Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.04.2010., 20:51   #1561
Quote:
plavasjenka kaže: Pogledaj post
hm, postoji izreka: pazi što želiš da se ne ostvari...

Imamo jednu sposobnost koja može izazvati i sprotan efekt. Snaga volje i vizualizacija. Ako uvjerimo podsvijest (unutrašnje dijete Id-a) da smo npr. nespretni (pošto on nema sposobnost razlikovanja dobrog i lošeg), sigurno će nam priuštiti slamanje noge prilikom silaska sa kolnika. Ono što zbilja želimo, sliku koju o sebi nosimo s vremenom se ostvaruje. Međutim tu sposobnost možemo okrenuti u svoju korist, privlačeći pažnju ida, i postavljajući nove željene obrasce u podsvjest, dobivamo rezultate na fizičkoj razini.

jedna je žena vjerovala cijeli život da će joj se sin utopiti u rijeci (prorečeno joj je bilo godinama prije toga) i sin se utopio u rijeci u 33 godini života. Ona je uvjerila sebe i njega da će se to zbilja dogoditi, a podsvijes se pobrinula da se to ostvari....
Moć podsvjesti Joseph Murphy
worm is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2010., 23:05   #1562
ma da, ja sam cijeli život uvjerena (ne znam otkud mi to pobogu) da ću bit bogata (nije da sam opsjednuta materijalnim) i gle čuda, ništa od toga
i zapravo, najbolje se osjećam kad nemam ništa...
Dijaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2010., 23:12   #1563
Wink

Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Ja iz sveg srca želim 6 na lotu ali ne ide, iz sveg srca i sasvim iskreno želim da mi Nikolina zakuca na vrata ali ni to ne ide, iz sveg srca i cijelog mog unutrašnjeg bića želim plaću od 100 000 kuna ali ne ide.....

To su gluposti u koje sam i ja vjerovao dok nisam počeo sa praksom.
Imaš mali tračak sumnje jer da ga nemaš to bi i ostvario
worm is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2010., 00:01   #1564
Quote:
worm kaže: Pogledaj post
Imaš mali tračak sumnje jer da ga nemaš to bi i ostvario
Na taj način možeš opravdati svako neispunjenje želje. I ne, nemam ni najmanji tračak sumnje da mi treba novac koji bih dobio na lotu.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2010., 00:27   #1565
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Na taj način možeš opravdati svako neispunjenje želje. I ne, nemam ni najmanji tračak sumnje da mi treba novac koji bih dobio na lotu.
Naravno da nemaš da ti trebaju novci ali imaš tračak sumnje da ćeš dobit taj potrebni novac...
worm is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2010., 09:15   #1566
Quote:
worm kaže: Pogledaj post
Naravno da nemaš da ti trebaju novci ali imaš tračak sumnje da ćeš dobit taj potrebni novac...
Kao što rekoh, to ti je onda opravdanja za bilo kakav neuspjeh.

Da li taj tračak sumnje da će ipak dobiti plaću pomaže radnicima koji je nisu dobili nekoliko mjeseci?

Jel misliš da će te spasiti ako se baciš sa neke zgrade i imaš tračak sumnje da možda ipak nećeš pasti?

To su za mene glupe isprike koje dobro dođu kad se naplaćuju usluge alternativaca.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2010., 19:23   #1567
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Kao što rekoh, to ti je onda opravdanja za bilo kakav neuspjeh.

Da li taj tračak sumnje da će ipak dobiti plaću pomaže radnicima koji je nisu dobili nekoliko mjeseci?

Jel misliš da će te spasiti ako se baciš sa neke zgrade i imaš tračak sumnje da možda ipak nećeš pasti?

