Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.09.2014., 00:17   #1501
Quote:
pčelica88 kaže: Pogledaj post
Imas srece da te nitko nije legitimirao dosad jer bi platio kaznu. Ti si svo ovo vrijeme bez službenog dokumenta. Ajde da je prošlo mjesec, dva, ali 8 mjeseci I još nemaš karton Ja bi te tjerala da novu radiš kad si tako neodgovoran
Ako zelis potpunu istinu, izgubio sam osobnu jos sam 17 godina, i od onda je nemam, a legitimirali su me, tj, zaustavili, pretresli, i tako te spike, u te dvije godine, pa necu lagat, jedno barem 20 puta, i nikad mi nisu nista napravili zbog toga sto nemam osobnu. A ako mi zena bude rekla da moram opet ic novu radit, i davat 200 i nesto kuna, a para i ovako nemam, onda to je to, ja osobnu vise necu imat za cijeli zivot. :P
reason2die is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2014., 06:54   #1502
jedinu kaznu što možeš je dobit zato što je nemaš, jer si je dužan imat po zakonu uz sebe, ovo za kasno podizanje još nisam čuo.
Niti je teta na šalteru ovlaštena za ispisivanje prekšajne kazne.
__________________
Ako nemože drugačije onda čemo pošteno.
Opaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2014., 14:06   #1503
Quote:
Opaki kaže: Pogledaj post
jedinu kaznu što možeš je dobit zato što je nemaš, jer si je dužan imat po zakonu uz sebe, ovo za kasno podizanje još nisam čuo.
Niti je teta na šalteru ovlaštena za ispisivanje prekšajne kazne.
O bome jeste....meni je od isteka stare do zahtjeva za novom prošlo više od 6 mjeseci....dobio sam kaznu, jer je teta na šalteru dužna to provjeriti i pokrenuti proceduru kažnjavanja....samu kaznu potpisuje nekakav voditelj odjela ili tkoliveć...

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk
Rain is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2014., 18:50   #1504
Quote:
reason2die kaže: Pogledaj post
Ako zelis potpunu istinu, izgubio sam osobnu jos sam 17 godina, i od onda je nemam, a legitimirali su me, tj, zaustavili, pretresli, i tako te spike, u te dvije godine, pa necu lagat, jedno barem 20 puta, i nikad mi nisu nista napravili zbog toga sto nemam osobnu. A ako mi zena bude rekla da moram opet ic novu radit, i davat 200 i nesto kuna, a para i ovako nemam, onda to je to, ja osobnu vise necu imat za cijeli zivot. :P
Nisi dobio kaznu jer netko nije radio svoj posao. Da si ju dobio više puta došlo bi ti iz guzice u glavu da je moraš imati.

Sorry, ali nekako ne mogu suosjećati s nekim tko je tako neodgovoran. Misliš da se meni ove godine dalo dvaput vadit iskaznicu? A opet, imam osobnu.

Iskreno ne znam hoće li ti dati osobnu bez papirića. Možeš probati, no šanse su jako male. Nema kazne za nepodizanje osobne, ali postoji za neimanje.

Btw. ne znam o kojih ti 200 kn pričaš, uplatnica za osobnu je nekih 45 kn + slike, nema teorije da te to ispadne 200 kn. Muljaš ti nas malo, ha?
__________________
Adorkable.
pčelica88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2014., 07:57   #1505
Nitko te neće kazniti, nitko ti neće ništa napraviti,
osobnu ćeš dobiti i bez bijelog kartončića.
KošuljaPlava is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2014., 17:19   #1506
Radila bih klincima osobne i znam da mi treba slika,uplacenih nekih 50 kn u drzavni proracun,domovnica i rodni list! E sad,mène zanima mogu li ja donjeti kopije domovnice i rodnog ili bas mora original,pa si oni to sami kopiraju ili....?
__________________
Ja sam dijete zemlje i zvjezdanog neba...
lordy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2014., 01:42   #1507
Danas sam slucajno skuzila da mi je osobna istekla prije 3 mjeseca (znam, neodgovorno, ali bila sam sigurna da vrijedi do 2015.), a tad sam planirala promijeniti prebivaliste. Sad me zanima mogu li s ovom (nevazecom) promijeniti prebivaliste ili ce me strpati u zatvor jer neke ogromne kazne ne mogu platiti. Uzas

