Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.02.2017., 19:27   #4361
Quote:
Properatus kaže: Pogledaj post
Znam kako se organizira prosječni put visokodostojniku.

Služba mu rezervira i plati smještaj, puni pansion.
Služba mu organizira i plati avion i da kartu.
Služba mu iskrca uglavnom unaprijed i dnevnicu.
Oni su ti veliki gotovani.
Služba mu dostavi i "agendu", gdje je kada sa kim, tko ga gdje dočekuje i vodi.

Ako si je Milanović dio toga sam organizirao i plaćao preko kartice, super.
Ako nije, problem.

Nekako sumnjam da je išta od tog službenog dijela plaćao on sam.
Zato i jesam skeptičan da je on to trošio na hotele i službene ručkove.
Ali, lagano se provjeri.
Vidi se na kartici što je gdje plaćao.
Ako je dizao gotovinu, trebao bi priložiti račun na što je potrošio.
Pa u članku koji si linkao baš lijepo piše da Milanović sam nije plaćao ništa. Njegovi službeni troškovi se plaćaju vladinom karticom. To su te ' službe'.

Btw, podsjećaš me na jednog bivšeg kolegu koji je na svakoj temi, u svakoj instituciji ili službi, ma o čemu god se pisalo, imao nekoga iznutra je pa je znao kako se to radi.
the edge is online now  
Old 15.02.2017., 21:16   #4362
Quote:
the edge kaže: Pogledaj post

Quote:
Properatus kaže: Pogledaj post
Znam kako se organizira prosječni put visokodostojniku.

Služba mu rezervira i plati smještaj, puni pansion.
Služba mu organizira i plati avion i da kartu.
Služba mu iskrca uglavnom unaprijed i dnevnicu.
Oni su ti veliki gotovani.
Služba mu dostavi i "agendu", gdje je kada sa kim, tko ga gdje dočekuje i vodi.

Ako si je Milanović dio toga sam organizirao i plaćao preko kartice, super.
Ako nije, problem.

Nekako sumnjam da je išta od tog službenog dijela plaćao on sam.
Zato i jesam skeptičan da je on to trošio na hotele i službene ručkove.
Ali, lagano se provjeri.
Vidi se na kartici što je gdje plaćao.
Ako je dizao gotovinu, trebao bi priložiti račun na što je potrošio.
Pa u članku koji si linkao baš lijepo piše da Milanović sam nije plaćao ništa. Njegovi službeni troškovi se plaćaju vladinom karticom. To su te ' službe'.

Btw, podsjećaš me na jednog bivšeg kolegu koji je na svakoj temi, u svakoj instituciji ili službi, ma o čemu god se pisalo, imao nekoga iznutra je pa je znao kako se to radi.
sad bumo čitali, sa pristojnom opaskom da je to pretpostavka dok ovo ili ono... da je Tač plaćan tim dnevnicama

a ako je, pravac Remetinac

iako se svašta može reć za Zokija, i dalje mislim da s ovim nema veze
__________________
A.Gotovina "U svemu, i u slobodi, postoji - disciplina." 05.08.2020.
twistdrum is offline  
Old 16.02.2017., 01:41   #4363
Quote:
odakusa kaže: Pogledaj post


Mokri san svakog pravog, iskonskog HDZovca je svesti Zokija na njihovu ravan.
Ako ne ide direktno onda preko oca, brata, supruge, ljubavnice......., nije bitno, ali Zoki nije bolji. Nije.
A najmizernije od svega je što oni polaze od premise "Mi Jesmo Lopovi",a ne pada im na pamet bar se praviti poštenim, ograditi se od nepoštenja. I za svaku sitnicu, "aferu" koju sami isfabriciraju, deru se "i vi ste, i vi ste", pri čemu uopće nije važno što "afere" ne dođu ni do istrage. Sad se upiru izjednačiti Saucha = Sanader, još da je nekako uvući Milanovića ... pa se razvijaju silne teorije što i kako bi moglo biti i nemoguće je da to prođe bez Zoke. Bijedno i ogavno.

