Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.10.2015., 12:33   #321
điđe, pretpostavljam da imamo istog ginekologa ... ja sam krvarila nakon jednog pregleda u 6. misecu trudnoće, i to obilno, pisala sam na forumu. on nije namjerno grub, dapače, ali iz nekog razloga su mi kod njega pregledi često neugodni.

posli poroda sam krvarila možda 20-ak dana, ne sićam se točno ... nekad bi bilo malo obilnije, nekad malo oskudnije, ali u principu se smanjivalo. ispadanje šavova nisam ni vidila ni osjetila.

na prvi pregled sam otišla 10 tjedana nakon poroda. prvi odnos nakon 4 i po miseca, čekala sam da budem sigurna da baš ništa neće bolit, nisam tila dodatne traume. oboje je prošlo ok.
kavopija-14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2015., 18:12   #322
Quote:
kavopija-14 kaže: Pogledaj post
điđe, pretpostavljam da imamo istog ginekologa ... ja sam krvarila nakon jednog pregleda u 6. misecu trudnoće, i to obilno, pisala sam na forumu. on nije namjerno grub, dapače, ali iz nekog razloga su mi kod njega pregledi često neugodni.

posli poroda sam krvarila možda 20-ak dana, ne sićam se točno ... nekad bi bilo malo obilnije, nekad malo oskudnije, ali u principu se smanjivalo. ispadanje šavova nisam ni vidila ni osjetila.

na prvi pregled sam otišla 10 tjedana nakon poroda. prvi odnos nakon 4 i po miseca, čekala sam da budem sigurna da baš ništa neće bolit, nisam tila dodatne traume. oboje je prošlo ok.
E da, vjerojatno smo kod istoga.
meni dosad nikad ništa, ni PAPA ni brisevi, nikad me nije bolilo ni kod koga.
Još mi on svaki put kaže da je normalno ako malo krvarim nakon pregleda, ali nikad nisam krvarila.
I ovo sad, evo tjedan dana od pregleda svaki dan po malo.
Danas je već smećkasto. Ne znam bi li ga zvala, kad mi je rekao da je sve super, valjda bi vidio da je nešto ostalo.

Ja sam se slijepo držala preporuke s otpusnog, na prvi pregled nakon 4-6 tj. nakon poroda .
Možda sam tribala ipak pričekat
Nadam se da to sve skupa ipak lipo zacijeli i da naredni pregledi neće bit bolni.

Ako si krvarila u 6.mj.trudnoće, onda te gleda vaginalno?
Jer mene je vaginalno samo prva 3-4 puta (UZV) i od 35.tt.
__________________
Latinska poslovica
Điđe T. is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2015., 21:43   #323
Quote:
Điđe T. kaže: Pogledaj post
.
Možda sam tribala ipak pričekat
Nadam se da to sve skupa ipak lipo zacijeli i da naredni pregledi neće bit bolni.

Ako si krvarila u 6.mj.trudnoće, onda te gleda vaginalno?
Jer mene je vaginalno samo prva 3-4 puta (UZV) i od 35.tt.
meni nije palo na pamet ić na pregled posli 6 tjedana. tek sam tada počela normalno sidit. baš mi je tribalo tih dodatnih misec dana.

a, vaginalno me pregleda jer sam osjećala nekakve grčeve, pa da vidi jesam li otvorena. tako nešto.
kavopija-14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2015., 22:45   #324
Quote:
kavopija-14 kaže: Pogledaj post
meni nije palo na pamet ić na pregled posli 6 tjedana. tek sam tada počela normalno sidit. baš mi je tribalo tih dodatnih misec dana.

a, vaginalno me pregleda jer sam osjećala nekakve grčeve, pa da vidi jesam li otvorena. tako nešto.
Ja sam mogla vec nakon misec dana otic, sta se tice stanja.
Stvarno sam se brzo oporavila, da kucnem o drvo. Eto, jedino to krvarenje nikako da stane.
I vec u rodilistu sam se dizala i sidila, tako da je ova do.mene mislila da nisam šivana
__________________
Latinska poslovica
Điđe T. is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2015., 11:16   #325
Pozdrav svima!
Rodila sam prije 6 dana i cijelo vrijeme je bilo oskudno krvarenje, po meni cak i slabo, do sinoc. Ugl, pojavila se svjeza krv i malo sam citala po forumu da je to normalno da se pojavljuje svjeza krv do 2 tj poslije poroda, ali sinoc mi se dogodilo da nakon sto sam isla na wc da je nesto visilo iz mene tamno. Povukla sam s wc papirom i to se krenulo izvlaciti i bilo ga je dobrih 10cm, prvo sam mislila da je ugrusak jer su mi rekli da ima ugrusaka u kavumu, al kad sam bolje promotrila, izgledalo mi je kao neka bijela opna napunjena zgrusanom krvi. Vjerujem da vam je gadljivo citati ovakav opis, al zanima me da li je nekoj od vas tako slicno bilo i ne znam da li treba dizat paniku. U ponedjeljak idem na kontrolu zbog tih ugrusaka, pa da ne dizem paniku prije ako ne treba. Temperaturu mjerim svaku noc i jutro i nemam je.

