Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.06.2017., 19:08   #81
Quote:
implosive kaže: Pogledaj post
Kad malo bolje razmislim, gledanje u zid bi bilo produktivnije.
Standardno jednodimenzionalni likovi, sklepana priča čisto da eto...postoji..., zabava za djecu. Zabranjeno iznad 9 godina starosti.
Ovo sam i ja pomislila, točka na zidu je zanimljivija.

Nego, ne vuče li vam ova scena na Gospodara prstenova:

šafrona is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2017., 23:13   #82
Vrlo zabavan film za sve željne opuštanja. Upravo ono što se očekuje od King Konga. Oni koji su očekivali prvorazredni filmski klasik trebali bi se zapitati kakvo točno remek djelo filmske umjetnosti očekuju kad idu gledati film o nekoliko desetaka metara visokom majmunu snimljen u Hollywoodu. Kao da idete na utakmicu NK Stupnika i onda poslije cvilite jer nitko nije pretrčao 13 kilometara, jer treneri nisu vukli poteze poput Guardiole i jer nitko nije zabio gol u rašlje sa 35 metara.
Ova snobovska izdrkavanja o nikad nižim granama filmske industrije (s čime se slažem, ali u kontekstu filmova koji sami sebe shvaćaju ozbiljni) su upravo to - izdrkavanja. I ovakvi filmovi trebaju postojati da čovjeka zabave i opuste (tko to voli). Radije ću dvaput pogledati ovo nego Manchester by the sea ili neko slično 'remek djelo'.
Oni koji govore o inteligenciji gledatelja također bi se mogli zapitati o vlastitoj inteligenciji kada su upalili film o King Kongu, preraslom gorili koji živi na Otoku lubanji pa onda ustvrdili da im takav film vrijeđa inteligenciju. Moja preporuka za idući put kad vam gledanje ovakvog filma padne na pamet - rješavajte Mensine testove radije, možda upadnete.
Volunteer is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2017., 23:45   #83
Quote:
Volunteer kaže: Pogledaj post
Vrlo zabavan film za sve željne opuštanja. Upravo ono što se očekuje od King Konga. Oni koji su očekivali prvorazredni filmski klasik trebali bi se zapitati kakvo točno remek djelo filmske umjetnosti očekuju kad idu gledati film o nekoliko desetaka metara visokom majmunu snimljen u Hollywoodu. Kao da idete na utakmicu NK Stupnika i onda poslije cvilite jer nitko nije pretrčao 13 kilometara, jer treneri nisu vukli poteze poput Guardiole i jer nitko nije zabio gol u rašlje sa 35 metara.
Ova snobovska izdrkavanja o nikad nižim granama filmske industrije (s čime se slažem, ali u kontekstu filmova koji sami sebe shvaćaju ozbiljni) su upravo to - izdrkavanja. I ovakvi filmovi trebaju postojati da čovjeka zabave i opuste (tko to voli). Radije ću dvaput pogledati ovo nego Manchester by the sea ili neko slično 'remek djelo'.
Zabavni filmovi su i Gooniesi, Povratak u budućnost, Indijana Jones i mnogi drugi stariji filmovi. A kad smo imali stvarno kvalitetan blockbuster ili zabavan film u zadnjih recimo 5 ili 10 godina?
Zar je stvarno glupo tražiti od skupog blockbuster filma s velikim imenima i dobrom reklamom, da bude dobar? Kako su prvi Ghostbustersi mogli biti tako zabavni a sada imamo kretensku verziju istog filma?

I stvarno ne vidim što je tu snobovsko.
Pazi 1984 u u top 10 filmova po zaradi su Lov na zeleni dijamant, Ghostbustersi, Karate Kid, Indiana Jones i ukleti hram, Gremilini, Footloose, Policijska akademija...

A u top 10 prošle godine imamo Suicide squad, Batman vs Superman, Fantastic beasts, Captain America Civil War, Rogue one.

