Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.12.2005., 10:06   #21
Uh sto ste se uzbudili oko sizofrenije !Plasite decka ! Kad nekome pozute oci, moze se predpostaviti da ima zuticu, ali psihijatrijske dijagnoze se ne donose na jednom ili dva simptoma. I neuroticari mogu proizvesti pseudo-psihoticne simptome. Kontakt s pacijentom je presudujuci, i potrebno je analizirati kako se simptom ukljucuje u globalno funkcioniranje psihe, i to na dugoj prugi, tj kako se razvijala psiha od djetinjstva ! S tim da su takvi simptomi cesti kod adolescenta i nestanu kad prode kriticni period razvoja, kako je vec neko napisao. Sto je, bar sudeci po ono nekoliko linija , ipak najvjerovatnije slucaj kod moca.
krazykat is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2005., 22:54   #22
Da, to moze biti neka vrsta obrambenog mehanizma...i kao sto rece netko gore, ne mora nuzno znaciti da si psihoticar, jer se javlja i kod nekih vrsta neuroza, recimo raznoraznih poremecaja licnosti....Recimo ja sam imala iskustva s derealizacijom kad bi se osjecala toliko ugrozeno u ovoj tu realnosti, da je moja psiha rekla; dobro, a sad DOSTA, shiftam te u neku drugu realnost, gdje neces biti ugrozena...Mislim, malo karikiram , al kuzis kaj hocu reci. To nije bilo nimalo lijepo iskustvo jer spada u neke kvazipsihoze i nije nimalo lijepo kad se dva dana ne mozes skoncentrirati na sebe ni toliko da osjetis svoje tijelo, ali poanta price je da se ne moras brinuti odmah da si sizofrenicar ili psihoticar, jer je to uobicajena pojava i kod nekih neuroza.
Lali is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2006., 12:38   #23
Uh depersonalizacija. Prvi put sam se sa tim osjecajem susreo jos kao klinac, sa nekih 10 godina. Sjecam se da tada nisam mogao zadrzati taj osjecaj duze od par sekundi i da mi je to bilo nekako super.
S problemom depersonalizacije sretao sam se i kasnijih godina, ali kao problem pojavio se tek prosle godine.
Krajem 2004. godine u jednom takvom napadu depersonalizacije ostao sam "zarobljen" u smislu da vise nije trajao par sekundi i da se nisam mogao osloboditi tog neugodnog osjecaja.
Srecom tada sam vec znao da nisam jedini na svijetu kojem se to dogadja, a to ipak pomaze.
Intezivno sam imao problema s tim nekih mjesec dana, cak toliko jako da sam skoro otisao psihijatru.
Ipak uspio sam svladati to u sebi. Kako? Jednostavno ne razmisljajuci o tome. Ja sada svakog trena svjesno mogu proizvesti taj osjecaj depersonalizacije, osjecaj jednog cjelokupnog nistavila. Osjecaj da nisam svjestan postojanja svoje sadasnjosti.
Kako vrijeme prolazi razmisljao sam i na jedan drugi nacin. Psihijatar ce uvijek reci da se radi o poremecaju, da li samostalnom ili povezanom uz depresiju ili neko ankciozno stanje, ne daj Boze shizofremiju. A ja sam pokuasao okrenuti plocu i tome prepoznati jedan novi svijet nevezan uz ovaj u kojem zivim. Jednostavno ne mora sve biti bolest, mozda nam je to dar, samo ga treba znati koristiti.
Vespazijan is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2007., 15:16   #24
evo i mene....

