Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.04.2017., 11:04   #21
Sve može biti u redu, a i ništa ne mora biti u redu nakon bilo kakve odluke.
Svaka odluka je rizik, bilo kakva da bude donesena.
Nije garantirano da će veza potrajati zauvijek bilo da se presele oboje u željenu (za jednog partnera neželjenu) zemlju, ili da drugi zatomi svoju potrebu i ostane tamo gdje ne želi biti.

Najgore od svega što se može dogoditi je da autorica zbog ispunjenja potrebe preseljenja kada se preseli shvati da je cijelo vrijeme gajila nadrealna očekivanja koja se ne ispunjuju, a zbog njih se odrekla jednog njoj bitnog segmenta života - ljubavi prema ostavljenom partneru.

Da, događa se često taj stereotip - strašno želiš neku igračku, godinama maštaš o njoj, sve su želje podređenje njoj, a onda, kada je konačno dobiješ, par dana se oduševljeno igraš sa njom, a zatim je gurneš u kut i zaboraviš na nju. Postane nebitna.
A ljubavi su viječne. Ali i umiru zauvijek. Ali vrag je u tome da umiru samo one koje dvoje partnera u svakodnevnom kontaktu sustavno uništavaju, a viječno žive one koje se žive platonski. A između ravnodušnosti (ili mržnje) i čežnje je velika razlika i drugačije se aspekriraju emotivno.

No, jedinog ispravnog rješenja nema. Samo hazarderska odluka i spremnost na nošenje sa posljedicama iste.
__________________
Kada zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si me pobijedio.
To znači da više nisi dostojan moga vremena.

BUKOWSKI
JOHABI is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2017., 13:22   #22
Quote:
ja u kutu kaže: Pogledaj post
Da, ljudi se mijenjaju , iz dana u dan. Rastu, razvijaju se, sazrijevaju. Zašto bi ti sada to predbacivala svom zaručniku. Fino se odriješite spona i svak svojim putem. Ti u tu " svoju " zemlju ( makar je i ova zemlja bila sasvim dobra da se odškoluješ, ali se , sirota, nikako nisi navikla, a došla si prije 15+ godina.) a taj čovjek neka fino ostane ovdje gdje njemu paše.
Forum. Uvijek ce se naci netko da pljucne po autoru, bez obzira koliko razuman post bio. Mozda joj nije bila dobra ali nije mogla otici prije nego se odskolovala. Ipak je bila u Hrvatskoj jos kao dijete, mnogima ne odgovara biti u Hrvatskoj (i ne samo Hrvatskoj, jer vidim da te je to zapeklo) pa su i dalje tamo iz raznih (ne)mogucnosti.

Jos se "svoja" stavlja pod navodnike, onako posprdno. Ti stvarno mislis da bi bilo u redu osobi u inozemstvu npr. pljuvati po zelji da se vrati u Hrvatsku? "Ti bi u "svoju" zemlju, a tu ti je fino bilo pare zaradit?"

Predbacuje mu jer mu je skoro cijelih pet godina ideja o odlasku bila odlicna i cak se sam pripremao, ucio jezik, da bi odjednom okrenuo plocu i eksplodirao. Istina, ljudi se mijenjaju i imaju pravo na to. Ali se zato treba reci na vrijeme "gle, ja vise nemam namjeru otici" ili spomenuti nesto oko svoje neodlucnosti u tom periodu u kojem se njemu ocito radjala ideja o vlastitom poslu u vlastitoj domovini. A ne dizati scene pred kraj kad voda dodje do grla. Sasvim je normalno da se osjeca izdano jer je bila jasna od pocetka a od njega je dobila figu u dzepu.

To je kao kod odluke o imanju/neimanju djece. Nesto toliko bitno treba se rascistiti odmah na pocetku, a ako postoje neodlucnosti onda se i o tome otvoreno razgovara jer utjece na vezu i osobe u njoj. Ono, ako imas previranja, pa daj ih reci. Potogovo ako ti je partner toliko fer da se davno jasno izjasnio i jos znas da s tobom planira stvari. Onda oboje imaju vremena razmisliti i odluciti zele li nastaviti ili prekinuti i naci kompatibilnijeg partnera.

