Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.05.2012., 09:37   #201
"A nevjernicima ne dođe nijedan dokaz od Gospodara njihova od koga oni glave ne okrenu.
Oni smatraju da je laž Istina koja im dolazi, ali, njih će, sigurno, stići posljedice onoga čemu se rugaju. " (El En'an 4,5)


"A da ti je vidjeti kako će, kada pred Gospodarom svojim budu zaustavljeni i kad ih On upita: "Zar ovo nije istina?" - odgovoriti: "Jeste, tako nam Gospodara našeg!" - a i kako će On reći: "E pa iskusite onda patnju zbog toga što niste vjerovali!”
Oni koji ne vjeruju da će pred Allaha stati nastradaće kad im iznenada Čas oživljenja dođe, i reći će: "O, žalosti naše, šta smo sve na Zemlji propustili!", i grijehe svoje će na leđima svojim nositi, a užasno je ono što će uprtiti!" (30)



"Oni žele da ustima svojim utrnu Allahovo svjetlo, a Allah želi vidljivim učiniti svjetlo Svoje, makar ne bilo po volji nevjernicima."(pokajanje 32)
StudentOfLife is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2012., 10:29   #202
Sura 103
Al-'Asr - Vrijeme
Mekka - 3 ajeta


U ime Allaha, Milostivog, Samilosnog!

1. Tako mi vremena -

2. čovjek, doista, gubi,

3. samo ne oni koji vjeruju i dobra djela čine, i koji jedni drugima istinu preporučuju i koji jedni drugima preporučuju strpljenje.



P.S. Prijevod ajeta koji ovdje donosim najcesce uzimam odavde

http://www.bhmed.org/islam/musaf
Zehra is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2012., 10:36   #203
Zažaliće nevjernici često što nisu postali muslimani.

Pusti ih neka jedu i naslađuju se, i neka ih zavara nada - znaće oni!


Kuran 15:2-3
Zehra is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2012., 10:41   #204
Quote:
StudentOfLife kaže: Pogledaj post
"A nevjernicima ne dođe nijedan dokaz od Gospodara njihova od koga oni glave ne okrenu.
Oni smatraju da je laž Istina koja im dolazi,
A jes puno reko. Laž drže istinom, i obratno. A što je laž? Laž su ove Kuranske prijetnje.

Quote:
ali, njih će, sigurno, stići posljedice onoga čemu se rugaju. " (El En'an 4,5)
Mafijaški Boss Allah prijeti da će kazniti mučenjem one koji Mu se ne pokore.

Quote:
"A da ti je vidjeti kako će, kada pred Gospodarom svojim budu zaustavljeni i kad ih On upita: "Zar ovo nije istina?" - odgovoriti: "Jeste, tako nam Gospodara našeg!" -
"Zar ovo nije laž, jest ooo kuranoklanjatelji! Jeste!! Laž je to velika i nesnosna u knjizi mafijaških prijetnji !" Tako mi trave koja raste i zeleni se, i oblaka koje vjetar tjera moćni! OOooo velika vs radost čeka, kada se oslobodite ovih Kuranskih prijetnji, poklonici knjige Kuranske!

Quote:
a i kako će On reći: "E pa iskusite onda patnju zbog toga što niste vjerovali!”
Mafijaški Boss Allah prijeti torturom i dalje da će kazniti one koji Mu se ne ideološki pokore.

Quote:
Oni koji ne vjeruju da će pred Allaha stati nastradaće
Evo opet grožnje. Kuran je prepun prijetnji sadističkim mučenjima, ako se ne prihvati ono što je pisac Kurana ispisao po papiru.

Quote:
kad im iznenada Čas oživljenja dođe, i reći će: "O, žalosti naše, šta smo sve na Zemlji propustili!", i grijehe svoje će na leđima svojim nositi, a užasno je ono što će uprtiti!" (30)
Užasnom vatrom će se kazniti oni, koji ne vjeruju u ono što je praznovjerni sadistički pisac Kurana ispiso na papiru. Kuran je beskonačni niz odvratnih prijetnji prženja u vatri. Sramota ga je pruhvatiti kao takvoga.

