Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.06.2010., 14:58   #101
Quote:
lizianthus kaže: Pogledaj post
ok, o kakvom štapiću se tu govori
papirić koji sestra uroni u mokraću i koji pokazuje da li ima proteina u mokraći ili ne
__________________
Moja srećica.....
kika78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2010., 09:23   #102
Quote:
kika78 kaže: Pogledaj post
papirić koji sestra uroni u mokraću i koji pokazuje da li ima proteina u mokraći ili ne
Da ,to!
To uvjek obavezno mi rade,znaci svaki mjesec...
__________________
Jel bas moras da dises dok sam nervozna !!!?HA!??
mafri is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2010., 07:14   #103
ja bila u polikliniki sunce tu u vž, htjela sam samo abdominalni uzv, uz to su mi izmjerili tlak i težinu, i platila sam 250kn. s tim da je uzv trajal dobrih 40 minut, a nutra sam bila skoro sat vremena. nudili su mi i vaginalni uzv i pregled, ali sam odbila jer se dodatno plaća. btw. testiranje mokraće se isto dodatno plaća 30kn.
moram priznat da sam izuzetno zadovoljna, jer kod svoje socijalne naravno da nikad nisam dobila toliko ljudski tretman. kod nje imam isto tlak, težinu, urin, i nutra sam 10 min, pregled koji traje sekundu i pol, samo da provjeri dal sam zatvorena, i uzv od 5 min...
__________________
Ayla
Arya
Runa
Tihi-vz is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2010., 11:50   #104
Ja pratim trudnoću paralelno kod privatnika i socijalnog. Tj., kod privatnika idem na ultrazvuk jer ga socijalac nema.
Kod socijalnog ide test mokraće, težina, tlak i samo razgovor, bez ikakvog pregleda.
Zadnji put na ultrazvuku odlučim da hoću cijeli pregled i šokiram se jer sam uloživa za vršak prsta i imam upalu bez ikakvih simptoma.
woodlands is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2010., 21:32   #105
Quote:
paprenjak kaže: Pogledaj post
Ja idem na pregled u polikliniku Sunce,i svaki put mi mjere tlak,težinu(vaganje),vaginalni pregled i uzv,i labaratorijski pregledaju mokraću.
Samo kaj to sve platim 660,00kn,pa mi nije baš svejedno.
Off topic,curke kd je vrijeme za prvi pregled u Vinogradskoj,u kojem tjednu,i dali da samo tražim od socijalnog ginića uputnicu za tam ili mora privatni ginić to sam preporučit? Hvala
Ponavljam pitanje
paprenjak is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2010., 01:11   #106
Quote:
kika78 kaže: Pogledaj post
Svaki moj pregled se sastoji od;

- pregleda mokraće (da li ima proteina u njoj)
- mjerenja tlaka
- vaganja (koliko dobivam na težini)
- UZV-a
- vaginalnog pregleda (provjera jesam li zatvorena)
tako izgleda i svaki moj pregled
ollie25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2010., 06:43   #107
meni nitko do sad nije radio vaginalni pregled?!...ne želi mi doktorica previše prčkat dolje...gledala mi je duljinu cerviksa vaginalnim ultrazvukom

e da...tek sam u 10tom tjednu, možda zato
simba is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2010., 08:12   #108
trudnoću vodim u trudničkoj ambulanti u Petrovoj
kontrolu imam svaka tri tjedna zbog tvinsića

-mokraća
-tlak
-vaganje
-mjerenje stomaka metrom
-slušanje otkucaja srca djece
-ručni prgled cerviksa
__________________
06.09.2010. stigle naše Lubavice
takomlada is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2010., 10:02   #109
Quote:
simba kaže: Pogledaj post
meni nitko do sad nije radio vaginalni pregled?!...ne želi mi doktorica previše prčkat dolje...gledala mi je duljinu cerviksa vaginalnim ultrazvukom

e da...tek sam u 10tom tjednu, možda zato
meni je vaginalni počela raditi tek oko 20tj
__________________
*٠•●♥Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ♥●•٠*... u svemu sad mogu naći nešto lipo i
reći "živote, dobar ti dan"...*٠•●♥Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ♥●•٠*
♥ Marin ♥
**Nela** is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2010., 11:26   #110
Quote:
paprenjak kaže: Pogledaj post
Ja idem na pregled u polikliniku Sunce,i svaki put mi mjere tlak,težinu(vaganje),vaginalni pregled i uzv,i labaratorijski pregledaju mokraću.
Samo kaj to sve platim 660,00kn,pa mi nije baš svejedno.
Off topic,curke kd je vrijeme za prvi pregled u Vinogradskoj,u kojem tjednu,i dali da samo tražim od socijalnog ginića uputnicu za tam ili mora privatni ginić to sam preporučit? Hvala
Kad ćeš na prvi pregled u bolnicu možeš i sama odabrati...
Ako hoćeš što kasnije, onda negdje sa 34tj. Da barem dva puta budeš na pregledu kod njih (iako, pred kraj trudnoće ideš češće na preglede, svaka dva tjedna ili svaki drugi dan pred kraj). Tako da imaš otvoren karton kod njih, kad dođeš na porod da te imaju sve tvoje podatke, i o tebi i o bebi.

