Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.01.2017., 10:38   #41
Quote:
Hilda kaže: Pogledaj post
Pa ono...da. Održavaš sam. Prednost...ne stigneš se svađat s mužem jer...posao
S druge strane svjedok sam natezanja u zgradama gdje ljudi sami dižu kredite i popravljaju krov koji curi jer neki stanari ne žele sudjelovati pa onda moraju tužiti te stanare za povrat.
Sve ima svoje... valjda.
prava se žena uvijek kvalitetno stigne posvađat s mužem



nego, ja jaaaaako voliem gledati sve vezano uz nekretnine i uređenje i pratim to donekle.

zabavni su mi engleski ulasci drito s ceste u mali dnevni boravak i uske, visoke kuće užasno neiskoristivog prostora i američki ulasci u velika predimenzionirana bespotrebna predvorja, super su mi kuće s tri dnevna boravka : wtf: i tako to

našla sam nedavno neki site s tlocrtima kuća koje sve imaju neki prostor za peć, bojler, vešmašine štoli, što je super na 150+ kvadrata, ali oni tu prostoriju od 6 kvadrata imaju i u tlocrtu kuće od 60

ili neki drugi koji pak prodaje užasne američke tlocrte stanova pod svoje

gledam i tlocrte po njuškalu pa se divim što su sve ljudi u stanju, ne samo sagraditi, nego i kupiti i masno platiti
atlantis is offline  
Old 05.01.2017., 10:43   #42
Quote:
bigblue2010 kaže: Pogledaj post
Predivno je sve ovo, jedino mi se lokacija ne sviđa, ne bih voljela živjeti u centru niti u tim starim zgradama. Ali stan na linku i cijela ideja definitivno lijepo izgleda. Jedino moraš imati i etažno centralno, samo plin u onim kaljevim pećima nije dosta.
Slažem se za grijanje, samo ja bih puknula podno u svim prostorijama gdje su pločice (kuhinja, wc, kupaonica, hodnik ) pa bi se to kompeziralo (bar mislim). Meni se baš ta zgrada Kalinova kuća užasno sviđa. Nedavno se prodavao stan u njoj na 2 ili 3 katu. Čak i cijena nije bila pretjerana... Samo da još dobijem Eurojackpot

Quote:
atlantis kaže: Pogledaj post
našla sam nedavno neki site s tlocrtima kuća koje sve imaju neki prostor za peć, bojler, vešmašine štoli, što je super na 150+ kvadrata, ali oni tu prostoriju od 6 kvadrata imaju i u tlocrtu kuće od 60
Paa mi recimo u 72m2 ( dvosobni stan + garderobna soba), imamo taj vešeraj....
__________________
*Gazing through the window at the world outside.
Wondering will Mother Earth survive.
Hoping that mankind will stop abusing her, sometime.*
ChienSaintHuber is offline  
Old 05.01.2017., 10:49   #43
Quote:
atlantis kaže: Pogledaj post
prava se žena uvijek kvalitetno stigne posvađat s mužem



nego, ja jaaaaako voliem gledati sve vezano uz nekretnine i uređenje i pratim to donekle.

zabavni su mi engleski ulasci drito s ceste u mali dnevni boravak i uske, visoke kuće užasno neiskoristivog prostora i američki ulasci u velika predimenzionirana bespotrebna predvorja, super su mi kuće s tri dnevna boravka : wtf: i tako to

našla sam nedavno neki site s tlocrtima kuća koje sve imaju neki prostor za peć, bojler, vešmašine štoli, što je super na 150+ kvadrata, ali oni tu prostoriju od 6 kvadrata imaju i u tlocrtu kuće od 60

ili neki drugi koji pak prodaje užasne američke tlocrte stanova pod svoje

gledam i tlocrte po njuškalu pa se divim što su sve ljudi u stanju, ne samo sagraditi, nego i kupiti i masno platiti
Ameri imaju totalno drugi koncept i prioritete od nas. Da njima kažeš da stave veš mašinu i sušilicu u kupaonu, gledali bi te kao luđaka. A kuća je to vrijednija što više kupaona ima, tako da nije nemoguće vidjeti oglas za kuću 3 bedroom, 5 bathroom od kojih su 2 vjerojatno samo WC, ali ipak. I vrlo često imaju neki grif u glavi da se nikako ne smiju vidjeti vrata od spavaćih soba iz ulaznog prostora ili dnevne sobe. I naravno, ta fora da imaju dnevnu sobu koja je za druženje s gostima i pic-pic i nemaju čak ni TV u njoj, ali zato imaju family room, gdje je i TV i udobni trosjedi itd.