To su za mene glupe isprike koje dobro dođu kad se naplaćuju usluge alternativaca.
Što se mene tiče, ja u te gluposti ne vjerujem. Ako vjeruješ u Boga, nitko ti ništa ne može! Svi bismo se više trebali okrenuti dobrim stvarima i molitvi. Ne poričem da nema loše energije, zlih ljudi, ali vjerujem da ti ništa ne mogu ako za zaštitu imaš vjeru na svojoj strani a ne neke samoprozvane čudotvorce, vidovnjake, iscjeljitelje! Ma molim te, koga oni imaju na svojoj strani? Sigurno magija nije Božje djelo!
b11l7as is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2010., 14:44   #1568
hah da je meni kuna za svaki bačen urok na moju familiju. osobno znam ljude koji su ogromni vjernici i dobri ljudi pa su im uspjeli naudit. nitko od njih nije vjerovao u crnu magiju samo u moć vjere. to je ovima dalo samo još puno više slobode i vremena da im se upetljaju u život i naprave od njega pakao. bog se ne mješa u naša djela. on nikoga ne potiče niti zaustavlja u namjerama kad bi tako bilo onda bi mi svi bili poput robota kojima nektko upravlja kako on želi. bez vlastitog izbora. a bog je svakom čovjeku dao vlastiti izbor lošeg ili dobroga. kako će se to kasnije njemu vratit i kada nije ni važno. samo hoću naglasit koliko je važno biti svjestan toga da bog nikog neće zaustavit u njegovim namjerama i nešto ne dopustiti jer je to izravno uplitanje u čovjekovu slobodnu volju. a to svakako tim coprijašicama koje se bave bacanjem uroka ide u prilog pogotovo kad se govori da je to nešto što ne postoji i da su to gluposti. ja sam muku izmučila i još uvijek mučimo s određenim osobama koje će platiti bilo koju svotu novca samo da ti naude što više. nažalost u blizi mog kraja ne znam nikog tko se bavi time pa da mi kaže točno kako da se zaštitim i od koga pa i mene zanima postoji li nešto što sama mogu napraviti da mi ta osoba ili osobe ne mogu ništa? ako netko zna molim da napiše...unaprijed hvala
0101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2010., 17:48   #1569
Ja verujem samo i iskljucivo u Boga.

Imam problem sto mi devojka veruje u te magije i takve gluposti jer ju je njen bivsi ucenjivao
kako ce baciti neku kletvu na nju ako ga ostavi,pa je bio kao kod neke vracare.

A sad je posle 2 meseca neuspeha izmislio kako je neko na nju i njega bacio kletvu da im propadne
veza...a ja pitam nju,da li da ga prevaspitam malo fizicki da se smiri s tim glupostima?

Od malih nogu sam ucen,nosi krst oko vrata,pomoli se kad ti je tesko i koristi pesnicu kad ti neko preti.

Ljudi gledaju previse filmova i slicnih zajebancija pa im je mozak odleprsao tamo negde...

PS. Svako bi mogao da kaze ko je rodjen ili zivi pod nesretnim okolnostima da je na njega bacena kletva...
a tako zivi cela Afrika,pola Azije...lose su vam te price...

Zadnje uređivanje pankee88 : 11.05.2010. at 17:58.
pankee88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2010., 17:57   #1570
Quote:
pankee88 kaže: Pogledaj post
Ja verujem samo i iskljucivo u Boga.

Imam problem sto mi devojka veruje u te magije i takve gluposti jer ju je njen bivsi ucenjivao
kako ce baciti neku kletvu na nju ako ga ostavi,pa je bio kao kod neke vracare.

A sad je posle 2 meseca neuspeha izmislio kako je neko na nju i njega bacio kletvu da im propadne
veza...a ja pitam nju,da li da ga prevaspitam malo fizicki da se smiri s tim glupostima?

Od malih nogu sam ucen,nosi krst oko vrata,pomoli se kad ti je tesko i koristi pesnicu kad ti neko preti.

Ljudi gledaju previse filmova i slicnih zajebancija pa im je mozak odleprsao tamo negde...
slažem se s tobom. mislim da bi mu trebao promijeniti dentalnu kartu
__________________
this is the dawning of the age of aquarious
kaktus-car is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2010., 10:22   #1571
Quote:
kaktus-car kaže: Pogledaj post
slažem se s tobom. mislim da bi mu trebao promijeniti dentalnu kartu
Ma nije samo on budala,nego izgleda da ni s njom nesto nije u redu...
pankee88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2010., 17:01   #1572
vi ne razumijete da se sve loše u svijetu ne događa zbog uroka i glupo je govoriti kako se ratovi i gladi itd, događaju zbog uroka. za razumijevanje karme i pročišćenja duše treba vam puno više od samog križa i ljubljenja poda crkvama te ujedno s time mišljenja nitko mi ništa ne može. život vam nosi loše stvari i bez uroka. iz vrlo određenih razloga sve što vam se dogodi ima svoje zašto.

