Natrag   Forum.hr > Razno > Arhiva > Chat teme

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.11.2016., 16:05   #61
Quote:
tabu82 kaže: Pogledaj post
zakaj nitko ne želi prihvatiti moj termin "Coehlovski"

Vidiš, uhvatila se negativnost za mene...
Kao inje ili?

Meni je bliži pojam Coehlovski jer nemam fejs.
__________________
One good thing about music, when it hits you, you feel no pain! Bob Marley
roxene is offline  
Old 25.11.2016., 16:13   #62
Quote:
roxene kaže: Pogledaj post
Draga Almost, moraš si sama pomoći.
Htjela si da ti rasčlanim svaku riječ ili tumačim moje viđenje i smisao života?
Sama pomoći.
Zavoljeti sebe.
Misliti pozitivno.
Twas brillig, and the slithy toves 
Did gyre and gimble in the wabe:
All mimsy were the borogoves, 
And the mome raths outgrabe. 
Almost Rosey is offline  
Old 25.11.2016., 16:21   #63
Imaš ljude koji su sretni nakon prometne jer su prošli neozljeđeni a imaš one koji su tužni zbog limenog ljubimca.
Ja sam tako shvatio Roxene.
__________________
Ne trebam veliku lovu ni bogata kuma dosta su mi osjećaji i misli iz srca i uma.
samotnjaknamoru is offline  
Old 25.11.2016., 16:55   #64
Quote:
Almost Rosey kaže: Pogledaj post
Twas brillig, and the slithy toves 
Did gyre and gimble in the wabe:
All mimsy were the borogoves, 
And the mome raths outgrabe. 
No, cak i roxenina samopomocna trabunjanja uzivaju vecu smislenost. Znas, ocekivala sam odTebe daleko vise


Salim se, bas si me podsjetila na moju davno ugaslu cheshire cat inkarnaciju sa jednog...drugog forum mjesta

Nego, biti sretan/voljeti sebe/ostati skladan/cuvat se inja...svojevrsni su podsjecajni putokazi svima onima koji slijede tudja razmisljanja i ne propituju svoje bas stavove, ter se kolektivno priklanjaju toj nekoj prici koja, valjda, osigurava da se dobro-bolje-najbolje osjecas u vlastitoj kozi. U nekoj izmaglici samopouzdanja.
I bas se pitam, kad si svaki dan tako sretan -jer ipak je to stvar izbora; osvrnes li se kad oko sebe da vidis sve one jadne i nesretne, gladne, bolesne ljude -koji su - istom logikom- sami (valjda) to odabrali biti.
Jesu li? Doista?
Ic det simpl?
scarletlemur is offline  
Old 25.11.2016., 16:58   #65
Svakoga dana u svakom pogledu sve više podbacujem.
Almost Rosey is offline  
Old 25.11.2016., 17:28   #66
http://uploads.tapatalk-cdn.com/2016...04c43bc7fa.jpg

U duhu rasprave, prekeljujem s tapatalk ceta
scarletlemur is offline  
Old 25.11.2016., 18:01   #67
Quote:
Miki-Liki kaže: Pogledaj post
i sto ces to napraviti sa 40 sto nisi s 30?
popet se na himalaju bez kisika, jebat 96 sati bez vijagre?

ili, vjerojatnioje, gledat serije na duplo vecem HDTV
to je stvarno nov pocetak
prvi dio - možda
drugi dio - sumnjam. ni sad ne gledam tv...

već sad radim s 40 ono što nisam s 30...godine me ne sputavaju. to je samo brojka
__________________
If you love life, don't waste time, for time is what life is made up of.

Bruce Lee
vknez is offline  
Old 25.11.2016., 19:46   #68
Quote:
tabu82 kaže: Pogledaj post
zakaj nitko ne želi prihvatiti moj termin "Coehlovski"
ako hoces od vlastitog netranskribiranog imena raditi pridjev, pravilno je koeljovski"

Quote:
vknez kaže: Pogledaj post
već sad radim s 40 ono što nisam s 30...godine me ne sputavaju. to je samo brojka
masala
nadam se da je legalno, steta da zavrsis u buksi s 40 kad nisi s 30
Miki-Liki is offline  
Old 25.11.2016., 21:57   #69
Quote:
roxene kaže: Pogledaj post
Znači da ćeš sama odlučiti hoćeš li dozvoliti da se negativnosti hvataju za tebe ili pozitivan stav.
Mene iskreno i sasvim dobronamjerno zanima samo jedno: živiš li ti doista ovu rečenicu?

Najozbiljnije.

Evo, nemojmo se hvatati najtežih slučajeva, ostavimo postrani bolesti, ratove i smrti. Pokvari ti se auto i slutiš investiciju koja se mjeri tisućama kuna. Dobiješ otkaz. Pero te napuca iako se do jučer kleo u brak i čopor djece. Vidiš da nekome tebi dragome nije dobro. Dijete ti dođe doma s hrpom jedinica i objašnjenjem kako je škola zakurac i kako je budućnost u ekološkom stočarstvu. Kućanski aparati kao po nekom dogovoru združeni otkažu poslušnost. Kupaonica ti se pretvori u zimski bazen, a susjed ispod je naoružan i slabih živaca. Kućni ljubimac se razboli, bespomoćan leži i gleda te onim pogledom koji očekuje pomoć...