O tim engleskim kućicama neću. Imala sam čast boraviti u njima po mjesec dana, kada sam išla učiti engleski, pa to je smijeh. Sreća da sam išla ljeti, zimi se garant smrzavaju. Stubište široko pola metra, sobice minijaturne. O kupaonama pogotovo neću . I nije se to puno popravilo u međuvremenu, bila sam nedavno po countrysideu u Engleskoj i Irskoj, kućice kao za hobitte, pogotovo u Irskoj. Prozori pola metra od tla.
bigblue2010 is offline  
Old 05.01.2017., 10:51   #44
Quote:
ChienSaintHuber kaže: Pogledaj post
Nedavno se prodavao stan u njoj na 2 ili 3 katu. Čak i cijena nije bila pretjerana... Samo da još dobijem Eurojackpot
Mislim da znam i tko je prodavao. Ma ima tih stanova u centru, dobro, tebi se Kalina sviđa, ali po meni je bolji kvart oko Martićeve, mirnije i ljepše. Ako baš voliš donji grad.
bigblue2010 is offline  
Old 05.01.2017., 10:54   #45
ne govorim o gaderobi, govorim o ovako nečemu

http://www.simontns.co.rs/index.php?/category/68

http://www.simontns.co.rs/index.php?/category/94

gdje ti je blagovaona nepostojeća i stol ti je na sredini prolaza ali imaš 6 kvadrata nečega. bio je jedan još manji tlocrt s time ali ga ne mogu sad naći
atlantis is offline  
Old 05.01.2017., 10:55   #46
Quote:
bigblue2010 kaže: Pogledaj post
Mislim da znam i tko je prodavao. Ma ima tih stanova u centru, dobro, tebi se Kalina sviđa, ali po meni je bolji kvart oko Martićeve, mirnije i ljepše. Ako baš voliš donji grad.
Istina, samo u Martićevoj su ga pretjerali sa cijenama. Gledam par stanova prodaju se dosta dugo i nije im palo na pamet malo sniziti cijenu kvadrata. Jedan ima baš po mom ukusu - gleda bočno na HNB. A ako se maknem mrvicu dalje do ratkajevog, tamo mi je frendica - imaju velikih problema sa žoharima ( veći dio prolaza sa obje strane).
__________________
*Gazing through the window at the world outside.
Wondering will Mother Earth survive.
Hoping that mankind will stop abusing her, sometime.*
ChienSaintHuber is offline  
Old 05.01.2017., 10:58   #47
Quote:
atlantis kaže: Pogledaj post
nego, ja jaaaaako voliem gledati sve vezano uz nekretnine i uređenje i pratim to donekle.
I ja, kad god stignem gledam onu Love it or list it na fox lifeu. Super mi je kako amerikanci dobiju 2 djece i onda im je kuća od 150 - 200 kvadrata tijesna i više nemaju prostora i treba im pod hitno nova kuća s 4 spavaće sobe, 3 kupaone, primaćom sobom, dnevnom sobom, igraonicom, uredom, hobi-sobom, garderobom, spa kupaonom, praonicom robe i ...
__________________
Reciklirajmo zajedno! :)
Ariana B. is offline  
Old 05.01.2017., 11:00   #48
Quote:
bigblue2010 kaže: Pogledaj post
Ameri imaju totalno drugi koncept i prioritete od nas. Da njima kažeš da stave veš mašinu i sušilicu u kupaonu, gledali bi te kao luđaka. A kuća je to vrijednija što više kupaona ima, tako da nije nemoguće vidjeti oglas za kuću 3 bedroom, 5 bathroom od kojih su 2 vjerojatno samo WC, ali ipak. I vrlo često imaju neki grif u glavi da se nikako ne smiju vidjeti vrata od spavaćih soba iz ulaznog prostora ili dnevne sobe. I naravno, ta fora da imaju dnevnu sobu koja je za druženje s gostima i pic-pic i nemaju čak ni TV u njoj, ali zato imaju family room, gdje je i TV i udobni trosjedi itd.

