Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.05.2017., 11:37   #61
Mi smo napočetku bili u situaciji gdje sam ja bila bez posla, samo je on radio. Znači ja nisam zarađivala,
a živjeli smo zajedno i sve je lijepo funkcioniralo.
Ne znam zašto ne bi bio samnom ( po tvojem ti nebi bila tako s nekim, bilo da zarađuje manje ili da je nezaposlen ).
Sada recimo ja zarađujem više od njega. Ne vidim problem u tome da on zarađuje manje, kao što on nije vidio problem u tome da ja nisam radila 2 pune godine zajedničkog življenja.
crvenaruža is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2017., 11:48   #62
Quote:
rusterka kaže: Pogledaj post
Jesam ja to procitala da je zena rekla da ne bi mogla biti s nekim ko zaradjuje drasticno manje?
Hehe zasto me ne cudi, iako je napisala i obratno ako m zaradjuje puno vise da isto ne bi mogla.. Moran reci da joj taj dio ne vjerujem
Ovo ide meni, jel? Da, ja sam to napisala i to i mislim. Ne znam u cemu je takav problem? Nisam rekla nista za druge, ako nekome to odgovara i nista mu ne znaci, super, drago mi je da to funkcionira.
Ja sam rekla da MENI osobno ne bi to odgovaralo. Jer bi jedna strana uvijek patila sto si ne moze priustiti a ona strana je navikla na to svako malo.
I vjerojatno se osjecala manje vrijednom.
Dok ona 'bogatija' strana vjerujem da bi nekako skriveno osjecala neku nadmoc na ovim drugim. To je nazalost tako cesto, mi ljudi smo zajebana stvorenja, uvijek nam nesto ne pase i smeta



Quote:
crvenaruža kaže: Pogledaj post
Mi smo napočetku bili u situaciji gdje sam ja bila bez posla, samo je on radio. Znači ja nisam zarađivala,
a živjeli smo zajedno i sve je lijepo funkcioniralo.
Ne znam zašto ne bi bio samnom ( po tvojem ti nebi bila tako s nekim, bilo da zarađuje manje ili da je nezaposlen ).
Sada recimo ja zarađujem više od njega. Ne vidim problem u tome da on zarađuje manje, kao što on nije vidio problem u tome da ja nisam radila 2 pune godine zajedničkog življenja.
A ne ne, ljudi, molim nemojte iskrivljavati moje rijeci.
Ja nisam rekla da bi mi smetalo ni da ne bi bila s nekim tko zaradjuje manje ili vise od mene, nego ne bi s nekim tko zaradjuje DRASTICNO vise ili manje od mene - kao onaj primjer na koji sam reagirala sto je netko napisao 5000 : 50000 kn.


Isto tako nezaposlenost se moze svakome desiti, naravno da sam toga svjesna, i naravno da mi ne bi smetalo ako to ne traje dugo, godinama i ako on trazi posao i trudi se. Ako bi on uzivao da ne radi i odmara dok ja sve podmirujem i ne trudi se uopce da nadje nesto, onda bi mi smetalo, da.
Sad me slobodno razapnite ako je i to tako strasno, evo.
__________________
"The greatness of a nation can be judged by the way its animals are treated."
Layla DM is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2017., 12:02   #63
radije neki vanredni trošak podmirim sam nego popola sa ženom jer moja i njezina percepcija polovice od recimo 1000 kn se znaju razlikovat i za 300 kn

happy wife, happy life
strange quark is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2017., 12:14   #64
Quote:
Layla DM kaže: Pogledaj post
Pa ovi prvi su jako rijetki, osim ako nisu politicari ili neki poduzetnici.
Ajde ovi ugostitelji na moru zarade i vise po sezoni. Ali svejedno ih je malo u odnosu na vecinu.

