Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Preparativna kozmetika

Pogledaj rezultate ankete: sviđaju li ti se pjegice?
da 176 51.76%
ne 164 48.24%
Glasovatelji: 340. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.08.2011., 18:15   #1201
Invisible Zinc spf 30 je u prahu i transparentan, ne pokriva ništa, samo matira.
Ja inače koristim meow mineralnu podlogu, isto je u prahu, ali nema definiran spf i srednje prekriva, više kao izjednačava ten. Ali imaju tri formulacije tog pudera, nisam probala ovu koja najjače prekriva. Izbor nijansi im je ogroman (80 i nešto)
Nika4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2011., 22:20   #1202
Question

Quote:
Estee Lauder kaže: Pogledaj post
Super, tnx, ja ću mazati samo ta dva lišaja. Neću pretjerivati.
POZZ cure, evo ja još na moru, a na čelu fleka kao da mi netko priljepio blato na njega. Ja isto imam citrofit, ali ne znam kako da ga stavljam na kožu, malo me strah reakcija, da li je tko probao?????
mucicaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2011., 08:22   #1203
Quote:
mucicaa kaže: Pogledaj post
POZZ cure, evo ja još na moru, a na čelu fleka kao da mi netko priljepio blato na njega. Ja isto imam citrofit, ali ne znam kako da ga stavljam na kožu, malo me strah reakcija, da li je tko probao?????
mene malo strah to stavljati na lice, joj znam kako ti je i meni je ove godine bilo jako užasno. meni su toliko bile tamne mrlje da sam izgledala ko idiot, na t zoni , iznad obrva, ispod očiju, na nausnici - ko rakun

ja koristim biodermu photoderm spot spf 50, ali sam stavljala i puder misleći da me i on štiti, no nije bilo tako. bolje samo stavljaj kremu s spf i stalno ju obnavljaj ili mineralne pudere i isto obnavljaj. kada sam došla s mora 2puta dnevno sam stavljala biodermu photoderm spot i ona ih je dosta izbljedila i razbila hiperpigmentaciju, ali još su tu i to dosta. ajde drž se i bježi od sunca mada je to nemoguće
VUITTONKA is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2011., 09:54   #1204
Quote:
VUITTONKA kaže: Pogledaj post
koka jel taj instant mineral spf 45 mineralni puder ili? jel prekriva šta?
ne prekriva, samo matira. sminka na licu ostaje identicna kakva je bila


Quote:
Nika4 kaže: Pogledaj post
Što se tiče ovog mog pudera, istina je da me malo zateže, ali fino matira i transparentan je. Moja je koža isto tako nešto mješovita i dehidrirana, a na momente i preosjetljiva. Smeta mi većina krema s kemijskim filterima uključujući i Avene (osim mineralne koja mi je premasna). Zapravo smeta mi većina kremica općenito, znam se zacrveniti ko rak, ali nisam još uvijek otkrila koji mi to sastojci točno izazivaju. Ovaj puder za sada dobro podnosim.

I hvala na upozorenjima.
Sve sam prostudirala i idem polako. C vitamin koristim već neko vrijeme, niacinamid par dana, jedino se retina malo pribojavam.

da to sam i mislila da zateze. nemoj ga dugorocno koristiti, jos ce ti jace dehidrirat kozu ili nakon njega lagano poprskaj lice termalnom

bolje ostavi retin za 10. mjesec ako imas tako osjetljivu kozu mogla bi burno reagirati.


Quote:
VUITTONKA kaže: Pogledaj post

ja koristim biodermu photoderm spot spf 50, ali sam stavljala i puder misleći da me i on štiti, no nije bilo tako. bolje samo stavljaj kremu s spf i stalno ju obnavljaj ili mineralne pudere i isto obnavljaj. kada sam došla s mora 2puta dnevno sam stavljala biodermu photoderm spot i ona ih je dosta izbljedila i razbila hiperpigmentaciju, ali još su tu i to dosta. ajde drž se i bježi od sunca mada je to nemoguće
jedno ljeto mi je bioderma spot razbila flekicu na celu u mozaik i smanjila je bioderma ima licorice root extract jaki izbjeljivac.
ako ti je to pomoglo, svakako probaj fade out kremu, tamo je licorice u sastavu. u meladerm kremi takodjer i to pri vrhu.
top-secret-koka is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2011., 10:03   #1205
Quote:
Princez Krafna kaže: Pogledaj post

