Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Kupovanje na internetu

Kupovanje na internetu Shopping iz fotelje

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.03.2017., 19:49   #661
Poslala je meni rođakinja iz Zagreba.
iva06 is offline  
Old 10.03.2017., 13:10   #662
Ima kašnjenja u zadnje vrijeme. Od tri male pošiljke iz UK, dvije su zakasnile dan-dva, a treća koja kasni tjedan dana se još nije pojavila.
discoHR is offline  
Old 16.04.2017., 22:39   #663
Meni rođakinja šalje iz inozemstva poštom potvrde o školovanju za svoju djecu, česetitke za Božić mami i slično. Dakle pisma. Do pred kraj 2014-e godine sve je bilo u redu. Od tada pisma nestaju. 3 ili 4 pisma nikada nisam dobila.
MartaB4P is offline  
Old 17.04.2017., 00:20   #664
Tri puta u zadnje vrijeme narucio powerbank sa E-baya.
Ni jednom jos nije stigao.

Poslano sa mog HUAWEI VNS-L21 koristeći Tapatalk
Fila2mad is offline  
Old 17.04.2017., 00:24   #665
Vec sam spominjao. Ako vam je jako bitno da vam item dođe, kontaktirate sellera i nadoplatite 2$ za broj za pracenje i dobit ce te paket. Ove ofrlje stvari koji mozete i reklamirat da vam nisu dosle, i nije vam hitno, kako vas volja. Ja dosta narucujem, nadoplatim ako mi je paket bitan. Sad cekam kutiju za cigare i to nisam nadoplatio i vec sam reklamirao selleru (15.03. placeno) i navodno je posla drugu. A ako narucujem za nekog onda obavezno uz broj.
android-Split is offline  
Old 30.05.2017., 11:43   #666
Quote:
Android-split kaže: Pogledaj post
Vec sam spominjao. Ako vam je jako bitno da vam item dođe, kontaktirate sellera i nadoplatite 2$ za broj za pracenje i dobit ce te paket. Ove ofrlje stvari koji mozete i reklamirat da vam nisu dosle, i nije vam hitno, kako vas volja. Ja dosta narucujem, nadoplatim ako mi je paket bitan. Sad cekam kutiju za cigare i to nisam nadoplatio i vec sam reklamirao selleru (15.03. placeno) i navodno je posla drugu. A ako narucujem za nekog onda obavezno uz broj.
Hvala na info
Bizdo is offline  
Old 20.06.2017., 14:47   #667
Evo na kozmetici imaju topic online kupovine i hrpetina ljudi se žali da ne dobivaju pakete koji nemaju TN. I čim počnu uzimat/plaćat TN, od jednom svi paketi dolaze
Ma nije to do poštara...oni su svi pošteni. To sustav zajebava i ne pušta pakete koji nemaju TN, ali bez ikakvog upozorenja kupcu
__________________
Mjesto rođenja: Zemlja, Rasa: čovjek, Politika: sloboda, Religija: ljubav
chillout23 is offline  
Old 20.06.2017., 15:01   #668
Vec sam u ovoj temi pisao o tome. TN i paket dođe. Bez TN-a, velike su šanse da nedođe.
android-Split is offline  
Old 20.06.2017., 15:06   #669
Znam to, pratim temu. Napisao sam ovo zbog onih koji sumanuto brane poštu i krive kupce
Puno, puno je toga previše da bi mogla bit slučajnost..
__________________
Mjesto rođenja: Zemlja, Rasa: čovjek, Politika: sloboda, Religija: ljubav
chillout23 is offline  
Old 20.06.2017., 19:45   #670
Nisam pročitao cijelu temu pa se ispričavam ako je netko imao rješenje za moj problem.