Quote:
simple mind kaže: Pogledaj post

ja, recimo, niš ne zamjeravam, ali mi je jako neobično da netko živi u nekoj državi i gradu praktički od djetinjstva, a da se baš nikako nije prilagodio.
Nije uopce neobicno. Ja sam recimo rodjena u RH, Hrvatica sam, i opet se nikad nisam navikla (mozda je bolje reci prihvatila) mentalitet okruzenja u kojem sam odrasla. A ni srednja mi nije bila neka, no tada nisam imala izbora. Slicno su se osjecali i moji prijatelji i sada smo rastrkani po svijetu. Mozda se nisam trebala ni skolovati jer kao ono, oduvijek sanjam o odlasku pa da se ne bi reklo da mi je bilo dobro pokupit diplomu.

Quote:
JOHABI kaže: Pogledaj post
Da, događa se često taj stereotip - strašno želiš neku igračku, godinama maštaš o njoj, sve su želje podređenje njoj, a onda, kada je konačno dobiješ, par dana se oduševljeno igraš sa njom, a zatim je gurneš u kut i zaboraviš na nju. Postane nebitna.
Nije li to malo brzopleta insinuacija da je necija zivotna zelja hir, da je nekome blisko okruzenje/posao/domovina "igracka." Glumim tu odvjetnicu, ali jbt zena se skolovala s jasnim ciljem, uvijek je partnerima stavila karte na stol a ovdje se insinuira da ce zazaliti, da nije sve bajka, da bi joj moglo prestati biti zanimljivo, da vani nije bajno ( ljudi koji mozda nikad nisu bili u autoricinoj zemlji znaju kako je tamo bolje od nje)... A ono, mozda je njemu ideja odlaska samo igracka koja mu je dosadila jer mu je nesto novo odvuklo paznju. Moze se i tako gledati.

Da se razumijemo, apsolutno se slazem da se trebaju rastati jer nemaju vise iste zelje. Ali razlika postoji u nacinu na koji se te zelje obznanjuju osobi koju navodno volis, ili si je volio.

Iskreno mislim da su sanse da zazali minimalne. Koliko god to mnogima ne odgovara cuti, na zapadu je generalno sve uredjenije, ne svugdje ali ona ocito zna gdje jest, a jos k tome ima i trazenu struku, voli svoj grad, jezik zna, posao joj garantiran, ima tamo cak i familiju. Ne znam u kojem svemiru su to lose sanse i cemu pozivanje na oprez (ovo ne ide samo tebe, ima tu jos postova u stilu "mozda se zajebes"). U krajnjem slucaju i sama kazes da se sve moze raspasti, bilo kad, iz bilo kojeg nenadanog razloga.
-Animal- is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2017., 13:30   #23
zaista ni uz najbolju volju @ Animal, ne mogu razumjeti tvoj post

čovjek je mislio tad, prije 5 godina, da će moći/htjeti/željeti otići ir rvacke, sad je našao posao, udrugu, hoby i zadovoljstvo i što je tu on molim te trebao prije reći???

pa ljudi se mijenjaju
isto i sa primjerom oko imanja / neimanja djece...
ne želiš ih prije 5 g, sad ih želiš, partner te ne prati u tom i
- razlaz....

