Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.09.2014., 21:31   #21
Quote:
nemouzagrebu kaže: Pogledaj post
E neš me zanima!

Potencijalno glupo pitanje, ali ajde...
Kako se ljudi vrlo često vole grupirati s onima koji su im slični, ili imaju slične interese, bilo da je riječ o glazbi ili čemu već, obično ispadne da ljudi vrlo često u svojim društvenim krugovima imaju dosta onih koji su im slični na neki način. Pa tak, ovo pitam s pretpostavkom da se isto događa i među aseksualcima. Odokativno, koliko vam se to često čini u Hrvatskoj?

Potpitanje, iako je ovo već malo smotanije, koliko ljudi vam se čini da forsiraju ideju aseksualnosti, a u biti se ipak nadaju nečemu potpuno drugačijem?

Pitam jer, ne znam jesam li ikada upoznao baš aseksualnu osobu, znam da varijacije idu od onih koji žele romantične odnose, ali ne žele išta seksualno, pa do onih koje ne zanima ni išta imalo romantično. No sve i jedna osoba(bilo muška, bilo ženska) koju sam upoznao, a da mi se u nekom trenutku izjasnila kao takva je to bila samo pod nekim uvjetima. Tipa, prekinu višegodišnju vezu, pa sada tvrde da su aseksualni, ali opet, čim se prilika ukaže, vrate se bivšem, ili pak, čim upoznaju nekoga novoga, opet to ništa ne vrijedi. Ili ne uspijevaju na ljubavnom planu, pa se deklariraju kao aseksualni, nezainteresirani, a opet, svako malo s nekime nešto pokušavaju(ovo pak jako često viđam ). Koliko zaista ima aseksualnih ljudi a da su si ok s time, bez da konstantno traže priliku da to promjene?

ne mogu govoriti za druge, ja osobno nikad nisam bio u ikakvoj vezi, otišao sam na samo jedan spoj, i to više kao upoznavanje i nakon toga mi se nije dalo ništa vise. Dakle, ja sam konstantno sam i ne izlazim da upoznam ikoga sa ciljem veze ili sexa.
__________________
No way wine is better than Pepsi!!!
Where is, repeat, where is Task Force Thirty Four? The world wonders.
Velo C. Raptor is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2014., 21:31   #22
Quote:
-Cruella- kaže: Pogledaj post
znači tako se zovemo.

ja mislila da bi to trebalo biti normalno, kad ono posebna kategorija ljudi.
Možeš osjećati seksualnu privlačnost, ili da se izrazim balkanski, želju da podereš nekoga, a da pri tome ne osjećaš nikakvu romantičnu bliskost s tom osobom.

Čisto sumnjam da krkani koji "tamane" cure u wc-u su romantično vezani za njih.
MadAce is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2014., 21:34   #23
Quote:
Velociraptor kaže: Pogledaj post
ne mogu govoriti za druge, ja osobno nikad nisam bio u ikakvoj vezi, otišao sam na samo jedan spoj, i to više kao upoznavanje i nakon toga mi se nije dalo ništa vise. Dakle, ja sam konstantno sam i ne izlazim da upoznam ikoga sa ciljem veze ili sexa.
Ovo malo krivo zvuči, jer ispada kao da sam te tražio da sebe opravdaš oko toga što si NE!
Nisam to mislio, nego više me zanima kako aseksualci izgledaju iz perspektive aseksualaca...ako to ima smisla.
nemouzagrebu is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2014., 22:24   #24
Pa sad....ako u teriji postoje ljudi koji imaju jaki sek. nagon , onda valjda postoje i ovi drugi koji imaju slab. Osobno mislim da kod ljudi koji imaju zdrave reprpduktivne organe i dovoljnu kolicinu odgovarajuceg hormona u krvi problem lezi u glavi.
Pitanje...ako ste aseksualni, uzbuduju li vas erotske slike, filmovi, masturbirate li na redovitoj bazi?
Naravno, svatko ima pravo odlucivati o vlastitom tijelu i intimnosti s drugim ljudima. Cak ako se pritom zavaravaju ili stite od povreda.
ANUŠKA is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2014., 22:34   #25
treba tebe neka dobro posevit samo nis vise
__________________
four wheels move the body — but two wheels move the soul #bikerzone
typhoid_mary is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2014., 22:43   #26
ako se ne varam aseksualci su ljudi koji su sposobni za romantičnu ali ne i seksualnu vezu sa nekim (nemaju seksualni nagon ili vole samo sebe po tom pitanju),po tome ispada da ako nađeš neku koju sex ne zanima a sviđa ti se mogao bi logički bit sa njom...