Quote:
twistdrum kaže: Pogledaj post
117 njegovih
13 falsifikata
Zanimljivi ti falsifikati. Ima li informacija čiji potpis je falsificiran, tko je falsifikator. Zar je i to naplaćeno?





Quote:
Properatus kaže: Pogledaj post
Ne bih se složio s tobom ni sa ostalima koji trivijaliziraju trošenje sa političkih kartica.
Na zapadu se zbog 15 EURa krivo potrošenih podnosi ostavka i zato su bogati.
Ako je Milanović ili bilo koji drugi ove novce sebi trošio na osobni hedonizam i komfor, a vjerojatno je, na sud i neka vraća.
O da, sad mu i po guzici čeprkate, koliko može pojest i popit. Idi radije kampiraj na Zrinjevac i čekaj koliko će ti oderat Sanadera i Zločinačku.
__________________
Istina o Franji Tuđmanu https://www.youtube.com/watch?v=AekZAAdw0dQ
Mc Ozy is offline  
Old 16.02.2017., 06:39   #4364
Quote:
Mc Ozy kaže: Pogledaj post




O da, sad mu i po guzici čeprkate, koliko može pojest i popit. Idi radije kampiraj na Zrinjevac i čekaj koliko će ti oderat Sanadera i Zločinačku.
Ovo mi djeluje tako adolescentski.... kao ono kad mladi dečki mjere čiji je veći.....
ULICA ULICE is offline  
Old 16.02.2017., 07:59   #4365
Quote:
ULICA ULICE kaže: Pogledaj post
Ovo mi djeluje tako adolescentski.... kao ono kad mladi dečki mjere čiji je veći.....
Misliš na pisanja "ljubitelja" desnice ?
leo4 is offline  
Old 16.02.2017., 08:05   #4366
Quote:
leo4 kaže: Pogledaj post
Misliš na pisanja "ljubitelja" desnice ?
i na njih.....
ULICA ULICE is offline  
Old 16.02.2017., 12:05   #4367
Što političar ne smije

Quote:
PREMIJER Zoran Milanović sinoć je Vladinim avionom sletio na Krk u privatni posjet.
http://www.index.hr/vijesti/clanak/m...up/704546.aspx

Quote:
Letovi državnim avionom u Beč radi osobnog luksuza predmet su još jedne istrage protiv Sanadera
http://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvat...-frak/2039406/

Kako se to rješava

Quote:
Australska ministrica zdravstva Sussan Ley "dala je u petak ostavku zbog skandala s trošenjem proračunskog novca u privatne svrhe , izazvavši muke premijeru Malcolmu Turnbullu na samom početku nove godine.
otkriveno da je tražila povrat novca iz proračuna za nekoliko posjeta Gold Coastu, ljetovalištu u državi Queensland

"Australci od političara očekuju da novac poreznih obveznika troše oprezno, brineći u svakom trenutku da javne izvore financiranja koriste učinkovito i etično", rekao je premijer Turnbull prihvaćajući ostavku Ley.
Zadrigli hrvatski birači očito nemaju tu svijest pa ono što drugoj strani zamjeraju, svojoj strani pravdaju.
Ipak mislim da većina ima svijest o razumnom i racionalnom korištenju državnog proračuna.
Properatus is offline  
Old 16.02.2017., 12:19   #4368
Da se vratimo na članak u inače njima odanom tabloidu koji je uzbudio duhove SDPa.

http://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvat...vlade/5635423/

Bivši premijer Zoran Milanović na račun Vladinih poslovnih kreditnih kartica tijekom četverogodišnjeg mandata potrošio je ukupno 303.410 kuna na putovanjima u inozemstvu.

Članak je zbrkan i kontradiktora i osim što je poruka jasna, Milanović je bahato rastrošan na račun poreznih obveznika, sam sadržaj je nedosljedan.

Tvrdi se da su njegove kartice "peglali" drugi, ali za njega.