to je život

ne kužim kakve odgovornosti, krivice, gluposti

prije je dečko bio drugačiji, sad ima druge prioritete, jednak kao i svi mi
ne prate se i ...Bok

zašto drame, analize, krivice?
cccc
__________________
heroj ulice
K H S is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2017., 13:55   #24
Quote:
K H S kaže: Pogledaj post

zašto drame, analize, krivice?
cccc
Pa bas o tome govorim, cemu scene? Zasto joj nije odmah prije par mjeseci rekao da se ne osjeca vise isto nego baca neke udice tipa "bas bi mi dobro bilo otvorit biznis tu u RH" i sl. I sama govori da ju je zbunjivao. Ja ne mogu razumjeti da netko suti ili nesto petlja cijelo vrijeme svjestan da mu partner racuna na nesto sto su skupa odlucili, da partner misli da se skupa necemu nadaju, ocekuju, a to u biti vec neko vrijeme nije uopce istina. I da znajuci to samo ceka kad ce partner potegnuti temu da moze reci "ti mene zelis odvojiti od mojih planova!!" A kao uci jezik i "jej, idemo".
O tome se radi, autorica je to tako opisala. Kao da je samo cekao da ona potegne tu temu pa da se veza prelomi. Ovaj dio gdje joj lijepo kaze da je savrseni trenutak da "ispravi gresku" i prekine s njim to govori. U njemu kuhaju ideje vec duze vrijeme i sumnjam da bi bilo price o krivici da je bio iskren i stavio sve karte na stol. A drame mora biti, nije mala stvar shvatiti da osoba s kojom volis vise ne gleda u istom smjeru, naravno da ce biti suza i da se mora preboliti. Stvar je u nacinu.
-Animal- is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2017., 14:07   #25
Quote:
Oncilla kaže: Pogledaj post
Glupo mi je pisati na forumu, ali nemam se kome obratiti. Jako ga volim i znam da i on voli mene. Imate li savjet?
Ti nemaš pojma kako si sretna,kad znaš kamo ideš,kamo želiš biti,šta raditi još imaš osiguran posao u svojoj struci.
Idi,i ne gledaj nazad,iskoristi sve šta možeš i šta ti se pruža,kad u 15 godina se nisi navikla tu onda ni nećeš i ako ostaneš biti ćeš nesretna -a sa njime.A ako budeš išla van ,biti ćeš sretna ali bez njega.
Meni bi se ovo drugo više svidjelo.
Oni ti je sa rečenicom "možda možeš sad ispraviti grešku" dao do znanja da on možda više ne želi biti u vezi sa tobom.Pa razmisli malo i o tome.
Ljudi se mjenjaju da,ali ipak mislim da je mogao prije staviti veto na njihove planove tako da autorica zna na čemu je,ovako se osjeća izdano .Normalna reakcija.
I stvarno ne razumijem posprdne postove tipa "ona misli da je predobra za nas".
HR je prelijepa zemlja ali ljudi i njihov mentalitete ni meni ne paše. a tu sam rođena i živim.
Tu je živi raspašoj i cirkus ,da se meni pruži šansa i ja bi zbrisala.:klap:
__________________
lola
Lola 27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2017., 14:18   #26
Kad se situacija treba prelomiti na nečemu tako ogromnome kao što je vjenčanje, život u drugoj zemlji, preseljenje itd. - znam po svome iskustvu da osjetiš što je ispravno tj. što želiš kad se duboko zagledaš u sebe.
I ispravna je odluka ona za koju osjetiš da je za tebe ispravna.
Nekad se to poklapa s partnerom, nekada ne.
Kako god, najispravnije za vas oboje je da odete svatko svojim putem u ono što osjećate da je ispravno jer očito niste dovoljno zaljubljeni da bi dalje nastavili zajedno, odnosno, da biste napravili tako velike kompromise za onog drugog.
Znam da je sad užasno teško, ali bit će lakše. Znam.
__________________
"Da se Fažola uda ... e to je već za čestitati (ali i sramota)"
Afrika paprika is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2017., 14:37   #27
Kompromisi oko velikih stvari nisu dobri tj tu ni nema kompromisa jer ce jedna strana uvijek biti nezadovoljna.

Ipak, meni je ljubav vazna pa bih svasta napravio za onu koju volim, a ja tu vidim da niti jedna strana nije spremna napraviti to svasta za drugu stranu.