Inaće ,meni je ovo sasvim ok ako tebi tako odgovara jer ima ljudi sa stvarno poremećenim seksualnim nagonima tako da ako postoje osobe u seksualnom smislu privlače životinje onda treba bit osoba kojih ništa u tom smislu ne privlači
__________________
Ljudi su kao kamenje. Nepravilni, teški i rasuti. Mučno je to dovesti u red, skupiti i složiti po nekom pravilu, a pojedinačno je još mučnije svaki komad klesati.
Nevera is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2014., 23:30   #27
Quote:
vera24 kaže: Pogledaj post
Inaće ,meni je ovo sasvim ok ako tebi tako odgovara jer ima ljudi sa stvarno poremećenim seksualnim nagonima tako da ako postoje osobe u seksualnom smislu privlače životinje onda treba bit osoba kojih ništa u tom smislu ne privlači
za prihvaćanje različitosti
__________________
Emocionalna manipulacija
nova_xy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2014., 23:46   #28
Evo da se i ja javim
Dakle, tek sam od neki dan počela razmišljati da imam gadan problem, a samoj sebi nemogu priznati jer sama nisam sigurna dali je to uopće problem asexualnosti ili samo prolazna faza u životu...dakle, godinu dana sam solo, i nijednom se nisam posexala. Što više, nemam želju uopće stupiti u sexualni odnos sa nekim. Muško kao muško sa kitom među nogama trebao bi me uzbuditi a ja santa leda.
Koji mi je qurac?? Nije teško ovako otići sa nekim muškim na piče, teško je kada treba doći do intimnosti jer ja nemogu.

Molim dobre duše za savjete, ostali koji imaju ružno za reći nek odfakaju
MaloJa is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2014., 23:50   #29
Pa zašto bi bio problem, ako ti se ne sexa i ne ulazi u veze, nemoj. Ako/Kad se jednom to stanje promijeni, lako je ući u vezu...
__________________
No way wine is better than Pepsi!!!
Where is, repeat, where is Task Force Thirty Four? The world wonders.
Velo C. Raptor is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2014., 00:02   #30
Dugo sam se pronalazio. Nisam znao gdje pripadam...

Sve do ovog topica

Progledao sam. Izlazim iz ormara i priznajem što tolike godine nisam. JA SAM ASEKSUALAC.


Braćo, sestre, vaš sam.
__________________
Nježna dušica zarobljena u tijelu Ramba
Beam me up, Einstein
zvonezg is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2014., 00:09   #31
Quote:
Velociraptor kaže: Pogledaj post
ne mogu govoriti za druge, ja osobno nikad nisam bio u ikakvoj vezi, otišao sam na samo jedan spoj, i to više kao upoznavanje i nakon toga mi se nije dalo ništa vise. Dakle, ja sam konstantno sam i ne izlazim da upoznam ikoga sa ciljem veze ili sexa.
Nisi li ti bio zaljubljen u onu "the one"? Dosta je godina prošlo, možda sam nešto pomiješala.

p.s. Kad stižeš u moje krajeve? Vodim te na spoj, držat ćemo se za ruke i grlit ću te da ti bude nelagoda.
Tika is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2014., 00:10   #32
Quote:
zvonezg kaže: Pogledaj post
Dugo sam se pronalazio. Nisam znao gdje pripadam...

Sve do ovog topica

Progledao sam. Izlazim iz ormara i priznajem što tolike godine nisam. JA SAM ASEKSUALAC.


Braćo, sestre, vaš sam.
__________________
four wheels move the body — but two wheels move the soul #bikerzone
typhoid_mary is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2014., 00:13   #33
Velociraptor, istina je što si napisao, uzbudljiva mi je pomisao da sam nekome interesantna ili recimo netko meni, ali nikako da uklonim prokletu blokadu koju imam u sebi. S nikim mi se neda biti, neda mi se pričati na telefon sa dečkom, nemam živaca slušati ga preko telefona, prokleto mi se neda nekome širiti noge jer to doživljavam kao teret .

Jesam li ja radi ovoga asexualna?
MaloJa is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2014., 00:14   #34
Quote:
MaloJa kaže: Pogledaj post
Muško kao muško sa kitom među nogama trebao bi me uzbuditi a ja santa leda.
Neki imaginarni? Neki određeni?
Meni kita sama po sebi nije nešto uzbudljivo. Zato i nisam uzela vibrator iako bi mi pokoji put dobro došao.