Quote:
No, bivši premijer Milanović nije osobno koristio Vladinu poslovnu kreditnu karticu, kažu nam u Vladi, nego su njegove račune na službenim putovanjima plaćali oni koji su se koristili njima.
Spominje se i više drugih kartica te utrošak od oko milijun kuna.

Za što se sve to potrošilo osim uopćenih fraza o trošku ureda, reprezentaciji ili službenom putu, nema podataka.
Imam dojam da je novinar dobio zadatak da ocrni Milanovića ali je dobio nejasne podatke koje je nejasno iznio.
Properatus is offline  
Old 16.02.2017., 12:30   #4369
Quote:
Australska ministrica zdravstva Sussan Ley "dala je u petak ostavku zbog skandala s trošenjem proračunskog novca u privatne svrhe , izazvavši muke premijeru Malcolmu Turnbullu na samom početku nove godine.
otkriveno da je tražila povrat novca iz proračuna za nekoliko posjeta Gold Coastu, ljetovalištu u državi Queensland

"Australci od političara očekuju da novac poreznih obveznika troše oprezno, brineći u svakom trenutku da javne izvore financiranja koriste učinkovito i etično", rekao je premijer Turnbull prihvaćajući ostavku Ley.
Ovo je prava revizija i pravo računovodstvo.
:klap:
Jednom će tako biti i u Hrvatskoj.

Ministrica je vjerojatno htjela u puno svoj službenih troškova utopiti i privatni odlazak na more.
Računovodstvo je tražilo prateće dokumente, nije imalo što dobiti i... pa, pa...
Properatus is offline  
Old 16.02.2017., 12:42   #4370
http://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvat...vnice/5641395/

Jutarnji tabloid pasionirano odan lijevoj opciji nastavlja mesti pod sa Milanovićem prepisujući drugi SDPov nakurnjak Novi list.

Quote:
KAO SAUCHIN NADREĐENI MORAO JE NEŠTO ZNATI? Zoran Milanović sam je kontaktirao DORH, želi dati iskaz o aferi 'Dnevnice'
Da li sada podržavaju Bernardića ili HDZ ?
Za percepciju ovce koja čita ključan je naslov, a naslov kaže sve.
Koji je cilj te lijeve propagande znaju samo oni.
Properatus is offline  
Old 16.02.2017., 12:43   #4371
Quote:
Properatus kaže: Pogledaj post
Ovo je prava revizija i pravo računovodstvo.
:klap:
Jednom će tako biti i u Hrvatskoj.

Ministrica je vjerojatno htjela u puno svoj službenih troškova utopiti i privatni odlazak na more.
Računovodstvo je tražilo prateće dokumente, nije imalo što dobiti i... pa, pa...
A naše računovodstvo: Pa on mi je rekao........
__________________
Mislim, dakle pišem
odakusa is offline  
Old 16.02.2017., 12:45   #4372
Quote:
Properatus kaže: Pogledaj post
Da se vratimo na članak u inače njima odanom tabloidu koji je uzbudio duhove SDPa.

http://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvat...vlade/5635423/

Bivši premijer Zoran Milanović na račun Vladinih poslovnih kreditnih kartica tijekom četverogodišnjeg mandata potrošio je ukupno 303.410 kuna na putovanjima u inozemstvu.

Članak je zbrkan i kontradiktora i osim što je poruka jasna, Milanović je bahato rastrošan na račun poreznih obveznika, sam sadržaj je nedosljedan.

Tvrdi se da su njegove kartice "peglali" drugi, ali za njega.



Spominje se i više drugih kartica te utrošak od oko milijun kuna.

Za što se sve to potrošilo osim uopćenih fraza o trošku ureda, reprezentaciji ili službenom putu, nema podataka.
Imam dojam da je novinar dobio zadatak da ocrni Milanovića ali je dobio nejasne podatke koje je nejasno iznio.
Ovo što je boldano - lažeš, u članku koji si linkao se ne spominje više kartica i milijun kuna.

Nadalje, ne radi se o "njegovoj" kartici, nego o kartici Vlade RH. Koliko se iz članka može zaključiti, karticu koriste službenici Vlade za plaćanje službenih troškova. Zatim lažeš kad zaključuješ da da je "poruka jasna, te da je Milanović bahato rastrošan".

