Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.01.2013., 23:28   #21
malo sam umoran pa neću puno pisati. Uglavnom svidio mi se film. Tema je čudna, luđačka, na početku misliš da je 90% likova ludo i sjebano u glavu, ali kasnije se sve počinje raspetljavati.
Glumci odlični. Jennifer Lawrence mi se jako svidjela, kao i Bradley Cooper koji mi se čini kao odličan glumac, s problemom da ga ljudi poistovjećuju s Hangoverom i misle da je bezvezan glumac i stvoren za komedije. De Niro je pokazao da majstor ostaje majstor i jednostavno nema uloge koje taj čovjek ne može odigrati. U jednoj sceni (oni koji su gledali znaju na šta mislim) se dere na jednog majmuna s kamerom i podsjetio me na one slavne dane iz Goodfellasa i Casina.

Nisam još gledao sve filmove, tak da nemrem procijeniti, ali mislim da Bradley Cooper opasno kotira za Oscara je uzimajući u obzir da Denzel teško da može dobiti, a već sam i prije rekao ne vjerujem da će dati DDL trećeg, postaje jako napeto između Phoenixa, Jackmana i Coopera. Kad pogledam Miserables i Mastera, odlučit ću se za svog favorita.

Preporučam film apsolutno.

7.4/10
sedmica77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2013., 23:55   #22
Pogledao i ja, poprilicno uvrnut film o ljudima koji imaju interesantne zivote. Napokon neka komedija koja mi je sjela u fulu. Jennifer odlicna, kao i uvijek.
Jedan od glavnih atributa filma je dobra prica, od mene solidnih 7.5/10

Sent via Tapatalk
Juden is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2013., 11:40   #23
Quote:
religula kaže: Pogledaj post
Tipična novo-holivudska patetika ......napravljena (preko veze) s ciljem da neki netalentirani glumci budu nominirani za Oskara........

Recimo Jennifer Lawrence i Bradly Cooper kojima se daju takozvane sigurno-oskarovske uloge da glume retardirane, psihotične, diskleksične i slične likove .....

Evo još par primjera:

Onda filmovi napravljeni da Meril Streep (čudi me da ne postoji kategorija samo za nju) , u ovom slučaju Robert De Niro dobiju tisućitog oskara.....

Onda uloge gdje poznati glumac maskiran u žensko ili glumica u muško ili Charlize Theron u čudovište , gdje bjelac glumi crnca ili crnac kineza ili mladić starca ili Nicole Kidman Wirginiu Wolf ....i sl.


Eto, lijepo sroceno sve sto se treba znati o Oscarima...

I filmu
__________________
Every fact of science was once damned. Every invention was considered impossible. Every discovery was a nervous shock to some orthodoxy. The entire web of culture and ‘progress,’ everything on earth that is man-made and not given to us by nature, is the concrete manifestation of man’s refusal to bow to Authority
emnasut462 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2013., 16:19   #24
Ako film kojim slucajem zavrsi happy endom ili ako se be dogodi neko vece sranje, onda je film patetican.
Ako film zavrsi pokoljem koji traje deset minuta u kojem doslovce 90% glavnih i sporednih glumaca pogine, onda je to maestralno i nadasve umjetnicki.

Da malo preformuliram John Stewarta: " Do we need a hug or what?"....
sedmica77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2013., 15:33   #25
Filmic je extra,Jennifer i Bradley su secer , bas sam uzivala
metropolitan is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2013., 16:18   #26
Film je neloš....
Preporučam za pogledati, ima svega posebno sočnih "What the fuck" scena