I da, ako me netko prije ponedjeljka trazi osobnu da kazem da ju nemam ili?
dora88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2014., 08:33   #1508
Dakako da možeš promjenit prebivalište pa ćeš onda napravit i novu osobnu.Osobnu dobiješ po prebivalištu a ne obratno.
Pokazat je nećeš jer će past predebela kazna.Moraš reći da je nemaš kod sebe (100 kn) ili pokazat vozačku ili putovnicu pa nema kazne.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2014., 11:21   #1509
Hvala puno!
dora88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2014., 20:16   #1510
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Nema van s kartončićem.Putovnica ili čekaj osobnu.Nije privremena osobna nego znak da se dala pravit nova i vrijedi samo u RH.
A da li taj kartončić možemo koristiti kod npr. prijave boravišta?
__________________
Wanna go halfsies on a bastard child?
bumbar_zzz is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2014., 09:19   #1511
Možeš.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2014., 16:01   #1512
jučer pravim novu osobnu i žena me pita zanimanje, ja kažem, a ona zaključi da oni to nemaju za izabrat, niti moj fakultet i još mi kaže da joj kažem nešto slično pa da upiše... strava!
__________________
You better check yourself before you wreck yourself.
Ethan Tremblay is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2014., 08:55   #1513
Program je star a ionako nema nikakve veze što tamo pod zanimanje piše.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2014., 13:33   #1514
Zanima me moze li se po zurnom postupku zatraziti izrada OSOBNE ISKAZNICE??
antonjoli is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2014., 23:49   #1515
Quote:
antonjoli kaže: Pogledaj post
Zanima me moze li se po zurnom postupku zatraziti izrada OSOBNE ISKAZNICE??
nema te opcije, zurno ide putovnica i to samo u zagrebu.

pri izradi nove osobne dobijes kartoncic koji ti vrijedi dok iskaznica ne bude gotova (oko tri tjedna)

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk
Donki is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2014., 11:03   #1516
Glupo pitanje znam al štaš

Za Novu godinu planiram u Beograd vlakom. Da li mi je dovoljna osobna iskaznica (izdana u srpnju 2013.)? Iako na stranicama MVPEI stoji jasno da se može, zanima me da li je netko ikad imao problema sa prelaskom granice u Srbiju sa osobnom iskaznicom (od ulaska Hrvatske u EU dakako)?
Samoprolaznik is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2014., 14:50   #1517
Quote:
Samoprolaznik kaže: Pogledaj post
Glupo pitanje znam al štaš

Za Novu godinu planiram u Beograd vlakom. Da li mi je dovoljna osobna iskaznica (izdana u srpnju 2013.)? Iako na stranicama MVPEI stoji jasno da se može, zanima me da li je netko ikad imao problema sa prelaskom granice u Srbiju sa osobnom iskaznicom (od ulaska Hrvatske u EU dakako)?
Ja sam nekoliko puta prelazila granicu s osobnom i nije bilo nikakvih problema, cak sam iz Beograda putovala s osobnom u druge zemlje EU
__________________
Ljudi se mogu podijeliti u dvije kategorije: oni koji vole čokoladu i oni koji to ne žele prihvatiti.
Koralica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2014., 17:39   #1518
jedno pitanje? djevojka mi je promjenila prebivaliste jos u 1 mjesecu ali nije podnjela zahtjev za novu osobnu zbog promjene adrese.

Mene sada muci jer idemo na put za vikend u bec bratislavu preko turisticke agencije ... dali bi mogla imati kakvih problema na granici zbog toga?
antee2014 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2014., 09:41   #1519
Mogla bi i ne bi, zavisi tko će i kako provjeravat.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2014., 10:03   #1520
Pozdrav,

istekla mi je osobna iskaznica prije par dana.

Prošle godine sam dobio vozačku dozvolu, pa me zanima da li mogu te slike koje imam dati za novu osobnu ili moraju biti druge veličine?

Hvala!

EDIT: Našao sam da moram nove slike pravit.

Zanima me još, ako mi je istekla u 19.11, a idem novu pravit 24.11 onda neću dobit nikakvu kaznu?
Sonyy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:05.