Ne znam niti zašto se opterećuješ? Koji je imperativ imati nekoga i seksati se?

Vjerojatno nisi aseksualna samo još nisi našla svoj "hot spot".
A dobro bi došlo pogedati Nymphomaniac. Meni je taj, iako morbidan i bolestan, bio i prilično informativan film.
Lozimka is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2014., 00:19   #35
Određeno muško. NIsam se opterečivala dok nisam slučajno naišla na jednu stranicu odprije i pronašla se u opisu..grozna mi je spoznaja.

Nešto ne kontam baš iz njihovih opisa i opisa ovdje; dali je nedostatak želje i volje za sexom i vezom normalno stanje koje čovjek osjeća ili "simptom" asexulanosti?

Govorim o nedostatku želje na svim poljima.
MaloJa is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2014., 00:23   #36
Jesi bila kad u vezi?
Pitam jer me zanima dal' si u toj vezi osjecala potrebu za seksom s partnerom?
__________________
ono sve što znaš o meni
to je stvarno tako malo
*chiara* is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2014., 00:25   #37
Bila sam u tri veze s time da me treća uništila emocionalno i sex je bio katastrofa, vjerojatno je to otuda, samo mi nije jasno kako radi lošeg sexa može biti tako veliki otpor prema sexu opčenito sa drugim osobama?
MaloJa is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2014., 00:32   #38
Nevinost nije = aseksualnost.

Asexualnost bi trebala bit potpuni izostanak zelje za sexom ili samozadovoljavanjem.

Nista te ne napaljuje.
Ne reagiras sa nicime.

Eh, to je prava asexualnost.
Kao i da nisi sexualna osoba.
Krajnost kao i kod ninfomanije koja ide u drugu krajnost.
Ninfomanima podrazaj dolazi iz nutra, njihova napaljenost nije uvjetovana "dobrom sisom guzicom pimpekom..." vec apsolutno je svejedno, jer zelja dolazi iz nutra.
Dakle to je apsolutna krajnost.

Nema tako puno asexualaca kao ni ninfomana, to je rijetkost.
Svatko se tu svrstava u neki od tih poremecaja, a ni ne znaju o cemu pricaju i koliko je to zapravo poremecaj.

Slab libido uvjetovan samopouzdanjem,, ili... ma uvjetovan bilo cime, ne moze se zvati asexualnoscu.

Vjerujem da na cijelom ovom ljesu ako ima jedan pravi asexualac ili ninfoman puno sam rekla.
__________________
https://youtu.be/A9Pmar-fswQ
smoky 9999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2014., 00:33   #39
smoky, pazi na jednu stvar. Nimfomani ne uživaju u seksu. Oni su ovisni o njemu, ali se osjećaju jednako prazno i prije i nakon seksa. Slažem se sa zadnjom rečenicom.
Quote:
MaloJa kaže: Pogledaj post
Nešto ne kontam baš iz njihovih opisa i opisa ovdje; dali je nedostatak želje i volje za sexom i vezom normalno stanje koje čovjek osjeća ili "simptom" asexulanosti?

Govorim o nedostatku želje na svim poljima.
Koliko mi je poznato aseksualni imaju potrebu da vole i budu voljeni. Nemaju potrebu za seksom. Dakle, isključivo onaj fizički dio. To mi je ostalo u pamćenju, ali je i logično jer seks i romantična veza mogu i ne moraju biti povezani.

Ako osjećaš nešto prema određenoj osobi, ali bez seksualnog privlačenja onda bi to bilo to. Ako ne osjećaš niti prvo niti drugo onda čemu uopće razmatrati tu osobu? Meni nije privlačno jedno 80 % muških koje susretnem, a svakako nisam aseksualna.

Zadnje uređivanje Lozimka : 09.09.2014. at 00:48.
Lozimka is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2014., 00:57   #40
Quote:
Tika kaže: Pogledaj post
Nisi li ti bio zaljubljen u onu "the one"? Dosta je godina prošlo, možda sam nešto pomiješala.

p.s. Kad stižeš u moje krajeve? Vodim te na spoj, držat ćemo se za ruke i grlit ću te da ti bude nelagoda.
Je, bila je The One, bio sam zaljubljen ali nisam ništa napravoo oko toga. Sad shvaćam da sam vise bio zaljubljen u ideju The One, nego u konkretnu curu, da jesam, mogli smo biti zajedno.

Ako poneses Demidovica, može
__________________
No way wine is better than Pepsi!!!
Where is, repeat, where is Task Force Thirty Four? The world wonders.
Velo C. Raptor is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:59.