no, jedno se ovdje mora razumjeti. kako je netko rekao energijom od koje smo svi sačinjeni se može upravljati na dobar ili loš način. postoji ljudi koji znaju kako. postoji ljudi koji plaćaju te koji znaju kako iz različitih razloga. evo samo ću spomenuti da sam ja svom bratu spasila život a da on to ni ne zna jer sam išla nekome da nam pomogne pošto se čovjek htio ubit. i to samo određenim danima u mjesecu mu bude najgore. kad smo skinuli to s njega mukom živom čovjek je došao kod nas i nitko ga nije mogao prepoznati. plakali smo od sreće koliko je bilo gadno. i naravno taj nam je čovjek rekao šta se tu dogodilo i kako mu je sve napravljeno. ja sam vjernik, vjerujem u boga ali vjerujem i magiju ili vi to nazovite kako god hoćete, ja kažem upravljanje enrgijom. vidjela sam ljude koji su imali uroke, znam ljud koji to rade. i mogu samo savjetovat jedno svima vama, ne budite sljepi pored zdravih očiju. oko vas je hrpa ljudi koji iz kojekkakvih razloga ne želi vaš uspijeh, ne želi da imate nešto od života jer to ni oni sami nemaju. napravit će vam nešto samo zato da se nahrane time kd ničim drugim ne mogu. što vas je više toga svjesno ti bacatelji uroka imat će manje posla i naravno otkirt ćete kako ljudi za koje se namjanje nadate mogu učinit nešto tako užasno. to vam nedaj bože netrebalo al jendog dana može spasiti život. pa sad kako hoćete...
0101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2010., 18:14   #1573
Ja na to gledam kao na teze i lakse periode u zivotu....znaci ima kad ti ide dobro,ima kad ti gore...na svakom
planu,porodica,posao,ljubav,finansije sve......i kad ti se sve to skupi onda poludis u nekim slucajevima...
nema tu nikakve magije......mada svako ima svoje misljenje...
pankee88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2010., 01:45   #1574
ja sam velik vjernica, kao i moja mama. i poznam puno svećenika, i među njima i neke egzorciste... i ljudi moji, nemate pojma kakvih sve stvari ima - od uroka do demona itddddd!! možete od toga glavu sklanjati ali kad tad, ako vam se što desi, morate se znati odbraniti. moja obitelj često ide u međugorje, i molimo se, ali ni to nam nije pomoglo kad su bacili urok na našu kuću... našli smo sa svih strana kuće male stvarčice zamotane u mutuljce..... užas živi, čega je tu sve bilo. i kasno to škužili i našli... - zamalo mi oba roditelja nisu preminula, eto do čega je došlo, pa sam se ja počela baviti i izučavati bijelu magiju, što se mojoj mami nimalo nije svidjelo!!
i pokušala sam se toga riješiti i zvala svećenike, itd, ja nešto radila.... i sad se može reći da je sve u redu, iako mislim da nikad neće biti ko' prije... previše je postalo čudno, kuća se doslovno raspadala kao i njihovo zdravlje i brak i rodbina cijela... meni je također život omrzo bio, dok nismo našli brdo tih čudnih stvari i saznali da nam susjedi to rade...za koje nikad nebi pomislili takvo nešto da su sposobni!!!!!
potpuno se slažem s 0101 jer ima takvih pa i još gorih svari!!!!
ja još uvijek tražim nekog tko to radi i time sebavi, sad odoh jednom svećeniku u zadar da vidim jel to napokon gotovo i da nam nekakvu dugotrajnu zaštitu daju!!!! daj dragi Bože da sve bude dobro!
Charliese is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2010., 02:57   #1575
Quote:
Damolina kaže: Pogledaj post
Toliko se gnjeva i mržnje nakupilo u meni da je to teško za shvatiti...
Ja te razumijem. I u meni se nagomilala mrznja i gnjev. Maknuo sam se od tih ljudi ali ove negativne emocije su tu. I ponekad, uzivam u tome - uzivam ih mrziti i u gadjenju koje u meni izazivaju sto i mene samog iznenadi - taj intenzitet. Ne zelim to osjecati i kada pocnem razmisljati o njima pokusavam se svjesno iskljuciti iz tog kruga - jer misleci lose zapravo hranim njih a oduzimam sebi energiju.