Naime poštar mi je 100% ukrao paket. Ono milijun posto. Imam TN i lijepo piše da je stigao i da sam ja potpisao. No to se nije dogodilo. Otišao sam u poštu i oni su rekli da moraju zvat poštara. Žena ga zove na mobitel i kaže lik da je on to ostavio i da je potpisao neki čovjek u dvorištu. Ono WTF?! Inzistiram da poštar dođe jer živim solo i nema nikog drugog kod mene, On dolazi i sad ima drugu priču. Kaže da je on potpisao i ostavio paket, pazi sad, ne u poštanskom sandučiću nego na stupiću od ograde. I ja ga naravno pitam pa gdje je onda paket. Pa ne znam on. I lik vadi svoj novčanik i nudi mi novce da će kao on platit vrijednost paketa. Znači maznuo je sto posto. Novce nisam uzeo jer mi treba paket što prije.

I koje su moje mogućnosti sada? Već sam poslao prigovor pošti.
yogulus is offline  
Old 20.06.2017., 20:07   #671
Tako je mom prijatelju maznija cipele sta mu je žena narucila i platija mu koliko ih je platija

Ja to odma prijavljujem. I proslog i sadasnjeg postara. Bez mislit se
android-Split is offline  
Old 20.06.2017., 20:13   #672
i baš mu je odgovarao broj cipela
lega_iz_osijeka is offline  
Old 20.06.2017., 20:23   #673
Jbg kad imate klošare za poštare..moj je ok,samo je pitanje kakve lupine su u pošti..?

Kova@Kc
__________________
---VOLIM SVOJU DOMOVINU!!!!---
kova11 is offline  
Old 20.06.2017., 22:16   #674
Quote:
lega_iz_osijeka kaže: Pogledaj post
i baš mu je odgovarao broj cipela
Po njemu on paket nije uzea, al je uredno platija. Zasto je platija ako ga nije uzea? Ja sad platim 2-3$ TN i miran sam
android-Split is offline  
Old 23.06.2017., 22:37   #675
Quote:
lega_iz_osijeka kaže: Pogledaj post
i baš mu je odgovarao broj cipela
Ne vode lopovi racuna o broju cipela.... Vec ce se negdje utopit...
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Old 24.06.2017., 09:49   #676
nemojte me krivo shvatiti da sada branim naše poštare
ali kako vi znate da je naš poštar ukrao paket ?

s obzirom da nemate tracking number ?

dok paket ne dođe u Hrvatsku, do tada promjeniti nekoliko lokacija.

što stvara mogućnost da netko i drugi ukrade paket, ili na kraju krajeva kinez niti ne pošalje.
BundyBoy is offline  
Old 24.06.2017., 11:20   #677
Quote:
chillout23 kaže: Pogledaj post
Evo na kozmetici imaju topic online kupovine i hrpetina ljudi se žali da ne dobivaju pakete koji nemaju TN. I čim počnu uzimat/plaćat TN, od jednom svi paketi dolaze
Ma nije to do poštara...oni su svi pošteni. To sustav zajebava i ne pušta pakete koji nemaju TN, ali bez ikakvog upozorenja kupcu
Da, jer paket bez trackinga koji putuje preko 10.000 km i sortira se na 55 mjesta može ukrasti jedino poštar Miro Mirić u lokalnoj pošti Babine grede.
Stvarno si pametan...
Gdje ti je dokaz da ti je kinez uopće poslao paket ako nemaš tracking?? Daj se ne petljaj u online narudžbe ako veze nemaš, nisu inozemni webshopovi za svakoga.
croarmy is offline  
Old 24.06.2017., 23:28   #678
Quote:
croarmy kaže: Pogledaj post
Da, jer paket bez trackinga koji putuje preko 10.000 km i sortira se na 55 mjesta može ukrasti jedino poštar Miro Mirić u lokalnoj pošti Babine grede.
Stvarno si pametan...
Gdje ti je dokaz da ti je kinez uopće poslao paket ako nemaš tracking?? Daj se ne petljaj u online narudžbe ako veze nemaš, nisu inozemni webshopovi za svakoga.
Meni nisu dosli iz Kanade recimo potvrda za mirovinu i cestitka za Bozic koju mi je poslala rodica. Nemaju nikakve veze sa Kinezima. I cisto sumljam da je nestalo u Frankfurtu.