7.5/10
__________________
Stvarnost je iluzija izazvana nedostatkom alkohola
Yazo_00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2013., 23:47   #27
Pogledao sam film, i generalno mi se svidio. Mogu reći (ponešto i iz osobnog iskustva ) da su likovi odlično karakterizirani, te da su problemi s kojima se nose prikazani vrlo realistično. I drago mi je da je igrala Jennifer Lawrence (koja izgleda mnogo starije nego što zapravo jest, pa prolazi) jer ne znam kako bi Zooey Deschanel (koja je originalno trebala igrati Tiffany) uspjela prikazati sebe kao depresivku. Ona može igrati codependent ili manic type (ne zove se uzalud tip uloge koji glumi "manic pixie dream girl" ), ali ovo sumnjam da bi tako dobro izvela .
__________________
abcdefghijklmnopqrstuvwxyz
Gedeon is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2013., 01:51   #28
koliko sam ja čito Anne Hathaway je originalno trebala igrati glavnu ulogu
__________________
I used to do drugs. I still do, but I used to, too.
eek is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2013., 11:28   #29
Ja bih isto rekla da je film neloš, al da bih ga nominirala za Oscara? Not really. Ništa posebno upečatljivo u samom filmu, al Cooper je dobro odradio šta je je.
assi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2013., 12:43   #30
Quote:
Gedeon kaže: Pogledaj post
Pogledao sam film, i generalno mi se svidio. Mogu reći (ponešto i iz osobnog iskustva ) da su likovi odlično karakterizirani, te da su problemi s kojima se nose prikazani vrlo realistično. I drago mi je da je igrala Jennifer Lawrence (koja izgleda mnogo starije nego što zapravo jest, pa prolazi) jer ne znam kako bi Zooey Deschanel (koja je originalno trebala igrati Tiffany) uspjela prikazati sebe kao depresivku. Ona može igrati codependent ili manic type (ne zove se uzalud tip uloge koji glumi "manic pixie dream girl" ), ali ovo sumnjam da bi tako dobro izvela .
Dobro da nije. Jennifer je bila odlična Nije ni neka onak savršena ljepotica, nego je baš taman sve. Cura je starija od mene samo godinu dana, wow.

spoilera ima!
Inače, meni je isto ljepuškast film. Malo je kraj predvidiv, tj. znala sam što će reći ženi, pa da će otrčati do Jennifer i tako to... Ispalo je na kraju ipak pomalo 'tipično rom- comasto' (imate one filmove u kojima se žena ukrca na avion pa u zadnji čas tip uleti po nju i tako to). Iako, nipošto nije film neka bljutava limunada, nego je onako, taman koliko treba zašećeren. Dijalozi su zbilja super, likovi su dobro karakterizirani, kemija između dvoje glavnih glumaca jako uvjerljiva. Ples
Inconnu is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2013., 14:07   #31
Quote:
eek kaže: Pogledaj post
koliko sam ja čito Anne Hathaway je originalno trebala igrati glavnu ulogu
Ako sam ja dobro shvatio, Zooey je originalno trebala glumiti Tiffany, pa kad je odustala su se razmatrale mnoge glumice /između ostalog i Anne H./

Kad je Anne morala odustati zbog Batmana, onda je valjda uzeta Jennifer Lawrence. Iako, navodno da je Jennifer ponuđena audicija radi reda, jer su svi smatrali da je premlada, ali da ih je na audiciji sve razuvjerila i da su joj dali ulogu

Meni je Jennifer Predobra je cura! Uz Emmu Stone najbolja mlada glumica danas.

Al Bradley Cooper me iznenadio. Stvarno je dobar bio!
Mikey23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2013., 16:33   #32
meni je Jen najbolja glumica današnjice, realno joj Emma S. ni do koljena nije.

ta je iritantna dozlaboga. + još frflja, ta govorna mana me užasno smeta u njenoj glumi;
a isto kao i Anne H. i A. Jolie mi je ona sva buljava pa me njena pojava smeta u tom da joj doživim "lik".

Što se tiče teme... film je odličan, a kemija koju je Bradley imao s Jen je fenomenalna.
film je luckast, zabavan, na momente ozbiljan i taman se dovoljno izmjenjuju momenti ludosti sa aww/kjutim trenucima

Inače, vidjeh da je Jen nominirana za Oscara s ovom ulogom. ne znam zašt, al ovo mi je baš nekako netipičan hollywoodski film... i nije da ne bih voljela da dobije kipić, al prije ga je zaslužila bila s Winters bone.
no samo nek ga dobije više, zaslužila je

I tko će dočekat sad 12.mj i Serenu
skroz me zanima kak će Jen odglumit tak dijaboličan lik (hoće li se držat knjige).
+ valja opet vidjet njihovu kemiju u luđačkim sex scenama

