Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Kupovanje na internetu

Kupovanje na internetu Shopping iz fotelje

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.08.2017., 14:26   #741
Što kaže online tracking?
Mephisto is offline  
Old 29.08.2017., 16:52   #742
Quote:
Mephisto kaže: Pogledaj post
Što kaže online tracking?
Izbacuje da nema pošiljke, međutim, možda zato što je prošlo više od 6 mjeseci, ne znam... ja sam probala ubaciti brojeve pošiljki koje sam ja slala - za onu poslanu početkom ožujka normalno izbacuje status, ali za onu poslanu krajem siječnja piše da nema podataka (iako je sve naravno uredno isporučeno...)... tako da...
tessaa is offline  
Old 30.08.2017., 11:39   #743
Zanimljiva situacija koju možete vidjeti na slici:

http://i.imgur.com/kBrDGgx.jpg

znači, roba naručena i stigla u poštu, te je poslana na dostavu - 28.8.2017. u 7:40:55....
cijeli taj dan čekam na dostavu, i roba ne stiže....
drugi dan isto roba ne stiže, kad pogledam informacije oko 16 sati - neuspješna dostava....

radi se o adresi firme, gdje je stalno netko dežuran i nitko nikog od poštara nije vidio, a bogme nije ni ostavljen onaj žuti papirić...

zovem u poštu, veli mi ženska da je bila neuspješna dostava i da je poštar paket vratio u poslovnicu te da ga dođem pokupiti....

znači, prvo je paket 2 dana na dostavi, zatim lažu da su ga pokušali dostaviti, i na kraju moram sam po njega!!!
franjo17 is offline  
Old 30.08.2017., 12:42   #744
Quote:
franjo17 kaže: Pogledaj post
Zanimljiva situacija koju možete vidjeti na slici:

http://i.imgur.com/kBrDGgx.jpg

znači, roba naručena i stigla u poštu, te je poslana na dostavu - 28.8.2017. u 7:40:55....
cijeli taj dan čekam na dostavu, i roba ne stiže....
drugi dan isto roba ne stiže, kad pogledam informacije oko 16 sati - neuspješna dostava....

radi se o adresi firme, gdje je stalno netko dežuran i nitko nikog od poštara nije vidio, a bogme nije ni ostavljen onaj žuti papirić...

zovem u poštu, veli mi ženska da je bila neuspješna dostava i da je poštar paket vratio u poslovnicu te da ga dođem pokupiti....

znači, prvo je paket 2 dana na dostavi, zatim lažu da su ga pokušali dostaviti, i na kraju moram sam po njega!!!
Trazis odgovornu osobu u posti. Koliko znam, imaju nadglednika koji se ne libi kaznjavti ih. Barem je tako kod nas u posti.

Imao sam prigovor na nekoliko dostava polomljenih artikala koje je postar silom ugurao u kaslic I polomio. Nakon par poziva nazvao me osobno postar I trazio da plati stetu samo da ne idem dalje. Naravno, posto se ne radi o nekoj sumi, odustao sam od svega kako covjeku ne bi pricinjavao probleme.
Ali lijeka ima...

Poslano sa mog HUAWEI P9 koristeći Tapatalk
Fila2mad is offline  
Old 30.08.2017., 13:27   #745
Paket nije ni pokusan dostavit 100%. Nego ima puno za nosit i onda je lakse napisat neuspjesna dostava pa ga sam treba skupit. Tako radi i moj postar. Pogotovo ako je paket veci
android-Split is offline  
Old 30.08.2017., 16:22   #746
Quote:
Android-split kaže: Pogledaj post
Paket nije ni pokusan dostavit 100%. Nego ima puno za nosit i onda je lakse napisat neuspjesna dostava pa ga sam treba skupit. Tako radi i moj postar. Pogotovo ako je paket veci
Kako sam rekao, prijavi nadleznima...

