Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.02.2013., 08:13   #2281
Ne produžuje se a i kad je Pana bila na popravku radio je stalno cijele dane
i ništa se nije promjenilo.Ponekad se čak dogodi da od prve sekunde proradi kako treba.

Zadnje uređivanje DeeJay Dee : 24.02.2013. at 23:32. Reason: Q
d2267 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2013., 13:46   #2282
Ljudi moji, ja kupio Quadro 55 cm. Radi već 7 godina bez mrvice problema, a svaki dan doživi neki šok od mene :-)

Neki dan se zaletio grom u njega, uhvatio ga, svezao mu uši na mašnu i vratio nazad. Pa ti kupi Sony od 10 k kuna. :-)


A sad nije zajebanc. Imam LCD od telefunkena, dosta je star i ima jedan problem a to je što radi sat i pol do dva i onda se ugasi, jednostavno izgubi struju. Ne mozes ga ni upalili, nego moras iskljuciti iz struje na par minuta i onda se opet moze upaliti, samo sto nakon prvog puta, krace moze raditi prije gasenja.
cca sat vremena.
Ima li netko kakvu ideju?? Inace sam gledao po netu u smislu nekakvih rezetvnih dijelova ili polovnih takvih TV_a, i nema nista. Kao da ga ja samo imam

Zadnje uređivanje DeeJay Dee : 23.02.2013. at 20:09.
g-sad is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2013., 20:37   #2283
želim npr pustit neki film il sl na laptopu a da ga dvdrecorder može snimit.... Čisto informativno da neskidam kojekakve programe i prebacujem formate...
RENT-A-IDIJOT is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2013., 14:06   #2284
Quote:
d2267 kaže: Pogledaj post
...Ponekad se čak dogodi da od prve sekunde proradi kako treba.
Hmm,... ne bi prostartal od prve da su elektroliti,... trebalo bi provjeriti i ispravnost on/off signala sa matične i rad samog invertera (oscilator-inverter čip, izlazni FET-ovi, balast kondići, hladni lemovi,...),... svakako stvar za promatranje i ozbiljniju servisnu dijagnostiku.
KD electronic is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2013., 14:11   #2285
Quote:
g-sad kaže: Pogledaj post
... Imam LCD od telefunkena, dosta je star i ima jedan problem a to je što radi sat i pol do dva i onda se ugasi,... Inace sam gledao po netu u smislu nekakvih rezetvnih dijelova ili polovnih takvih TV_a, i nema nista. Kao da ga ja samo imam
Pa, sa opisom "imam LCD od Telefunkena" ni nemreš saznat da li ga samo ti imaš,... inače, ovdje očito pregrijavanjem nekog elementa (main board, power supply,...) dolazi do povećane potrošnje pa ga zaštita gasi,... uglavnom potrebna mjerenja i testiranje u servisnoj radionici.
KD electronic is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2013., 14:50   #2286
ma nije opis lcd telefunken, znam ja prosurfati, tako da ga fakat nitko nema. btw nije ni kupljen ovdje vec u njemackoj.

A nisam stavljao model i sl. jer sam mislio mozda je nekakav univerzalni i poznat problem.

Vec sam probao kontaktirati par servisa, ali to je cudo od ljudi. ispod 100 e nemas sta razmisljati, kad im das do znanja da nisi tehnoloski blento. nego da ces provjeriti cijenu dijelova koji bi eventualno bili u kvaru, onda ti direktno kazu pa kad znas popravi si ga sam.
Imam osjecaj da su samo lopovska posla i da jedva cekaju staru bakicu sa jos starijim tv-om da je oderu ko sansku kozu.

Ja sam serviser računala ali jios nikad nisam nekome popravio racunalo a da nisam covjeku rekaoi da bi popravak moga biti skuplji od vrijednosti racunala ( naravno onda kad bi to tako bilo).

Dok ovi rtv servisi, ne samo da nemaju pojma procijeniti to, vec ti nece ni reci ni kad znaju.

Balkanska posla
g-sad is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2013., 15:45   #2287
a ko ga šiša,dok ide ide
srećom nije pana u pitanju on se nebi mogo ni startat
d2267 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2013., 18:10   #2288
nisu to balkanska posla već kompletan trend u svijetu... firme proizvode i dizajniraju tako uredjaje da se ide prema tome da serviseri popravljaju samo u garantnom roku a poslije se u vecini slucajeva ne isplati popravljat ako sam ne znas popraviti, jer u vecini slucajeva kada uracunas dijelove i rad brzo dolazis do iznosa da je pametnije kupiti drugi novi uredjaj. u tom smijeru krece i autoindustrija...
Iveky is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2013., 20:14   #2289
hm! Nisi nikad dozivio da serviser odlemi i zamijeni 2 ili tri kondezatora, i npr svaki kosta 5- 10 kn, a stranci naplati 400 kn??

