Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.05.2020., 01:32   #461
Quote:
Deckard kaže: Pogledaj post
NBA fan

Znači, ako sam dobro shvatio, tebi je dobar djetinjasti Spielberg iz 80-ih, ali onaj odrasliji izreliji ti ne odgovara? Pa, vidiš, to je zanimljivo stajalište. Indiana Jones je zabavan, svakako - ali ga nije radio sam već s Lucasom. ET-a je radio sam i to je danas negledljivo - na stranu svu nostagiju - taj film curi patetiku. Always - što je točno dobro u tom filmu? S druge strane, Minority Raport je jedan od najboljih SF filmova zadnjih cirka 20 godina. Schindlerova Lista - gdje je točno patetika u tom filmu? Ne kažem da su mu svi filmovi pogoci, ali da je baš tako loš redatelj, nije. Caremon je otišao u tri pičke materine nakon Titanika, Scott je precijenjen da glava boli, Nolan je dobar - barem je originalan, iako su mu filmovi hit or miss. Dunkirk je miss.
Napisao sam da mi je Spielberg do kraja 80ih vrlo dobar što ne znači da i u prvom periodu karijere nema loših filmova. Spomenuo sam mu samo Ralje, susreti treće vrste i Indianu kao kvalitetne filmove. Zaboravio sam na Duel i to je to. Oko ET se slažem ali jedan loš ili dva (Indiana 2) ga ne čini lošim u prvom dijelu karijere. Always nigdje nisam spomenuo ali sam spomenuo da mi Spielberg postaje loš s kraja 80ih, a Always spada u tu grupu pa eto ti odgovora.

Meni je Cameron već otišao u onu stvar sa Terminatorom 2, ali ja sam čudna biljka. Terminator 2 je film koji je donio novu generaciju fanatika nešto kao kad se Tarantino pojavio i danas gotovo od nikog nećeš čuti da mu je Terminator 2 slab film, ali ima nas i uvijek nas je bilo samo nas je dosta manje i nismo uopće glasni oko prvog Terminatora kao ovi oko drugog jer prvi Terminator kad je izašao bio je dosta ozbiljniji film za svoj žanr i imao je poklonike ali ne takve kao kad je dvica izašla. Sa dvicom se stvorio legacy kao kad su Star Warsi izašli. Nije mi Terminator 2 bio slab radi tih fanova već zato što je odstupao od te ozbiljne crte kakvu je imala jedinica i što je meni osobno ležalo. Dvica je više orijentirana na onaj tipičan hollywoodski način i mislim da shvaćaš gdje je stojim sa takvim filmovima i kakve preferiram.

Dvica mi je ko nekakva light verzija, tako je i drugi Indiana iako ima onu horor završnicu, ali meni to sve patetično s onim iritnantim klincem i samo takav jedan mismatch i meni je film slab usprkos nekim fora scenama.

Jako je malo tih light blockbustera za koje mogu reći da su mi dobri filmovi eli evo prvi dio Indiane i Povratak u Budućnost. To je to ne znam možda još koji. Zato nikad nisam ni volio Star Warse i ove Marvelove, mogu to ja pogledat ali u mojim očima to su sve loši filmovi i može milijun ljudi dizat to u nebesa, ali meni osobno to ne valja.

Ako je sf, daj mi neš ozbiljno. Shvaćam da ima zabavnih filmova u tom žanru i može se naći dobrih ali puno mi je više onih loših. JP od Spielberga mi je isto danas sa današnjeg gledišta totalno trul film. Pošto nisam bio klinac kad je izašao tako da nisam imao onaj wow efekt pa možda do toga ali SW sam gledao kao mali kad je izašao i vrtio se godinama kasnije i nisam imao wow efekt. Valjda sam drugačije na takve filmove gledao ali zato sam volio Buda Spencera. Daj mi Buda i ja sam bio sretan

Za Nolana mogu reći da je čisto solidan redatelj mislim njegov opus je solidan hit or miss baš to, ali više zadnjih 15 godina je miss dok prvi dio karijere mu je hit. Nešto kao Spielberg.
NBA fan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:58.