I sad mi reci koji će se duže pamtiti za recimo 20 godina, oni iz '84, ili oni iz prošle godine?
šafrona is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2017., 15:30   #84
Ti ćeš duže pamtiti ove iz 1984., a današnji mladi ove iz 2017.
Odgovorit ću ti protupitanjima - bi li ovaj Kong 1984. bio u top 10 filmova po zaradi? Bi li Karate Kid 2017. bio u top 10 filmova po zaradi? Kome bi danas Gooniesi i Indiana Jones bili dobri da ih prvi put gledaju? Tko danas od mladih zna za Gooniese?
Ja na sve nabrojane filmove imam lijepa sjećanja jer su dio mog djetinjstva, ali, izuzev Gooniesa i Policijske akademije (koje mogu gledati jako često), danas mi nisu čak ni zabavni.
Volunteer is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2017., 16:15   #85
Stvarno ne znam što se očekivalo od novog konga
Ja po trejleru nisam očekiva ništa više nego sam dobio a to je mozak na pašu i gledaj krš i lom. Tu i tamo pokoja smišna scena i to je to
__________________
odveć rano zamoren životom samo čemer osjećam
- još vlastitija
Klodovik2 is online now  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2017., 16:23   #86
Quote:
Volunteer kaže: Pogledaj post
Ti ćeš duže pamtiti ove iz 1984., a današnji mladi ove iz 2017.
Odgovorit ću ti protupitanjima - bi li ovaj Kong 1984. bio u top 10 filmova po zaradi? Bi li Karate Kid 2017. bio u top 10 filmova po zaradi? Kome bi danas Gooniesi i Indiana Jones bili dobri da ih prvi put gledaju? Tko danas od mladih zna za Gooniese?
Ja na sve nabrojane filmove imam lijepa sjećanja jer su dio mog djetinjstva, ali, izuzev Gooniesa i Policijske akademije (koje mogu gledati jako često), danas mi nisu čak ni zabavni.
Onda se možemo složiti da nemamo isti ukus ili da se jednostavno ne slažemo. Meni su i Indiana i Lov na zeleni dijamant još uvijek vrhunski. Ali nije mi bio cilj komentirati te određene filmove, nego istaći da filmovi za zabavu mogu biti dobri filmovi. Ima zabavnih filmova i iz 90'ih, i 2000ih...

Još sam zaboravila jedan moj ostvrt na Kong Skull Island, da me dobar dio filma podsjećao na Tropic Thunder, onu komediju s Ben Stillerom.
Ben Stiller je Hiddleston, a Robert Downey Jr. je Samuel L. Jackson
šafrona is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2017., 17:52   #87
U svom žanru (pustolovni SF) ovo je izvrsno!

Dala sam 8/10 a ne sjećam se kad je posljednji put nešto unutar ovih žanrovskih odrednica dobilo toliko od mene. Zapravo objektivno je to 7 ali ga častim 8 jer me ugodno iznenadio pošto sam očekivala 2 sata brainless torture, a ni traumu od Jacksonova Konga još nisam odagnala iz sjećanja.

Miks Puta u središte Zemlje/Guillerminova King Konga/Avatara/Apokalipse sada/Kapetana Neba i svijeta sutrašnjice/Godzille, imala sam deja vue toliko toga prilikom gledanja...nevjerovatno zabavno, dobro sklopljeno, inteligentno odglumljeno, vizuelno savršeno...scene borbe majmunčeta i helića su vrh vrhova!

Privedeno kraju u razumnom vremenu, jedino mi se nije dopalo najavljivanje nastavka ali može li ijedan jb film danas proći bez toga!?

No ne sumnjam da ako ga i budu sikvelovali da će ga bogovski popušiti jer se poklapanje svih elemenata u filmovima iz ove kategorije dogodi jednom u 10-15 godina.

dalal is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2017., 19:54   #88
neznam šta su se svi napizdili na ovaj fim

meni je super bio a pogledao sam ga ima par dana.
dobar mi je ovaj Monserverse koji sad pokušavaju napravit skupa sa godzilom a dolaze još Mothra, Rodan i KING GHIDORA !!

Ovo su fillmovi o čudovištima a ne neke srcedrapajuće drame o unutarnjim razdorima i borbama lika koji se trudi zadržat obitelj i usput peglat tri posla..

Ovdi je bitno da je čudovište dobro napravljeno, likovi da su dobri i zanimljivi i treba bit destrukcije i razaranja. Naglasak na čovjekovu bespomoćnost pred prirodom i kozmičkim silama.
Zlotvor is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2017., 23:13   #89
Zabavila sam se uz ovaj film, ali ne bih ga gledala još koji put. Nisam previše ni očekivala od njega.

Malo više mi se svidio Jacksonov 'Kong', priznajem. Bila mi je zanimljivija radnja u njemu.
Ovdje ima akcije, krša i loma - kako je netko spomenuo - ali nešto mi je falilo, ne znam...
Dhark Fay is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2017., 01:37   #90
Quote:
Klodovik2 kaže: Pogledaj post
Stvarno ne znam što se očekivalo od novog konga
Ja po trejleru nisam očekiva ništa više nego sam dobio a to je mozak na pašu i gledaj krš i lom. Tu i tamo pokoja smišna scena i to je to
Slažem se s tvojim mišljenjem, dragi pernati prijatelju!
S tim da moram dodati da mi takvi filmovi najbolje legnu nakon konzumacije 1/2 ili 2/3 dnevne količine gemišta, dok seckam šargarepe i kelerabe za supu za sutra...

