Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.01.2015., 00:29   #121
ovako, otkrili su mi slucajno prije par godina žučni kamenac na uzv

mene ništa ne boli, nemam problema, ne kontroliram ga, niti pazim sto jedem i sl

e sad, koliko je to pametno, sve si nekako odgađam da ga vadim?
Maddie is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2015., 18:49   #122
Quote:
Maddie kaže: Pogledaj post
ovako, otkrili su mi slucajno prije par godina žučni kamenac na uzv

mene ništa ne boli, nemam problema, ne kontroliram ga, niti pazim sto jedem i sl

e sad, koliko je to pametno, sve si nekako odgađam da ga vadim?
Kažu da kamence ne treba vaditi ako ne predstavljaju problem, dok ne bole. Mene moji nisu bolili pa sam ih ipak izvadila (bila na dva uzv kod različitih doktora, kod kirurga i svi su mi savjetovali da ih se riješim jer mogu uzrokovat upalu gušterače, rizik nije vrijedan toga) i uz to sam imala gnojnu upalu žući za koju nisam znala, ništa nisam osjećala, rekli mi nakon operacije.
Allien is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2015., 19:04   #123
Quote:
Maddie kaže: Pogledaj post
ovako, otkrili su mi slucajno prije par godina žučni kamenac na uzv

mene ništa ne boli, nemam problema, ne kontroliram ga, niti pazim sto jedem i sl

e sad, koliko je to pametno, sve si nekako odgađam da ga vadim?
Ista stvar ti je i kod mene. Ne znam što bih ti rekla. Da, kažu da ih ne treba dirati ako ne rade probleme... iako često različiti doktori imaju različito mišljenje... meni je jedan savjetovao da vadim žuč... pa drugi da ne žurim, pa treći opet da možda vadim, pa četvrti da čekam.... sad se opet spremam na UZV da vidim što će peti reći...
Iako pazim na hranu i izbjegavam ono što mi smeta jer ponekad osjetim onu nelagodu, kao neku tupu, ali vrlo slabu bol, zapravo više nelagodu... a i tada obično popijem čaj od mente i sve bude ok... ... ma ne znam više
__________________
Prije nego odgovorite na moj post, pokušajte prvo pročitati ga s razumijevanjem. Hvala.
Lillyrosee is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2015., 00:09   #124
budem otišla na kontrolu očito, već je 4 godine proslo otkad znam da ga imam

hvala cure
Maddie is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2015., 01:21   #125
Evo 50 dana poslije drugog ERCP supruzi je bolje, vratila je 4-5 kg, pomalo eksperimentira s hranom. Bolovi se pojavili samo jednom, žestoki, neizdrživi ali samo na 5 minuta, poslije pojedene kriške naranče ! Nismo ni stigli do hitne. Naglo došli i prestali odjednom. Uzima maslinovo ulje s medom i limunom, dva put dnevno. Vjeruje da joj to pomaže !? Na kontroli, kirurg joj je rekao da "ima još puno sitnih kamenčića".
Zanimljivo je jedno. Kamen koji je izvađen s operiranom žuči su joj dali u kutijici, još ga čuva. Poslije prvog ERCP i "izvađena 4 kamena", nit su joj dali nit pokazali, ni poslije drugog ERCP i "izvađenih 5 kamena". S tim da su poslije prvog zahvata rekli"da je ostao još jedan" kao nije bio dostupan. POmalo stičemo dojam da si uvijek ostavljaju neki "alibi".
br-oz is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2015., 15:00   #126
gdje se može kupiti Rowachol i koja mu je cijena?
dreamer~dreams is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2015., 18:21   #127
u apotekama cijena oko 60kn ako se dobro sjecam
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2015., 19:00   #128
Bok ljudi, treba mi hitno jedna informacija. Idem na operaciju žuči koja je presavinuta.Zna li itko da li se takva vrsta žuči može operirati laparoskopski ili samo klasično.
ljilj is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2016., 21:20   #129
Već tri mjeseca me boli trbuh oko pupka, a povremeno se bol širi i na lijevu i desnu stranu. Primijetila sam da se to događa uvijek nakon što pojedem nešto masno bilo pečena jaja, meso ili slatko. Da li bi to moglo biti od žuči?
Već nekoliko dana sam samo na voću i povrću, jedem kuhano i nezačinjeno i nema nikakvih simptoma no čim pojedem bilo kakav sendvič, pečeno, prženo ili slatko jako me boli :/
Uopće nisam sigurna od čega bi to moglo biti, a kod liječnika mogu tek za nekoliko tjedana pošto nismo u istom gradu.
Dora-Maar is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2016., 10:57   #130
Quote:
Dora-Maar kaže: Pogledaj post
Već tri mjeseca me boli trbuh oko pupka, a povremeno se bol širi i na lijevu i desnu stranu. Primijetila sam da se to događa uvijek nakon što pojedem nešto masno bilo pečena jaja, meso ili slatko. Da li bi to moglo biti od žuči?
Već nekoliko dana sam samo na voću i povrću, jedem kuhano i nezačinjeno i nema nikakvih simptoma no čim pojedem bilo kakav sendvič, pečeno, prženo ili slatko jako me boli :/
Uopće nisam sigurna od čega bi to moglo biti, a kod liječnika mogu tek za nekoliko tjedana pošto nismo u istom gradu.
Opisane tegobe mogu biti uistinu posljedica zbivanja u hepatobilijarnom sustavu (uključujući i žužne kamence, naravno).
Dijeta koja ne pravi probleme je svakako ispravan put

