno/sanitarni problem?
sve ovo kaj ti pricas ima smisla NT osobama, jer je logicno, ali ti nemres OKP-u tvrditi da pranje ruku 10 puta za redom nema smisla, ili da su vrata zakljucana i nakon 5. puta kaj je provjeril, ili da velis depresivcu nek se trgne i pocne veselo razmisljati...

te osobe razmisljaju o svojim ukucanima, ali ta njihova opsesiija je jaca od empatije prema obitelji. jednostavno bacanje stvari dok njih nema doma moze stvoriti jos samo vise problema i pojacati to skupljanje, izavati totalno nepovjerenje i mrznju prema bliznjima, razviti agresiju....
__________________
Aj em Šatro Gospon end aj otorajz dis mesiđ!
šatro gospon is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2010., 16:01   #32
Quote:
katarina32 kaže: Pogledaj post
Jeste ali kako ga rješit kad te osobe ne žele ni priznati da imaju problem?
Pobacajte, i završite na pas mater ako nema druge...ili šutite. Kaj drugo

Ako ne žele priznati da imaju problem, ne žele ga riješiti, ne dozvoljavaju vam da im pomognete, ne prihvačaju objašnjenja, ne žele potražiti stručnu pomoč e pa jebi ga onda nemate druge nego na silu. Neće milom e onda će silom, ili živite među hrpetinama nepotrebnog otpada
Meni je stvarno žao ali opet dolazimo do onog oni ili vi
__________________
VIŠE MESA U BUREKEEEEEEE!!!
Legion drinks his weight, drinks like Richard Burton, dance like John Travolta, now
Legion is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2010., 16:16   #33
Quote:
Legion kaže: Pogledaj post
Pobacajte, i završite na pas mater ako nema druge...ili šutite. Kaj drugo

Ako ne žele priznati da imaju problem, ne žele ga riješiti, ne dozvoljavaju vam da im pomognete, ne prihvačaju objašnjenja, ne žele potražiti stručnu pomoč e pa jebi ga onda nemate druge nego na silu. Neće milom e onda će silom, ili živite među hrpetinama nepotrebnog otpada
Pa moj bi se valjda razveo da mu pobacam sve stvari koje se meni čine nepotrebnima
Skoro smo prekinuli zbog neke meni ružne lampe koju naravno ne koristi, al eto- treba mu

Ovako pobacam par stvari svaki tjedan i nagovaram ga da prebaci alat, kablove i pokidane laptope u garažu. I kaže da hoće, mucica

A šta sad da radim kad mu nema pomoći
To je u njegovoj obitelji izgleda nasljedno, on je još blagi slučaj naspram drugih članova svoje obitelji
Inače je dobar i hoće raditi kućanske poslove i skrbiti za obitelj pa se razvesti zbog toga ne želim
__________________
Wristcutter
Ryuuza is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2010., 16:27   #34
Ne znam kaj da ti velim, niti imam nekog velikog osobnog iskustva u tome. Moja majka koja skuplja staklenke i kutijice se ipak ne računa , ali bio sam svojevrmeno na nekom tulumu kod jednog poznanika, a prije nego što smo tamo došli bio sam upozoren da ću se šokirati
cijela obitelj hrčaka, ajd nije da nisi mogao prolaziti po kući od hrpe stvari ali zato na bilo kojoj polici, ormaru, frižideru, komodi, stolu nije bilo praktički ni milimetra mjesta.
Sve prepuno nekih flaša i flašica, kutija i kutijica, starih/novih tableta, šibica, baterija, upaljača, alata, dijelova ne znam ni ja kaj sve ne... jednom riječju katastrofa.
Nikad mi više nije palo na pamet ući u tu kuću, a da ne kažem kako mi je on pao u očima
__________________
VIŠE MESA U BUREKEEEEEEE!!!
Legion drinks his weight, drinks like Richard Burton, dance like John Travolta, now
Legion is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2010., 17:20   #35
Quote:
bing01 kaže: Pogledaj post
ti nisi polu-hrcak vec pravi , veliki odrasli hrcak
Ozbiljno?
Mislim, nisam jedna od onih kojima je kuća zatrpana tim nebitnim stvarima, tako da jedva možeš proći.
Valjda moji imaju sreće jer se kod mene uglavnom nađu sitnice
Sad kad razmislim, skužila sam da mi je hrčkovitost u obitelji- moja baka Cijela kuhinja joj je zatrpana plastičnim čašama od jogurta i sličnim stvarima. Skuplja bočice od parfema, odjeću...pretvaram se u nju
@Legion- tu se ne radi o maltretiranju nekoga ili o tome tko koga prihvaća. Ja sam sakupljač i ne kužim zašto bi to nekome smetalo. Možeš mi navesti 1000 razloga zašto je to loše i glupo, ali meni to svejedno neće ući u glavu. I onda kad bi mi netko počeo prigovarati zbog toga, ja bi to shvatila kao bezrazložan napad. Vjerojatno svi sakupljači sebe smatraju praktičnim osobama zbog tog što rade, zato im je vrlo teško objasniti da tu nešto ne štima.
SuperCow is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2010., 18:21   #36
Dok sakupljate u svojoj sobi nemam ništa protiv ali kad krenete sa skladištenjem po sobama kojima se i ostali ukućani koriste...
Onda je to već maltertiranje. Slažeš se?
__________________
VIŠE MESA U BUREKEEEEEEE!!!
Legion drinks his weight, drinks like Richard Burton, dance like John Travolta, now
Legion is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2010., 18:25   #37
Quote:
Legion kaže: Pogledaj post
Dok sakupljate u svojoj sobi nemam ništa protiv ali kad krenete sa skladištenjem po sobama kojima se i ostali ukućani koriste...
Onda je to već maltertiranje. Slažeš se?
U teoriji je točno, ali ne bi nikad priznala da je to maltretiranje da mi netko od ukućana prigovori. Nemoguće je u jednu prostoriju natrpati stvari koje netko sakuplja godinama
SuperCow is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2010., 18:33   #38
Dobro a daj mi sad reci kaj će ti to sve u životu?
OK, emotivno se vežeš za stvari, podsjete te na nešto ali zar baš sve ili se vodiš onom možda će mi nekad zatrebati
__________________
VIŠE MESA U BUREKEEEEEEE!!!
Legion drinks his weight, drinks like Richard Burton, dance like John Travolta, now
Legion is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2010., 20:52   #39
hahahaha jo kako sam se sad dobro nasmijala
pa i ja sam hrcak

Dakle jos uvijek imam i neke biljeznice iz osnovne valjda hahahah. igrackice neke, garderobu, razglednice i slatke male poklone od ne znam ni sama vise od kuda...
fascikle, knjige, sarene maramice, kremice, prazne kutije parfema, stare casopise sa savjetima koje ni tada nisam procitala. zdjelce, spangice, olovke, gumice...

Imam pari hlaca koje mi ne mogu vise ni prek butine prec a kako bi ih tek zakopcala.

i kao sto je netko rekao - sve mi je vezano uz neku uspomenu i kao da bih bacila dio sebe. A 90 posto tih stvari ni ne pogledam nikad.
keks is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2010., 02:31   #40
... ma u redu je i cuvati uspomene u materijalnom obliku, ali kad netko sumanuto kupuje/gomila stvari koje nikad u zivotu nece trebati, to je vec slucaj za psihologiju (da ne kazem psihijatriju...)
haram is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:14.