Koka trazila sam link od tog tvog ultra super spf ali ga nigdje ne mogu naci. Mozes li ga molim te ponovo staviti
Thanks
evo ga

link
http://www.esthederm.com/en/suncare_...photo_reverse#


patentirana je nova formula koja okrece proces nastanka pigmentacije tako da izbjeljuje i ujednacava ten + blokira i stiti od uv zraka. dermatolozi jako hvale tu kremu.
da mi je stigla prije dok sam bila kod nas na moru, donijela bi neki zakljucak, ovako bila sam u extremnim uvjetima pa jednostavno ne znam sto da mislim. krema je preskupa da bi je samo tako nahvalila.

mazala sam je samo 1x dnevno, puno mi je ostalo....vidjet cu drugo ljeto

Zadnje uređivanje top-secret-koka : 18.08.2011. at 10:18. Reason: link
top-secret-koka is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2011., 10:26   #1206
Quote:
top-secret-koka kaže: Pogledaj post
ne prekriva, samo matira. sminka na licu ostaje identicna kakva je bila

jedno ljeto mi je bioderma spot razbila flekicu na celu u mozaik i smanjila je bioderma ima licorice root extract jaki izbjeljivac.
ako ti je to pomoglo, svakako probaj fade out kremu, tamo je licorice u sastavu. u meladerm kremi takodjer i to pri vrhu.
vidjet ću sad kako će mi biti od ovih seruma, pa ako bude trebalo uzet ću jednu od te dvije.

prve godine kada sam dobila melasmu kupila sam od vichya novadiol anti taches kremu ona je imala L- cystein iako je bila za stariju kožu meni je super izbjeljivala i baš mi je odgovarala, ali više se ne proizvodi
VUITTONKA is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2011., 20:19   #1207
Ja se koki mogu samo zahvaliti.
Sada se kod mene vidi vidljivo ujednačavanje tena.
Ne znam što da kažem.



Serum šljaka!
Pikova dama is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2011., 08:55   #1208
SUPER!!! To je kroz nekih 3 tjedna korištenja jel da?

Koka pripremi serume za prodaju jer mislim da od ovog trena mi jadne pjegave i flekave ti nećmo dati mira!!!
lida is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2011., 10:44   #1209
I ja se bilježim sa štovanjem za jedan serum
ili ako mi netko može poslati recept na pp, nisam u toku..
eyedetox is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2011., 11:02   #1210
Quote:
Pikova dama kaže: Pogledaj post
Ja se koki mogu samo zahvaliti.
Sada se kod mene vidi vidljivo ujednačavanje tena.
Ne znam što da kažem.



Serum šljaka!

ajde super, tako mi je drago

nema vise


sad kad nam usfale pjege, budemo si ih nacrtale



ovaj tjedan sam se pazila od sunca i stavljala serum i skoro pola flekica mi je pobrisao
top-secret-koka is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2011., 11:04   #1211
Evo recepta Eye,

naj-najjednostavniji je serum: aloe vera + niacinamid + glukozamin

aloe vere gel (svakako treba kupiti onaj koji ste vec prije koristile - ja sam iz nekog razloga alergicna na esi-jev) sto cisci, bez raznih dodataka, to bolji.
voda destilirana iz ljekarne.
mala zlicica kao dozator (moze od nekog sirupa)

