Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.01.2017., 19:33   #81
da, pasivna kuća. gledala sma jednom prilog o takvoj kući, mislim negdje oko Samobora. i znam da Lidl ima te vertikalne cijevi na par mjesta na parkinzima.
Mislim da je stalna temperatura zimi i ljeti povoljnija, ne znam koliko košta. Iskreno, bilo bi isplativo graditi kuću od autoguma, ali u rh nije dozvoljeno (ovo je iz druge ruke) mada je guma dobar materijal i izolator.
solari na krov, skupljanje kišnice, vrt.
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is offline  
Old 05.01.2017., 19:38   #82
košta sustav da ga ugradiš, a nekako mislim da je najskuplje ukopavanje cijevi kroz zemlju

skupljanje kišnice da, definitvno

ali ako si mislila da se koristi kao 'siva voda' onda za skladištenje zimi mora sprema biti ukopana pod zemlju da se ne smrzne i trebaš pumpe za nju
atlantis is offline  
Old 05.01.2017., 20:48   #83
ovo mi je savršena kupaonica:

Essegg is offline  
Old 05.01.2017., 21:06   #84
Quote:
atlantis kaže: Pogledaj post
košta sustav da ga ugradiš, a nekako mislim da je najskuplje ukopavanje cijevi kroz zemlju

skupljanje kišnice da, definitvno

ali ako si mislila da se koristi kao 'siva voda' onda za skladištenje zimi mora sprema biti ukopana pod zemlju da se ne smrzne i trebaš pumpe za nju
Mi smo išli računati da ugradimo te neke stvarce kad smo kuću gradili.
Sve u svemu i preneseno na papir, zbrojeno, oduzeto, pomnoženo, podijeljeno... za našeg života se ta investicija ne bi isplatila.
Hilda is offline  
Old 05.01.2017., 21:10   #85
Zar to zaista toliko košta?
ok, onda samo solari.


no, ja se ionako planiram obogatiti svojim poslom pa će biti para i za vertikalnu cijev :maše snopom novčanica:
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is offline  
Old 05.01.2017., 21:26   #86
Quote:
Hilda kaže: Pogledaj post
Mi smo išli računati da ugradimo te neke stvarce kad smo kuću gradili.
Sve u svemu i preneseno na papir, zbrojeno, oduzeto, pomnoženo, podijeljeno... za našeg života se ta investicija ne bi isplatila.
solari su sad puno prihvatljiviji nego prije, čak ih i sufinancira zagrebačka županija svake godine

ali da, slažem se da treba sve staviti na papir i vidjeti koliko je isplativo


zato sad proučavam cijene i ugradnje i mogućnosti
atlantis is offline  
Old 05.01.2017., 22:22   #87
Kad smo kod podova, ja imam u stanu plocice avuda osim u spavacim sobama, meni je to koma. Ok, plocice su oreruzne i trenutno je hladno pa valjda zato, ali i inace.... Fini hrastov parket bi uvijek bio moj br.1 izbor. Eventualno brodski pod ili tako nesto...to drvo bas daje toplinu, i znam, ima divnih plocica imitacija drveta al nije to to nekako. Legica mi u kuci ima podno grijanje, ona je zadovoljna, bas joj temperira na kucu i fino im je. Ja nekako volim ipak imat lociran izvor topline, pec ili radijator, pa oni kad se bas smrznes pa se naslonis na vreli radijator .... To mi je prajsles, volim taj osjecaj. U idealnoj kuci svakako bi voljela pec na drva imati, tipa kamin u dnevnoj za sminku i tu toplinu i miris drva. Inace centralno na plin mi je đast fajn. #smrzavase
__________________
"Yin needs a Yang,not another Yin.Yin Yang is harmony, Yin Yin is...a name for a panda"
sonja:) is offline  
Old 05.01.2017., 22:27   #88
Kod nas su jedno vrijeme sufinancirali peći na pelete i solarno grijanje pa bacite pogled i na to, ako ste u toj fazi. Plin je ok, ali peleti su bolji. :Plaćenareklama:
__________________
Reciklirajmo zajedno! :)
Ariana B. is offline  
Old 05.01.2017., 22:45   #89
Quote:
daneejela kaže: Pogledaj post
@ChienSaintHuber
opisala si u principu i moj idealni stan
Meni su ti stari stanovi u centru prekrasni, visoki stopovi, debeli zidovi, visoki prozori, ta prozracost koju daje bijela stolarija i toplina starih drvenih podova I taj neki osjecaj povijesti, postojanosti, trajnosti...

