Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.02.2009., 00:24   #201
sutra slijedi nastavak ON TOPIC, MirkoST (LCD) vs Mytbyte (plazma) u potrošnji struje s konkretnim mjerenjima...
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2009., 00:34   #202
Quote:
MytByte kaže: Pogledaj post
sutra slijedi nastavak ON TOPIC, MirkoST (LCD) vs Mytbyte (plazma) u potrošnji struje s konkretnim mjerenjima...
:klap:A publika!? A navijači!?
SCHOKRE is online now  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2009., 01:15   #203
umorili se malo... kasno je.. odoh spat... gasi se proizvodnja plazme...? - neeee.... zaključen thread))??? - i opet neneee.... ma živio nam lcd i svi ostali telkači :-))))))
DeeJay Dee is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2009., 01:57   #204
Ja bi prije rekao da je ovdje rat između Splita i Zagreba

I dam se kladit da MytByte kod kuće ima veliki lcd a MirkoST veliku plazmu, al to oni malo da nam bude zanimljivo
Sinnerman is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2009., 08:04   #205
Myt, Mirko! Di su rezultati? Kaj, skrivate ih ko zmija noge?
SCHOKRE is online now  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2009., 10:33   #206
I ja cekam da me nagovore da mijenjam ovog Philipsa, to je vec stara tehnologija 5 mjeseci je mnogo, vrijeme je za novi. Ali bez tehnickih detalja ne kupujem nista.
__________________
Čovjek bez prošlosti i prijatelja nije čovjek.
FANCY is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2009., 10:54   #207
Quote:
SCHOKRE kaže: Pogledaj post
Myt, Mirko! Di su rezultati? Kaj, skrivate ih ko zmija noge?
A što misliš da ja imam toliko vremena??

Pomalo..imam radno vrime od 07-15..

Al kupia sam već aparat za mjerenje i počeo mjeriti

Ostala još 3 kad sam došao kupiti..gužva za poludit, nadam se da je Myte veće sreće..

Evo rezultati..jeeeeee

TV u ovom trenutku dok vam pišem troši 125,5W/h

Kad gledam mkv film ~120W/h

SD kanali ~130W/h

TV s power saving funkciom (koju koristim obično noći dok gledam filmove bez svjetla u boravku) troši nevjerovatnih 96W/h

Najmanja izmjerena potrošnja je mkv film tamna scena + powersave + backlight na minimun = 67W


TV je Sony 40W4000 i postavke su kao na hdtv test uz izmjene na backlight koji je povećan na 4/10 i kontrast na 87/100, ovo drugo je više manje sve isto.

Myte gdje je plazma s brojevima??

Idem izmjeriti i Onkyo receiver koji navodno ima 7x130W pri 6 oma haha..bit će dobro ako i 130 troši hehe

EDIT..prvi rezultati Onkyo 506 + Jamo S606 HCS3

DTS 5ch muzika 105W-180W pri volume 53/72

DTS 5ch muzika volume 40/72 je 70-100W

2ch flac 75-120W pri 50/72

2ch flac 98-150W pri 55/72

Najveći izmjeren je 201W pri DTS 5ch pri volume 55/72


Zasad nesmin više pojačat jer moji kat ispod šize na 55 volume, navodno im se miču čaše na staklenom stolu hehe..stvarno je entrylevel ovaj Jamo + Onkyo kombinacija snažna kombinacija

MKV test 5ch dolazi kasnije..ajme šta je zabavan ovaj aparat

Zadnje uređivanje MirkoST : 05.02.2009. at 11:43.
MirkoST is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2009., 12:30   #208
Ajme koji šokantni rezultati još

CRT - užas

Oko 63cm Sony trinitron 100-115W pri radu te 15W dok je ugašen! WTF???

Sve crt-ove sam testirao i svi troše (neovisno o veličini) oko 15 W dok su ugašeni a imam ih 5 doma mater im njihovu! sve ču ih pogasit i ištekat iz zida!

Najmanje mi troši najbolji CRT u kući, 72cm LG flatron 100hz, ugašen 13W hehe

Zadnje uređivanje MirkoST : 05.02.2009. at 12:38.
MirkoST is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2009., 15:30   #209
Eto... svi pizde o potrošnji plazma i LCD TV-a, a prije dok smo svi imali CRT TV-e to nije bio nikakav problem, čak ni kad imaš 4 TV-a u kući?!
STony is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2009., 22:55   #210
Mirko, hebi ga, u Lidl sam došao u 11h i NIJE VIŠE BILO NITI JEDNOG PRIMJERKA MJERAČA, OTIŠAO U DRUGI LIDL, PA U TREĆI: NIŠTA! Valjda su u 9h ujutro bili redovi kao za PS3 u Japanu kad je trebao izaći ...zvao sam centralu, rekli su da će mi posebno naručit jedan ali trebat će najmanje tjedan dana da se nešto desi...