Ako nisi ti onda zivis u drugom svijetu ili blago tebi jer si okruzen postenim ljudima. Ja sam se svasta naslusao

Zadnje uređivanje DeeJay Dee : 24.02.2013. at 23:36. Reason: Q
g-sad is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2013., 00:14   #2290
pozdrav..ispricavam se zbog ponavljanja posta,,imao sam upozorenje zbog prevelikih slika. novi sam na blogu pa se jos nesnalazim.. Zahvaljujem na odgovoru..tocno beko sasija. Bacit cu se na posao javim rezultat hvala jos jednom.Pozdrav
danidj is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2013., 01:03   #2291
Imam problem, zvučnici mi prekidaju zvuk, znaci bilo sta da radim povremeno nestane zvuka, nakon cega nesta ''pukne'' i zvuk se vrati, i tako non stop. Ujedno pri tom kada pojačavam ili stišavam zvuk dolazi do krčenja zvučnika. Zvučna je ok, sluske rade normalno na tim izlazima, zvuk se reproducira iz različitih programa, i nema pravila u koje je doba dana ili noci. Definitvno sam uvjeren da je nešta sa zvučnicima, vjerojatno kondezatori na izdisaju, ima itko neki rpijedlog, ili im je vrijeme za servis?
frosty840 is offline  
Odgovori s citatom Received Warning
Old 25.02.2013., 02:21   #2292
na forumu, ne na blogu..
DeeJay Dee is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2013., 10:51   #2293
Quote:
g-sad kaže: Pogledaj post
...Dok ovi rtv servisi, ne samo da nemaju pojma procijeniti to, vec ti nece ni reci ni kad znaju.
Balkanska posla
Previše relativiziraš stvari i čudi me da tak razmišljaš iako si serviser. Dakle, surfajući netom saznao si da kvar na tvom prijemniku i nije neki univerzalni problem a ne možeš vjerovati kako ti serviseri ne mogu reći kaj je otišlo i kolko bu došal popravak. Na tvojoj telki negdje curi no na žalost (nije to pipa) to se ne vidi i bez adekvatne opreme, iskustva i znanja (koje, naravno, košta) problem se teško može riješiti. Da li možeš reći kolka je cijena znanja?,... ili bolje, kolko novaca treba čovjek uložiti u sebe da bi uopće mogao kvalitetno raditi taj posao?,... vjeruj mi, nije mala.

I sam znaš da je cijena rada kod nas izuzetno velika (ne baš zato što mi tako želimo) a i u cijenu popravka (zbog isplativosti) neki puta ne možemo ni ubaciti vrijednost utrošena vremena na otklanjanje kvara takve ili slične naravi. Naravno da ima i situacija u kojima riješiš problem i za 5 minuta (za koji si nekada trebao utrošiti puno više i tada to nisi ni mogao naplatiti), no za to nije zaslužan ovaj sustav, država, već isključivo tvoje stečeno znanje i iskustvo koje se mora i naplatiti.

Znam da tu postoje i servisi koji love u mutnom i nerealno naplaćuju svoje usluge, no, ne treba generalizirati, nisu svi takvi (a i takvi ne plešu dugo i tržište ih vrlo brzo proguta,... pogotovo u ovo recesijsko vrijeme).