Mi si upravo uredjujemo stan (u kuci) i ovaj mix skandinavskog stila i 'stari stan u centru" stila je otprilike ono cemu idemo.
To je za mene trenutno i vizija idealnog stana, jedino bi mozda da smo gradili iz pocetka mogli istu funkcionalnost staviti u manje kvadrata, ali i ovo ima svojih prednosti.
Od bake i dede imamo staru kucu u manjem mjestu, s visokim stropovima, ogromne sobe, stare peci, ogroman vrt i prekrasan pogled.
Ljeti je prekrasno tamo biti, ali zimi - ne da se zgrijat iznad 15.
I sve se nazalost pomalo raspada, trebalo bi gomilu novaca ulozit da se sve sredi.
mantisa is offline  
Old 05.01.2017., 22:46   #90
Quote:
mantisa kaže: Pogledaj post
Od bake i dede imamo staru kucu u manjem mjestu, s visokim stropovima, ogromne sobe, stare peci, ogroman vrt i prekrasan pogled.
Ljeti je prekrasno tamo biti, ali zimi - ne da se zgrijat iznad 15.
I sve se nazalost pomalo raspada, trebalo bi gomilu novaca ulozit da se sve sredi.
zašto ne spustite strop?

to jest, ako imate uvjeta, to bi vam smanjilo troškove i povećalo temperaturu.
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is offline  
Old 05.01.2017., 23:09   #91
Quote:
Pješčani sat kaže: Pogledaj post
zašto ne spustite strop?

to jest, ako imate uvjeta, to bi vam smanjilo troškove i povećalo temperaturu.
Po meni je to steta, ne bi to bilo vise to.. Napravili smo to nedavno samo u kupaoni. Ionako nitko po zimi nije tamo.
mantisa is offline  
Old 05.01.2017., 23:14   #92
Hvar ili neki drugi naš otok, ne sićam se:

Essegg is offline  
Old 06.01.2017., 00:04   #93
Quote:
Pješčani sat kaže: Pogledaj post
što bi imali u kupaonama?
bide, jes or no?
jes
Quote:
ja bih, prije svega, prozor
...
u ovom stanu je ogroman, odmah iznad kade.... a nemamo rolete, samo venecijanere
baja is offline  
Old 06.01.2017., 12:17   #94
Quote:
sonja:) kaže: Pogledaj post
Kad smo kod podova, ja imam u stanu plocice avuda osim u spavacim sobama, meni je to koma. Ok, plocice su oreruzne i trenutno je hladno pa valjda zato, ali i inace.... Fini hrastov parket bi uvijek bio moj br.1 izbor. Eventualno brodski pod ili tako nesto...to drvo bas daje toplinu, i znam, ima divnih plocica imitacija drveta al nije to to nekako. Legica mi u kuci ima podno grijanje, ona je zadovoljna, bas joj temperira na kucu i fino im je. Ja nekako volim ipak imat lociran izvor topline, pec ili radijator, pa oni kad se bas smrznes pa se naslonis na vreli radijator .... To mi je prajsles, volim taj osjecaj. U idealnoj kuci svakako bi voljela pec na drva imati, tipa kamin u dnevnoj za sminku i tu toplinu i miris drva. Inace centralno na plin mi je đast fajn. #smrzavase
Meni to podno grijanje ima smisla jedino u kupaonici. Bila sam po stanovima/kucama s podnim grijanjem i nisam impresionirana uopce.
petrunjela84 is offline  
Old 06.01.2017., 14:45   #95
Da, meni je cudno. Jer kao, nije ti hladno, temperatura je ugodna, ali ne mozes rec ni da ti je *toplo* ... Nemas se vizualno uhvatit za nesto to znas da isijava toplinu, ne znam kak da to opisem ....
Iako mi je uvjerljivo najgora opcija "grijanje" na klimu, to mi je icaj. Klima mi je uzas i ljeti i zimi, i jedan od preduvijeta za idealnu kucu/stan je dovoljno dibra izolacija/orjentacija/raspored, da mi nije potreba za klimu nikad. Recimo jednokatnica sa potkrovljem, 10-15 centi kamene vune/stiropora ispod krova i na fasadi ... Moj buraz je stavljao tu kamenu vunu na kucu sad pred par godina, isplatila mu se svake kune - iz kuce u kojoi na katu nisi mogao biti preko ljeta, sada je gore sasvim solidno a o ustedi na grijanju zimi da ne pricam. Dobra izolacija je kljuce svega, i toplinska i zvucna
__________________
"Yin needs a Yang,not another Yin.Yin Yang is harmony, Yin Yin is...a name for a panda"
sonja:) is offline  
Old 06.01.2017., 14:57   #96
Mi se grijemo na podnu inverter klimu i stvarno smo prezadovoljni. I termo-izolacija je dosta dobro uradjena, a klimom grijemo velik prostor, sve osim soba i kupaonice. I u sobama imamo gornje inventer jedinice, no ne palimo ih skoro nikad.
Ova klima nam uopce ne stvara zagusljivost. Nedavno sam bila u gostima gdje me klima doslovno ubila u glavu. Uzas zagusljiv zrak, jako pojacano puhanje klime, a nije ni bas toplo bilo.
petrunjela84 is offline  
Old 06.01.2017., 22:19   #97
POZZ

Essegg is offline  
Old 06.01.2017., 22:33   #98
Kolko trošiš na Raid?
Hilda is offline  
Old 06.01.2017., 22:38   #99
Predivno.
__________________
I can turn a gray sky blue
SubSV is offline  
Old 06.01.2017., 22:53   #100
danas u epizodi

ruralna englesak

kuća na kat

gore su 4 sobe i jedna (da, jedna) kupaonica

dolje kuhinja i tri (da TRI) dnevne sobe
atlantis is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:32.