Inače volim i cijenim logiku u filmovima, ali tražiti logiku u ovakvim šarenim pizdarijama isto je ko i tražiti od mrtve kurve da ti uzvrati ljubav.

Quote:
dalal kaže: Pogledaj post
U svom žanru (pustolovni SF) ovo je izvrsno!

Dala sam 8/10 a ne sjećam se kad je posljednji put nešto unutar ovih žanrovskih odrednica dobilo toliko od mene. Zapravo objektivno je to 7 ali ga častim 8 jer me ugodno iznenadio pošto sam očekivala 2 sata brainless torture, a ni traumu od Jacksonova Konga još nisam odagnala iz sjećanja.

Miks Puta u središte Zemlje/Guillerminova King Konga/Avatara/Apokalipse sada/Kapetana Neba i svijeta sutrašnjice/Godzille, imala sam deja vue toliko toga prilikom gledanja...nevjerovatno zabavno, dobro sklopljeno, inteligentno odglumljeno, vizuelno savršeno...scene borbe majmunčeta i helića su vrh vrhova!: s

Privedeno kraju u razumnom vremenu, jedino mi se nije dopalo najavljivanje nastavka ali može li ijedan jb film danas proći bez toga!?

No ne sumnjam da ako ga i budu sikvelovali da će ga bogovski popušiti jer se poklapanje svih elemenata u filmovima iz ove kategorije dogodi jednom u 10-15 godina.

Daj nemoj mi vrijeđat omiljeni žanr, ta majmunčina ima veze sa SF-om koliko i kralj goblina u Gospodaru prstenova...

Quote:
Zlotvor kaže: Pogledaj post
neznam šta su se svi napizdili na ovaj fim

meni je super bio a pogledao sam ga ima par dana.
dobar mi je ovaj Monserverse koji sad pokušavaju napravit skupa sa godzilom a dolaze još Mothra, Rodan i KING GHIDORA !!

Ovo su fillmovi o čudovištima a ne neke srcedrapajuće drame o unutarnjim razdorima i borbama lika koji se trudi zadržat obitelj i usput peglat tri posla..

Ovdi je bitno da je čudovište dobro napravljeno, likovi da su dobri i zanimljivi i treba bit destrukcije i razaranja. Naglasak na čovjekovu bespomoćnost pred prirodom i kozmičkim silama.
S obzirom na to da više nisam dijete, a ni vojnik, ne dijelim tvoj entuzijazam.
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2017., 15:45   #91
Dobar !

Onaj iz 2005-te je bolji/kvalitetniji no ovaj je bas dinamican i vizualno odlican te me je bas zabavio to je najbitnije kod ovakvog filma.
__________________
One day, we won't be able to close our eyes anymore.
Jacob J. Harper is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2017., 13:34   #92
Quote:
Volunteer kaže: Pogledaj post
Ti ćeš duže pamtiti ove iz 1984., a današnji mladi ove iz 2017.
Odgovorit ću ti protupitanjima - bi li ovaj Kong 1984. bio u top 10 filmova po zaradi? Bi li Karate Kid 2017. bio u top 10 filmova po zaradi? Kome bi danas Gooniesi i Indiana Jones bili dobri da ih prvi put gledaju? Tko danas od mladih zna za Gooniese?
Ja na sve nabrojane filmove imam lijepa sjećanja jer su dio mog djetinjstva, ali, izuzev Gooniesa i Policijske akademije (koje mogu gledati jako često), danas mi nisu čak ni zabavni.
Unutar hobija kojim se bavim, izlozen sam ekipi koja je mahom od mene mladja 10'+godina, godista '87, '88 i slicno. Vecina njih nije gledala Gooniese, dobar dio njih nikad nije gledao BladeRunnera i slicno. Njima ti filmovi ne znace apsolutno nista.
__________________
All You Zombies.
phiber is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2017., 05:37   #93
uff, ovo je poprilično smeće koje donekle izvlače meni odlične scene borbe Konga i dvonogih guštera...gluma nula, dilajozi nula, pokušaji humora nula...jedino sam se nasmiješio kad Cole, jedući grah iz konzerve, odgovara histeričnom crncu "That was an unconventional encounter!"
__________________
Quasimodo predicted all this!

Zadnje uređivanje Germa : 07.07.2017. at 05:48.
Germa is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2017., 02:05   #94
Quote:
phiber kaže: Pogledaj post
Unutar hobija kojim se bavim, izlozen sam ekipi koja je mahom od mene mladja 10'+godina, godista '87, '88 i slicno. Vecina njih nije gledala Gooniese, dobar dio njih nikad nije gledao BladeRunnera i slicno. Njima ti filmovi ne znace apsolutno nista.
To znaci da im film-filmovi ne znaci/znace nista.