I ti napraviš - što??? Ne dozvoliš da se negativnosti hvataju za tebe - kako? Ne sjebu te sve te svakodnevne stvari - kako? Zauzmeš pozitivan stav - kako? Stvarno se, zaozbač, uspiješ utješiti činjenicom da siroti Nbeki u Ugandi nema dovoljno kruha i da su tvoji problemi pičkin dim naspram Nbekijevih problema? Zauzmeš pozitivan stav i hrabro korakneš u vedru budućnost??? Umjesto hrpe lima i nepovratno sjebanih desetaka tisuća kuna koje nemaš, stvarno osjetiš sreću zbog toga što si preživjela???

Ozbiljno - ako ti to uspijeva, kako ti to uspijeva? Spasi pola foruma barem jednim testimonialom, onako konkretno: meni se dogodilo toito, i onda sam ja toito i uspjela sam izbjeći da se ta negativnost uhvati za mene...

OK, priznajem: ne srećem puno ljudi uživo - ali, jebemusve, baš nikad nisam sreo nikoga tko bi u stvarnosti uspijevao amortizirati životna sranja pozitivnim stavom i jednostavnom odlukom da se negativne stvari ne hvataju za njega. Nikoga. Nula komada. A kud god pogledam po forumu, sudaram se s naplavinama upravo takvih. Pozitivnih, i to vlastitom odlukom. Pa dajte ljudi, ne budite sebični, podijelite konkretne tajne velikih majstora pozitivnbih stavova: kako, o, kako to radite? : ijabiodlučio :

Jebemu, gledam kako ovdje sasvim normalni curetki ispadaju oličenje beznađa i negative, a vi pozitivni sveudilj šutite i dajete nam tek mrvice i naznake što bismo i kako bismo mogli, trebali, morali. Ajde ne budite takvi sebičnjaci, dajte i nama recept za barem jedan krug pozitive...
Lord Byron is offline  
Old 26.11.2016., 00:16   #70
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Mene iskreno i sasvim dobronamjerno zanima samo jedno: živiš li ti doista ovu rečenicu?

Najozbiljnije.
Ajde ne budite takvi sebičnjaci, dajte i nama recept za barem jedan krug pozitive...
znam da žena baš živi tako jer ju poznajem.
i uopće ju ne dira kaj si ko misli i kaj trabunja o njoj.

ima još... nije jedina...

tražiš recept?
život je malo složeniji od pripreme kolača.

u pravu si jedino kad govoriš da se u životu sranja događaju ...
no, možeš tonuti u tim sranjima ili vidjeti na koji način ih možeš riješiti.

koliko truda ulažeš u nešto toliko ćeš rezultata dobiti.
__________________
1N73LL1G3NC3
pinokio2000 is offline  
Old 26.11.2016., 00:24   #71
Quote:
pinokio2000 kaže: Pogledaj post

u pravu si jedino kad govoriš da se u životu sranja događaju ...
no, možeš tonuti u tim sranjima ili vidjeti na koji način ih možeš riješiti.

koliko truda ulažeš u nešto toliko ćeš rezultata dobiti.
baš tako

sva sranja koja je nabrojao meni su se dogodila unazad sedam godina i mogla sam sjest i plakat ili rješavat jedno po jedno


btw... lijepo je vidjeti da je tema oživjela i kako sada stvari u mom kalendaru stoje izgleda da sljedeću subotu mogu zaružiti
__________________
.
Opal Zg is offline  
Old 26.11.2016., 00:25   #72
U mom je svijetu velika razlika između pozitivnog mišljenja i rješavanja stvari; dapače, rekla bih da jedno s drugim nemaju nikakve veze.
Almost Rosey is offline  
Old 26.11.2016., 00:27   #73
Quote:
Almost Rosey kaže: Pogledaj post
U mom je svijetu velika razlika između pozitivnog mišljenja i rješavanja stvari; dapače, rekla bih da jedno s drugim nemaju nikakve veze.
čudan neki svijet u kojem depresija rađa rezultate.
__________________
1N73LL1G3NC3
pinokio2000 is offline  
Old 26.11.2016., 00:33   #74
Ajde molim te učini si uslugu i pročitaj još jednom moj post. Fakat nije toliko težak, nije čak ni dugačak. Jedna rečenica rastavljena točkom i zarezom, tako da su zapravo dvije kraće.
Evo natuknica:
- razlika između pozitivnog mišljenja i rješavanja problema
- nepostojeća veza između pozitivnog mišljenja i rješavanja problema
Pokušaj.
Almost Rosey is offline  
Old 26.11.2016., 00:42   #75
Quote:
Almost Rosey kaže: Pogledaj post
Ajde molim te učini si uslugu i pročitaj još jednom moj post. Fakat nije toliko težak, nije čak ni dugačak. Jedna rečenica rastavljena točkom i zarezom, tako da su zapravo dvije kraće.
Evo natuknica:
- razlika između pozitivnog mišljenja i rješavanja problema
- nepostojeća veza između pozitivnog mišljenja i rješavanja problema
Pokušaj.
aj da ne pokušavam...
puno bolje je da mi netko tako pametan poput tebe fino natanane objasni šta je mislio s tako jednostavnim rečenicama.

evo ja glup pomislih kako si napisala da nije važno jel si depresivan ili pozitivnog mišljenja kad riješavaš neki problem.
__________________
1N73LL1G3NC3
pinokio2000 is offline  
Old 26.11.2016., 00:48   #76
Gdje u mojim postovima vidiš da spominjem depresivnost?
Hitler, Staljin, yadda yadda. Nekome će se već valjda dati objašnjavati.