Quote:
"Oni žele da ustima svojim utrnu Allahovo svjetlo,
Nikakvo Allahovo svjetlo nego žele upaliti svjetlo u mrak neznanja kuranskih pisaca.
Quote:
a Allah želi vidljivim učiniti svjetlo Svoje, makar ne bilo po volji nevjernicima."(pokajanje 32)
Pisac si je umislio da znade što Allah hoće, pa to natura čitateljima pod prijetnjom sadističke torture.
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2012., 10:56   #205
Quote:
Zehra kaže: Pogledaj post
Zažaliće nevjernici često što nisu postali muslimani.

Pusti ih neka jedu i naslađuju se, i neka ih zavara nada - znaće oni!


Kuran 15:2-3
od dominika01,st.1 Zehri ; ubacila si se u lijepu besjedu mog jarana i mene. " Toleranciju " zazivaš a sav nemuslimanski svijet nevjernicima naziva tvoja vjera, pa i ti. Bog to sigurno rekao nije, nego mudrac koji znao kako mobilizirati ljude za svoj cilj. Kontradiktorna si- kao i ja. Ljubavi istinske tebi treba, da Boga upoznas pravoga. Kao i meni! cmokić!
dominik01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2012., 11:14   #206
gledaj, kafiri tj. kako se popularno prevodi nevjernici nisu ni židovi ni kršćani niti ateisti.

ova riječ je zanimljiva jer označava ljude koji pokrivaju istinu neistinom. tako i oblak je kafir kada zaklanja sunce, piše u jednom komentaru.

Kafiri su tako oni koji znaju šta je istina a bore se protiv nje iz različitih razloga i svjesno iznose laži kako ona ne bi doprla do ljudi.
recimo, ako se ti deklarišeš kao ateista, a recimo vjeruješ u Boga, ali ti ateističko opredjeljenje koristi radi tvog društvenog statusa ili nečeg drugog onda si kafir drugačije nisi.

navodim ti primjer šejtana.
ko bolje od njega zna da ima Boga, ali je on ipak nevjernik odnosno kafir?!
šjetan je bio u društvu meleka bio je prisutan i čuo je božije naredbe, ali je ipak postao kafir!
to je zato jer zna istinu ali se bori protiv(!?) nje.
Kršćanin koji iskreno vjeruje, isti takav židov, budista,... pa i agnostik i ateista koji je iskren u tome nije kafir nego...
mislim da me kontaš šta ti želim reći.

Dalje, čudi me tvoj jed. Ti si ljut na "Ničeovog" boga a mi muslimani sa tim nemamo ništa.

dok si na tom stepenu duhovnog razvoje za tebe i nema ništa drugo nego borba, ali ipka mislim da muslimani nisu krivi za tvoj hal koji te je obuzeo, nije kriv ni Kur'an, a Allah!?
Allah tebi sigurno neće učiniti nepravdu, pa ako su tvoja djela čista čist si i ti.
__________________
Milostivi; Poučava Kur'anu; Stvara Čovjeka; Poučava Bejjanu(objelodanjujućem govoru) (55:1-4)
MukaFFa is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2012., 11:58   #207
Pozivam moderatora da banuje ovog nepoznatog zbog njegovih rijeci mrznje koje me vrjieđaju kao i svakog muslimana koji je ljubomoran na svoju vjeru, neces naci nigdje ni na jednom mjestu da sam ja nesto lose govorio o krscanstvu ili bilo kojoj religiji neznam sto ti je ovo trebalo.
************************************************** *******
Abdullah ibn Abbas, r.a. kaže: "Rekao je Allahov Poslanik, 'Predočeni su mi narodi pa sam vidio Poslanika i sa njim grupicu sljedbenika (reht. od 3-10) i vidio sam Poslanika i sa njim jednog čovjeka ili dva i Poslanika sa kojim nema niko.