Sto se tice zadovoljstva zivljenja tu ili tamo ili bilo gdje...
Zivot je lijep gdje god da sam dosao ili krenuo. Nije do hrvatske, do covjeka je.

Moja mama je sanjala da se preseli u zg pa se preselila, ali sad sanja da se preseli na jadran. Nis se nije promijenilo jer nije ni do zagreba ni do jadrana.

Uvijek je tamo negdje daleko bolje i kao puno problema ce se rijesiti.

Zadovoljstvo ili nezadovoljstvo je u nama. Neki ljudi su sretni svugdje, neki nigdje.
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2017., 14:40   #28
Iako cijelo vrijeme pišeš da točno znaš što želiš, ja sam uvjeren u suprotno.

Dakle, ispravi me ako griješim, negdje na zapadu (neznam zašto je problem napisat lokaciju) si rođena i živila do osnovne škole. Onda si se preselila u HR i tu se nisi našla... pretpostavka je da si sad na kraju faksa, dakle veći dio života živiš ovdje. Sa starim ne komuniciraš i imaš samo zaručnika, prijatelje i tetu na zapadu?

Ja mislim da ti idealiziraš tu zemlju i prilike koje bi ti se tamo pružile.
Hrvatska je stvarno u kurcu kad sve svedeš na neki prosjek, ali tu se zemlje pretjerano ne razlikuju. Svaka zemlja ima svoje kretene, svoje desničare, lijevičare, svoje pluseve i minuse. Ne možeš doživit sve dok se stvarno ne preseliš za stalno.

Problem je taj da za određene stvari postoji određeno vrijeme.
Vjerovatno je tvom zaručniku pred 5 godina to bila dobra ideja, i da se onda preselio to bi bilo to... sad je jednostavno u drugoj priči i sada mu to više ne paše.

Moj savjet je isto da odeš, ali da si ne zatvoriš odmah sva vrata.
Tj. ako se stvarno volite i ako vam je stalo, ja bih vam savjetovao da dogovorite neke stvari... kreni bez njega, probaj se snać, nađi posao.
Neka te on posjeti par puta, prvo ti moraš osjetit da je to stvarno to, i tek onda on može donijet odluku ići ili ne ići.
Aaron McLoughlin is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2017., 15:12   #29
Da meni netko kaze da ce za pet godina sigurno ici sa mnom i zbog mene zivjeti u stranu zemlju s kojom nema nikakvih poveznica, prihvatila bih to iskljucivo s debelom rezervom. I ni slucajno si ne bih dozvolila da na tom 'obecanju' gradim sve svoje sanje.
Takodjer bih pazila da mu ostavim prostora da mu ne nabijam to kao obavezu.

Hocu reci, u cijeloj mi je prici najcudnije sto je autorica slijepo vjerovala u takvu petoljetku. Pa tko od nas moze takvo sto isplanirati kao 100%
Mislim, pa nisu to male stvari.

Nemoj mu zamjerati. To kako se ponio je sasvim ljudski. Razmislite, razgovarajte i neka svatko donese odluku za sebe.
barefoot is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2017., 15:26   #30
Quote:
barefoot kaže: Pogledaj post
Da meni netko kaze da ce za pet godina sigurno ici sa mnom i zbog mene zivjeti u stranu zemlju s kojom nema nikakvih poveznica, prihvatila bih to iskljucivo s debelom rezervom. I ni slucajno si ne bih dozvolila da na tom 'obecanju' gradim sve svoje sanje.
Takodjer bih pazila da mu ostavim prostora da mu ne nabijam to kao obavezu.

Hocu reci, u cijeloj mi je prici najcudnije sto je autorica slijepo vjerovala u takvu petoljetku. Pa tko od nas moze takvo sto isplanirati kao 100%
Mislim, pa nisu to male stvari.
Napokon da netko to kaže.

Uvrijeđena je kao da ju je on namjerno izigrao i povlačio za nos pet godina, a jednako su zbog toga na njega ljuti neki forumaši ovdje.