Ne govorim ja nikome sto bi trebao, to je svacija osobna stvar. Samo kazem da po meni jako tesko da bi to opstalo na dulje. Ja nema sanse da bi mogla.
Kaj ne bi mogla?
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2017., 12:14   #65
Quote:
Layla DM kaže: Pogledaj post
Mogla bi ja bez problema biti ona koja zaradjuje puno ali ne bi mogla biti s nekim tko zaradjuje drasticno manje od mene.

Isto vrijedi i obrnuto, da sam ona koja puno manje zaradjuje.
Ne shvacam ovaj mindset.
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2017., 12:29   #66
Na okup ide od svakog 3.000kn mjesečno i to je za plaćanje zajedničkih troškova. Znači režije, hrana, kućanstvo, godišnji, ak ostane viška za majstore, aparate, darove na svadbama, izvanredne troškove i sl. Ostatak svatko troši na sebe kako želi. Iako i taj ostatak slično trošimo, jer oboje imamo stambenu štednju na slične cifre..

Ak budemo kupovali stan, ona da 60%, ja 40%, onda u tom omjeru se upisuje i vlasništvo. Meni je to normalno, čist račun, duga ljubav.



Uostalom ne vidim ni problem, ak ostanemo skupa ionako će sve naslijediti naša djeca, ako ne ostanemo, onda je fer da svatko ima fer prema onome koliko je i zarađivao, a ne da netko izađe oštećen.
aaaaaaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2017., 12:36   #67
Quote:
Quark kaže: Pogledaj post
radije neki vanredni trošak podmirim sam nego popola sa ženom jer moja i njezina percepcija polovice od recimo 1000 kn se znaju razlikovat i za 300 kn


Kao da sebe čitam
Mirko_M is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2017., 12:39   #68
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Ja bi imala malo feel ko da imam dijete a ne muza
Takav odnos bi mi isusio rodnicu

Ali stujem da su ljudi svakakvi, tko voli imati vise kontrole - takav partner je upravo ono kaj mu treba. I ok.

Ovo mu moram pročitati.

Ali vjerojatno je to malo i do mene, ja sam freak control samo takav...a i nosim isti obrazac iz obitelji godinama
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2017., 12:40   #69
Quote:
Flat kaže: Pogledaj post
Kaj ne bi mogla?
Ti se to namjerno pravis bedast li?

Ne bi mogla biti u takvoj vezi. Bar ne ozbiljnoj.
A u nekakve poluvezice niti ne ulazim, tako da. U cemu je problem?

Quote:
Flat kaže: Pogledaj post
Ne shvacam ovaj mindset.
A kako bi po tebi trebala razmisljati, da cujem?
__________________
"The greatness of a nation can be judged by the way its animals are treated."
Layla DM is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2017., 12:51   #70
Quote:
aaaaaaaa kaže: Pogledaj post
Na okup ide od svakog 3.000kn mjesečno i to je za plaćanje zajedničkih troškova. Znači režije, hrana, kućanstvo, godišnji, ak ostane viška za majstore, aparate, darove na svadbama, izvanredne troškove i sl. Ostatak svatko troši na sebe kako želi. Iako i taj ostatak slično trošimo, jer oboje imamo stambenu štednju na slične cifre..

Ak budemo kupovali stan, ona da 60%, ja 40%, onda u tom omjeru se upisuje i vlasništvo. Meni je to normalno, čist račun, duga ljubav.