Poslano sa mog HUAWEI P9 koristeći Tapatalk
Fila2mad is offline  
Old 30.08.2017., 22:54   #747
Mislim da su cigani iz hp-a opcenito prestali na vrata dostavljati vece pakete iz kine..
Samo ubace zuti papiric i to je to, idi si ti sam u postu po paket, i jos naplate onih famoznih 4,5kn po paketu..
Manje paketice jos ubace u sanducic, ali vece definitivno ne..
Ne znam sad jel to problem postara, ili nekog na vecoj razini.
U jednu ruku ih i razumijem (postare), jer nemoguce je u njihovu torbu ili bicikl/motor zgurati nekoliko paketa velicine kutije cipela.. Ali zasto se takvi paketi onda ne dostavljaju autom/kombijem?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Zekac is offline  
Old 31.08.2017., 09:09   #748
iskreno, što je to čudno ? kad bi poštar nosi sve pakete uključujući i velike, onda koliko realno bi mu stalo pošte ? da uzme 5-6 većih paketa već mu tada zauzme više od pola torbe...
BundyBoy is offline  
Old 31.08.2017., 14:40   #749
Za kaj onda placamo? Ja u zadnje vrijeme uzimam sve sa trackingom jer se par paketica zaredom bez trackinga "zagubilo". Ak platim dostavu sa trackingom 2-3$, nek mi to donesu doma ili nek kazu da ne dostavljaju doma, a ne da mi nabrzinu ubaci papiric i pobjegne.
ZeroW is offline  
Old 02.09.2017., 13:27   #750
Je li itko slao ikada glazbene instrumente hp expresom, kakva je cijena? Meni u ovom slučaju treba gitara
Matt Buckner is offline  
Old 03.09.2017., 11:15   #751
Quote:
BundyBoy kaže: Pogledaj post
iskreno, što je to čudno ? kad bi poštar nosi sve pakete uključujući i velike, onda koliko realno bi mu stalo pošte ? ...
Quote:
ZeroW kaže: Pogledaj post
Za kaj onda placamo?
plaćamo da oni kradu pakete i nose žute papiriće, a velike si sam nosiš. bitno da je tracking broj važan za paket. u jugi je sve prštalo od tracking brojeva pa se nije gubila pošta a slalo se iz svih dijelova preko cijele zemlje.
__________________
"If you don't risk anything, you risk even more." - Erica Jong
hazzarder is offline  
Old 04.09.2017., 09:56   #752
Quote:
Zekac kaže: Pogledaj post
. Ali zasto se takvi paketi onda ne dostavljaju autom/kombijem?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Paketna dostava u unutarnjem prometu kod HP ide kao dostava na adresu pod uvjetom da je pošiljatelj platio dodatno cca 5kn za dostavu na adresu inače primatelj podiže svoj paket u poštanskom uredu ako nije plaćena dostava na adresu.

Izvana paketna dostava se radi na adresu ako oni to hoće, ali naplate primatelju dostavu na adresu.
homosapiens is offline  
Old 04.09.2017., 12:52   #753
Quote:
franjo17 kaže: Pogledaj post
Zanimljiva situacija koju možete vidjeti na slici:

http://i.imgur.com/kBrDGgx.jpg

znači, roba naručena i stigla u poštu, te je poslana na dostavu - 28.8.2017. u 7:40:55....
cijeli taj dan čekam na dostavu, i roba ne stiže....
drugi dan isto roba ne stiže, kad pogledam informacije oko 16 sati - neuspješna dostava....

radi se o adresi firme, gdje je stalno netko dežuran i nitko nikog od poštara nije vidio, a bogme nije ni ostavljen onaj žuti papirić...

zovem u poštu, veli mi ženska da je bila neuspješna dostava i da je poštar paket vratio u poslovnicu te da ga dođem pokupiti....

znači, prvo je paket 2 dana na dostavi, zatim lažu da su ga pokušali dostaviti, i na kraju moram sam po njega!!!
Kako ćeš podići bez žutog papirića?
Meni su rekli da paket mogu podići jedino uz predočenje tog papirića i osobne iskaznice.
Brick Top is offline  
Old 04.09.2017., 13:03   #754
neznam...
došao tamo, rekao gospođi tracking broj, dao osobnu i podigao paket....
žuti papirić nit vidio nit čuo....
franjo17 is offline  
Old 04.09.2017., 13:55   #755
Ma ne treba žuti papirić ak znaš tracking broj. Kad vidim da mi je stigao paket, a poštarica taj dan nejde mojom ulicom, odem onda sam do pošte dići paket. Tracking number i osobna sasvim dovoljno.
everest is offline  
Old 04.09.2017., 14:18   #756
Da, to je još jedna od posebnosti naše pošte, svagdje vrijede drugačija pravila i pojašnjenja.
Brick Top is offline  
Old 14.09.2017., 23:53   #757
ova tema je dala svoje i mislim da je možemo zaključati.
prigovori na poslovanje HP-a mogu se napraviti službenim kanalima, a ako to ne pomogne imate ministarstvo gospodarstva i njihovu službu za zaštitu potrošača.

iskustva s HP-om, pozitivna i negativna, mogu se iznijeti ovdje, na civiliziran i kulturan način.

pomoć oko trackinga možete dobiti ovdje .
__________________
JEBOTE!
Modesty B is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:05.