Iz članka se vidi da je Tihomir Orešković na jedno službeno putovanje potrošio 37.774 kune za smještaj i reprezentaciju.

Obzirom da se nigdje ni za jedno putovanje ne kaže koliki je bio dnevni trošak za smještaj i reprezentaciju, može li se reći da je Orešković "bahato rastrošan"? Ne može, jer iz ovog što je u članku navedeno ne može se zaključiti ništa, niti koliko je dugo trajalo putovanje, niti u koji grad se putovalo, niti za koliko je ljudi plaćen taj trošak, ništa.

Znači, ako se ne može za njega zaključiti da je trošak od 37000 kn na jedno putovanje "bahata rastrošnost", zlonamjerna je laž zaključiti to isto za trošak od 370.000 za četiri godine i brojna službena putovanja.


Upregla se mašinerija kako bi dokazala da je Zoran Milanović lopov poput njegovih counter-parts u HDZ-u.
komutator is offline  
Old 16.02.2017., 13:01   #4373
Quote:
komutator kaže: Pogledaj post
Ovo što je boldano - lažeš, u članku koji si linkao se ne spominje više kartica i milijun kuna.
Mislim, možda sam se zeznuo, pa pogledam

Quote:
"U Uredu predsjednika Vlade od 2011. do 2015. godine to su bili, kažu u Vladi, predstojnik Ureda Tomislav Saucha, njegov zamjenik Dalibor Dvorny te savjetnici predsjednika Vlade za diplomatski protokol Ivan Mašina i Natalija Bukovec-Osmičević. Njih četvero su po poslovnim kreditnim karticama tijekom 2012., 2013., 2014. i 2015. godine potrošili nešto više od milijun kuna. Najviše je potrošeno 2014. godine, kad su ukupni troškovi iznosili 490.907 kuna, 2012. su iznosili 144.656 kuna, 2013. - 228.383 kune te 2015. - 227.899 kuna. Bivši premijer Milanović je, čini se, u svog predstojnika Ureda Sauchu imao veliko povjerenje. Tako mu je prepustio, osim brige o službenim putovanjima, troškovima ureda, reprezentacije itd., da koristi Vladinu poslovnu kreditnu karticu te plaća i njegove račune. I sam Milanović je zadnjih dana, otkako je uhićen Saucha, ponavljao da je to njegova “politička i moralna odgovornost, ali pravna nije”."
Properatus is offline  
Old 16.02.2017., 13:07   #4374
Quote:
komutator kaže: Pogledaj post
Zatim lažeš kad zaključuješ da da je "poruka jasna, te da je Milanović bahato rastrošan".

Iz članka se vidi da je Tihomir Orešković na jedno službeno putovanje potrošio 37.774 kune za smještaj i reprezentaciju.
Ja nemam što lagati svoje mišljenje.
A moje mišljenje jest da SDPov oglasnik Jutarnji list cipelari po Milanoviću sa ciljem da ga diskreditira u javnosti. I nije problem.
Zašto to radi i sa kojim ciljem, ne znam.

Držim se kriterija istih prema svima.
Ako je Tiho i jednom vodio svoju familiju na ručak i to platio službenom karticom, ostavka.
Osim ako mu zakon to dozvoljava.
Onda je druga priča. Mijenjajmo zakon.
Pre dobro zarađuju da im i to plaćamo.
Properatus is offline  
Old 16.02.2017., 13:28   #4375
Quote:
Properatus kaže: Pogledaj post

Držim se kriterija istih prema svima.
Ako je Tiho i jednom vodio svoju familiju na ručak i to platio službenom karticom, ostavka.
Osim ako mu zakon to dozvoljava.
Onda je druga priča. Mijenjajmo zakon.
Pre dobro zarađuju da im i to plaćamo.
Pa Orešković i je u Costabeli napravio mega račun koji je, kao, trebala platiti Vlada, pa je on rekao da će platiti sam dio, pa nije, jer kao nije dobio račun...
ViktorViktorija is offline  
Old 16.02.2017., 14:04   #4376
Quote:
komutator kaže: Pogledaj post
Ovo što je boldano - lažeš, u članku koji si linkao se ne spominje više kartica i milijun kuna.