Zatim mi bi predočena brojna skupina, pa pomislih da je to moj ummet. Tad mi bi rečeno: 'Ovo je Musa i njegov narod, ali pogledaj na taj kraj', pa pogledah i vidjeh ogromnu skupinu, pa mi bi rečeno: 'Pogledaj na drugi kraj', kad tamo opet velika skupina rečeno: 'Ovo je tvoj ummet i sa njima sedamdeset hiljada, koji će ući u Džennet bez polaganja računa i bez prethodne kazne. ‘

Potom je ustao i otišao u svoj stan, počeše razgovarati o onima koji će ući u Džennet bez obračuna i iskušane kazne jedni s drugima. Rekoše: 'Možda su to ashabi Poslanika, s.a.v.s. ‘ Neki rekoše: 'Možda su koji su rođeni u islamu i nisu činili Allahu širk', a spominjali su i druge, pa im je izašao Poslanik, s.a.v.s., i upitao ih: 'Oko čega se to raspravljate?'

Obavijestiše ga, a on reče 'To su oni koji ne budu (činili rukje) liječili od bolesti učenjem ajeta i dova i ne budu tražili da se njima to čini. To su oni koji nisu sujevjerni, a na svoga se Gospodara oslanjaju. ‘

Ustao je Ukaše b. Muhsin i rekao: 'Moli Allaha da me učini jednim od njih. ‘ Na što mu Resullullah, a.s.. 'Ti si jedan od njih. ‘ Iza njega ustade drugi čovjek i reče: 'Moli Allaha i mene učini jednim od njih. ‘ Poslanik mu reče: 'Pretekao te u tome Ukaš."'
(Muttefekun alejhi)

Za tumacenje ovog hadisa treba pitat nekog ucenog ne treba ga uzeti ovako bukvalno nego da se vidi povod hadisa i da li imaju drugi hadisi koji ga pojasnjavaju jer rukja je dozvoljenja, cak je i Poslanik rekao "Ko moze pomoci svome bratu neka mu pomogne" i ima tu jos hadisa koji dozvoljavaju rukju ako nekog bude zanimalo i ako ima problema sa tim.
dual-wisp is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2012., 12:20   #208
Exclamation

Od Ebu Hurejre, radijallahu anhu, prenosi se da je Allahov Poslanik, sallallahu alejhi ve sellem, rekao: “Ne zavidite jedni drugima, nemojte lažno povećavati jedni drugima cijene robe, ne mrzite se, ne okrećite jedni drugima leđa, nemojte se jedni drugima nametati u kupoprodaji i budite, Allahovi robovi, braća. Musliman je brat muslimanu: ne čini mu nasilje, ne ostavlja ga na cjedilu, ne laže ga, ne omalovažava ga. Bogobojaznost je ovdje!” – pa je pokazao na svoja prsa tri puta.

“Dovoljno je zla čovjeku da omalovaži svoga brata muslimana. Muslimanu su zabranjeni krv, imetak i čast drugog muslimana!
” (Bilježi Muslim, 2564.)

*******************
Ovaj hadis obuhvata cjelokupne međumuslimanske odnose. Islam podstiče na bratstvo u ime Allaha i na to da muslimani budu poput jednog tijela, poput međusobno uvezane građevine. Da bi se islamsko bratstvo ostvarilo, zabranjena su sva ružna ponašanja koja bi ga narušila i uništila.
dual-wisp is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2012., 12:58   #209
Quote:
dual-wisp kaže: Pogledaj post
Od Ebu Hurejre, radijallahu anhu, prenosi se da je Allahov Poslanik, sallallahu alejhi ve sellem, rekao: “Ne zavidite jedni drugima, nemojte lažno povećavati jedni drugima cijene robe, ne mrzite se, ne okrećite jedni drugima leđa, nemojte se jedni drugima nametati u kupoprodaji i budite, Allahovi robovi, braća. Musliman je brat muslimanu: ne čini mu nasilje, ne ostavlja ga na cjedilu, ne laže ga, ne omalovažava ga. Bogobojaznost je ovdje!” – pa je pokazao na svoja prsa tri puta.