Ali kad već pitaš, kad ti pukne cijev a ti zoveš vodoinstalatera - kada, dakle, rješavaš problem - stvarno je nebitno mantraš li si rečenice s Jane.
Almost Rosey is offline  
Old 26.11.2016., 00:56   #77
Quote:
Almost Rosey kaže: Pogledaj post
Gdje u mojim postovima vidiš da spominjem depresivnost?
Hitler, Staljin, yadda yadda. Nekome će se već valjda dati objašnjavati.

Ali kad već pitaš, kad ti pukne cijev a ti zoveš vodoinstalatera - kada, dakle, rješavaš problem - stvarno je nebitno mantraš li si rečenice s Jane.
napisala si:
Quote:
Almost Rosey kaže: Pogledaj post
U mom je svijetu velika razlika između pozitivnog mišljenja i rješavanja stvari; dapače, rekla bih da jedno s drugim nemaju nikakve veze.
pojednostavivši problem na puknutu cijev i vodoinstalatera nisi obuhvatila daleko ozbiljnije probleme ... gadnu bolest, financijske prirode ... i? zoveš doktora i problem riješen? zoveš bankara i problem riješen? bravo!

pri tome ne mantraš s Yodom kakvi su nalazi ili koliki je minus?
nije ti važno kad tražiš izlaz činiš li to utučena depresijom ili s pozitivnim mislima?

vidiš, da si ti s razumijevanjem čitala mene - pročitala bi da je to meni čudno...
i nije mi teško objasniti tebi da svojim čuđenjem nisam negirao tvoje navike kao lažne ili krive ili ... nešto . već samo meni čudne.
__________________
1N73LL1G3NC3
pinokio2000 is offline  
Old 26.11.2016., 01:06   #78
Ma svako dobro tebi, pinokio.
Shvatila sam da većinu postova ovdje pišem za valjda pet do deset ljudi koji će ih - pardon, me - pročitati. Možda ću ih uskoro pisati samo za sebe. To je valjda isto ok.
Almost Rosey is offline  
Old 26.11.2016., 01:17   #79
Quote:
Almost Rosey kaže: Pogledaj post
Ma svako dobro tebi, pinokio.
Shvatila sam da većinu postova ovdje pišem za valjda pet do deset ljudi koji će ih - pardon, me - pročitati. Možda ću ih uskoro pisati samo za sebe. To je valjda isto ok.
naravno, kurčenje te nekolicine spikom i međusobnim tepanjem kak su pozobali svu pamet svijeta a svi ostali koji pišu nemaju ni blizu takav kapacitet pa su osuđeni na pisanje bezličnih i dosadnih textova je očito itekako in u tako veleumnom svijetu.
no, ne zamjeram - svatko odabire što voli i gdje se dobro osjeća...

ali ipak, onak iskreno, ide mi na kurac kad mi ostali ( maloumni, jel? ) ne možemo uživati u našim textovima bez veleumnih komentara "elite" na te textove.
__________________
1N73LL1G3NC3
pinokio2000 is offline  
Old 26.11.2016., 01:51   #80
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
I ti napraviš - što??? Ne dozvoliš da se negativnosti hvataju za tebe - kako? ..
Za početak izbjegavaš negativne i pesimistične ljude koji su beznadni, kojima je sve crno i okružiš se ljudima koji daju nadu. Nada ti neće riješiti problem ali će ti olakšati da ga riješiš sam, inspirirat će te, dat će ti volje da nešto poduzmeš i promijeniš stvari koje možeš promijeniti i pomiriš se s onima na koje ne možeš utjecati.

Quote:
Almost Rosey kaže: Pogledaj post
- nepostojeća veza između pozitivnog mišljenja i rješavanja problema
Pokušaj.
Ja ovdje vidim itekakvu vezu. Štoviše, tvrdim da je pozitivan stav preduvjet za rješavanje problema, pogotovo kada ga rješavaš direktno i neposredno, a ne kada npr. nazoveš majstora pa ga on rješava za tebe. A i nazvati majstora je pozitivan stav jer vjeruješ da će ga on riješiti inače ga ne bi ni nazvala.
Depresivac koji ne vjeruje u pozitivan ishod vjerojatno neće poduzeti ništa da se problem riješi, nego će sjedit, kukat i kriviti državu, bivšu, političku stranku...
NewOrder is offline  
 



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:55.