Njegovo je obećanje prije pet godina bilo iskreno. Jedino što je glupo uopće išta takvoga obaćavati i takva obećanja tražiti.
__________________
Premnoge šuplje stvari su nam smisao života, zašto si se sad okomila na riječi? (vrrrlet)
Vraćamo se u prethistoriju. Ovo je civilizacija slike. Što ne zahtijeva sposobnost apstraktnog mišljenja. (MmeTipfeler)
Perzefona is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2017., 15:27   #31
Quote:
barefoot kaže: Pogledaj post
Hocu reci, u cijeloj mi je prici najcudnije sto je autorica slijepo vjerovala u takvu petoljetku. Pa tko od nas moze takvo sto isplanirati kao 100%
Mislim, pa nisu to male stvari.
Uf, valjda nisu takav razgovor vodili samo jednom... ili je svatko od njih vrtio samo svoj film u glavi.
zbunjolica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2017., 15:40   #32
Vratio se sinoć pola sata nakon što sam pisala ovdje. Izvinjavao se što ga nije bilo i nije se javio, kaže da je morao razbistriti glavu i bio je kod prijatelja s kojim je htio otvoriti taj posao. Nismo pričali o problemu, sjedili smo jedno pored drugog i držali se za ruke. Imala sam osjećaj da ću početi plakati ako bilo što kažem, a i on je bio tužan. Onda se išao tuširati, ja sam se spremila u krevet, legao je pored mene i jutros opet kao inače, kava na brzinu, pozdrav i svatko na svoju stranu. On dolazi kući poslije mene. Ja sam u svojoj zemlji završila više od pola osnovne škole prije nego smo se preselili, mislim da su moji roditelji došli tu pokušati spasiti brak, tata je htio i još jedno dijete, ali mama nije jer su se stalno svađali i on je dosta pio onda. Ja sam trebala ići studirati u inozemstvo kad se mama razboljela i zato sam tu ostala, nisam je mogla ostaviti. Ovdje imam prijatelje, imam dobar posao za nekog tko je nedavno završio faks, zaručnik i ja smo podstanari. Kad pomislim da ostanem kao da mi je netko odrezao krila. Možda je nerealno i idealiziram svoju zemlju, ali sigurna sam da i mi kao par i obitelj jednog dana tamo možemo imati više mogućnosti. Ne želim ga tjerati, ne znam kad se predomislio i muči me što nije razgovarao sa mnom o tome.
Oncilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2017., 15:40   #33
Quote:
zbunjolica kaže: Pogledaj post
Uf, valjda nisu takav razgovor vodili samo jednom... ili je svatko od njih vrtio samo svoj film u glavi.
Nisu. Svejedno.
Ocito su oboje bili premladi odnosno prenezreli. Nemrem se staviti u poziciju autorice da svim deckima koje sretnem govorim: reci mi sad pouzdano oces li ic sa mnom za nekoliko godina u Englesku ili ne!! Na stranu sto ni inace nisam osoba od planova, ali ovo mi je ipak malo pregrcevito. To je jednostavno trebala uzeti kao rizik tog svog plana o stranoj zemlji. Decke svakako informirati o tome, i eto...nadati se najboljem.
barefoot is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2017., 15:40   #34
Quote:
Perzefona kaže: Pogledaj post
Napokon da netko to kaže.

Uvrijeđena je kao da ju je on namjerno izigrao i povlačio za nos pet godina, a jednako su zbog toga na njega ljuti neki forumaši ovdje.