“Dovoljno je zla čovjeku da omalovaži svoga brata muslimana. Muslimanu su zabranjeni krv, imetak i čast drugog muslimana!
” (Bilježi Muslim, 2564.)

*******************
Ovaj hadis obuhvata cjelokupne međumuslimanske odnose. Islam podstiče na bratstvo u ime Allaha i na to da muslimani budu poput jednog tijela, poput međusobno uvezane građevine. Da bi se islamsko bratstvo ostvarilo, zabranjena su sva ružna ponašanja koja bi ga narušila i uništila.
Oouuuu !! Jos jedno od mnogih Islamskih razočarenja i >> BOGOHULJENJA <<... Isus Krist reče... Ljubi neprijatelja svog kao sama sebe...nema vise životinjske žrtve, a kamo LJUDSKE KRVI...: prenosim riječi za sva vremena i sve svjetove,... od plemenita djeda svoga...>>> ČEG SE PAMETAN SRAMI, BUDALA SE TIME DIČI <<<
dominik01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2012., 14:47   #210
Quote:
dominik01 kaže: Pogledaj post
Oouuuu !! Jos jedno od mnogih Islamskih razočarenja i >> BOGOHULJENJA <<... Isus Krist reče... Ljubi neprijatelja svog kao sama sebe...nema vise životinjske žrtve, a kamo LJUDSKE KRVI...: prenosim riječi za sva vremena i sve svjetove,... od plemenita djeda svoga...>>> ČEG SE PAMETAN SRAMI, BUDALA SE TIME DIČI <<<
jel ti dobro dominik, koje razocarenje sta ti je, cuj nema vise zivotinjske zrtve pa da nismo vegetarijanci sta ti ovo znaci, ispravi me ako nisam dobro raumio ko je ovdje pametan, a ko budala.

ja neznam kod tebe sve nesto nepovezano nigdje veze
dual-wisp is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2012., 16:39   #211
Quote:
dominik01 kaže: Pogledaj post
od dominika01,st.1 Zehri ; ubacila si se u lijepu besjedu mog jarana i mene. " Toleranciju " zazivaš a sav nemuslimanski svijet nevjernicima naziva tvoja vjera, pa i ti. Bog to sigurno rekao nije, nego mudrac koji znao kako mobilizirati ljude za svoj cilj. Kontradiktorna si- kao i ja. Ljubavi istinske tebi treba, da Boga upoznas pravoga. Kao i meni! cmokić!
Meni ide na kufer ta tvoja licemjernost je kudiš nasilje samo s predznakom Islama a one gohvnare daješ im hugove i pozdrave..

Jadno ali na tvoj štetu Domo...
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2012., 16:59   #212
Quote:
dual-wisp kaže: Pogledaj post
jel ti dobro dominik, koje razocarenje sta ti je, cuj nema vise zivotinjske zrtve pa da nismo vegetarijanci sta ti ovo znaci, ispravi me ako nisam dobro raumio ko je ovdje pametan, a ko budala.