Nadalje, ne radi se o "njegovoj" kartici, nego o kartici Vlade RH. Koliko se iz članka može zaključiti, karticu koriste službenici Vlade za plaćanje službenih troškova. Zatim lažeš kad zaključuješ da da je "poruka jasna, te da je Milanović bahato rastrošan".

Iz članka se vidi da je Tihomir Orešković na jedno službeno putovanje potrošio 37.774 kune za smještaj i reprezentaciju.

Obzirom da se nigdje ni za jedno putovanje ne kaže koliki je bio dnevni trošak za smještaj i reprezentaciju, može li se reći da je Orešković "bahato rastrošan"? Ne može, jer iz ovog što je u članku navedeno ne može se zaključiti ništa, niti koliko je dugo trajalo putovanje, niti u koji grad se putovalo, niti za koliko je ljudi plaćen taj trošak, ništa.

Znači, ako se ne može za njega zaključiti da je trošak od 37000 kn na jedno putovanje "bahata rastrošnost", zlonamjerna je laž zaključiti to isto za trošak od 370.000 za četiri godine i brojna službena putovanja.


Upregla se mašinerija kako bi dokazala da je Zoran Milanović lopov poput njegovih counter-parts u HDZ-u.
Možda je poruka tako zamišljena ali nije ni jasna ni ozbiljna.
Tko je ikada radio iole ozbiljan posao ili otputavao bilo kamo na službeni put ili vodio poslovne partnere na večeru, izlet, primanje...jako dobro zna da je ta cifra bezvezna.

Kako zakon propisuje i na što se troši novac za reprezentaciju su dvije stvari. Jesu li plaćali limuzine i vozili kolgerle po Amsterdamu ili zbilja vodili suradnike i goste na dogovorene domjenke i provode.
Ovo je neozbiljan i komičan članak.
Dlapek is offline  
Old 16.02.2017., 14:21   #4377
Quote:
Properatus kaže: Pogledaj post
http://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvat...vnice/5641395/

Jutarnji tabloid pasionirano odan lijevoj opciji nastavlja mesti pod sa Milanovićem prepisujući drugi SDPov nakurnjak Novi list.



Da li sada podržavaju Bernardića ili HDZ ?
Za percepciju ovce koja čita ključan je naslov, a naslov kaže sve.
Koji je cilj te lijeve propagande znaju samo oni.


Jutarnji se baš srozao. Danima o ničem ne pišu vec im je samo Milanovic na tapeti. Ocito ga žele pošto poto dirkreditirati da nema šanse ako se poželi vratiti u politiku.
Štetočina sa Pantovčaka im nije nikakav problem i njenih potrošenih 100-injak tisuca kn kad je išla u shopping u SAD i blamirala se po semeaforima.
Plagijator Barisic nije problem, anemicni Plenkovic nije problem, ministar obrane koji nabavlja kompjutere za ministarstvo od svoje privatne firme, to im je valjda sve transparentno. Ministar iz Agrokora koji nosi satove od 50-ak tisuca kuna nije problem.
__________________
bmw 330xd
gtc is offline  
Old 16.02.2017., 17:13   #4378
Quote:
gtc kaže: Pogledaj post
Jutarnji se baš srozao. Danima o ničem ne pišu vec im je samo Milanovic na tapeti. Ocito ga žele pošto poto dirkreditirati da nema šanse ako se poželi vratiti u politiku.
Štetočina sa Pantovčaka im nije nikakav problem i njenih potrošenih 100-injak tisuca kn kad je išla u shopping u SAD i blamirala se po semeaforima.
Plagijator Barisic nije problem, anemicni Plenkovic nije problem, ministar obrane koji nabavlja kompjutere za ministarstvo od svoje privatne firme, to im je valjda sve transparentno. Ministar iz Agrokora koji nosi satove od 50-ak tisuca kuna nije problem.
Javna je tajna da postoji cjenik po kojem novine u Hrvatskoj, ne samo Jutarnji, pišu ono što želiš.