@frosty: krčanje prilikom pojačavanja/stišavanja javlja se i uslijed lošeg potenciometra za glasnoću,...malo kontakt spray-a (može i kap WD-a) i razrađivanje istog može riješiti i taj problem.
KD electronic is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2013., 13:16   #2294
Pomalo, sličen problem gornjemu, imam na jenom dost starom Telefunken hajfiću ( HIFI STUDIO 1 interfunk compact 9000 , rojen 1980.) Poleg zvukovnih imam problem i pri iskanju stanica. Najme kaj , čak i najjakše ( HR 1 i 2, RSlo 1), kak i ove domače lokalce reklo bi se selske postaje jedva vlovim. Znam da su na istim frekvama kak i raneše, ali jih lovim na skroz drugim pozicijama gledano na skali. Osim toga vidim da mi ni stereo indikator više ne dela. Imam dost opsežni manual, kak se to negda dobivalo vuz kupljene aparature, ali nemrem zaključit kaj bi mu mogle biti. Za saki naputek mam sad fala.
IMP 4167 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2013., 14:25   #2295
Quote:
KD electronic kaže: Pogledaj post
@frosty: krčanje prilikom pojačavanja/stišavanja javlja se i uslijed lošeg potenciometra za glasnoću,...malo kontakt spray-a (može i kap WD-a) i razrađivanje istog može riješiti i taj problem.
Ok, ali to mi je manje važan problem, više me brine ovaj nestanak zvuka, tj negovo prekidanje pracenje pucketanjem.
frosty840 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2013., 18:46   #2296
Pa možda isto problem kontakta na potenciometru...hajde prvo stavi WD-a na pot pa možemo dalje...
MytByte is online now  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2013., 01:15   #2297
Bila bih zahvalna na savjetu.
Jučer spojim jako stari video (nema scartova,negdje iz 90 godine je) sa Samsungovim lcd -tv monitorom i to tako da sam tv antenu spojila na video a video kabelom na tv (tako sam uvijek spajala do sada taj video).
I video vrti traku,prilično sam sigurna da je ispravan,ali slika se ne prikazuje.
Na tv namjestim na ext(za externe uređaje) preko kojeg inače ide dvd i nema slike.
Moje pitanje je da li je uopće moguće spojiti taj stari video na taj lcd-tv monitor?
Holly G. is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2013., 09:39   #2298
,... moguće je, ... kako video nema AV priključak, isti putem RF modulator-a modulira sliku na jedan od kanala (najčešće UHF-36. kanal) i spajaš ga antenskim kablom u tuner tv prijemnika. Na telki ne odabireš "ext" već na jednom od programskih mjesta (najbolje na nuli) odradiš analogno pretraživanje kanala i pronađeni signal sa videa memoriraš. Naravno, prethodno u video ubaciš kazetu i stisneš play (ili uključiš, ak ga ima, prekidač test (sa stražnje strane videa) na "on" kako bi aktivirala test signal (dvije bijele vert. pruge) sa modulatora.

Zadnje uređivanje DeeJay Dee : 26.02.2013. at 14:45. Reason: Q
KD electronic is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2013., 16:15   #2299
Puno ti hvala na savjetima,probala sam i na 0 ali nisam tražila signal,to ću još probati pa ćemo vidjeti.
Hvala
Holly G. is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2013., 10:18   #2300
Quote:
IMP 4167 kaže: Pogledaj post
Pomalo, sličen problem gornjemu, imam na jenom dost starom Telefunken hajfiću ( HIFI STUDIO 1 interfunk compact 9000 , rojen 1980.) Poleg zvukovnih imam problem i pri iskanju stanica. Najme kaj , čak i najjakše ( HR 1 i 2, RSlo 1), kak i ove domače lokalce reklo bi se selske postaje jedva vlovim. Znam da su na istim frekvama kak i raneše, ali jih lovim na skroz drugim pozicijama gledano na skali. Osim toga vidim da mi ni stereo indikator više ne dela. Imam dost opsežni manual, kak se to negda dobivalo vuz kupljene aparature, ali nemrem zaključit kaj bi mu mogle biti. Za saki naputek mam sad fala.
Sorry, @IMP, sad tek vidim da si tražil naputak,... iz nekog je razloga (fizički pomak promj. kondenzatora, starost kondića, hladni lem, tranzistor, preslabo napajanje,...) odselil lokalni oscilator u sklopu ulaznog kruga (VF pojač.-lok.oscilator-mješač) pa se prijem stanica ne dobiva više na istoj poziciji promjenljivog kondenzatora. Trebalo bi te stvari provjeriti ili se samo poigrati sa podešavanjem trimera na promjenjivom kondenzatoru (onaj kockasti zatvoreni sa 4 trimera na sebi na kojeg je spojen glavni kotač skalnog pogona) pa vratiti stanice na pravo mjesto.
Stereo indikacija se obično gubi pri slabom signalu odnosno nejednakoj amplitudi L i D signala koja se obično podešava omskim mostom (čine ga 2 trimera 2-3 kohm-a) u sklopu stereo dekodera,... probaj ih podesiti (označi ih prije CD markerom kako bi znal vrnuti kak su bili).
Bez šeme ti nemrem reč ništ pametnije, za sad.
KD electronic is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:36.