Odi čim prije kod liječnika na pregled, koji će nakon uvida u kliničku sliku moći procijeniti koji su daljnji dijagnostičko-terapijski postupci
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2016., 10:49   #131
Pozdrav svima,

Izvadili su mi zucnu kesu u utorak, 28.6., a 18.7. imam vec dogovoren i uplacen godisnji, pa me interesira smijem li 3 tjedna nakon operacije ici na more. Konzultirala sam se sa par medicinskih sestara u bolnici i one su rekle da mogu bez problema, ali da za svaki slucaj provjerim kad dodjem na kontrolu.

Ne planiram biti preaktivna, preplivavati do kopna i sl. Ja sam mirna i vecinom se samo buckam i plivam u blizini plaze.

Lijep pozdrav
sara92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2016., 13:53   #132
Ima li netko iskustva s rezidualnim kamencima? Tata je izvadio kesicu pred cca 7 godina, tegobe su se vratile, na UZVu su vidjeli da opet ima kamence u tom batrljku. Nema većih tegoba, uglavnom nelagodu. Obavio je pretrage, još ga žele poslati na gastroskopiju i magnetnu, pa brinem.
__________________
The only problem/with haiku is that you just/get started and then
rh4ps0dy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2016., 00:52   #133
Prije čet. god sam išao na biopsiju i utvrdili su mi Žučni kamen od 4 mm ili cm, i rekli da je prevelik za razbijanje, te da čitava žuč mora vanka. Ljetos završim na zaraznoj i nanovo UZ i pretrage i kažu da je samo pit. vremena kad če mi zaštopati vodove ,te nanovo da žuč mora vanka,jer se još kamen povečao. Sad mi,bedasto jer nema indikacija za vaditi,ako te zaboli,kažu,al te ne mogu operirati pod upalom, a čuo sam da je to najgrozomornija bol kaj postoji. Što mi je činiti? Hvala.
žaccko is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2016., 13:25   #134
naručiti se za pregled i dogovoriti operaciju.
__________________
Svaki put kad pomislim da sa mnom možebit nije baš sve u redu dođem na forum i odmah mi je lakše :D (by Cats)
solar is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2016., 00:00   #135
Kažu da to tako ne može iči po protokolu,več koliko shvatih ,moram čekati taj prokleti napadaj,a pak te ne mogu operirati ako je napadaj,poradi upale,pa tko je tu više lud? I zašto postoji tema a niti jedan doktor ne želi odgovarati kao na ostalima o zdravlju? Još ču otiči na konzultacije ,kod privatnoga Interniste,pa se s njime posatvjetovati i uredno platiti koliko treba, a indikacije za operaciju su taj prokleti napadaj. Jedino riješenje je operacija i čitava žuč mora vanka.. pitam uzrok ,dr. kaže da može biti idiopatski (što znači vrlo relativno u odgovoru,kao može biti genetikaa,može bit ishrana,.. koja je u zadnje vrime umjerena,...no,dok sam se bavio sportom i imao pojačanu ishranu, kao i kad sam bio u Gardi od 91 god. i nakon toga vazda imali pojačane obroke ). Ugl je jedino riješenje operacija, no pitanje je ,kojim putem doči do navedene ? (..po mogučnosti,ne čekajući taj mazohistični napadaj ..).
žaccko is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2016., 00:04   #136
Quote:
rh4ps0dy kaže: Pogledaj post
Ima li netko iskustva s rezidualnim kamencima? Tata je izvadio kesicu pred cca 7 godina, tegobe su se vratile, na UZVu su vidjeli da opet ima kamence u tom batrljku. Nema većih tegoba, uglavnom nelagodu. Obavio je pretrage, još ga žele poslati na gastroskopiju i magnetnu, pa brinem.
Ovako,kompa iz kvarta je imao kamence (tri kom. mislim..), treći prijatelj pak, obožava prirodne recepte i vazda mu je savjetovao i gurao mu toplu pivu (dakako,da ovog s kamencima nije trebalo dva x nagovarati na navedeno..) , i uistinu kompa s kamencima kaže, da ih je uskoro samo izurinirao , još izrazito navodi kada je mokrio kako ih je čuo ,kad su treesnuli o školjku,...veli,najljepša muzika,za moje uši...
žaccko is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2016., 10:14   #137
Quote:
žaccko kaže: Pogledaj post
Kažu da to tako ne može iči po protokolu,več koliko shvatih ,moram čekati taj prokleti napadaj,a pak te ne mogu operirati ako je napadaj,poradi upale,pa tko je tu više lud?
ne moraš čekati napadaj.. kamenci te veličine su dovoljan razlog za operaciju i neće te odbiti. možda ćeš čekati da dođeš na red.