O tim engleskim kućicama neću. Imala sam čast boraviti u njima po mjesec dana, kada sam išla učiti engleski, pa to je smijeh. Sreća da sam išla ljeti, zimi se garant smrzavaju. Stubište široko pola metra, sobice minijaturne. O kupaonama pogotovo neću . I nije se to puno popravilo u međuvremenu, bila sam nedavno po countrysideu u Engleskoj i Irskoj, kućice kao za hobitte, pogotovo u Irskoj. Prozori pola metra od tla.

pa da, zato kažem da mi je zabavno gledati i proučavati sve to nađe se tu svega

jako su mi slatka engelska mala dvorišta ali bi ipak američko veće (zbog pasa), ne bih nikako američke ispredkućnice - ono kad ti je otvoreno bez ograde i kad ti susjedi diktiraju kaj buš posadio.

nikad ne bih živjela u engleskoj kućici iz 1800 i neke, prvo mi na pamet padne koliko oni za grijanje troše i kak je to neučinkovito (tak sam neki dan vidjela onu kuharicu francuskinju koja živi na selu u nekoj staroj kućerini s onim starim tankim drvenim prozorima :brrrrrrr: )
atlantis is offline  
Old 05.01.2017., 11:24   #49
Quote:
My Name Is... kaže: Pogledaj post
skroz smo drukcije.

meni samo da je bit dio grada i betona, zivosti, mrtvilo provincije me nasmrt plasi.
nije ni meni provincija napeta.
kuća s travom i vrtom može biti i u Zagrebu, znaš

Quote:
ChienSaintHuber kaže: Pogledaj post
Divna zgrada, divna a tek sam sad saznala ime.
Sve na toj zgradi izvana je lijepo.
Nikad ne bih, da mogu birati, živjela u centru Zagreba.

Quote:
Ariana B. kaže: Pogledaj post
I ja, kad god stignem gledam onu Love it or list it na fox lifeu. Super mi je kako amerikanci dobiju 2 djece i onda im je kuća od 150 - 200 kvadrata tijesna i više nemaju prostora i treba im pod hitno nova kuća s 4 spavaće sobe, 3 kupaone, primaćom sobom, dnevnom sobom, igraonicom, uredom, hobi-sobom, garderobom, spa kupaonom, praonicom robe i ...


ja sam mislila da je to neka nedosljednost po serijama i filmovima, kad ljudi rade drugi dnevni, u garaži ili podrumu ili gdje već, pored živog dnevnog. to zaista postoji
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is offline  
Old 05.01.2017., 11:39   #50
e da, i onda dnevna soba za goste je ona koja ima krasan prozor na jug i sunce i svjetlo i sve. a njihova family room je u podrumu s malim oberlihtom gdje je tv i gdje se djeca igraju. jbt... svako popodne provodit u podrumu, a dva puta mjesečno goste primat u krasnoj svjetloj sobi.
__________________
Reciklirajmo zajedno! :)
Ariana B. is offline  
Old 05.01.2017., 11:43   #51
Dok za to vrijeme, Japanci nemaju ni prvi dnevni
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is offline  
Old 05.01.2017., 11:53   #52
Quote:
Xiang Chi kaže: Pogledaj post
E da, bravo, dobra izolacija! I dobri susjedi...

(Do prije pola sata sam slusala dijete s gornjeg kata kako trci, skace i drelji se, a onda su roditelji nesto zabijali ili nesto popravljali cekicem )
ovo fakat ko da su ovi moji. zaboravila sam spomenuti kako se navecer redovito trci s jednog kraja stana na drugi.

Quote:
My Name Is... kaže: Pogledaj post
od kad sam počela razmišljati o kućenju, zaljubila sam se u ovu kuću i ljubav traje do danas. nasadila bih ju u zeleni dio zagreba vrlo blizu tramvaja ne preveć daleko od centra

http://gradnjakuce.com/lucija/

malo bih ju iznutra promijenila, zid tamo vamo, parket boje kakav je i na slici

jasno, život je imao druge planove. živim u 60 kvadrata koje sam uredila tako da mi budu lijepi, malo je skučeno, ali tješim se da ljudi i u manje žive.
bome, nisi ti ni bedasta
countrywoman is offline  
Old 05.01.2017., 11:55   #53
Mi smo, koliko smo mogli, preuredili prizemlje kuće sa stvarno očajnim rasporedom prostorija, sićušnom kuhinjom na sjevernom dijelu i ogromnim sobama na jugu. Sad nam je kuhinja, blagovaonica i dnevni s južne strane, sve se nastavlja jedno na drugo, ogromni prozori, divota. Na sjeveru su naša soba i planirane 2 za djecu. U sredini je glupi hodnik od 20 kvadrata s kojim ne moš ništa. I sve su kuće iz tog vremena takve. Plus je prvi red do mora, minus vrt u kojem sveki još sadi krumpire. Kad se ona umori, posijat ćemo travu.