Njegovo je obećanje prije pet godina bilo iskreno. Jedino što je glupo uopće išta takvoga obaćavati i takva obećanja tražiti.
A možda je samo htio povaliti komada. U takvim trenucima ljudi pristanu na svašta.
__________________
Ja imam onu pravu, nepatvorenu školu, školu života(Mica T.)
mukotrpak is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2017., 15:42   #35
Quote:
Perzefona kaže: Pogledaj post
Njegovo je obećanje prije pet godina bilo iskreno. Jedino što je glupo uopće išta takvoga obaćavati i takva obećanja tražiti.
Upravo to.
barefoot is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2017., 16:14   #36
Autorice,
pročitaj ovu svoju rečenicu pet puta i onda donesi ispravnu odluku (odi van u zemlju u kojoj si se rodila jer ovdje očito nisi sretna) -

Jučer sam mu rekla da ne bih ni bila s njim da sam znala da će mi ovo napraviti, on mi je odbrusio da mi je sad savršena prilika ispraviti tu grešku.

Ti samo misliš da te tvoj zaručnik voli. Da te voli, ne bi ovo izjavio.
Ako ste se prije dogovorili da idete zajedno, on sada mjenja ploču.
Ne dozvoli da od tebe pravi budalu. Dvoličan je i važniji mu je posao i prijatelji nego ti.
Ostavi sve i odseli tamo gdje si sretna.
Mlada si i ima još puno prilike za ljubav.
__________________
Najveća od svih sloboda je kad si možeš dopustiti biti ono što uistinu jesi
My time is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2017., 16:31   #37
Ne bih rekla da ju ne voli kad joj je to odgovorio.
S obzirom na ovo što je ona njemu rekla prva, moguće da su mu povrijeđeni ego i osjećaji reagirali pa je to izjavio.
Zapravo bi on prvi trebao to reći, da ona njega ne voli.
__________________
"Da se Fažola uda ... e to je već za čestitati (ali i sramota)"
Afrika paprika is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2017., 16:34   #38
Quote:
-Animal- kaže: Pogledaj post



Nije li to malo brzopleta insinuacija da je necija zivotna zelja hir, da je nekome blisko okruzenje/posao/domovina "igracka." Glumim tu odvjetnicu, ali jbt zena se skolovala s jasnim ciljem, uvijek je partnerima stavila karte na stol a ovdje se insinuira da ce zazaliti, da nije sve bajka, da bi joj moglo prestati biti zanimljivo, da vani nije bajno ( ljudi koji mozda nikad nisu bili u autoricinoj zemlji znaju kako je tamo bolje od nje)... A ono, mozda je njemu ideja odlaska samo igracka koja mu je dosadila jer mu je nesto novo odvuklo paznju. Moze se i tako gledati.

Da se razumijemo, apsolutno se slazem da se trebaju rastati jer nemaju vise iste zelje. Ali razlika postoji u nacinu na koji se te zelje obznanjuju osobi koju navodno volis, ili si je volio.

Iskreno mislim da su sanse da zazali minimalne. Koliko god to mnogima ne odgovara cuti, na zapadu je generalno sve uredjenije, ne svugdje ali ona ocito zna gdje jest, a jos k tome ima i trazenu struku, voli svoj grad, jezik zna, posao joj garantiran, ima tamo cak i familiju. Ne znam u kojem svemiru su to lose sanse i cemu pozivanje na oprez (ovo ne ide samo tebe, ima tu jos postova u stilu "mozda se zajebes"). U krajnjem slucaju i sama kazes da se sve moze raspasti, bilo kad, iz bilo kojeg nenadanog razloga.
Krivo si shvatila "igračku", to je samo metafora, ništa više.
Situacija kada se nešto žarko želi a mora proteči veoma dugi vremenski period da se to dobije može kod čovjeka izidealizirati predmet želje toliko da mu se čini da je to nešto neprocijenjivo i najvrijednje što želi dobiti. Međutim, kada se želja ostvari, a pogotovo kada se ostvari nakon predugo vremena reala pokaže da zapravo predmet želje nema toliku vrijednost kolika je u svijesti bila ugrađena.
Nije to bitno ako zbog toga ne trpi neki drugi aspekt života - autorica uvodnog posta će trpjeti, morati će donjeti za nju veoma bitnu odluku sa kojom će se morati nositi cijeloga života - ode li sama, ostavlja čovjeka do kojega joj je veoma stalo, a ako ostane, nerealizacija primarne potrebe će uvijek iskrsavati kada joj život u braku priredi nekakvu bitnu neugodu. Sa jedne strane, ako joj emotivni život u željenoj državi ne krene smjerom koji će je zadovoljavati uvijek će se pitati je li pogriješila što je ostavila čovjeka kojega je voljela, jer sretni ljudi žive jednako sretno u šumi kao i u velegradu, a sa druge, ako ostane sa partnerom pa krenu ozbiljni problemi pitati će se šta bi bilo da je otišla. Nezavidna situacija u svakom slučaju - ta u kojoj se ona sada nalazi.
Mi, promatrači sa strane, možemo to sagledavati sa svih strana, odvagivati, ali nismo uključeni sa emocijama. Ona je. I biti će joj veoma teško donjeti za nju - jer jedino je ona tu bitna, nitko više, pa niti njezin partner - dobru odluku. Njezin karakter, njezina osobnost su ti koji određuju njezine prioritete, a mi ih nemamo pravo osuđivati - čovjek živi uz druge ljude, ali sam sa sobom, jedan život.Svoj.