Interesantno da Kinezi posalju sve u Kanadu, Njemacku i Svicarsku, a da "zaborave" poslati u Hrvatsku.

Sve je bilo u redu do 2013-e. Onda je pocelo nestajati povremeno. Danas bez TN ne prolazi nista.
MartaB4P is offline  
Old 25.06.2017., 04:08   #679
Quote:
BundyBoy kaže: Pogledaj post
nemojte me krivo shvatiti da sada branim naše poštare
ali kako vi znate da je naš poštar ukrao paket ?

s obzirom da nemate tracking number ?

dok paket ne dođe u Hrvatsku, do tada promjeniti nekoliko lokacija.

što stvara mogućnost da netko i drugi ukrade paket, ili na kraju krajeva kinez niti ne pošalje.
da se razumijemo: kinez UVIJEK pošalje paket. od toga živi.

to što paket mijenja lokacije ne znači da ne postoji šansa da se izgubi, ali kako to da se u hrvatskoj izgubi tako visoki postotak paketa, a drugim državama toga nema ili ima 100 000 puta manje ili 1 000 000 puta manje.
ne mora nužno lokalni poštar ukrasti paket, ali netko iz HP sigurno. već smo pisali o tome da ne možemo dokazati jer je to nemoguće dokazati, ali da se krade - krade se.
osobno sve što šaljem - šaljem bilo kojom kurirskom službom samo da nije HP. sigurno je sigurno.
__________________
"If you don't risk anything, you risk even more." - Erica Jong
hazzarder is offline  
Old 25.06.2017., 11:39   #680
Quote:
MartaB4P kaže: Pogledaj post
Meni nisu dosli iz Kanade recimo potvrda za mirovinu i cestitka za Bozic koju mi je poslala rodica. Nemaju nikakve veze sa Kinezima. I cisto sumljam da je nestalo u Frankfurtu.
Logičan zaključak je da je poštar ukrao tvoju besmislenu čestitku i nepotrebnu potvrdu i time se materijalno okoristio.

Quote:
Interesantno da Kinezi posalju sve u Kanadu, Njemacku i Svicarsku, a da "zaborave" poslati u Hrvatsku.
Ništa oni ne zaborave, a u Hrvatsku sve normalno stiže, postotak paketa koji se izgube isti je u Njemačakoj, Hrvatskoj i bilo kojoj drugoj zemlji i na to se ne može utjecati.

Quote:
Sve je bilo u redu do 2013-e. Onda je pocelo nestajati povremeno. Danas bez TN ne prolazi nista.
Daj ne lupetaj, paketi uredno dolaze bez obziraj jel imaju TN, oni koje su izgube se mjere u promilima.

Quote:
hazzarder kaže: Pogledaj post
da se razumijemo: kinez UVIJEK pošalje paket. od toga živi.
Kinez pošalje dnevno stotine paketa, logično da će napraviti propust i neki zaboraviti ili unijeti krivu adresu, to je ono što tebi ne ulazi u glavu.
I ako ga je i predao u svoju poštu, to ne znači da ga je poslao i da će taj paket napustiti njegovu poštu jer su kineske pošte najveće sortirnice na svijetu. Paketi se u 99% slučajeva gube kod prodavača (na šalju se) ili u njihovoj pošti.
To nalaže zakon velikih brojeva.

Quote:
ali kako to da se u hrvatskoj izgubi tako visoki postotak paketa, a drugim državama toga nema ili ima 100 000 puta manje ili 1 000 000 puta manje.
Koliki je to visok postotak u Hrvatskoj, a koliko je u drugim zemljama? Kako ti znaš koliko se u HR izgubi paketa, a koliko vani?
Navedi točne brojke ili ne lupetaj paušalno i bez ikakvih dokaza.
Vas par tu kmečite po forumu i ispada da nikome ne stižu paketi, e pa vi ste u velikoj manjini jer ostalima stižu uredno, a takvih kao što ste vi imate u svim zemljama.
Ne stigne vam jedan paket pa plačete po forumu 3 godine kao da vam nije stiglo 46637 paketa.
croarmy is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:51.