Quote:
žaccko kaže: Pogledaj post
Ovako,kompa iz kvarta je imao kamence (tri kom. mislim..), treći prijatelj pak, obožava prirodne recepte i vazda mu je savjetovao i gurao mu toplu pivu (dakako,da ovog s kamencima nije trebalo dva x nagovarati na navedeno..) , i uistinu kompa s kamencima kaže, da ih je uskoro samo izurinirao , još izrazito navodi kada je mokrio kako ih je čuo ,kad su treesnuli o školjku,...veli,najljepša muzika,za moje uši...
pomokrio je žućne kamence? jako teško
__________________
Svaki put kad pomislim da sa mnom možebit nije baš sve u redu dođem na forum i odmah mi je lakše :D (by Cats)
solar is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2016., 11:11   #138
Ok. svejedno vam zahvaljujem na savjetu. A, to što je izmokrio tri sitna kamenčiča ,iskreno nisam gledao nit kontrolirao,..ali sam bio svjedokom dok ga je ovi treći čit. ljeto toplim pivama šopao,..nakon par mjeseci ,kaže da ih je na jedvite jade izmokrio ,kad ga pitah,kako znadeš? Veli, da ih je baš čuo ,kad su bubnuli u wc školjku. Mislim, zašto mu nebih vjerovao ,..u biti sam ja krivo ispričao jer su bili bubrežni kamenci i strahovito ga boljeli. (Isprika,jer sam pobrkao ,poradi svojih žučnih,njegove bubrežne ). pozz.
žaccko is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2016., 12:28   #139
Quote:
žaccko kaže: Pogledaj post
Kažu da to tako ne može iči po protokolu,več koliko shvatih ,moram čekati taj prokleti napadaj,a pak te ne mogu operirati ako je napadaj,poradi upale,pa tko je tu više lud? I zašto postoji tema a niti jedan doktor ne želi odgovarati kao na ostalima o zdravlju? Još ču otiči na konzultacije ,kod privatnoga Interniste,pa se s njime posatvjetovati i uredno platiti koliko treba, a indikacije za operaciju su taj prokleti napadaj. Jedino riješenje je operacija i čitava žuč mora vanka.. pitam uzrok ,dr. kaže da može biti idiopatski (što znači vrlo relativno u odgovoru,kao može biti genetikaa,može bit ishrana,.. koja je u zadnje vrime umjerena,...no,dok sam se bavio sportom i imao pojačanu ishranu, kao i kad sam bio u Gardi od 91 god. i nakon toga vazda imali pojačane obroke ). Ugl je jedino riješenje operacija, no pitanje je ,kojim putem doči do navedene ? (..po mogučnosti,ne čekajući taj mazohistični napadaj ..).
Ja sam otišla liječniku opće prakse koji je pogledao nalaze UZV-a i napisao uputnicu za pregled kod kirurga i odmah me naručila kod istog.
na pregledu je kirurg utvrdio da kamen mora van i uz njegove daljnje upute operacija je bila tri tjedna kasnije.
nikakav napadaj ne treba čekati, pobogu.
__________________
"Lutajući kroz labirinte samoće, ostatke ponosa, ljubavi, inata, uzalud pokušavam spojiti sebe, jer kud got da krenem udarim u tebe i slomim se opet...."
Makena is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2016., 12:37   #140
Molim,koliko ste dugo bili hospitalizirani? Dali,je takođe čitava žuč morala vanka? OK zahvaljujem.
žaccko is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:57.