ova mjerenja sa CRT-ima su ŠOKANTNA!!!

ajde sad izmjeri vešmašinu
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2009., 00:12   #211
Quote:
MytByte kaže: Pogledaj post
Mirko, hebi ga, u Lidl sam došao u 11h i NIJE VIŠE BILO NITI JEDNOG PRIMJERKA MJERAČA, OTIŠAO U DRUGI LIDL, PA U TREĆI: NIŠTA! Valjda su u 9h ujutro bili redovi kao za PS3 u Japanu kad je trebao izaći ...zvao sam centralu, rekli su da će mi posebno naručit jedan ali trebat će najmanje tjedan dana da se nešto desi...

ova mjerenja sa CRT-ima su ŠOKANTNA!!!

ajde sad izmjeri vešmašinu
Ja sam oko 10 sati uspio "ugrabiti" zadnji primjerak! Pa to nije normalno. Izgleda da ih je netko pokupovao pa ce poduplati cijenu!
leo4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2009., 01:18   #212
Prije nego kaj se ulovite tih podataka ko pijan plota,provjerite o kakvom se uređaju radi (mislim na taj mjerač) upitno je koliko je to točan uređaj,ne kažem da nevalja,i svakako ako se uspoređuju mjerenja sa identičnim uređajem sve je OK ,ali pitanje je da li su podaci i sasvim točni.moguća je oscilacija jer je pitanje kako radi.

Stvar bi bila u biti jednostavna i logična,uređaj mijeri struju ( I ) i napon ( U ) ,naravno Snaga P= U x I znači P = 220 x 10 ,pa po tome = 2200W e sad tu i je problem,pitanje je koliko to točno mijeri Amperažu,te dali uopće i mjeri napon ili ga samo računa,što je obično problem jer ako napon padne struja će rasti naravno,a ovaj i dalje računa 220 ,tu se pojavljuju čudne cifre.

Sve u svemu,bitna je Klasa Točnosti dotičnog instrumenta.

Osim toga mislim da teško može točno mijerit nekakvu nisku potrošnju,ovo sa CRT-om je realno bi potrošnja trebala bit manja,mada istina i bog ko zna možda je Tinjalica na TV-u cca 5W,danas se ipak koriste LED diode kojima je potrošnja fakat minimalna.


Al kad već mjeriš,daj probaj izmjerit PC,baš me zanima koja je u stvari potrošnja u recimo StanBay modu. i nemoj ga baš metat na Vešmašinu,Peć i.t.d. prije provijeri do koje snage ili Amperaže smije mijerit taj uređaj,jer imaš ga šanse spalit ako pređeš max Amperažu,a to bi vjerojatno bilo 10A ili 16A ,a Vešmašina ti je blizu ili preko toga,tak da si ne zajebeš uređaj bezveze.
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2009., 08:32   #213
Quote:
The Best F1 Driver kaže: Pogledaj post
Prije nego kaj se ulovite tih podataka ko pijan plota,provjerite o kakvom se uređaju radi (mislim na taj mjerač) upitno je koliko je to točan uređaj,ne kažem da nevalja,i svakako ako se uspoređuju mjerenja sa identičnim uređajem sve je OK ,ali pitanje je da li su podaci i sasvim točni.moguća je oscilacija jer je pitanje kako radi.

Stvar bi bila u biti jednostavna i logična,uređaj mijeri struju ( I ) i napon ( U ) ,naravno Snaga P= U x I znači P = 220 x 10 ,pa po tome = 2200W e sad tu i je problem,pitanje je koliko to točno mijeri Amperažu,te dali uopće i mjeri napon ili ga samo računa,što je obično problem jer ako napon padne struja će rasti naravno,a ovaj i dalje računa 220 ,tu se pojavljuju čudne cifre.

Sve u svemu,bitna je Klasa Točnosti dotičnog instrumenta.

Osim toga mislim da teško može točno mijerit nekakvu nisku potrošnju,ovo sa CRT-om je realno bi potrošnja trebala bit manja,mada istina i bog ko zna možda je Tinjalica na TV-u cca 5W,danas se ipak koriste LED diode kojima je potrošnja fakat minimalna.


Al kad već mjeriš,daj probaj izmjerit PC,baš me zanima koja je u stvari potrošnja u recimo StanBay modu. i nemoj ga baš metat na Vešmašinu,Peć i.t.d. prije provijeri do koje snage ili Amperaže smije mijerit taj uređaj,jer imaš ga šanse spalit ako pređeš max Amperažu,a to bi vjerojatno bilo 10A ili 16A ,a Vešmašina ti je blizu ili preko toga,tak da si ne zajebeš uređaj bezveze.
Ah kako plazma odvjetnici unaprjed ograđuju svoje aparate..