Sad nam je plan prepoloviti to i polovicu iznajmljivati. Ne treba nam toliko kvadrata. Jebiga, that's life.

Ideala bi bila drvena brvnara u Gorskom Kotaru. Sve od drveta.
Ay Carmela is offline  
Old 05.01.2017., 12:16   #54
Takav hodnik je i kod nas u kući. isto nemožeš ništa od njega, a širok je i ide po dužini cijele kuće. Imam plan kako ću ugraditi neke ormare i police za mini knjižnicu da se iskoristi prostor.
U toj istoj kući je problem, što kuhinju jednog dana planiram staviti u prostoriju koja uopće nema prozora (sad je to nekakva špajza / kuhinja ), pa ju sa staklenim kliznim vratima povezat s blagovaonom i boravkom koji imaju prozore na jug i istok i nadat se da će to biti dovoljno da ne izgleda ko da kuhaš u grobu. Ne mogu nikako srušiti taj zid jer je debeli nosivi kameni zid od dobrih 50-60 cm.
I od otvorene terase koja ima 60 kvadrata bi jedan dio zatvorila u staklo, zimski vrt tako da u rano proljeće i jesen mogu sjediti vani u fotelji i gledat u more.
Bez obzira što kuća nije idealna s idealnim rasporedom, jedva čekam kad ću se moć maknut iz stana i iz grada i bit u malom mjestu i šetat se oko kuće.
__________________
Reciklirajmo zajedno! :)
Ariana B. is offline  
Old 05.01.2017., 12:37   #55
Quote:
Pješčani sat kaže: Pogledaj post
Divna zgrada, divna a tek sam sad saznala ime.
Sve na toj zgradi izvana je lijepo.
Nikad ne bih, da mogu birati, živjela u centru Zagreba.
Većina ljudi ne bi živjela u centru. Ja sam dijete centra i to mi je "prirodan okoliš"
Kad budem stara pikiram dom u draškovićevoj kod srčane
__________________
*Gazing through the window at the world outside.
Wondering will Mother Earth survive.
Hoping that mankind will stop abusing her, sometime.*
ChienSaintHuber is offline  
Old 05.01.2017., 13:47   #56
Moj idealni dom bi, prije svega, morao biti teleportacijski
Ozbiljno, nekad sam u raspoloženju da mi godi okolica grada, što je većinom u dnevnoj varijanti, nakon povratka s posla i vikendom preko dana. Dok mi je čim se krene mračiti, selo nekako previše sumorno i rado bih šetala gradom gdje ima ljudi na ulicama. Bez da se moramo voziti do grada radi šetnje. Voljela bih lijepu prizemnicu, stube u svakodnevnoj uporabi svakako ne želim, presmotana sam No, ta kuća bi morala biti na neki način jako osigurana, zgražavam se pomisli na provalnike ili da mi netko šeće ispod prozora

Inače stanujemo u zgradi i imamo dosta solidan stan, dvosoban od 80 kvadrata, raspored je dosta dobar. Jedino što mi unutra nedostaje je dodatna soba u kojoj bi bili samo ormari i stol za peglanje. Imamo prostran dnevni boravak, trpezariju i kuhinju. Jedna spavaća soba ima 15 kvadrata, druga deset. Kupaonica nije velika, ne znam sad koiko kvadrata ima, ali mi je dovoljna. Obavim u njoj sve kao i u nekoj većoj, a manje imam za čistiti. Imamo i prilično prostran hodnik, što mi je super, jer na jednom zidu imamo veliki ugradbeni plakar dugačak oko 2,70 m, a na suprotnom zidu cipelar koji u produžetku ima i klupicu za sjesti, ladice za kućne papuče i dio sa vanjskim vješalicama za jakne. To sam sve sama osmislila za izradu i vrlo sam ponosna kako sam iskoristila taj prostor, a opet ništa ne djeluje glomazno, ni natrpano
Stan je orijentacije istok-zapad, mi smo u samoj sredini zgrade, tako da nam je vrlo toplo. Grijanje i hlađenje je na inventer klime koje dođu u stanovima, više smo nego zadovoljni. Imamo podzemnu garažu, što je isto veliki plus.