ja neznam kod tebe sve nesto nepovezano nigdje veze
Hvala na pitanju, dobro sam...financije k'o i većini... Ne čudi što nepovezan i nerazumljiv tebi jesam. Dojam imam, da ti se općenito razmisljati neda. Pročitas, zapamtis i vjerujes da znas!... Ljubav, postovanje i vjera u Boga...DOSLJEDNOST, ljubav i postovanje u čovjeka ,TRAŽI. Stoga! djelove knjige i vjere, čiji sljedbđnik jesi, dosta puta, sestre i braća tvoja u određene kontekste, mjesta, vremena i arapskih zbivanja stavljaju,...pri tom je objavom svim narodima svijeta za sva vremena zvaše??? I meni sad nejasno, stoga mislim; Možda ja dobro nisam?? sve, pa i sebe propitivati treba... Boga koji, nešto na period svede, zatim na svevremensko rastegne,...čovjeka stvori, na crn - bjel, vjernik -nevjernik podjeli...takođe propitati treba!... Muslimanima su zabranjeni...krv,imetak i čast DRUGOG MUSLIMANA...e ovo dominik razumije jasno, il" mu dobro nije...sto nije zabranjeno, je dozvoljeno...krv,imetak i čast NEMUSLIMANA... Sramota...moja ili tvoja...sto razmišljati ne umijemo...ili Božja što nepravedan je,...okrutan čak, jer krvavo nas djeli... Lijep ti pozdrav, zemljače moj!
dominik01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2012., 17:11   #213
Quote:
dominik01 kaže: Pogledaj post
Hvala na pitanju, dobro sam...financije k'o i većini... Ne čudi što nepovezan i nerazumljiv tebi jesam. Dojam imam, da ti se općenito razmisljati neda. Pročitas, zapamtis i vjerujes da znas!... Ljubav, postovanje i vjera u Boga...DOSLJEDNOST, ljubav i postovanje u čovjeka ,TRAŽI. Stoga! djelove knjige i vjere, čiji sljedbđnik jesi, dosta puta, sestre i braća tvoja u određene kontekste, mjesta, vremena i arapskih zbivanja stavljaju,...pri tom je objavom svim narodima svijeta za sva vremena zvaše??? I meni sad nejasno, stoga mislim; Možda ja dobro nisam?? sve, pa i sebe propitivati treba... Boga koji, nešto na period svede, zatim na svevremensko rastegne,...čovjeka stvori, na crn - bjel, vjernik -nevjernik podjeli...takođe propitati treba!... Muslimanima su zabranjeni...krv,imetak i čast DRUGOG MUSLIMANA...e ovo dominik razumije jasno, il" mu dobro nije...sto nije zabranjeno, je dozvoljeno...krv,imetak i čast NEMUSLIMANA... Sramota...moja ili tvoja...sto razmišljati ne umijemo...ili Božja što nepravedan je,...okrutan čak, jer krvavo nas djeli... Lijep ti pozdrav, zemljače moj!
kako tako plitko razmisljas dominice moj ko je rekao da su tvoja cast,imetak, krv dozvoljeni to niko nije rekao cak sta vise sad cu ti navesti par hadissa koji ce se tebi svidjeti.

Ebu Davud, s vjerodostojnim prijenosnim nizom, bilježi sljedeće Vjerovjesnikove, s.a.v.s., riječi: “Onaj ko počini nasilje prema nemuslimanu koji živi pod muslimanskom vlašću, ili mu uskrati neko njegovo pravo, ili ga optereti preko njegovih mogućnosti, ili uzme od njega nešto mimo njegove volje, takvome ću ja biti parničar na Sudnjemu danu!”

Sta mislis o covjeku sa kojm ce se Poslanik sporiti na sudnjem danu , pa takavj sigurno propao.

Abdullah ibn Omer, u kome stoji da je Božiji Poslanik, s.a.v.s., rekao: “Ko ubije nemuslimana koji je pod vlašću muslimana, taj neće osjetiti miris Dženneta, premda se njegov miris osjeća na udaljenosti od četrdeset godina hoda!”Ahmed i Buhari

"Ko uvrijedi zimmiju /nemuslimana-štićenika/ uvrijedio je mene, a ko uvrijedi mene uvrijedio je Allaha s.w.t." Taberani

Samo sto Allahov Poslanik, ovdje govori o stvarima koje se ticu muslimana i njihovih međusobnih veza mislim da je ovo dovoljno i mmolim te da vise ne pises da je Bog(Allah) nepravedan i okrutan jer me to vrijieđa
dual-wisp is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2012., 19:38   #214
Quote:
dual-wisp kaže: Pogledaj post
Pozivam moderatora da banuje ovog nepoznatog