Uređaj ima odstupanje +/- 3%, sve podatke mjeri s osvježavanjem svaku sekundu.
Ukratko trebali bi imat precizne podatke ako svi koristimo isti uređaj.

Što se tiče CRT-a oni stvarno troše 10-17W u standby, dok moj LCD + Onkyo + Xbox + PC (sve na standby) troši 4.5W, imaju dvi ledice na receiveru i tv-u i to je to.

Interesantno je da i ono malo sranje od modema za dsl vuče do 7-8W konstantno..

Danas se bacam na još preciznija mjerenja i PC u par modova..ispitam i CRT 72cm 100hz koliko troši dok radi..bacit ću oko i na mkv filmove pri normalnom slušanju, nekih 45/72 što ja najčešće koristim..ako vam padne napamet šta još izmjerit samo javite

I da, uređaj je 10A 2300W opterećenje max..što sve od aparata koristi više od 10A???
MirkoST is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2009., 09:23   #214
Aj sva ova mjerenja prebacim u novu temu gdje ću dodavati nova mjerenja kako budu dolazila



Odgovarajte tu: https://www.forum.hr/showthread.php?p...3#post18645383

Zadnje uređivanje MirkoST : 06.02.2009. at 09:33.
MirkoST is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2009., 14:03   #215
Quote:
Freek kaže: Pogledaj post
bolja će bit na plasmi
to definitivno...tek sam se sad uvjerio kada sam nabavio nesto blue rayeva i jos nesta hd materijala...
plazme su za max tv i divixe(uz posteni player) dusu dale,ali hd materijal jed nije ni upola dobar kao na full hd top lcd telki...govorim za svoju 37pv80,ne bi ulazio u to kako hd materijal izgleda na full hd plazmama,nadam se bolje...
morat cu kupiti posebnu/telku,lcd samo za blue ray i dvd

Zadnje uređivanje Flo : 06.02.2009. at 14:18.
Flo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2009., 23:01   #216
Quote:
leo4 kaže: Pogledaj post
Ja sam oko 10 sati uspio "ugrabiti" zadnji primjerak! Pa to nije normalno. Izgleda da ih je netko pokupovao pa ce poduplati cijenu!
leo, zakrečio sam, kaj nemaš ti plazmu? ako imaš, ili imaš dostup do neke, daj ti izmjeri pa stavi ovdje rezultate
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2009., 13:11   #217
Quote:
MytByte kaže: Pogledaj post
leo, zakrečio sam, kaj nemaš ti plazmu? ako imaš, ili imaš dostup do neke, daj ti izmjeri pa stavi ovdje rezultate
Ima on plazmu, al očito je i izmjerio koliko troši
MirkoST is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2009., 13:12   #218
da skočio je kroz prozor
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2009., 15:31   #219
Pioneer gasi proizvodnju plazmi-kuru se crno piše?

Prema pisanju japanskih novina Nikkei, Pioneer namjerava u potpunosti odustati od proizvodnje televizora i zajedno sa Sharpom izdvojiti proizvodnju DVD-ova u samostalnu kompaniju.



Kao razlog za prekid proizvodnje televizora navedeno je kako kompanija želi prekinuti niz gubitaka koji je generirao taj odjel. Ovo izvješće dolazi nekoliko mjeseci nakon što je je Pioneer najavio kako očekuje velike gubitke krajem tekuće fiskalne godine koja u kompaniji završava u ožujku i kako planira otpustiti oko 2.000 radnika.



Iako je Pioneer jedan od najcjenjenijih proizvođača televizora na tržištu, zbog visoke cijene svojih uređaja ne postiže dobre prodajne rezultate. Stoga su prošlog ožujka u kompaniji najavili kako odustaju od daljnje samostalne proizvodnje panela za plazma televizore, već će ih kupovati od Panasonica. Tvrtka je također ušla i na tržište LCD televizora kupujući panele od Sharpa. No ukoliko su točni ovi napisi u Nikkeiu, tada niti ti planovi neće biti dugog vijeka, već Pioneer namjerava u potpunosti odustati od televizora.



Pioneerovi predstavnici nisu željeli komentirati glasine, no naglašeno je kako su već ranije najavili da tvrtka aktivno procjenjuje sve aspekte svog poslovanja i uvodi odgovarajuće promjene kako bi povećala efikasnost.

(copyright Bug)
pastorrr is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2009., 17:25   #220
nažalost, i to je moguće, jer nemaju modele u nižim segmentima kojima bi pokrili poslovanje i troškove, kao Panasonic...razvoj im je strašno skup a prodaja mala...ima rješenje da počnu raditi nekvalitetnije i jedftiije televizore ali to više ne bi bio taj Pioneer i to bi im ubilo reputaciju u drugim AV segmentima gdje su prisutni s premium modelima...
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:30.