Evo, samo da kažem kako mi je lakše dok čitam ovaj forum i "vidim" da nisam jedina koja ima ove probleme. Imam 30 godina, i zanima me da li se ovi problemi često javljaju i u kasnim 20-tim ili su karakteristični za 20-te godine...
Hvala na odgovoru...
Perlica_ST is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2007., 10:34   #25
...Meni se počelo dešavati tamo negdje u osnovnoj školi, oko 10-e godine ugrubo rečeno...najintenzivnije, najučestalije je bilo u periodu od narednih nekoliko godina, s vremenom se prorijedilo i gotovo potpuno nestalo. Sada imam 25g., doživim to još samo povremeno, otprilike svakih nekoliko mjeseci ali nikada više s onako izraženim osjećajem panike.
Kao djetetu bilo mi je užasno teško nositi se s time. Javljalo se potpuno nevezano uz mjesto, vrijeme, zbivanja oko mene i nisam na to nikako mogla utjecati, a kamoli svjesno "izići" dok god ne bi samo "izblijedilo". Nikome nisam mogla objasniti što mi se dešava, iako sam se trudila. Najvažnije bi mi bilo u tim trenucima da budem u blizini nekoga poznatog...kad bih shvatila da "počinje", uhvatila bih grčevito za ruku osobu koja je trenutno pored mene, trebala sam da mi čitavo vrijeme nešto priča kako bih barem malo ublažila taj osjećaj nepostojanja, "bačenosti" u prostor i trenutak, dok sve ne prođe...u osnovnoj sam zbog toga usred sata znala izjuriti iz učionice jer nisam mogla podnijeti pasivno sjedenje u toj prostorno-vremenskoj "rupi"...dodirivati samu sebe po rukama, licu, pokušavajući na bilo koji način prizvati poznate stvari u svijest, "stabilizirati se", vratiti u normalu...
Otprilike od 6.-11. g. života bolovala sam od epilepsije...ako netko zna nešto o vezi između ove dvije pojave molila bih da nešto napiše o tome u kratkim crtama jer proučavajući preko neta ne dolazim baš do mnogo konkretnih informacija.
U svakom slučaju, beskrajno je lakše sada kada znam da ovako nešto doista postoji, da se javlja i kod drugih ljudi, i-ako si već ne mogu pomoći-barem da znam da nisam...luda...dojam koji se lako stekne kada godinama bezuspješno pokušavate svojim bližnjima objasniti što vam se dešava...još lakše kada vam se to isto dešava s liječnikom opće prakse.
Pozdrav
sisyphus is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2008., 23:10   #26
Quote:
*_spike kaže: Pogledaj post
To su simptomi shizofrenije.
Strpi se do odlaska psihijatru, ako je tako, dobit ćeš psihoterapiju i neke lijekove. Do tada izbjegavaj bilo kakav stres.
Kad god me uhvati anskiozno-depresivna epizoda derealizacija je najgadnija stvar koja me muči. Zbog tog odvratnog osjećaja sam bila uvjerena da imam gadnu psihozu, i još sumnjam u to iako su mi tri pshijatra odmah u startu isključila bilo kakvu psihozu iz dijagnoze.

U svakom slučaju, odvratan osjećaj kojeg je teško opisati, s kojim se teško nositi i kojeg se teško otarasiti.
matija-123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2008., 02:50   #27
Quote:
matija-123 kaže: Pogledaj post
Kad god me uhvati anskiozno-depresivna epizoda derealizacija je najgadnija stvar koja me muči. Zbog tog odvratnog osjećaja sam bila uvjerena da imam gadnu psihozu, i još sumnjam u to iako su mi tri pshijatra odmah u startu isključila bilo kakvu psihozu iz dijagnoze.

U svakom slučaju, odvratan osjećaj kojeg je teško opisati, s kojim se teško nositi i kojeg se teško otarasiti.
Depresija i derealizacija moze se lijeciti medikamentozno
1. nalokson ili naltrekson (koriste se kod odvikavanja od opioda, odnosno alkohola)
2. klonazepam

javi se na psihijatriju KB sestre milosrdnice i trazi da ti daju naltrekson,
to je jedini ucinkoviti lijek kod derealizacijskog/depersonalizacijskog poremecaja
MOLOKAI is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2008., 13:04   #28
Quote:
MOLOKAI kaže: Pogledaj post
Depresija i derealizacija moze se lijeciti medikamentozno
1. nalokson ili naltrekson (koriste se kod odvikavanja od opioda, odnosno alkohola)
2. klonazepam

javi se na psihijatriju KB sestre milosrdnice i trazi da ti daju naltrekson,
to je jedini ucinkoviti lijek kod derealizacijskog/depersonalizacijskog poremecaja
Hvala na savjetu, ali nisam u Zagrebu. Osim toga, 25 mg Zolofta dnevno me uspješno oslobodio derealiozacije, ali sam ga prestala piti prije cca 3 mjeseca.
matija-123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2008., 18:05   #29
Probaj uzimati klonazepam, u dogovoru s lijecnikom.
MOLOKAI is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2008., 20:41   #30
Quote:
MOLOKAI kaže: Pogledaj post
Probaj uzimati klonazepam, u dogovoru s lijecnikom.
Raspitati ću se, ali zašto misliš da mi Zoloft neće biti dovoljan ako je do sad bio učinkovit?
matija-123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2008., 00:29   #31
Pozz!

Imam 17 godina i derealizaciju vec nekih 10 mj., vec 6 mj sam na fevarinu, trenutno 1.5 mg na dan. Vec sam par puta spominjala psihijatrici da hocu jos neke tablete da mi to nestane, jer me izluđuje sve to. Imala tako divnih stvari, cak mi se i jedan od najvecih snova ispunio, a ja to nisam mogla dozivit kako spada zbog j****e derealizacije koja traje 24 h/dan.