Ja ću svom privatnom napomenuti da mi napiše da trebam od slijedećeg pregleda na preglede u bolnicu (za svaki slučaj) iako vjerujem da ti to socijalni da bez obzira na privatnika. Imaš pravo ići na preglede u bolnicu kad hoćeš.
__________________
Moja srećica.....
kika78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2010., 11:43   #111
Quote:
paprenjak kaže: Pogledaj post
Ja idem na pregled u polikliniku Sunce,i svaki put mi mjere tlak,težinu(vaganje),vaginalni pregled i uzv,i labaratorijski pregledaju mokraću.
Samo kaj to sve platim 660,00kn,pa mi nije baš svejedno.
Off topic,curke kd je vrijeme za prvi pregled u Vinogradskoj,u kojem tjednu,i dali da samo tražim od socijalnog ginića uputnicu za tam ili mora privatni ginić to sam preporučit? Hvala
Ja sam na prvi pregled u Vinogradskoj išla u 20 tjednu trudnoće i to me moja socijalna ginekologinja poslala na morfološki ultrazvuk
mjesec10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2010., 13:49   #112
ultrazvuk

ma vidi na šta sam naletila
http://www.roda.hr/tekstovi.php?Teks...D=147&Show=675
po ovome, ultrazvuk bi tribalo izbjegavat šta više!
Ladovina is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2010., 01:05   #113
Quote:
misiz S kaže: Pogledaj post
Evo mene u 14. tjednu - totalno zamrzila doktore i preglede i UZV i sve.
Peripetije s nuhalnim.
Da ne dužim - pričala sam baš s frendicom o pregledima pa me pita kad ti je idući - kažem ja ne znam - do godine
Meni su svi pregledi do sad bili samo UZV - osim na jednom gdje sam zamolila za vaginalni pregled zbog perzistentnosti smeđih flekica koje sam imala. I to je obavljeno.
Dakle nikakvo mjerenje tlaka, proteina (one neke navodne trakice s bojama), težina... Ništa - dođeš na UZV pogledaju bebu i to je to. I to svaka 4 tjedna

Što spada u redovan pregled i koliko često idete?
moj redoviti pregled je svakih mjesec dana:
- prije nego uđem kod Dr. sestra mi izmjeri tlak i izvažem se te mi upiše u knjižicu
- ulazim kod Dr. - prvo me pita kako se osjećam, jel ima bolova, svrbeži, peckanja bilo što što bi ona trebala znati...
-zatim me pogleda vaginalno prstima ( dali sam otvorena )
-do 14 tjedna mi gledala ultrazvuk vaginalno
-od tada mi gleda preko stomaka, samo kaže produktivan razvoj, plodne vode ima dovoljno, beba ima 10 cm i to je normalno za taj tjedan i rekla mi spol s 19 tjedana ali mi je za spol opet gledala vaginalnim ultrazvukom
- još me pitala imam li mačku, ne znam zašto, ja sam samo rekla da imam psa a ona na to kaže da pas nije opasan, zadnji put me opet pitala za mačku??

i to je to... i još s obzirom da sam bila nešto bolesna, kašljala sam mjesec dana bez prestanka dala mi Sumamed i pregled za 2 i pol tjedna umjesto mjesec dana

Ja zadovoljna! Doktorica je mirna i draga, ne priča previše a ono što kaže je umirujuće...

Zadnje uređivanje svijet27 : 18.06.2010. at 01:11.
svijet27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2010., 01:24   #114
Quote:
Ladovina kaže: Pogledaj post
Alo...? Onda, kad se počinje sa kontrolom mokraće? Kako ide ta shema? Mene to moj još nije tražija... u 17-om tjednu sam. Slijedeći pregled mi je u 20-om tjednu. Oću onda davat mokraću? Jel se može donit i iz kuće ili baš moram tamo? Ima li znalaca ovde?
pa meni je odmah na prvom pregledu sa 7 tjedana dala uputnicu za vađenje krvi, krvne grupe, i još neke nalaze za hepatitis isl i urina.
na drugom pregledu s 14 tjedana pregledala sve te nalaze i vidjela da urin pokazuje brojne bakterije te mi dala uputnicu za urin ali ovoga puta na mikrobiologiju da se vidi koje su bakterije u pitanju-nalaz je bio sterilan i to je to...