Želiš li nekoga pohvaliti, kao recimo onog wunderkinda iz Fonda za privatizaciju svojedobno, dan-dva nakon što je uhapšen na dvije velike stranice hvalospjevi o njemu - ima cjenik.

Ovo sa Milanovićem je definitivno naručena kampanja. Možda se ne plaća novcima, ali nije isključeno.

Vjerojatno je napravljen deal u vezi drugih stvari. Recimo, HDZ obeća: ostavit ćemo ovrhe za HRT onako kako su bile, a mini kampanja u vezi Milanovića zauzvrat u Jutarnjem.

Baš da vidimo hoće li Most ikad uspjeti promijeniti Zakon o HRT, uključujući način naplate pristojbe.

Hanžeković je poslovni čovjek, a Jutarnji je posao.
komutator is offline  
Old 17.02.2017., 00:35   #4379
Quote:
Stiglitz kaže: Pogledaj post
Potpisi na isplatnicama nisu niti mogli biti Sauchini niti ga DORH za to tereti.

"Saucha je tako izrađene putne naloge potom potpisivao te nalagao njihovu dostavu u računovodstvo Ureda za opće poslove Sabora i Vlade radi obračuna i isplate tih akontacija, te su prema njegovim uputama izrađeni nalozi za službena putovanja u inozemstvo. Nakon što su službenici Ureda za opće poslove, u uvjerenju da se radi o vjerodostojnim nalozima, obračunali i na teret državnog proračuna isplatili gotov novac u visini traženih akontacija dnevnice, Saucha je taj novac zadržavao za sebe te je potpisom putnih računa kao naredbodavatelj potvrđivao da su službena putovanja doista izvršena iako je znao da to ne odgovara istini."

http://www.vecernji.hr/hrvatska/evo-...sauchu-1148671

Isplatnice su potpisali službenici, a Saucha je potpisao otvaranje naloga i putnih računa kojim je potvrdio da su putovanja obavljena. Da li je novac stvarno isplaćen Sauchi nije čak niti bitno jer je potpisao da je putovanje obavljeno, a znao je da putovanje nije obavljeno, dakle krivotvorio je službenu ispravu.

Ako nije imao saznanja da je putovanje obavljeno ili nije obavljeno opet je kriv jer nije smio potpisati da je obavljeno.
Već sam rekla - ne branim ja Sauchu.
Ali to da nije važno kome je novac isplaćen je glupost epskih razmjera. U tome i je sva poanta priča - ko je uzeo lovu?
Jer ne bi se provodila istraga isključivo zbog papirologije, nego zato što love nema, a nema ni objašnjenja di je. Odnosno, objašnjenje se pokazalo kao lažno.

A priče o službenicima koji su davali lovu "u uvjerenju" je tek za malu djecu.
Nije nitko od njih došao jučer na to mjesto da ne zna šta od papira treba dobiti - da bi dao novce. Prvenstveno da bi sebe opravdao di su novci.
Sama činjenica da od 130 naloga je 13 njih potpisao sveti petar meni itekako miriši na to da je ekipa u računovodstvu itekako bila svjesna šta se događa i da su se i oni odlučili priključiti.
Jer ajmo se praviti da vjerujemo da nitko za 3 godine ili kolko već, u 117 slučaja nije posumnjao - ko im je potpisao ovih 13? Sauchino ime je gore, a potpis nije njegov. Kaj su povremeno zaboravili kako Saucha izgleda?

Ponovo - ne branim njega, ali bome jednako tako nisam spremna ni ove oprati od krivnje.

Quote:
Properatus kaže: Pogledaj post
Inače, u računovodstvu ne postoji povjerenje ili uvjerenje.
U računovodstvu postoje zakoni koji se striktno moraju provoditi.
A u zakonu jasno piše procedura isplate za dnevnice.

