Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.04.2009., 15:15   #41
Ovo pitanje nisam nikad posebno analizirao, ali s obzirom da mi nikad nitko to nije trazio na granici nego samo zeleni karton kad idem sa autom inozemnih tablica pretpostavljam da bi procedura trebala biti jednaka kao kad hr automobil vozi neki hr drzavljanin a nije vlasnik automobila. Ali opet lik par postova vise pise da su njemu rekli u Njemackoj da mu ne vrijedi osiguranje tako da ne bi bilo lose to istraziti. Mozda je njegov slucaj specifican za tu osiguravateljsku kucu.
__________________
Moje fotke

Zadnje uređivanje Shockwave : 15.04.2009. at 16:23.
Shockwave is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2009., 16:11   #42
ovo sa allianzom mi je bio prvi glas da auto nije osiguran ako ga netko drugi vozi. osiguranje je vezano za vozilo, a ne za onoga tko vozi. ako imam vozacku i ako ne krsim zakon (a pise na mup-ovim stranicama da mogu voziti auto ako je osoba pored mene), zasto nebi vrijedilo osiguranje?
Svrco5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2009., 17:23   #43
Quote:
Svrco5 kaže: Pogledaj post
ovo sa allianzom mi je bio prvi glas da auto nije osiguran ako ga netko drugi vozi. osiguranje je vezano za vozilo, a ne za onoga tko vozi. ako imam vozacku i ako ne krsim zakon (a pise na mup-ovim stranicama da mogu voziti auto ako je osoba pored mene), zasto nebi vrijedilo osiguranje?
Moje je iskustvo da "dodatne" vozace treba posebno osigurat u rentacaru. Tako je barem u mojem zadnjem slucaju bilo, ne znam jesul me nasamarili i izmuzli tu lovu (nije puno) ili je to zasta nuzno.
Vjerojatno bi bila neka dodatna komplikacija da nesrecu skrivi netko tko nije naveden u rentacar agenciji.
PetBorut is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2009., 19:01   #44
Osiguranje se mora obavezno obavijestiti.u ogovoru ima tocka ko sve vozi doticni auto,i ako je navedeno da samo vlasnik vozi auto(osiguranje je jeftinije) a sudar napravi netko drugi,osiguranje moze rec da nece platit stetu.


kad je meni otac posudjivao auto,prvo je nazvao osiguranje,eh da i cijena police je narasla

za Svrco5

osiguranje je vezano za auto,ali sve ovisi o ugovoru.a sto se tice Hrvatskih zakona,pa ne rece li ti da je auto osiguran u sloveniji,dakle slovensko osiguranje zabole za hrvatskim zakonima
buntspecht is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2009., 08:51   #45
upravo tako, auto je osiguran u sloveniji, no mene zanima ako ja vozim, a pored mene je decko koji je vlasnik tog vozila. da li osiguranje pokriva troškove ako se nešto dogodi ako sam ja vozila? bilo da je to u hrv ili sloveniji
Svrco5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2009., 09:28   #46
Quote:
Svrco5 kaže: Pogledaj post
upravo tako, auto je osiguran u sloveniji, no mene zanima ako ja vozim, a pored mene je decko koji je vlasnik tog vozila. da li osiguranje pokriva troškove ako se nešto dogodi ako sam ja vozila? bilo da je to u hrv ili sloveniji
Pa sto ti je na taj upit odgovorila osiguravateljska kuca?
PetBorut is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2009., 09:40   #47
rekli su mi u allianz hrvatska da se takve štete pokrivaju, ali samo ako je u autu bio vlasnik vozila. samo ja osiguranjima ne vjerujem ništa, jedno kažu prije štete, a drugo nakon kada treba isplatiti. zato me zanima ima li netko iskustva
Svrco5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2009., 10:24   #48
Quote:
Svrco5 kaže: Pogledaj post
rekli su mi u allianz hrvatska da se takve štete pokrivaju, ali samo ako je u autu bio vlasnik vozila. samo ja osiguranjima ne vjerujem ništa, jedno kažu prije štete, a drugo nakon kada treba isplatiti. zato me zanima ima li netko iskustva
Ne kuzim vise, pa ako je vozilo registrirano na slovenske tablice, kakve veze ima Allianz Hrvatska sa time?