Quote:
zbog njegovih rijeci mrznje
naravno, sad ćeš biti dobar pa ćeš nam quotati njegove riječi mržnje
Quote:
koje me vrjieđaju kao i svakog muslimana koji je ljubomoran na svoju vjeru,
znači, ti si sam sebi ljubomoran na svoju vjeru () i još neki muslimani, (ali se takvi nisu oglasili) pa si se našao uvrijeđen ? pa zar to ne govori sve o tebi, i zašto su se zapravo moderatori oglušili...
Quote:
neces naci nigdje ni na jednom mjestu da sam ja nesto lose govorio o krscanstvu
niti ces (ako dobro procitas post tog korisnika) naci ni na jednom mjestu da je govorio o islamu kao losoj religiji ...
Quote:
ili bilo kojoj religiji
ili bilo kojoj drugoj religiji, slažemo se
Quote:
neznam sto ti je ovo trebalo.
stvarno ne znam sto ti je sve ovo trebalo
Regul is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2012., 22:05   #215
Quote:
EliEliLama kaže: Pogledaj post
Meni ide na kufer ta tvoja licemjernost je kudiš nasilje samo s predznakom Islama a one gohvnare daješ im hugove i pozdrave..

Jadno ali na tvoj štetu Domo...
Vjerovatno jesam licemjer ali to ne primjećujem jer čovjeku teže sagledati sebe nego okolinu. Pretpostavljam na koga mislis za pozdrave.... Nasilje u Islamu tretiram kao i u katoličanstvu ili fasističkoj, komunističkoj hrvatskoj. Netko tko u moje zajedničko ime ubije nedužna za zajedničku korist sutra će ubiti mene zbog svoje koristi. Ili opljačkati. Troje nećaka imam iz brakova s muslimanima i ne mogu shvatiti da ljudi ne uviđaju da se neka vremena nezaustavljivo mijenjaju i da židovsko, arapski, unutarnji i međusobi problemi nas se ne tiču. Ustvari samo nam otezavaju put do konačnog otrežnjenj. Da je u KC licemjerja i pohlepe na sve strane jos sam od oca naučio. Sirotinja nekada prodavala kravu da plati misu za pokojnike. Evo i dual mi poslao gdje se zabranjuje krv bilo kog čovjeka. Iako izgledam kritičan za 10ak muslimana sam omogućio odlazak u evropu za rata da osobno ni feninga nisam uzeo. Drugi jesu. Čitao si o njima nedavno...
dominik01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2012., 22:33   #216
Quote:
dual-wisp kaže: Pogledaj post
kako tako plitko razmisljas dominice moj ko je rekao da su tvoja cast,imetak, krv dozvoljeni to niko nije rekao cak sta vise sad cu ti navesti par hadissa koji ce se tebi svidjeti.

Ebu Davud, s vjerodostojnim prijenosnim nizom, bilježi sljedeće Vjerovjesnikove, s.a.v.s., riječi: “Onaj ko počini nasilje prema nemuslimanu koji živi pod muslimanskom vlašću, ili mu uskrati neko njegovo pravo, ili ga optereti preko njegovih mogućnosti, ili uzme od njega nešto mimo njegove volje, takvome ću ja biti parničar na Sudnjemu danu!”

Sta mislis o covjeku sa kojm ce se Poslanik sporiti na sudnjem danu , pa takavj sigurno propao.

Abdullah ibn Omer, u kome stoji da je Božiji Poslanik, s.a.v.s., rekao: “Ko ubije nemuslimana koji je pod vlašću muslimana, taj neće osjetiti miris Dženneta, premda se njegov miris osjeća na udaljenosti od četrdeset godina hoda!”Ahmed i Buhari

"Ko uvrijedi zimmiju /nemuslimana-štićenika/ uvrijedio je mene, a ko uvrijedi mene uvrijedio je Allaha s.w.t." Taberani

