Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.06.2017., 15:23   #41
zato kaj se na selu šljaka, a u gradu fjaka
jelena-85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2017., 19:32   #42
Zanimljiva tema. Sjećam se neke reportaže na Hrtu di je neki lik otišao živjeti u pećinu na Velebit. U vrijeme kad je snimljena reportaža bilo je već puno i muških i ženskih koji su se oduševili idejom i pridruživali mu se na neko vrijeme, ali nitko nije izdržao trajno.
Mislim da kad čovjek razrješi ego tripove onda nema više potrebu za ovim stvarima koje su u prvom postu, npr partner kao sam ti ili odlazak u mjesto gdje nema ljudi skoro uopće. Dobro vjerojatno postoje iznimke, neki ljudi kojima je potreban mir da rade, kao negdašnji pustinjaci.
Vrlo sam povučen tako da nije da želim pljuvati, ali ono što je prethodno napisao naetko, čovjek gubi neminovno neke potencijale u sebi koji se ostvaruju kroz druženje, refleksija i to. Na kraju vjerojatno je neka sredini optimum ako želiš iz grada, neko selo manje u Lici npr.
Inače, jedna zanimljivost, u zemljama zapadne Europe, mislim poglavito u Engleskoj je na imanjima u prirodi bogatih obitelji prije par stoljeća bilo popularno zaposliti pustinjake, koji su imali obvezu živjeti u izolaciji i propisano koliko smiju komunicirati i bili su plaćeni za to.
Za još ekstremniji primjer pogledati film ili pročitati knjigu Castaway.
__________________
"Toliko sam propao u zivotu da sam odlucio otvoriti temu na forum.hr-u o tome" by n00e

"Walk me to the corner, our steps will always rhyme"

Zadnje uređivanje Jizzus : 06.07.2017. at 19:48.
Jizzus is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2017., 09:20   #43
U teoriji ne zvuči loše to što si napisao, iako nisam siguran u dugoročnu održivost.
Ajd ti prvo živi sam tamo jedno godinu-dvije, pa ćeš onda biti pametniji.
Ovo što si napisao je trenutno čista špekulacija i maštanje.
Mislim da je realna mogućnost da popizdiš i pobjegneš natrag u civilizaciju, možda ne u velegrad ali u neko manje mjesto.
Ako i ostaneš tako živjeti, broj potencijalnih partnerica ti je ekstremno mali, tako da sretno s pronalaskom neke, trebat će ti.
Nečovjek is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2017., 10:14   #44
Puno ljudi želi pobjeći od stresa u prirodu ili u divljinu. Ali mislim da tolika fokusiranost samo na partnera ne donosi ništa dobro. Još ajde ako osobi ne pada teško što radi sama pa sebi može ispuniti dan kroz rad ili hobi (tipa briga o životinjama, slikanje ili pisanje ili nešto slično, odrađivanje nekakvih drugih projekata tipa da jer cura freelancerica i da radi preko neta) ali po početnom postu zvuči mi kao da dečko traži nekoga kome će prvi i glavni posao biti taj da njemu bude "publika".

Masa ljudi se ni ne vidi preko tjedna jer zbog posla ne stignu pa uživaju za vikend, zašto to ne bi bila opcija pet-sub-ned. Ne zvuči mi privlačno da većinu dana budem isključivo s jednom osobom (osim ako bi se radilo o tome da sam doma sa svojim malim djetetom), mislim da bih prije izdržala da budem ful solo, bez ikoga.
__________________
I can turn a gray sky blue
SubSV is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2017., 12:03   #45
Idi u Liku, nađi curu koja želi tamo živjeti i sadite krumpir.
__________________
"Ne znam što me sve čeka i prepustit ću se filingu bez predrasuda, radit ono što mi paše i ne radit ono što mi ne paše, ali odlučit ću tek onda kad ću doći do tog mosta.." by Čekkić...Djeluj.
#JeSuisBatman>>>MOTIVATION!<<<
miki1988 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2017., 12:21   #46
Quote:
miki1988 kaže: Pogledaj post
Idi u Liku, nađi curu koja želi tamo živjeti i sadite krumpir.
Šteta što je Neve sad zauzeta...
Nečovjek is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2017., 12:33   #47
Quote:
Gospon Čovjek kaže: Pogledaj post
Šteta što je Neve sad zauzeta...
Ajde ajde, ima takvih na bacanje.
__________________
"Ne znam što me sve čeka i prepustit ću se filingu bez predrasuda, radit ono što mi paše i ne radit ono što mi ne paše, ali odlučit ću tek onda kad ću doći do tog mosta.." by Čekkić...Djeluj.
#JeSuisBatman>>>MOTIVATION!<<<
miki1988 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2017., 14:02   #48
Quote:
miki1988 kaže: Pogledaj post
Ajde ajde, ima takvih na bacanje.
Ne bogohuli, Neve je jedna i jedina
Nečovjek is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2017., 14:13   #49
Ovo tvoje zvuči savršeno za npr vikende,u paru,s društvom,s obitelji,pa kad su dica mala,evo...i meni je ovo savršeno,obzirom da sam ljubitelj prirode,i sve više mi ljudi idu na živce ali,ovdje zasnovati obitelj,tj odgajati dicu na ovakvom mjestu....to ti nikako nije pametna ideja.
emily_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 17:16   #50
već neko vrijeme maštam o zelenom vodenom svijetu,gdje će me bar´u obimu od 10km okruživati samo bioraznolikost ekosustava. <3
LaPerLa Tagetes is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 22:56   #51
Quote:
LaPerLa31 kaže: Pogledaj post
već neko vrijeme maštam o zelenom vodenom svijetu,gdje će me bar´u obimu od 10km okruživati samo bioraznolikost ekosustava. <3
Znaci pocela si da staris
jamesbond is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 23:15   #52
ne vidim problem osim planine.
ja bih negdje uz more, ili na otoku.
white-light is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 23:17   #53
Quote:
white-light kaže: Pogledaj post
ne vidim problem osim planine.
ja bih negdje uz more, ili na otoku.
Na Jabuku
jamesbond is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2017., 13:21   #54
Žensko sam i sviđa mi se ova ideja..bar sam u toj fazi gdje mi se ovaj scenarij cini idealnim.Jedino nisam zatvorena prema mogucnosti imanja djece..al ne smeta ni aseksualnost.Priroda nije mjesto gdje se ide vikendom, to je nase prirodno staniste..tako da, samo naprijed!
bellacvijet is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2017., 17:59   #55
Quote:
jamesbond kaže: Pogledaj post
Znaci pocela si da staris
a´ ja mislila idem prema mladosti

Quote:
bellacvijet kaže: Pogledaj post
Žensko sam i sviđa mi se ova ideja..bar sam u toj fazi gdje mi se ovaj scenarij cini idealnim.Jedino nisam zatvorena prema mogucnosti imanja djece..al ne smeta ni aseksualnost.Priroda nije mjesto gdje se ide vikendom, to je nase prirodno staniste..tako da, samo naprijed!
zov divljine
LaPerLa Tagetes is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:51.