Nisam se nikad detaljnije bavio osiguranjima, ali trebalo bi vazit ono sto pise u ugovoru. Sto pise u ugovoru o osiguranju, vjerujem da bi u ugovoru moralo pisat sto je tocno predmet osiguranja i u koji uvjeti moraju biti ispunjeni. To sve naravno mora biti sukladno zakonu.
PetBorut is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2009., 10:28   #49
naravno da nema veze allianz ovdje,sa osigurateljem u sloveniji.
ja sam zvala samo da vidim kakva je praksa i kako osiguratelji gledaju to. pravila bi svuda trebala biti jednaka, više manje barem
Svrco5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2009., 10:53   #50
Quote:
Svrco5 kaže: Pogledaj post
naravno da nema veze allianz ovdje,sa osigurateljem u sloveniji.
ja sam zvala samo da vidim kakva je praksa i kako osiguratelji gledaju to. pravila bi svuda trebala biti jednaka, više manje barem
Pravila se znaju drasticno razlikovat i od osiguravatelja do osiguravatelja, kamo li tek od drzave do drzave.

Najkonkretniju informaciju ces dobit ako procitas ugovor i ako nazovete tog slovenskog osiguravatelja. Ovdje na Forumu necete dobit konkretan odgovor jer nitko od nas nema uvid u vas ugovor. Nazvat osiguravatelja i saznat tocnu informaciju, to ti je 5 minuta posla.
PetBorut is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2009., 11:47   #51
Ako zelis sam/a vozit auto, moras imat punomoc i valjanu vizu. Dakle, Radnu ili boravišnu (kako se to vec zove) vizu. Turisticka ti otpada u startu. A ako je vlasnik auta sa tobom, onda mislim da je dovoljno da osiguranje pokirva da vozi i jos netko uz vlasnika vozila.
__________________
Ladies and gents, I won’t pretend
I think I forgot my medicine

Just search T for Texarkana!
aircanada is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2009., 14:27   #52
Exclamation Voznja auta preko granice sa stranim tablicama

Molio bi vas za pomoc.
Trebao bih dovesti jedan auto iz Slovenije ovdje.Znaci odem sa busom do tamo uzmem auto(registriran i ja imam internacionalnu vozacku) i da ga samo prevezem preko granice ovdje?Da li se moze to?

Pozdrav!
njuskalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2009., 14:58   #53
Quote:
njuskalo kaže: Pogledaj post
Molio bi vas za pomoc.
Trebao bih dovesti jedan auto iz Slovenije ovdje.Znaci odem sa busom do tamo uzmem auto(registriran i ja imam internacionalnu vozacku) i da ga samo prevezem preko granice ovdje?Da li se moze to?

Pozdrav!
Mislim da ti treba ponomoć vlasnika vozila- logički zaključujem!
__________________
TRETIRAJ ŽENU KAO KRALJICU I BIT ĆEŠ NJEN KRALJ....TRETIRAJ JE KAO IGRU I POKAZAT ĆE KAKO SE IGRA..............
plavokosa555 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2009., 15:00   #54
a koja je registracija tog auta? hrvatska ili slovenska?

ako je hrvatska, u praksi se pokazalo da to nije problem. doduse, morao bis imati punomoc za upravljanje tim vozilom, ali ako ne naletis bas na neke zivcane carinike/policajce mozes i bez toga....

edit: sad vidim da u subjectu pise da su strane tablice za to nemam iskustva
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2009., 15:04   #55
da tablice su slovenske(ja hrvat,naravno), i imam internacionalnu vozacku.koliko znam tamo ja smijem voziti njihove aute sa tom inter. vozackom,ali pitanje je dali ga mogu dovesti ovdje preko granice???
njuskalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2009., 15:10   #56
Quote:
njuskalo kaže: Pogledaj post
Molio bi vas za pomoc.
Trebao bih dovesti jedan auto iz Slovenije ovdje.Znaci odem sa busom do tamo uzmem auto(registriran i ja imam internacionalnu vozacku) i da ga samo prevezem preko granice ovdje?Da li se moze to?