Samo sto Allahov Poslanik, ovdje govori o stvarima koje se ticu muslimana i njihovih međusobnih veza mislim da je ovo dovoljno i mmolim te da vise ne pises da je Bog(Allah) nepravedan i okrutan jer me to vrijieđa
Hvala ti na pojašnjenjima novim... Bog Stvoritelj, tvoj i moj podjednako. Ne plasim se ni njemu reći sto mislim. Posteno me već sudi. Plasim se nepravedna ljudska suda i bilo kakva suda u ime Boga! Iz postovanja tebi koji si mi simpatičan i pravi vjernik činis postovat ću tvoju molbk. Činis mi se dobar pa te kao brata zelim pozdravi! Neču ti vise ometati pisane. Boga kritizirati. Oprosti!
dominik01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2012., 23:09   #217
Quote:
Regul kaže: Pogledaj post



naravno, sad ćeš biti dobar pa ćeš nam quotati njegove riječi mržnje

znači, ti si sam sebi ljubomoran na svoju vjeru () i još neki muslimani, (ali se takvi nisu oglasili) pa si se našao uvrijeđen ? pa zar to ne govori sve o tebi, i zašto su se zapravo moderatori oglušili...

niti ces (ako dobro procitas post tog korisnika) naci ni na jednom mjestu da je govorio o islamu kao losoj religiji ...

ili bilo kojoj drugoj religiji, slažemo se

stvarno ne znam sto ti je sve ovo trebalo
pa jesil ti uopste procitao sta je doticni napisao samo gledaj sad valjda citamo isto:
Mafijaški Boss Allah, zatim za Kur'an kaze :knjizi mafijaških prijetnji, Mafijaški Boss Allah ,praznovjerni sadistički pisac Kurana ispiso na papiru. Kuran je beskonačni niz odvratnih prijetnji prženja u vatri. Sramota ga je pruhvatiti kao takvoga. , Pisac si je umislio da znade što Allah hoće, Kur'an je Allahova knjiga nju nije napisao Muhammed koliko god bi to drugi zeljeli
dual-wisp is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2012., 23:10   #218
Quote:
dominik01 kaže: Pogledaj post
Hvala ti na pojašnjenjima novim... Bog Stvoritelj, tvoj i moj podjednako. Ne plasim se ni njemu reći sto mislim. Posteno me već sudi. Plasim se nepravedna ljudska suda i bilo kakva suda u ime Boga! Iz postovanja tebi koji si mi simpatičan i pravi vjernik činis postovat ću tvoju molbk. Činis mi se dobar pa te kao brata zelim pozdravi! Neču ti vise ometati pisane. Boga kritizirati. Oprosti!
I ja tebe pozdravljam također
dual-wisp is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2012., 08:46   #219
Quote:
dominik01 kaže: Pogledaj post
Hvala ti na pojašnjenjima novim... Bog Stvoritelj, tvoj i moj podjednako. Ne plasim se ni njemu reći sto mislim. Posteno me već sudi. Plasim se nepravedna ljudska suda i bilo kakva suda u ime Boga! Iz postovanja tebi koji si mi simpatičan i pravi vjernik činis postovat ću tvoju molbk. Činis mi se dobar pa te kao brata zelim pozdravi! Neču ti vise ometati pisane. Boga kritizirati. Oprosti!
nešto me zanima...
da li ti priželjkuješ sud ili oprost?
naravno ne moraš ovo odgovoriti osim sebi
__________________
Milostivi; Poučava Kur'anu; Stvara Čovjeka; Poučava Bejjanu(objelodanjujućem govoru) (55:1-4)
MukaFFa is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2012., 11:21   #220
Quote:
MukaFFa kaže: Pogledaj post
nešto me zanima...
da li ti priželjkuješ sud ili oprost?
naravno ne moraš ovo odgovoriti osim sebi
Naravno da ću odgovoriti. Dobro si primjetio - priželjkuješ, jer ja ne znam sto svete knjige govore. Tajiti ne možemo pred Bogom, sto bih tajio ljudima. Ko smo mi ? Mislim da sud ide paralelno s životom. Na kraju života i presuda je gotova. Za oprost mogu čovjeka moliti. Trudit ću se da mi Bog ne oprasta. To bi morao biti težak grijeh kojeg ljudi ne razrijesiti gresnika. Ako ima u B. Krajini 24 sata, pročitati možes dirljivo izvjesće iz Haske sudnice. Bog ako želi, onom koga sude, neka oprosti. Pozdrav!
dominik01 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:42.