Pitanje: zasto ona stalno odgađa upotrebu drugih tableta, koje bi mi pomogli....koje su posljedice tableta koje se koriste kod simptoma anksioznosti- derealizacije?
Luna16 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2009., 14:20   #32
Derealizacija?

ne
znam kako bi opisala ovu temu.. ali imam PP i iz toga je krenula
agorafobija te derealizacija i depersonalizacija. zapravo, ne mogu
strikno definirati taj osjećaj,ali nije ni osjećaj straha
kolko nelagode i straha od same činjenice što će se desiti,i što to
postoji,ljudi pričaju a ja vidim sve ko u tri D.. tako i prostor, nije
klaustrofobija ni agorafobija (je kad je pp), već nelagoda...
smeta mi prstor, ne, jednostavno derealizacija valjda... sve mi je u 3d, jel ima ko sličnu stvar
__________________
dr house is a mouse
tonkalovezguffy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2009., 16:55   #33
Quote:
tonkalovezguffy kaže: Pogledaj post
ne
znam kako bi opisala ovu temu.. ali imam PP i iz toga je krenula
agorafobija te derealizacija i depersonalizacija. zapravo, ne mogu
strikno definirati taj osjećaj,ali nije ni osjećaj straha
kolko nelagode i straha od same činjenice što će se desiti,i što to
postoji,ljudi pričaju a ja vidim sve ko u tri D.. tako i prostor, nije
klaustrofobija ni agorafobija (je kad je pp), već nelagoda...
smeta mi prstor, ne, jednostavno derealizacija valjda... sve mi je u 3d, jel ima ko sličnu stvar
ima,pas mater,ako išta mrzim to je to u kompletu s depersonalizacijom...

kad to počne,ajd bok,onda sam na početku,stalno u strahu kad će opet...

ma
__________________
..mudar čovjek jednakom mirnoćom prihvaća kritike i prima komplimente..
anthony9906 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2009., 22:33   #34
baš tako,, koje sranje ne znam kak drukčije opisati nego odvratnno nemam pojma ma baš tako. ne znam kako ti kroz to prolaziš , jel ti štogod pomaže.. mmmm
__________________
dr house is a mouse
tonkalovezguffy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2009., 22:38   #35
Quote:
tonkalovezguffy kaže: Pogledaj post
baš tako,, koje sranje ne znam kak drukčije opisati nego odvratnno nemam pojma ma baš tako. ne znam kako ti kroz to prolaziš , jel ti štogod pomaže.. mmmm
pomaže helex,al tih 10-15 min ja sam izgubljena....

počelo je ovako )jučer npr) cijeli sam dan osjećala anks,pa malo počela pričati kao polupijana,pa onda nisam kužila ni di sam,ni ko sam nikakav filin osim run Anthony run...

pas mater
__________________
..mudar čovjek jednakom mirnoćom prihvaća kritike i prima komplimente..
anthony9906 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2009., 22:14   #36
naš kak je meni.. taj filing bjež bjež al nemam kud.. sve vidim nak sve mi je nelagoda... neko priča a ja ko da nisam tu.. i nije agorafobija kad sam vani već samo tak neki odvratan osjećaj prostora i sveg, sam odvratno... prođe.. al je uvijek tu.. foooj foj
__________________
dr house is a mouse
tonkalovezguffy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2009., 09:49   #37
Quote:
tonkalovezguffy kaže: Pogledaj post
naš kak je meni.. taj filing bjež bjež al nemam kud.. sve vidim nak sve mi je nelagoda... neko priča a ja ko da nisam tu.. i nije agorafobija kad sam vani već samo tak neki odvratan osjećaj prostora i sveg, sam odvratno... prođe.. al je uvijek tu.. foooj foj
a znam

najgore mi je kad se počnem gubit i imam filing da gubim kontrolu nad sobom...

to je sve uspješno riješio ad i helex,ali to sad ne smijem piti...
__________________
..mudar čovjek jednakom mirnoćom prihvaća kritike i prima komplimente..
anthony9906 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2009., 11:54   #38
ah trudna?

jel helex ko xanax
__________________
dr house is a mouse

Zadnje uređivanje Vilenica : 12.10.2009. at 15:51. Reason: spajanje postova
tonkalovezguffy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2009., 12:53   #39
Quote:
tonkalovezguffy kaže: Pogledaj post
jel helex ko xanax
u principu da,ali meni recimo više paše helex nego xanax

da,trudna sam,imam još 6 tjedana,trudnoća prošla suuuper,ma ni sjećanja na ove gadosti,ali sad pred kraj,opet isto...

trudim se bez tableta....
__________________
..mudar čovjek jednakom mirnoćom prihvaća kritike i prima komplimente..
anthony9906 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2009., 14:23   #40
Ja sam to imala do neki dan,sad se povremeno pojavi. Radila sam meditaciju, afirmaciju i Autogeni trening pa je pomoglo....
Slobodna is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:43.