p.s. bas sam pročitala priču jedne žene u časopisu Bebe koja je rodila u Americi, piše da oni u Americi imaju samo jedan ultrazvuk u cijloj trudnoći!!!?? ako trudnoća nije komplicirana..
svijet27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2010., 01:33   #115
Quote:
paprenjak kaže: Pogledaj post
Ja idem na pregled u polikliniku Sunce,i svaki put mi mjere tlak,težinu(vaganje),vaginalni pregled i uzv,i labaratorijski pregledaju mokraću.
Samo kaj to sve platim 660,00kn,pa mi nije baš svejedno.
Off topic,curke kd je vrijeme za prvi pregled u Vinogradskoj,u kojem tjednu,i dali da samo tražim od socijalnog ginića uputnicu za tam ili mora privatni ginić to sam preporučit? Hvala
660 kn...jesus maria...pa čemu to??? moja socijana ginićka je puno bolja od privatnice kod koje ide moja kolegica iako privatnica ima i 3 d ultrazvuk i color dopler jer si to može priuštiti ali je baš neka nadrkana i smotana. ma meni je moja socijlana zakon, puno profesionalnija od ove privatnice. imajte povjerenja u socijalne giniće i ne bacajte novce, pa i oni su školovani doktori odgovorni za Vaš i bebin život....
svijet27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2010., 18:38   #116
A jeste li pregled nuhalnog nabora radile kod svoje-g gina ili ste išli u bolnicu ili privatno? Čitala sam da za to trebaju imati posebni certifikat tj dozvolu svjetske ili europske organizacije? Ja bih to napravila da budem smirenija. Jel moram tražiti od dr da me pošalje ili to automatski rade?
BTW idem na pregled u 13. tjednu. Kad prestaju vaginalni UZV, a počinju abdominalni???

tnx
annarella is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2010., 19:05   #117
Quote:
annarella kaže: Pogledaj post
A jeste li pregled nuhalnog nabora radile kod svoje-g gina ili ste išli u bolnicu ili privatno? Čitala sam da za to trebaju imati posebni certifikat tj dozvolu svjetske ili europske organizacije? Ja bih to napravila da budem smirenija. Jel moram tražiti od dr da me pošalje ili to automatski rade?
BTW idem na pregled u 13. tjednu. Kad prestaju vaginalni UZV, a počinju abdominalni???

tnx

Nuhu mi je provjeravala ginekologica kod koje i obično idem, mislim u 12 ili 13 tjednu.
Ona to radi rutinski u tim tjednima, za druge pretrage me pitala, ali sam ih odbila.
Ništa te ne košta pitati je hoće li ti to raditi.
Ne vjerujem da moraju imati neke posebne certifiklate, postupak je jednostavan, samo ultrazvukom izmjeri debljinu tog nabora na zatiljku. Moji dečki su imali oko 1 mm i znam da je to bilo o.k.
Mislim da mi je oko tog tjedna prestao i vaginalni ultrazvuk,
što je bio pravi spas, abdominalni je puno ugodniji i jednostavniji
Maslina is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2010., 19:28   #118
Preglede radim kod socijalnog gina i uglavnom ide ovako;

-svaka 4 tjedna ginekološki pregled da li sam zatvorena i prepipa mi trbuh
-vaganje i tlak
- razgovor sa ginom da li je sve u redu i da li me šta muči

- UTZ sam prvi radila sa 5 tjedana da se vidi je li se mrvica dobro smjestila, pa u 7 tjednu drugi utz da se vide otkucaji (to sam radila na Humanoj u Rijeci jer sam kod njih vođena zbog neplodnosti)
- u 12. tjednu sam radila utz kod svog soc. gina mjerenja bebe i nuhalnog nabora
- i sad sljedeći utz je u 22. tjednu


I naravno vadila sam kks, urin, toksoplazma i sve one ostale bolesti i rh faktor i krvnu grupu.
Lady of leisure is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2010., 22:17   #119
Quote:
annarella kaže: Pogledaj post
A jeste li pregled nuhalnog nabora radile kod svoje-g gina ili ste išli u bolnicu ili privatno? Čitala sam da za to trebaju imati posebni certifikat tj dozvolu svjetske ili europske organizacije? Ja bih to napravila da budem smirenija. Jel moram tražiti od dr da me pošalje ili to automatski rade?
BTW idem na pregled u 13. tjednu. Kad prestaju vaginalni UZV, a počinju abdominalni???

tnx
prvi pregled mi je bio u 7 tj a za sljedeći me naručila u 13tj i tada će mi i izmjeriti taj nuhalni,soc.ginićka
FIGICA is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2010., 23:22   #120
Quote:
annarella kaže: Pogledaj post
A jeste li pregled nuhalnog nabora radile kod svoje-g gina ili ste išli u bolnicu ili privatno? Čitala sam da za to trebaju imati posebni certifikat tj dozvolu svjetske ili europske organizacije? Ja bih to napravila da budem smirenija. Jel moram tražiti od dr da me pošalje ili to automatski rade?
BTW idem na pregled u 13. tjednu. Kad prestaju vaginalni UZV, a počinju abdominalni???

tnx
meni je to sasvim normalno napravio moj gin
on ima UZV i jednostavno je to izmjerio
meni on svaki put radi i vaginalni i abdominalni UZV jer preko vaginalnog vidi da li se otvaram i svaki put mi i to mjeri
ollie25 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:48.