SERUM
20 ml aloe vere
u 4 ml vode dodati 1 ml glukozamina
dobro promijesati (rastopi se za minutu)
u istu vodu dodati 1 ml niacinamida (takodjer se brzo rastopi)

nakon toga sve dobro, dobro promijesati sa aloe verom i staviti u bocicu na pumpicu.
lida is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2011., 11:06   #1212
lida

jesi ga ti već smučkala? ( što pitam uopće )
eyedetox is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2011., 11:08   #1213
Quote:
top-secret-koka kaže: Pogledaj post
SERUM niacin/glukozamin/ferulicna

u 4ml destilirane vode dodati:
1ml glukozamina
1ml niacinamida
mijesati dok se ne otopi
dodati 20 ml aloe vere
sve dobro promijesati

u 2 ml vodke otopiti
0,5 ml ferulicne
ako se lose otapa dodati jos 1ml vodke i dobro promijesati dok ne postane bijela jednolicna masa (ne smije biti grudica, ma koliko sitne bile)
sve dodati u prethodno namijesan serum

ukapati 5 kapi e vitamina
+ 5 kapi ulja divlje ruze
dobro promijesati i preliti u bocicu.



imam odlicnu bocicu (od c vitamina) na pumpicu. staklene bocice na pumpicu koje se prodaju u nasim ljekarnama i u kemigu su lose, zapinju, pokvare se... vise muke sa njima nego koristi. svojim curama sam radila u plasticnoj ambalazi od 30ml koje se naruce u ljekarni. izgledaju kao uvecena verzija kapi za nos, tako da znate sto da trazite. mozete uzeti i staklenku sa kapaljkom, ali serum je dosta gust, ne ide lako van.


ove sastojke je najlakse mijesati drvenim stapicem (kakvima kinezi jedu) u staklenim casicama koje nisu preuske. ja imam ovakvu

ovo je serum koji sam napravila pikovoj i koji i ja koristim



lida je zalijepila jednostavniju verziju
top-secret-koka is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2011., 11:14   #1214
koka

pa gdje da nabavim te sastojke, čini mi se da si spominjala neku stranicu odkle naručuješ?

I votka ? To nisam od srednje škole vidjela dok je još bila moderna đus-votka
eyedetox is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2011., 11:15   #1215
Quote:
lida kaže: Pogledaj post
SUPER!!! To je kroz nekih 3 tjedna korištenja jel da?

Koka pripremi serume za prodaju jer mislim da od ovog trena mi jadne pjegave i flekave ti nećmo dati mira!!!

narucila sam aloe veru, nemam vise ni kapi

napravim ti za prvi put 30ml, pa vidis kako ce djelovati na tvoje fleke, ipak smo sve razlicite i hiper su kod svake od nas drugacije i razlicite starosti.
ako ce ti odgovarati onda si sama nabavis sastojke i muckas, ok? stvarno je jednostavno, samo treba naci dozator za 1ml.
top-secret-koka is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2011., 11:17   #1216
Quote:
eyedetox kaže: Pogledaj post
koka

pa gdje da nabavim te sastojke, čini mi se da si spominjala neku stranicu odkle naručuješ?

I votka ? To nisam od srednje škole vidjela dok je još bila moderna đus-votka
evo tu
http://www.bulkactives.com/categorie...roducts_af.htm

malo potraje dok zapakiraju, jer shippaju samo 1 dan u tjednu, ali provjereno stize za 2 tjedna



pa dok muckas napravis si jednu vodku-juice i prisjetis se mladih dana

Zadnje uređivanje top-secret-koka : 19.08.2011. at 11:54.
top-secret-koka is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2011., 11:25   #1217
koka thanks, samo da ne pretjeram s prisjećanjem mladih dana pa da ne bih od seruma ispala solna kiselina

ionak ću danas malo proslavljat, upravo navrših punih 35 godina
eyedetox is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2011., 11:32   #1218
Quote:
eyedetox kaže: Pogledaj post
koka thanks, samo da ne pretjeram s prisjećanjem mladih dana pa da ne bih od seruma ispala solna kiselina

ionak ću danas malo proslavljat, upravo navrših punih 35 godina
cemu takav smajli uz tako malu brojku



i puno lijepih poklona
top-secret-koka is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2011., 11:48   #1219
eyedetox is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2011., 13:48   #1220
Bi li taj seurm bija dobar i za fleke od akni??Meni ne smeta sunce i od toga mi ne izlaze fleke al kad se akna povuce obavezno ostane crvena fleka...
NoStress is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:18.