Poslano sa mog LG-D373 koristeći Tapatalk
__________________
"Nitko ne zaslužuje naše suze, a onaj tko ih zaslužuje neće nas rasplakati..."
Jahanara is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2015., 21:18   #326
Quote:
Jahanara kaže: Pogledaj post
izgledalo mi je kao neka bijela opna napunjena zgrusanom krvi.
kod žena koje su rodile je svašta normalno, pa vjerojatno i to, ali mene je ovaj gori opis asocira da dio posteljice. vjerojatno griješim, ali za svaki slučaj nazovi svog ginekologa ili hitnu ginekološku ambulantu, pa pitaj.
kavopija-14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2016., 22:38   #327
Meni je patronazna savjetovala hipermangan za epi. U ljekarni se moze kupiti i rastopiti par zrnaca u vodi i sa time ispirati sav. Rez ne zateze i brze prolazi. Meni je svakako pomogao.
QueenBee is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2016., 19:39   #328
Imam problem..
Jucer bilo 8tj od poroda, prije 10ak dana obavila gin pregled. Problem je sto i dalje pomalo krvarim. Jedan dan malo svjeze krvi, pa 3-4-5 nista ili onako u tragovima kao iscjedak. Na pregledu kao ok, nije ostalo posteljice, malo ovoja je. Ali je gin rekla kao moguce da je menstruacija pa ako se ne smiri za 6-7 dana da dodjem. Smirilo se, ali danas nakon setnje ponovno malo svjeze.. jel imala koja slicnih iskustava?

Poslano sa mog HTC Desire 620 koristeći Tapatalk
ianaNika is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2016., 22:36   #329
Nikoga nema?

Poslano sa mog HTC Desire 620 koristeći Tapatalk
ianaNika is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2016., 02:40   #330
Meni je bilo slično, imala sam mala i slaba krvarenja, nekad skoro i ništa i to je trajalo skoro 8 tjedana pa stalo. Onda sam ponovno išla ginu i rečeno mi je na UZV-u da se maternica (unatoč stopostotnom dojenju) ne vraća na staro kako treba, a imala sam još i carski. I sasvim slučajno me pitao je li nosim steznik. On je mislio da ja to nosim cijelo vrijeme, a ja nisam jer su mi ovi u ST rodilištu rekli da ni slučajno. U biti trebalo je, ali ne odmah zbog carskog. Gin poludio na njih. I čim me muž počeo stezat malo po malo, otišao je i taj "ostatak" i na UZV je nakon mjesec i pol sve bilo kako treba.
__________________
Fuj. Kaka to!
Silvery is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2016., 12:49   #331
Zašto se nekad lohije ponovo pojave u krvavom obliku nakon što su bile smećkaste? Prošlo je skoro 2 mjeseca od poroda.

Da li kod ginekologa se dobije pregled ako imam lohije ili samo konzultacije?
__________________
***Girl blog***
-> Moj album <-
illy ema is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2016., 19:11   #332
Quote:
illy ema kaže: Pogledaj post
Zašto se nekad lohije ponovo pojave u krvavom obliku nakon što su bile smećkaste? Prošlo je skoro 2 mjeseca od poroda.

Da li kod ginekologa se dobije pregled ako imam lohije ili samo konzultacije?
Ne znam zasto, ali tako je i meni bilo.
Cak 2-3 dana ne bi bilo nista, pa bi opet prokrvarila.

Kod gin.sam isla kad su lohije prestale, pa ti ne mogu odgovoriti, makar bi mi bilo logicno da mora pregledat ako nesto nije u redu.
Najbolje ti je nazvat i pitat.
__________________
Latinska poslovica
Điđe T. is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2017., 11:26   #333
Rodila sam prije 8 dana, krvarila 5 i to je onda preslo u smedje-narancasti iscjedak. Do nocas, kad mi se desio poprilican izljev krvi. Imam neku blagu menstrualnu bol, krvarenje se zasad smanjilo, ali imam li razloga za zabrinutost sta mislite? Ili sam ja preoptimisticno zakljucila da je s krvarenjem gotovo nakon 5 dana? Ne stedim se i ne pazim doduse jer se osjecam dobro manje vise, vjerojatno bi se trebala vratit u krevet jos malo.
__________________
Jizz it
Tze is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2017., 18:52   #334
Krvarenje moze duze trajat meni je recimo 3tj trajalo krvarenje i to dosta obilno ali sam isto od prvog dana bila u điru zato mozda malo uspori
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2017., 22:08   #335
Ne znam gdje da uopce postavim ovo pitanje... al evo probat cu ovdje.
Dakle na 1. porodu sam imala jaaako puno unutarnjih savova i 10tak vanjskih.. sivali su me dugo, oko sat i pol nakon svega. Oporavak dug i bolan, ali ipak bol je s vremenom prosla... sve do prve menge!! Znaci od tada me pri svakoj mengi savovi bole ako stojim ili hodam duze od 10tak min.. unutarnji dakle !
I ostanem opet trudna nakon 16 mj... sad sam skoro usla u 5. mj i opet su me svakodnevno poceli boliti savovi kod hodanja i stajanja !?!?
Jel ima netko slicno iskustvo ? Sto da ocekujem do kraja trudnoce ? A tek na porodu ??? Imam osjecaj da ce sve opet eksplodirat ...
donna1991 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:11.