Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.04.2012., 19:24   #1
Apatija? Proljetna depresija?

Ne mogu vjerovati da se ovdje javljam.
Do prije mjesec dana sam prštao od energije i euforije, pucao sam od samopuzdanja, stalno sam smišljao nove planove u glavi uglavnom i bio sam pun optimizima, s radošću sam očekivao novi dan.

I od onda kao da mi je energija počela opadati, nije se ništa posebno promijenilo u mom životu u odnosu na razdoblje od prije mjesec dana, ali energija mi je mnogo slabija od onda, ne da mi se skoro ništa raditi, nikakvi mi se planovi ne stvaraju u glavi, nije me baš previše briga za ništa, samopouzdanje mi je prosječno, totalno mi je svejedno koji je dan i kad će proći, teško mi se buditi ujutro zato što mi se stalno spava, razgovori mi idu teže nego prije mjesec dana. Apatija?

Inače, mrzim iz dna duša proljeće i ljeto, visoke temperature, sunčano vrijeme itd. Uvijek se počnem puno bolje osjećati krajem 10. i početkom 11. mjeseca, tada me uglavnom počne hvatati euforija, je li možda riječ o proljetnoj depresiji?
__________________
ĐURO TOMLJENOVIĆ HEROJ, a ne zločinac. NORTH STANDOV BOŽANSKI POST MICHAEL COLLINS = FORUM.HR
illusion__user is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2012., 21:13   #2
Kod neke vrste ljudi cesta je sezonska depresija u jesenskim danima i danima kada je sivilo, nema sunca. A obicno kada je sunce i zelenilo, ljudi su dobro raspolozeni, raduju se radjanju zivota-proljece.

Ali eto, kod tebe obrnuta situacija !

Postoje neke stvari koje se moraju razmotriti.

1. Neki ljudi se nadju u nekoj socijalnoj krizi ili krizi identiteta pa reaguju potisteno ili bezvoljno a ponekad i depresivno. Ovo zahtjeva obradjivanje problema na tom aspektu.

2. Nagla promjena temperature zraka izaziva mnoge fizioloske promjene u sistemu i to se zove adaptacioni sindrom( stres) i prilikom te turbulencije moguce je ''pregrupisavanje nekih stvari'' a to itekako moze uticati na psiholoskom pklanu narocito kod predisponiranih osoba izazvati vece promjene u psihickom funkcioniranju. ( umor, bezvoljnost, gubitak entuziazma, elana itd.. narocito ako je sve to udruzeno i sa objektivnim zivotnim frustracijama i nekim teskocama i krizama.

3. Mnogi se naviknu na postojece god.doba i kada dozive promjenu to dozivljavaju kao napor i frustraciju, pa moze se ispoljavati nezadovoljstvo.

4. I mnostvo drugih faktora koji mogu uticati na to tvoje stanje...
__________________
we shall fight with growing confidence and growing strenght in the air, whatever the cost may be
England is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2012., 12:51   #3
Quote:
illusion__user kaže: Pogledaj post
Do prije mjesec dana sam prštao od energije i euforije,...
Kakvo je stanje bilo lani u ovo vrijeme? Da li je ovo prva epizoda ovakvih većih skokova u raspoloženju ili se te epizode ponavljaju periodički?
ChooseMe is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2013., 01:54   #4
Već me dvije, tri godine zaredom u rano proljeće puca depresija, pa sam se ove godine pomirio s tim kako me neće zaobići.. Prošla je negdje sredinom četvrtog mjeseca, ali je bila najgora dosad.. Znači, ne samo da sam bio bezvoljan, smušen, da sam mrzio čitav ljudski rod, da nisam uopće htio ić na posao itd itd.. nego su mi se priviđale stvari.. Ponajviše u vožnji po noći, kad sam iz popodnevne išao doma.. Stupovi i table uz cestu su mi izgledali kao nečije visoke noge, one zelene kante za smeće iz daljine su izgledale poput čovjeka, kao da netko stoji tamo, svako malo mi se učini da životinja čuči sa strane i ko da će svako malo potrčat preko ceste.. sve mi je to imalo smisla do najveće čudne situacije - vozim se doma, noć je bila i ide auto prema meni i tuče svjetlima.. naravno, nemrem gledat, zaškiljim, pazim u desni rub ceste i mimoiđemo se.. kako su mi se oči fokusirale dalje na cestu u jednom momentu sam vidio babu na petnaestak metara ispred sebe i ja odmah nogom na kočnicu, da bi sekundu kasnije skužio da mi se pričinilo.. usro sam se..
da li bi to bilo povezano? mislim, posao ko posao - radim s ljudima.. zna biti stresno, ali eto čist sam normalan i ništa mi se ne pričinjava ostatak godine.. jest da me sad zadnjih tjedan i pol isto puca neka promjena raspoloženja, al vjerujem da će me brzo proć..
unknown_UFO is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:08.