E sad, sve ono što me smeta odnosi se na sve ono što nosi život u zgradi. Iako kad pogledam ljude oko sebe, u mom ulazu je još i super situacija, više su neke finese u pitanju, ali ja sam cjepidlaka. Istina da lift uvijek radi, ulaz se redovno čisti, ali ja bi da se poduzme više inicijative oko uređenja prostora oko zgrade. Sama sam par puta čistila taj prostor, ali za par dana opet isto. Što reći kad ispod mene živi klipača, koja nakon što joj djeca vani ispiju sokove bočice samo zafrljaci u gmlje Kažu teško je održavati kuću i okućnicu. Ne kažem ja da nije, ali barem znaš da ti nije čisto zato što sam nisi očistio i znaš da ti susjed neće bacati na tvoju površinu. Ok, vjerujem da ima i takvih ekstrema, ali nećemo o tome.
petrunjela84 is offline  
Old 05.01.2017., 13:58   #57
Quote:
petrunjela84 kaže: Pogledaj post

Inače stanujemo u zgradi i imamo dosta solidan stan, dvosoban od 80 kvadrata, raspored je dosta dobar. Jedino što mi unutra nedostaje je dodatna soba u kojoj bi bili samo ormari i stol za peglanje. Imamo prostran dnevni boravak, trpezariju i kuhinju. Jedna spavaća soba ima 15 kvadrata, druga deset..
To ti se kod nas zove trosoban stan
__________________
*Gazing through the window at the world outside.
Wondering will Mother Earth survive.
Hoping that mankind will stop abusing her, sometime.*
ChienSaintHuber is offline  
Old 05.01.2017., 14:04   #58
petrunjela, svaka cast za osmisljavanje, zvuci super
countrywoman is offline  
Old 05.01.2017., 14:15   #59
Quote:
petrunjela84 kaže: Pogledaj post
Sama sam par puta čistila taj prostor, ali za par dana opet isto. Što reći kad ispod mene živi klipača, koja nakon što joj djeca vani ispiju sokove bočice samo zafrljaci u gmlje Kažu teško je održavati kuću i okućnicu. Ne kažem ja da nije, ali barem znaš da ti nije čisto zato što sam nisi očistio i znaš da ti susjed neće bacati na tvoju površinu. Ok, vjerujem da ima i takvih ekstrema, ali nećemo o tome.
Ajme ovo je i kod mene. Imamo lijepi travnjak ispred zgrade kojeg domar redovito šiša, kosi, uređuje, skuplja smeće, netko je davno zasadio tulipane i narcise... ali očito ima i puno divljaka na gornjim katovima jer svako malo neka sitnica leti ispred mog prozora. Nekad nije sitnica nego omot čokolade, limenka pive, kora banane.
__________________
Reciklirajmo zajedno! :)
Ariana B. is offline  
Old 05.01.2017., 14:20   #60
Quote:
atlantis kaže: Pogledaj post

generalno, kuća ima više održavanja i brige
Istina.
Realno, kuca i dvoriste jesu velika komocija i romantika, ali kuca je rupa bez dna. Ti kad imas stan, okrecis ga svako 5 godina, moras eventualno kad tad promijenit stolariju, kupatilo, izbrusit parkete i tako.

Kuća s druge strane ---- te prebaci sa septicke na kanalizaciju, te sa peci na drva na centralno pa s centralnog nazad na pec na drva, izolacija - oblagaj komplet cijelu kucu, obnavljaj krov nakon 20-30 godina, mjenjaj stolariju, vece rezije, sredjivanje okucnice, vrta, ograde, pa farbaj to svake 3-4 godine, pa cisti terase, pa onda i garazu moras sredit i ona ima i krov i vrata i tako....

U kucu jednostavno stalno moras ulagat.

mislim, da se razumijemo, moj prvi izbor bi uvijek bila kuca s dvoristem, ja volim raditi po vrtu, to me psihicki odmara, pa makar i samo pimplala oko cvijeca i igrala se s mackama. Volim i te okokućne poslove, farbanja, košenja trave, krečenja, cijepanja drva. Ali koliko ju je jeftinije sagradit nego kupovat stan, toliko je i dugorocno puno veci trosak. Ako je imalo van grada, samo da zaracunas prijevoz.... nazalost, ta komocija, mir i priroda na kraju ipak kostaju.
__________________
"Yin needs a Yang,not another Yin.Yin Yang is harmony, Yin Yin is...a name for a panda"
sonja:) is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:26.