Da, vani se većinom bolje živi, vele i moja djeca da je tako.
Moja se trinaestogodišnja unuka nakon početnih teškoća veoma dobro prilagodila tamo, u školi je sve ok, no, još uvijek je muči nostalgija. Vratila bi se u Hrvatsku istoga časa da može. Hoće li tako biti i kroz nekoliko godina, ne znam, ali isto kao i autorica ovdje je ostavila dio života koji joj je bio veoma ugodan.
__________________
Kada zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si me pobijedio.
To znači da više nisi dostojan moga vremena.

BUKOWSKI
JOHABI is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2017., 16:47   #39
kao netko tko je dvadesetak godina stariji od vas, na cijeli problem gledam drugačije.

nije tu pitanje tko koga više ili manje voli, kao ni tko treba svoj život podrediti drugome, a niti to da li izjava s početka veze mora biti obaveza za cijeli život.

većina veza koje traju više godina propada jer ljudi drukčije odrastaju, mijenjaju se u različitim pravicima. nema tu jedan ide naprijed drugi nazad, jedan je u pravu, drugi nije.

tvoje je potpuno pravo provesti odluku vraćanja u zemlju gdje si odrasla. zato što to tako osjećaš, ne zato jer si to odlučila prije pet godina ili zato jer si tako rekla dragom. moglo se desiti i da se predomisliš. no nije. njegovo je pravo da odluči svoju karijeru graditi ovdje, iako je nekada mislio otići za tobom. ovdje mu se otvorila prilika koja se njemu čini bolja. možda i nije, no to je njegov osjećaj kako naprijed sa svojim životom i karijerom. imaj na umu da bi odlazak bio puno teži njemu, praktički, a i psihički jer bi to bilo slijeđenje tvojih planova, ne vaši zajednički.

pale su ružne riječi. prva si počela, on nastavio... dešava se. samo smireno. niti jedan od vas nije dužan žrtvovat se za dobrobit drugog (ili kao veze), svatko bira svoj put. netko ljubav, netko poslovnu i osobnu realizaciju.

sretno!
pikuli is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2017., 17:04   #40
Pišeš da si cijeli život okrenula ka odlasku ili povratku u svoju zemlju...prekinula si s dečkom kojeg si voljela jer je rekao da on ne želi ići..i našla novog..koji je odgovarao jer je pristao na tvoje želje.
E sada taj isti dečko više nije dječarac i spoznao je i sam svoje mjesto pod suncem u svojoj zemlji.
Po meni sve ok.
Ne traži uporno nekog tu...koga želiš odvući na svoje.
Ostavi sve ovo što te činilo nesretnom u Hr. i tamo traži ljubav.
On neće biti sretan tamo ti ovdje i šlus.
__________________
Kao prvo ne moram ja nista..kao drugo isto to..
Slakica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:44.