Uostalom ne vidim ni problem, ak ostanemo skupa ionako će sve naslijediti naša djeca, ako ne ostanemo, onda je fer da svatko ima fer prema onome koliko je i zarađivao, a ne da netko izađe oštećen.
U braku nema 40:60, sve ide na pola, jedino ako kupujete prije braka pa ugovorim definirate tako. Cak i da niste u braku ona/in ima pravo na sve tvoje pola! Takav je zakon i mos se slikat tu.
Mi imamo slucaj s jednom babom, dakle deda sve stvorio s bakom, baka umrla dosla druga baba, nisu vjencani, no ta baba zakonski nakon sto je deda umro ima pravo sve jednako dijelit s njegovom djecom. Deda je napisao ka ide njoj, ali ne nije dovoljno ona zeli svoje sto joj zanonski pripada, jednako od svega...
Nisam sigurna sto je s novcima na racunu aki mislim i da se to zakonski moze izgonit tipa ja imam 2k kn on ima 10k jn, on meni treba dati tih 'svojih' novaca jos 4 jel... Ali kazem nisam ziher za taj dio ali ne bih se cudila da sam u pravu..
__________________
Yeah, here come the rooster, yeah
You know he ain't gonna die
rusterka is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2017., 12:56   #71
I btw layla cinis mi se zelena al ono, jedan ce se osjecati lose jer si nemre nesto priustiti dok drugi okrece milijune npr? U braku je sto je moje to je tvoje, ako muz ima milijune imam i ja i obratno i trosimo svi sve.. Ako nece oke rastava, karikiram jel, pa ce taj drugi dobiti pola... Osim velim u slucaju predbracnog ugovora..
U braku nema jedan je bogatiji a drugi je malo manje...
Ako imas takav mindset nemoj se nit udavat... A i pazi da ne zivite u zajednickom kucanstvu, kolko ono 6mj ili 3 god?
__________________
Yeah, here come the rooster, yeah
You know he ain't gonna die
rusterka is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2017., 12:57   #72
Quote:
rusterka kaže: Pogledaj post
U braku nema 40:60, sve ide na pola, jedino ako kupujete prije braka pa ugovorim definirate tako. Cak i da niste u braku ona/in ima pravo na sve tvoje pola! Takav je zakon i mos se slikat tu.
Mi imamo slucaj s jednom babom, dakle deda sve stvorio s bakom, baka umrla dosla druga baba, nisu vjencani, no ta baba zakonski nakon sto je deda umro ima pravo sve jednako dijelit s njegovom djecom. Deda je napisao ka ide njoj, ali ne nije dovoljno ona zeli svoje sto joj zanonski pripada, jednako od svega...
Nisam sigurna sto je s novcima na racunu aki mislim i da se to zakonski moze izgonit tipa ja imam 2k kn on ima 10k jn, on meni treba dati tih 'svojih' novaca jos 4 jel... Ali kazem nisam ziher za taj dio ali ne bih se cudila da sam u pravu..
Pa može se sve jednim ugovorm s par rečenica riješiti, nije neki problem.. Nismo još u braku. A to mislim i napraviti..
aaaaaaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2017., 13:16   #73
Quote:
Mamekica kaže: Pogledaj post
A mijenjaju se odnosi vremenom. Mm je zbilja sposoban tip i kolikogod su sve njegove zamisli i akcije vezane za obitelj, dopizdilo mi je. Naradila sam se za dva života prateći ga.

Zadnjih pol godine, da bi ga obuzdala, promijenila sam neke stvari. Od mojih primanja idu moji krediti, hrana, režije, obleka ja i djeca. Ajmo reć bazni život. On od svojih neka planira nadgradnje i investicije. Oćel nosač aviona ili nove zvučnike ili bacač raketa. Ne-bri-ga-me.

On nije baš sretan, jer bi sve zajedno i zajednički, ali me tako opet asimilira u nekakav projekt.
Bas si mi sad dala misliti.
U zadnjih 10ak slucajeva koje znam upravo su muskarci uvijek ti koji dosta brzo inzistiraju na zajednickim prihodima i 'zajednickom novcaniku'.

Mi nismo odmah isli u to iskljucivo zbog mene, da smo njega slusali to bi vazilo od prvog dana.

Ja pak nisam odmah bila spremna na to dok ne vidim kamo veza i odnos idu i dok ga bolje ne upoznam. Trebalo mi je par godina.

Al svejedno me fascinira ta muska potreba da se tako brzo financijski 'prozmu' sa zenama.
Voljela bih cuti neko razmisljanje iz muskog kuta na tu temu


Ne znam postoji li tu neka latentna odbojnost prema zenskoj financijskoj neovisnosti ili?