Pozdrav!
ako me dobro pamćenje služi ovako nekako:

Jedan od naših direktora je stranac i bez problema je vozio auto sa hrv. regama i preko granice i u RH (no, on je u RH imao poslovnu dozvolu)...

Drugi slučaj je da je hrvatski državljanin i u RH i u Njemačkoj vozio automobil sa austrijskim tablicama ali je imao i njemačku i hrvatsku vozačku dozvolu te posebnu punomoć....

A opet carinski zakon kaže da ukoliko hrvatski državljanin upravlja vozilom stranih registarskih oznaka na području RH tada čini carinski prekršaj osim (nisam sigurna) ukoliko posjeduje int. vozačku dozvolu, radnu dozvolu....

Uglavnom nije pametno sjedati u takav auto prije nego provjeriš sve...ne bi bilo loše da nazoveš carinarnicu i priupitaš ih
__________________
....ja sam žensko....
Jumangi is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2009., 15:15   #57
Quote:
njuskalo kaže: Pogledaj post
da tablice su slovenske(ja hrvat,naravno), i imam internacionalnu vozacku.koliko znam tamo ja smijem voziti njihove aute sa tom inter. vozackom,ali pitanje je dali ga mogu dovesti ovdje preko granice???
1. nisi napisao da li imas slo RADNU vizu.
2. bez prisustva vlasnika auta u autu NE SMIJES voziti auto sa stranim tablicama.
3. na koji nacin uopce mislis IZACI (i pojaviti se) na slo granici na izlasku iz slo?
4. jedine slo tablice koje smijes (kao stranac voziti) su njihove carinske (zoll) tablice, kada zvanicno izvozis auto iz slo.
leonas is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2009., 15:19   #58
DOBRO procitaj sto je napisala Jumangi. znaci pored problema na teritoriji slo, kada bi pomocu trikova dosao na nasu granicu... pocinje rock & roll
leonas is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2009., 18:47   #59
Neznam kako stoje stvari s uvozom automobila iz Slo u Hr,moj dečko i ja smo prije par godina iz Hrvatske išli u Sloveniju prijateljevim autom..Dečko je slovenac,tada čak nije imao ni vozačku jer ju je izgubio,nikakve punomoći,apsolutno ništa..na granici nas nitko nije ništa pitao..čak nas je policija zaustavila,napisala kaznu za nenošenje dokumenata i to je to..
rj1808 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2009., 19:21   #60
Quote:
rj1808 kaže: Pogledaj post
Neznam kako stoje stvari s uvozom automobila iz Slo u Hr,moj dečko i ja smo prije par godina iz Hrvatske išli u Sloveniju prijateljevim autom..Dečko je slovenac,tada čak nije imao ni vozačku jer ju je izgubio,nikakve punomoći,apsolutno ništa..na granici nas nitko nije ništa pitao..čak nas je policija zaustavila,napisala kaznu za nenošenje dokumenata i to je to..
Izvoz - uvoz je zvanican proces. U toj varijanti je vozilo na granici roba. Prije toga ide odjava na policiji gdje je vozilo bilo registrirano, plus sto se treba uraditi izlazni carinski papir, i na izlasku iz drzave ga ovjerava slo carinik. Poslije toga na nasoj granici ide sve po redovnom carinskom postupku.

To sto ti je decko slovenski drzavljanin je i bio razlog sto na granici nisu previse provjeravali.
leonas is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:11.