Zadnje uređivanje *soul*mate* : 21.01.2013. at 16:42.
*soul*mate* is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2013., 23:06   #33
Mene je film odusevio. Jennifer i Bradley takodje.
Slobodan is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2013., 23:29   #34
Meni najviše bude žao ovakvih filmova, koji suvereno piče Autoputom Inspiracije i onda odjednom - pomračenje uma i skretanje u Kukuruzište Ocvalih Klišeja.
__________________
Listen to the thunder
Mr Smoogj is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2013., 01:18   #35
Quote:
Mr Smoogj kaže: Pogledaj post
Meni najviše bude žao ovakvih filmova, koji suvereno piče Autoputom Inspiracije i onda odjednom - pomračenje uma i skretanje u Kukuruzište Ocvalih Klišeja.
Slažem se. Sveopća opčinjenost ovim simpatičnim djelcem nije mi baš jasna. Pričamo o solidnom ali lako zaboravljivom filmu čija druga polovica radi puno više štete nego koristi.
charlie_63 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2013., 01:54   #36
Film cu sasvim sigurno opet pogledati. Od mene je isla i ocjena vise zato sto sam ga gledao u odlicnoj atmosferi a i ljepsoj polovini se jos vise svidio.

Sent via Tapatalk
Juden is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2013., 14:15   #37
žali bože vrimena..par scena onako okej, većinom sam jedva čekala da završi.
__________________
-tišina vlada poljima koja čuvaju sve naše tajne-
dora istrazuje is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2013., 19:18   #38
Quote:
eek kaže: Pogledaj post
koliko sam ja čito Anne Hathaway je originalno trebala igrati glavnu ulogu
Quote:
Russell initially intended to make the film with Vince Vaughn and Zooey Deschanel (...)
Dešanelka je bila prva u igri, Hetvejica je tek kasnije razmatrana .

EDIT: sad vidim da je već odgovoreno



Quote:
Mr Smoogj kaže: Pogledaj post
Meni najviše bude žao ovakvih filmova, koji suvereno piče Autoputom Inspiracije i onda odjednom - pomračenje uma i skretanje u Kukuruzište Ocvalih Klišeja.
Ovo potpisujem. Zato sam i filmu dao okej ocijenu po kriterijima RomKoma (koji jednostavno mora slijediti gomilu klišeja, pa ni najbolji primjeri žanra (za mene "Kako je Harry sreo Sally" ili "Zapravo ljubav" ne skreću mnogo sa zacrtanog pravca). Ali početak mi je davao nadu da će film otići u malo dublje (u Holivudskom mejstrimu) slabo istražene vode... na kraju sam rekao, da je Trier ovo režirao, ne bi ovako završilo . Iako nije ni RomKom godine, "Ruby Sparks" je puno bolji, zanimljiviji i zaokruženiji film (zapravo, pravednije ga je svrstati u analizu ili dekonstrukciju, poput "(500) Days of Summer"). Je li uopće igrao u Hrvatskoj?
__________________
abcdefghijklmnopqrstuvwxyz

Zadnje uređivanje Gedeon : 22.01.2013. at 19:35.
Gedeon is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2013., 19:26   #39
Dobar filmić, ali ništa što bi trebalo ostati upamćeno.

Ideja je zanimljiva i kao takva je redatelju omogućila da se film razvije u više smjerova. Odabrao je nekakav rom-com, pa je bilo jasno kako će radnja završiti. Ali da je previše klišejast i onako pomalo gadljiv kao mnogi filmovi tog žanra - nije.

Glumačka postava dobra, odglumljeno po mom mišljenju sasvim dobro.
Sve u svemu solidno ostvarenje koje neće ostati upamćeno ni po čemu.
__________________
(P)Impin' ain't easy.
The Imp is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2013., 21:10   #40
Predivan filmić. Obožavam ljubiće nakon kojih izađem sa smješkom van iz kina. U ovogodišnjoj neimaštit uz bok Argu. Neka zeme sve oscare kaj se mene tiče. Glazba mrak, glumci mrak , sve mrak. Bez slabe točke.
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:54.