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk

Zadnje uređivanje TincH : 21.05.2017. at 13:32.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2017., 13:24   #74
Quote:
harderfaster kaže: Pogledaj post

Ovo mu moram pročitati.

Ali vjerojatno je to malo i do mene, ja sam freak control samo takav...a i nosim isti obrazac iz obitelji godinama
Ma sve oke, ako tebi tako pase tko smo mi da sudimo
Bitno da si nasla osobu s kojom sljakas, sto ljudi, 500 odnosa

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2017., 13:37   #75
Ovo financijsko prožimanje žene je česta pojava. Valjda je u pitanju neka vrsta kontrole. Uočavam često obrazac. Muškarac, inteligentan i jasno mu je da sa ženom koja mu je al pari, ne može provesti klasične posesivne poteze, ali zato stvara situacije u kojima su pod konstantnim financijskim opterećenjima. Naravno, te investicije smatra potpuno razumnima, a pokušaj onog drugog u paru da prestane sa obrascem, razvija dubok osjećaj neke vrste prevarenosti.

Uopće se ne radi o tome s kojoj lovom ti ljudi raspolažu.
__________________
@Anderlon: Ne sanjajte o demokraciji na Forumu. To nikad nije postojalo i neće postojati.
Mamekica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2017., 13:39   #76
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Al svejedno me fascinira ta muska potreba da se tako brzo financijski 'prozmu' sa zenama.
Voljela bih cuti neko razmisljanje iz muskog kuta na tu temu


Ne znam postoji li tu neka latentna odbojnost prema zenskoj financijskoj neovisnosti ili?

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
ne bi voljela čuti razmišljanje iz muškog kuta (bar ne iskreno razmišljanje)
kolkotolko is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2017., 13:44   #77
Quote:
Mamekica kaže: Pogledaj post
Ovo financijsko prožimanje žene je česta pojava. Valjda je u pitanju neka vrsta kontrole. Uočavam često obrazac. Muškarac, inteligentan i jasno mu je da sa ženom koja mu je al pari, ne može provesti klasične posesivne poteze, ali zato stvara situacije u kojima su pod konstantnim financijskim opterećenjima. Naravno, te investicije smatra potpuno razumnima, a pokušaj onog drugog u paru da prestane sa obrascem, razvija dubok osjećaj neke vrste prevarenosti.

Uopće se ne radi o tome s kojoj lovom ti ljudi raspolažu.
ja bi vama ženama sve to lijepo potanko objasnio ali nemam namjeru biti razapet zbog nečega što svi muškarci misle, a 99% nikad ne bi reklo.

stoga sam odlučio biti pametan i kao i ostalih 99% muškaraca čuvati tajnu.
kolkotolko is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2017., 13:48   #78
Quote:
kolkotolko kaže: Pogledaj post
ja bi vama ženama sve to lijepo potanko objasnio ali nemam namjeru biti razapet zbog nečega što svi muškarci misle, a 99% nikad ne bi reklo.

stoga sam odlučio biti pametan i kao i ostalih 99% muškaraca čuvati tajnu.
Ajde, ajde. Budem te branila
__________________
@Anderlon: Ne sanjajte o demokraciji na Forumu. To nikad nije postojalo i neće postojati.
Mamekica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2017., 13:49   #79
Quote:
kolkotolko kaže: Pogledaj post
ne bi voljela čuti razmišljanje iz muškog kuta (bar ne iskreno razmišljanje)
Nemoj me podcjenjivati

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2017., 13:51   #80
Quote:
Mamekica kaže: Pogledaj post
Ajde, ajde. Budem te branila
ne dolazi u obzir. feminizam nas je dotukao i sad više nismo toliko snažni nego postajemo lukavi. druge taktike su sad u pitanju. da me staviš na ne znam kakve muke šutim i gotovo.
kolkotolko is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:50.