Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.11.2010., 15:41   #1
Kada ste odlučili?

Kao što tema kaže: kada ste odlučili da je to "TO" - da je gotovo i da se želite rastati?
Što je uzrokovalo konačnu odluku tj. u kojem trenutku ste podvukli crtu?
uh... is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2010., 16:03   #2
Kada shvatiš da osoba koju voliš bez obzira šta ti učinio nije osoba koja će to cijenit, kada shvatiš da te osoba s kojom živiš nikada neće volit onako kako bi ti htio, Kada shvatiš da bez obzira koliko želiš da brak opstane, da dijete živi u nekakvoj nazovi normalnoj zajednici, za to nema nikakve nade.
Kada shvatiš da ti je bolje samoj/samom nego s njim/njom.
lara32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2010., 16:26   #3
Quote:
lara32 kaže: Pogledaj post
Kada shvatiš da bez obzira koliko želiš da brak opstane, da dijete živi u nekakvoj nazovi normalnoj zajednici, za to nema nikakve nade
meni je ovo bilo presudno, na stranu to što sam već dugo znala bi meni bilo bolje bez njega, ali pošto je situacija direktno utjecala i na djetetov život, na formiranje djeteta kao osobe, na zadovoljavanje djetetovih osnovnih potreba, kada sam to shvatila, dogodio se klik.
klik u smislu da bi se trebala rastati, onaj prvi poriv da se moram fizički maknuti s djetetom iz njegovog života.
a proces emocionalnog odvajanja još uvijek traje (nakon godinu dana što ne živimo zajedno), i uopće ne mogu predvidjeti kada će se to završiti.
ma zapravo, trenutak kada sam u sebi odlučila, je kada me jedna frendica pitala jel ja njega još volim, a druga je odmah uskočila i rekla da tu više uopće nije važna ljubav, nego činjenica da meni i djetetu više šteti taj zajednički život nego što bi štetila rastava braka i razdvojenost oca i djeteta.
misscow is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2010., 16:29   #4
Quote:
uh... kaže: Pogledaj post
Kao što tema kaže: kada ste odlučili da je to "TO" - da je gotovo i da se želite rastati?
Što je uzrokovalo konačnu odluku tj. u kojem trenutku ste podvukli crtu?
Kada sam osjetila potpunu samoću u braku, isti je izgubio smisao i prekinula sam ga.
žvl is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2010., 19:05   #5
Quote:
lara32 kaže: Pogledaj post
Kada shvatiš da osoba koju voliš bez obzira šta ti učinio nije osoba koja će to cijenit, kada shvatiš da te osoba s kojom živiš nikada neće volit onako kako bi ti htio, Kada shvatiš da bez obzira koliko želiš da brak opstane, da dijete živi u nekakvoj nazovi normalnoj zajednici, za to nema nikakve nade.
Kada shvatiš da ti je bolje samoj/samom nego s njim/njom.

..kada je užas braka manji od užasa samoće...
kada osoba koju si volio više nije osoba kraj koje živiš
onda kada ljubav nije dovoljna da riješi probleme i kada dođeš do zida.
kada ti je svejedno ...
pozitivax is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2010., 19:25   #6
Quote:
uh... kaže: Pogledaj post
Kao što tema kaže: kada ste odlučili da je to "TO" - da je gotovo i da se želite rastati?
Što je uzrokovalo konačnu odluku tj. u kojem trenutku ste podvukli crtu?
Onaj momenat kad me uz sva ostala njegova ponižavanja tokom braka,njegov susjed,rođak počeo podjebavat na nacionalnoj osnovi,a njegov komentar meni je nadopunio s vidljivom dozom prezira "Vidiš kako mene svi podjebavaju radi tebe" , odjednom mi je cijeli naš brak protutnjio kroz glavu,a onda sam spontano dovatila mobitel-njegov....
Bilo mi je teško,al sad mi je drago....mislim da nisam ništa izgubila.
ždralexandrijka is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2010., 21:25   #7
Quote:
pozitivax kaže: Pogledaj post

..kada je užas braka manji od užasa samoće...

onda kada ljubav nije dovoljna da riješi probleme i kada dođeš do zida...
daaa...tako je bilo
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2010., 21:26   #8
Quote:
alexandrinha kaže: Pogledaj post
...a onda sam spontano dovatila mobitel-njegov....
.
znam da je sve skupa tužno, žalosno, al moram se nasmijati i reći - svaka čast!
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2010., 22:26   #9
negdje između onoga trenutka kad me zgrabio za ruku i odvukao u mrak i počeo tresti sa mnom o suvozačeva vrata kombija vičući jel sad gotovo,jel sad gotovo .. i trenutka kada su makli njegove ruke s mog vrata a ja se okrenila i otišla
Jelky is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2010., 23:57   #10
Quote:
Jelky kaže: Pogledaj post
negdje između onoga trenutka kad me zgrabio za ruku i odvukao u mrak i počeo tresti sa mnom o suvozačeva vrata kombija vičući jel sad gotovo,jel sad gotovo .. i trenutka kada su makli njegove ruke s mog vrata a ja se okrenila i otišla
uff....grozno...
ne znam, jednostavno je doslo. pokupio sam svoje stvari i otisao. mozda sam prenaglio ali jednostavno se zadnjih pola godine nisam dobro osjecao kod kuce. proslo je tek nekih 2 tjedna i jos uvijek sabirem dojmove i misli. fale mi moje klinke i na zalost sam dosta rastrgan obavezama pa ih niti ne mogu vidjeti koliko bi zelio. ma grozno sve u svemu i jedva cekam da ovo mucenje na neki nacin zavrsi i da krenem dalje.
piaf is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2011., 10:28   #11
... onda kada sam se ugodnije osjećala kod susjede nego doma!
Ribica33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2011., 10:44   #12
Quote:
pozitivax kaže: Pogledaj post
kada osoba koju si volio više nije osoba kraj koje živiš

