Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.03.2013., 15:17   #41
Kamate na zaostale plaće?

Radim u državnom tijelu, smatrao sam da imam pravo na veći koeficijent, oni nisu, drugostupanjskim rješenjem Odbora za državnu službu odlučeno je u moju korist i sada mi isplaćuju ispravnu plaću. Tražim i zaostatke, odbijaju me, ponovo Odbor za državnu službu donosi rješenje da su mi dužni isplatiti razliku plaće ali u rješenju ne navodi nikakav način izračuna ili kamate, samo da su mi dužni isplatiti.

Koliko sam načuo isplatiti će mi i tu razliku ali bez kamata.

Zanima me dali imam pravo na kamate na taj dio razlike plaće koji su mi uskratili? Ako da kojim zakonom, člankom je to regulirano?

Napominjem da se radi o mizernom iznosu za koji mi se ne isplati angažirati odvjetnika ali stvar je principa.

Hvala
Ivan is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2014., 19:20   #42
Izračun zakonskih zateznih kamata

Molim preporuku za dobar program za izračun zakonskih zateznih kamata (pravne i fizičke osobe).
Potreban za izračun većeg broja dospjelih a ne naplaćenih potraživanja.

Unaprijed hvala.
pripravnik1989 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2014., 10:19   #43
http://ivan-hrvacic.iz.hr/kamate.php
http://www.starnet.hr/product/busine...t/default.aspx
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2014., 18:56   #44
Pronašao jo online izračun zateznih kamata http://www.kamate.biz
pripravnik1989 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2014., 07:22   #45
Na tim se stranicama mogu dobiti elekronički zapisi domovnice, ispis staža... Dakle, trebala bi se prijaviti na oglas za posao i ono što me zanima je hoće li priznati te isprintane e zapise (po nekoj logici bi trebali) ili ipak trebam ići od šaltera do šaltera? ???
__________________
You can get score highest marks in 1z0-053 exam You can get our 100% COMPTIA certification practice test Alabama State University contains all those materials you want to Columbia University paced test engine to help you pass Northwestern University
nehal is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2014., 00:26   #46
Preporuka programa za izracun zateznih kamata za fizicke i pravne osobe i uz to besplatan : http://odvjetnik.me/zateznekamate
__________________
Izračun zateznih kamata
qbee is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2015., 15:31   #47
Koji zakon propisuje zatezne kamate za potraživanja fizičkih osoba?

Fizička osoba je napravila jedan ugovor sa pravnom osobom, i sad pravna osoba treba platiti fizičkoj osobi koja je isporučila usluge. Pravna osoba odbija platiti pa je fizička osoba mora tužiti sudu.

Temeljem kojih zakonskih propisa fizička osoba potražuje zakonske zatezne kamate? Koji su to zakoni koji govore o zateznim kamatama, jer koliko shvaćam, to nije trgovački ugovor jer fizička osoba nema registriranu djelatnost, tako da se ne bi primjenjivao Zakon o obveznim odnosima članak 29.

Postoji li pravo na zatezne kamate? Temeljem kojeg zakona?
saptacguskama is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2015., 22:35   #48
Nadležan je ZOO.
Dakako da postoji i to temeljem navedenog zakona.

Tužit će je sudu i tražit kamate od dana neispunjavanja ugovora.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2015., 22:26   #49
Zatezne kamate i dospjelost

Pozdrav,

Sestra i ja dospjeli smo u nezgodnu poziciju pa bi cijenili savjet.

Nakon smrti roditelja ispostavilo se da je zadnja rata za stan plačena sredinom 2002., riječ je otkupu državnog stana, odnosno vojnog stana (otkup od MORHA). Kako je stan uredno kupljen bankovnim kreditom, nismo znali da su roditelji preuzeli i otkup stana koji je originalni vlasnik kupio kreditom od MORHA.

Uglavnom, nakon što smo vidjeli situaciju otišli smo do MORHA da nam izlistaju dugovanje, te smo ih pitali ima li šanse da se otpiše kamata ukoliko riješimo cijelu glavnicu odjednom nekakvim kreditom. Žena je bilo jako ljubazna, objasnila da to može samo porezna otpisati, ali da nema šanse da to napravi jer je 2014 izašao nekakav zakon da se ne otpisuju kamate na državne stanove.

Nadalje, nama će se zatezne kamate obračunati u trenutku kada platimo dug. Npr ako platim cijelu 2002. godinu od tog trenutka obračunati će mi zateznu kamatu od 2002. do danas. Moje je pitanje je, od kojeg trenutka kreče zastara za zatezne kamate? Od trenutka kada se obračunaju pa 3 ili 6 godina, ili od trenutka kada je nastao glavni dug? Nekako se nadam da možemo proči sa plačanjem kamata 3 ili 6 godina unazad, inače je pušiona

I je li normalno da MORH to nikada nije to utužio ili pokrenuo neki postupak? Za godinu dana završava kredit, koliko su još mislili čekati? Je li normalno da se čeka 13 godina da se gomilaju kamate?

Hvala.
smack is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2016., 21:43   #50
Zatezna kamata na prije dospijeca placanja

Pozdrav,
imam jedno pitanje (odmah da kazem da nisam u potpunosti upoznat s pravom i financijama).
Znaci na racunu za vodu (ocitanje i obracun se vrse svaka dva mjeseca tako da je racun dvomjesecni) redovito uz sve stavke dobijem i stavku Zatezna kamata koja je uracunata u ukupnu cifru racuna (vidim da na nju ne ide PDV) i ja taj racun svaki put platim prije roka dospijeca placanja. Sad ako ja dobro shvacam - zatezna kamata bi se trebala platiti tek ako duznik zakasni s placanjem tj. ako plati nakon datuma dospijeca i to ovisno o broju zakasnjelih dana, a ja ne znam zasto ona bude uracunata vec na redovnom racunu (dug po prethodnim racunima je 0 kn i to je naznaceno).

Nije da se radi o nekoj velikoj cifri, otprilike 10 kn za dva mjeseca ali s tim vodovodom uvijek neki mutni poslovi. Recimo vodomjer ima vec 18 godina i ne zele ga zamijeniti uz konstantno zanemarivanje mojih prituzbi pa me zivo zanima jel me i u ovom slucaju cine budalom!
zubinho is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:57.