Kljuc je u oprastanju. Znam to. Ali jos nisam spreman.
__________________
Gdje ima volje, ima i nacina :-)
XeiX is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2010., 00:40   #1576
Quote:
Quote:
Charliese kaže: Pogledaj post
našli smo sa svih strana kuće male stvarčice zamotane u mutuljce.....
Ja sam kao i ti velika vjernica, i sad kad si spomenula te zamotane mutuljice, sijećam se da sam ih viđala po križanjima blizu moje kuće kad sam bila mala, bile bi uvijek uredno zamotane u bijelo i stavljene da se što bolje vide. Majka mi je uvijek govorila da se klonim toga i da izbjegavam, jer osoba koja otvori te zamotuljke, na nju prijeđe urok. Toga sam se uvijek bojala, sva sreća da to nisam odavno vidjela, jer me uvijek nekako toga bilo strah
Bonnie Blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2010., 23:57   #1577
Bez zelje da nekoga uvrijedim,magija o kojoj vecina prica i koje se boji,te vecina magova,vjestica itd bave se nizom magijom.Ako ste i malo psihicki jaka osoba,to vam magija nece i ne moze nastetiti.Osim ako vi to ne dopustite,najcesce tako da sami sebe uvjerite da djeluje.
Visokom magijom uspjesno se bavi jako mali broj ljudi,a jos manjem to uspije duze vrijeme i oni se najcesce ne bave sa"daj 100 eura pa ce Milica slomit nogu" vec su vise koncentrirani na vlastiti napredak i ne gube vrijeme i energiju bez veze.
Sanse da bas naletite na nekoga takvog i da je voljan na vas utrositi energiju su premale da bi se time zamarali.Za sve ostalo dovoljne su razne vjezbe meditacije i sl. koje su bar danas dostupne svagdje.
bubi mir is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2010., 13:34   #1578
Quote:
0101 kaže: Pogledaj post
hah da je meni kuna za svaki bačen urok na moju familiju. osobno znam ljude koji su ogromni vjernici i dobri ljudi pa su im uspjeli naudit. nitko od njih nije vjerovao u crnu magiju samo u moć vjere. to je ovima dalo samo još puno više slobode i vremena da im se upetljaju u život i naprave od njega pakao. bog se ne mješa u naša djela. on nikoga ne potiče niti zaustavlja u namjerama kad bi tako bilo onda bi mi svi bili poput robota kojima nektko upravlja kako on želi. bez vlastitog izbora. a bog je svakom čovjeku dao vlastiti izbor lošeg ili dobroga. kako će se to kasnije njemu vratit i kada nije ni važno. samo hoću naglasit koliko je važno biti svjestan toga da bog nikog neće zaustavit u njegovim namjerama i nešto ne dopustiti jer je to izravno uplitanje u čovjekovu slobodnu volju. a to svakako tim coprijašicama koje se bave bacanjem uroka ide u prilog pogotovo kad se govori da je to nešto što ne postoji i da su to gluposti. ja sam muku izmučila i još uvijek mučimo s određenim osobama koje će platiti bilo koju svotu novca samo da ti naude što više. nažalost u blizi mog kraja ne znam nikog tko se bavi time pa da mi kaže točno kako da se zaštitim i od koga pa i mene zanima postoji li nešto što sama mogu napraviti da mi ta osoba ili osobe ne mogu ništa? ako netko zna molim da napiše...unaprijed hvala


u potpunosti se slazem stobom, ja sam dobila zapis od hodze za zastitu, pa ako te zanima vise javi se na pp
crnooooka is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2010., 23:06   #1579
Quote:
Charliese kaže: Pogledaj post
ja sam velik vjernica, kao i moja mama. i poznam puno svećenika, i među njima i neke egzorciste... i ljudi moji, nemate pojma kakvih sve stvari ima - od uroka do demona itddddd!! možete od toga glavu sklanjati ali kad tad, ako vam se što desi, morate se znati odbraniti. moja obitelj često ide u međugorje, i molimo se, ali ni to nam nije pomoglo kad su bacili urok na našu kuću... našli smo sa svih strana kuće male stvarčice zamotane u mutuljce..... užas živi, čega je tu sve bilo. i kasno to škužili i našli... - zamalo mi oba roditelja nisu preminula, eto do čega je došlo, pa sam se ja počela baviti i izučavati bijelu magiju, što se mojoj mami nimalo nije svidjelo!!
i pokušala sam se toga riješiti i zvala svećenike, itd, ja nešto radila.... i sad se može reći da je sve u redu, iako mislim da nikad neće biti ko' prije... previše je postalo čudno, kuća se doslovno raspadala kao i njihovo zdravlje i brak i rodbina cijela... meni je također život omrzo bio, dok nismo našli brdo tih čudnih stvari i saznali da nam susjedi to rade...za koje nikad nebi pomislili takvo nešto da su sposobni!!!!!
potpuno se slažem s 0101 jer ima takvih pa i još gorih svari!!!!
ja još uvijek tražim nekog tko to radi i time sebavi, sad odoh jednom svećeniku u zadar da vidim jel to napokon gotovo i da nam nekakvu dugotrajnu zaštitu daju!!!! daj dragi Bože da sve bude dobro!
Kojem svećeniku u Zadar?
__________________
“Pokvareni ljudi poštuju iz straha; dobri ljudi, iz ljubavi.” Aristotel
Lea Sun is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2010., 19:44   #1580
jel ovo urok?

Pozdrav svima,

sto bi trebalo znaciti kada osoba koja me malo je reci mrzi stavi moju sliku uz svijecu, jel moguce da se radi o bacanju uroka?
antonija_du is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:50.