onda kada ljubav nije dovoljna da riješi probleme i kada dođeš do zida.
..
bas tako,nazalost

i kad prestanes cekati da netko,bilo tko drugi odlucuje o tvom zivotu
__________________
Things change.People leave.And life doesn't stop for anyone.
Streghetta is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2011., 22:02   #13
Kada sam shvatila da više nema nas, nego samo on i ja.
To mi je postalo bolno jasno jedne večeri kada sam se "prekasno" vratila kući. A nije bilo još ni 11h.
Shvatila sam da se nemam više za što boriti jer kada samo jedna osoba vesla čamac se vrti u krug.
__________________
always optimistic
djurdja is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2011., 18:43   #14
Odlučila je ona za nas oboje
Pandur777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2011., 20:05   #15
to se i ja pitam---ali se iskreno nadam da ce biti bolje...jer jos uvijek moze biti i gore!
Haustrum is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2011., 12:15   #16
Quote:
Ribica33 kaže: Pogledaj post
... onda kada sam se ugodnije osjećala kod susjede nego doma!
baš tako,
shvatila san da uživam u samoći kad on spava jer je inače budan po noći.Primjetila sam da i dica to vole .Kad se digne svi smo napeti i provocira nas iako klince voli više od svega.
I na kraju balade nekidan sam dobila udarac od njega i ako san ikad i mislila da još imamo šanse sad je gotovo.
sara100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2011., 08:22   #17
Ja još uvijek nisam sigurna. I pitam se hoću li ikada biti sigurna u svoju odluku, bez obzira kakva će ona biti. Osim na emocionalno-seksualnom planu, mi funkcioniramo normalno. Zajednički posao, djeca, odlasci na odmor... Sa strane sve izgleda savršeno. Osim činjenice što znam da već dugo ima ljubavnicu, koju, dakako, osporava. Još me više buni to što ne želi razvod. Zašto se ne želi maknuti od mene, ako među nama nema više "kemije", ako ga ne zanimam kao žena, nego samo kao dadilja, kućna pomoćnica, tajnica... Ima li smisla biti u takvom braku? I o kome trebam prvenstveno razmišljati, o sebi ili o svojoj djeci i pružiti im privid obiteljske idile?
Enciklopedija is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2011., 08:40   #18
Quote:
Enciklopedija kaže: Pogledaj post
Zašto se ne želi maknuti od mene, ako među nama nema više "kemije", ako ga ne zanimam kao žena, nego samo kao dadilja, kućna pomoćnica, tajnica... ?
Pitanje i odgovor u isttoj rečenici.
__________________
Power to surprise.
alfa146 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2011., 11:58   #19
Quote:
Enciklopedija kaže: Pogledaj post
I o kome trebam prvenstveno razmišljati, o sebi ili o svojoj djeci i pružiti im privid obiteljske idile?
O djeci treba jako, jako, jako razmišljati - ali, ne treba ih smatrati idiotima koji ništa neće skužiti.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2011., 14:06   #20
Ja tu odluku nisam donjela naglo,; proces je trajao mjesecima, sastojao se od malih, ali znakovitih spoznaja i uvida.

Poput recimo spoznaje da sto god da ja probam u pogledu spasavanja, popravljanja situacije, ne samo da nije uspijesno, nego je podvrgnuto ruglu i preziru.

Ili kad sam u jednom trenutku sam shvatila da je njemu svejedno, da mu nije stalo do poboljsanja veze, jer je osoba koja ne podnosi zivot u skladu i miru, vec su mu sukob i drama goriva koja ga pokrecu i daju mu osjecaj zivosti.

Ili recimo, kad sam shvatila da postajem olupinom, da se pretvaram u sjenu svoje prijasnje sebe, da su moji emotivni potencijalni toliko potroseni, izgladnjeli, da mi je bilo tesko prepoznati samu sebe.

I na kraju, dug i dubok pogled u njega, kad vise nisam bila u stanju vidjeti u njemu nista vise ono lijepo i primamljivo sto me nekoc privuklo, nego jednu zucnu, ogorcenu, svadljivu, samodopadnu, okrutnu osobu. I iako sam i u tom trenutku pokusavala razminirati bijesove, on je i dalje u njima uzivao.

I onda je izaslo iz mojih usta: Tis ejnt vorking eni morrrrrrrrr


Ali danas je to sve skupa davna proslost
__________________
Unfuck yourself
Nausikaja is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:34.