Svako ko gleda samo "nove" filmove ne voli niti ceni film kao umetnost.

Znam neke ljude s kojima sam u kontaktu koji su stariji od godista koje si naveo i oni gledaju samo nadolazece naslove dok ih recimo ne zanima da odgledaju neki film iz '60-ih npr jer za njih to je u startu bezvredni stari crno-beli film. Psycho od Hitcha ili Birds to im je bezveze, ja preporucio i takav odg dobio.
__________________
One day, we won't be able to close our eyes anymore.
Jacob J. Harper is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2017., 23:32   #95
OK je. Razbibriga, ali nista bas za pamcenje.

Previse forsiranja muzike 70-ih (islo se na sigurno pa su probrali samo danas "prezivjele" hitove) i pretjerana romantizacija za Amere prilicno tmurnog vijetnamskog perioda (iako su dobro uklopili PTSP u pricu).

Slaba tocka sto se price tice je kako ih je pri dolasku na otok majmun uspio sve sredit, a trebali su se samo dici na sigurnu visinu ili zbrisati. Drugi detaljcic - kako nije problem proc kroz ciklon s helikopterima, ali brod ne moze.
Resurrected is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2017., 00:23   #96
Htio sam uživat u ovom filmu, ali ipak nisam uspio.
Film je iz istog svemira kao i Godzilla, u kojoj sam guštao.
Kong je tako isprekidan, nepovezan, nikako ne funkcionira kao cijelina, tko je krivac ne znam, ali ispalo je jako loše.
Franem is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2017., 13:20   #97
Hiddlestone je bez sumnje engleska verzija Gorana Višnjića, taj u svakom filmu (pa i u ovakvim budalaštinama) igra istu ulogu - onako drven, bezizražajan, stalno u nekom grču, šarm i karizma razine Jandrokovića, potpuno jednodimenzionalan glumac.

Inače volim ovakav tip filmova katkad konzumirati, no miljama je ovo daleko od Jacksona (iako je i taj film bolno neujednačen) - scenarij je jednostavno pretragičan da se spasi bilo kakvim glumačkim bravurama ili briljantnom autoironijom (ne impliciram da ti faktori postoje u bitnim količinama).
__________________
I want Flatlands
Federico Robles is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2017., 13:38   #98
Quote:
Federico Robles kaže: Pogledaj post
Hiddlestone je bez sumnje engleska verzija Gorana Višnjića, taj u svakom filmu (pa i u ovakvim budalaštinama) igra istu ulogu - onako drven, bezizražajan, stalno u nekom grču, šarm i karizma razine Jandrokovića, potpuno jednodimenzionalan glumac.
ponekad pomislim da je dovoljno samo imati i plave oči pa da si "uspješan".
gluma mu je zakuratz, iritantan je do bola. valjd je on potvrda današnjeg nakaradnog sustava vrednovanja.

Quote:
Inače volim ovakav tip filmova katkad konzumirati, no miljama je ovo daleko od Jacksona (iako je i taj film bolno neujednačen) - scenarij je jednostavno pretragičan da se spasi bilo kakvim glumačkim bravurama ili briljantnom autoironijom (ne impliciram da ti faktori postoje u bitnim količinama).
taj svojevrsni trash efekt kojim zrači ga spašava od katastrofe.
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2021., 02:11   #99
Još jedan beskoristan blockbuster, ne mogu vjerovati da je isti redatelj režiro Kraljeve ljeta. Odlična mi je uvodna scena kad se jato helikoptera prvi put susreće s majmunom, šteta što ostatak filma nije mogao to pratiti.
Ispoštovan je recept za kino-hit koji će okrenuti 5-6 stotina milijuna dolara na blagajnama, ali jasno je da se nisu ni trudili biti ozbiljni u nekim stvarima kojima su trebali. Cijeli lik i psihologija Konga je pogrešna. Napravili su majmuna koji, po meni, ima IQ jedno 80, i ponaša se u svemu kao čovjek, osim što ne zna govoriti.
Ima i jedno 5-6 sitnih scena za koje je scenarij napisan samo da bi se nešto napisalo. Spomenut ću samo zadnju bitku s onom majkom [spoiler]gdje se Kong zapetlja u brod i obmota se u jedno 500 metara lanca za sidro…[/spoiler] i predzadnju bitku u kojoj je [spoiler]krhka Brie Larson u Kongovoj desnoj šaci dok se on bori protiv majke. U jednom trenutku majmun zabije šaku majci u usta i iščupa joj grkljan. [/spoiler].
John C. Reilly je jedini dobro odglumio, John Goodman je bio O. K. Ova druga velika imena slabo. S. L. Jackson je izgledao kao da mu je dosadno.
__________________
Filmovi i serije
lemonzoo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:23.