Problem počinje kada ti šef svjesno ne poštuje zakonom propisanu proceduru ali naređuje da provodiš njegove želje.
Da nisi malo kontradiktoran? Je l moraju se držati zakona ili ne moraju?
Ako moraju, kako su mogli godinama davati lovu bez zakonom propisane papirologije?

I kakav to "problem počinje", ako ti se šef ne želi držati zakona? Za državne službe i državne službenike postoji strogo propisani protokol - šta kada nadređeni daje nalog u čiju ispravnost službenik posumnja.

Quote:
Properatus kaže: Pogledaj post
vrlo moguće...
--------------
Ako...
----------------
....najvjerojatnija...
Cijela tema vrvi od tvojih insinuacija, izmišljanja, lažnih optužbi i tvojih tumačenja kako je - vrlo moguće, najvjerovatnije, ako jesu, pretpostavljaš, misliš, vjeruješ i ine varijacije...
Sav si je uzvrtio od uvjeravanja, a pojma o ničemu nemaš, samo izmišljaš. Ovo gore ti je samo u jednom postu. Lakše malo, nije to dobro za zdravlje
__________________
"Da, poreze treba plaćati. Ali, u ovom slučaju ne treba plaćati porez." - poslanje po Kolindi, 30.04.2015.
HDZ počinje tamo di asfalt prestaje https://www.youtube.com/watch?v=jUc5867hNik&ab_channel=PIXIX
kiss me is online now  
Old 17.02.2017., 01:10   #4380
Quote:
Dlapek kaže: Pogledaj post
Tko je ikada radio iole ozbiljan posao ili otputavao bilo kamo na službeni put ili vodio poslovne partnere na večeru, izlet, primanje...jako dobro zna da je ta cifra bezvezna.

Kako zakon propisuje i na što se troši novac za reprezentaciju su dvije stvari. Jesu li plaćali limuzine i vozili kolgerle po Amsterdamu ili zbilja vodili suradnike i goste na dogovorene domjenke i provode.
Ovo me podsjetilo na stvarnu zgodu iz doba socijalizma. U firmi u kojoj sam radio, komercijalni direktor bio je otac jednog našeg tajkuna. Održavao se zbor radnih ljudi, a odnekle je procurila informacija da je Komercijani tokom ljeta "vozao na jahti s kurvama neke Austrijance, na račun Firme, krstarili Jadranom i potrošio 20 000 DEM."
Atmosfera se usijala, ljudi viču, bjesne, sijevaju psovke, prijetnje i predsjedavajući pošalje nekog po Komercijalnog, nek se izjasni "ovdje, pred svima". Došo Komercijalni, ogroman čovjek, priđe predsjedavajućem i onako ispod glasa ovaj mu pojasni što je problem. Uspravi se ovaj, pogleda u masu i pita: "A ko van je reka (bio Dalmatinac), da san potrošija dvajst iljad maraka?"
"Zna se, sve se sazna, znamo mi ..." krenuli povici iz mase ...
"Nije istina" vikne Komercijalni, "potrošija san šezdeset iljad maraka!"
Jebote, nasta muk, masa izbečila oči, razjapila laloke, ne vjeruje ušima, šta sad ovaj ...?
"Ali sam za dva tjedna ugovorio poslova za dvista milijuna maraka, tako da ćete godinu dana imat šta radit. I to sam oteja od konkurencije!" Nasta muk!
"Jel to uredu? Ima li kakvih pitanja?" Svi junaci mukom ponikoše, tihi žamor prođe masom, "ako nema ja bi iša ća. Čekaju me neki ljudi. Adio lipi moji !"
I ode. Za njim se gubio glas Predsjedavajućeg, "mir drugovi, molim, ima li tko da se javlja za riječ ... nema...?"

Možda je debeli off, ali sam želio ilustrirati kako priče o potrošenim milijunima mogu svakojako zvučati. Loše, ali i dobro.
__________________
Istina o Franji Tuđmanu https://www.youtube.com/watch?v=AekZAAdw0dQ

Zadnje uređivanje Mc Ozy : 17.02.2017. at 01:21.
Mc Ozy is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:32.