Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.09.2014., 14:46   #1761
Molim pomoc...
Prije mjesec dana sam kupio tv lcd Phillips,nakon 3 tjedna pojavio se problem,programi su nestali sami od sebe.
Nazvao sam trgovinu,objasnio situaciju,dosli su po tv i odveli ga na servis.Na servisu su rekli da moraju promijeniti softver i plocu.Sto su i napravili.
Ponovno nakon 10 dana se pojavljuju problemi.Zanima me posto ne zelim vise da se tv vodi na servis,dali
imam pravo u trgovini gdje sam kupio tv,traziti novi ili povrat novca...????
Napominjem da sam prije nego je tv odnesen na servis trazio novi tv ili povrat novca,na to mi je receno da to nije moguce i da tv oni jedino mogu poslati na servis,sada se ponavlja ista situacija....!!!!
Sto mi je pametno ciniti...
pedola is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2014., 19:13   #1762
Može. (Zakon o obveznim odnosima, čl. 410. i 424.)
__________________
Nobody cares. Work harder.
Miss Hyde is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2014., 13:29   #1763
Question Reklamacija na istu stvar 3put? links

Dobar dan,ovako imam mobitel prestigio pap duo 4040 koji je kupljen u linksu u puli 03.2013 mobitel ima garanciju 24mj.
I prije neki dan mi se po 3put desava isti problem tjst. Zvucnici na mobitelu ne rade ali ako mob. Lupim lagano u drugu ruku,zvucnici prorade...vec sam reklamirao 2puta isti kvar i oba puta je promjenjena maticna.
1 put je bilo 2013g odnjeo sam im mob. Oni su ga prihvatili i odnjeli na servis,zamjenski nisu imali tako da sam koristio neko smece 1mjesec.ali su mi vratili mob koji je radio do nove godine pa opet isti problem...
2 put sam stvarno imao probleme sa servisom ovako...opet mi zvucnici nisu radili par dana zvao sam ih da vidim dali imaju zamjenski mobitel da nebi bio opet bez 1mj.rekli su da ce me kontaktirati kada ga budu imali.u medu vremenu mi je mob pao i napuknuo je ekran(samo plastika jedna crta)odnjeo sam im mob oni su mi dali zamjenski.nakon 2tjedna dobio sam poziv sa servisa i rekli su mi da za 300kn mi mogu promjeniti ekran,odbio sam jer mob star ne vrijedi puno...nakon par.tjedna dolazi mi mail da je mob popravljen.dodem ja u links i mob nije popravljen kao zbog pada maticna ostecena.ali naravno da sam platio 300kn bi ga bili popravili.nakon prepiranja sa djetnicima mobitel je opet poslan na servis popravili su zvuk i ekran i ja sam platio 300kn za ekran.

I sad prije par dana opet isti problem,neznam bas zakon o tome pa vas molim za.pomoc.
Oni su mene nagu***i zasto sada nebi ja njih.
Dali imam pravo traziti drugi mobitel ako vec treci put imam isti kvar? Tjst 4.
erosusic is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2014., 13:47   #1764
Molim pomoc,
nemam bas vremena citati cijelu temu, jer trebam reagirati sto prije, pa molim dobru dusu za pomoc i savjet.
pokvari nam se espresso aparat, muz ode po novi, i kupi neki boschov koji mu je prodavacica nahvalila kao da je od zlata, na akciji, super stvar, blablabla...
donese , skuhamo par kava od kojih je svaka bila bljuva, sve, samo ne espresso. Niti je vruca (nije ni ledena), niti je ukusna, uglavnom aparat je totalni promasaj, a skupo je placen.
Jel postoji zakon koji regulira nezadovoljstvo kupca sa kupljenom tehnikom???
Bili smo u ducanu, pitali, odbili su naravno zamjenu, rekli da aparat treba na servis, voditeljica se zakacila na nasu izjavu da kava nije vruca, pa tvrdi da nesto nije u redu s njim. Istrazivajuci po netu, saznam, da to nije neobicno za automatske espresso aparate, jer tehnicki nisu napravljeni da zagriju toliko vodu i da proizvedu potrebni pritisak za espresso.
Uputili nas, da se zalimo direktno boschu.
Imali tu kakve sanse ista napraviti, ili se moramo pomiriti s tim da smo dali jednu placu za smece???
MaryG is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2014., 15:22   #1765
Quote:
Katrin kaže: Pogledaj post
Obveza trgovca

Članak 5.

(1) Trgovac je dužan potrošaču ispuniti ugovor u skladu s odredbama ovoga Zakona i propisima obveznog prava.
(2) Trgovac je dužan, na zahtjev i prema izboru potrošača, proizvod koji ima nedostatak zamijeniti novim ispravnim proizvodom ili mu vratiti iznos plaćen za taj proizvod, odnosno sniziti cijenu ili, uz suglasnost potrošača, otkloniti nedostatak na proizvodu.
(3) Trgovac je u slučaju nedostatka kod obavljene usluge dužan, na zahtjev potrošača, vratiti iznos plaćen za tu uslugu, sniziti cijenu usluge ili otkloniti nedostatak obavljene usluge.
(4) Potrošač može u slučaju iz stavka 2. i 3. ovoga članka zahtijevati povrat plaćenog iznosa samo ako je prethodno dao trgovcu primjereni rok za ispunjenje ugovora.
(5) Nedostatak na proizvodu, odnosno obavljenoj usluzi, kada je to nužno, dokazuje se vještačenjem u za to ovlaštenim ustanovama ili uz pomoć ovlaštenog sudskog vještaka, a troškove vještačenja snosi potrošač ili trgovac, ovisno o rezultatu vještačenja.

ok, a kakve sad veze ima vjestacenje? ti ni sam ne znas sto bi
ima li ovo boldano veze sa mojim slucajem, ili se samo odnosi na robu kojoj jamstvo nije regulirano od trgovca???

Molim za odgovor, ne mogu bas cijelu temu citat, na poslu sam, a trebam javiti trgovcu, dali zelim da salje na servis ili ne.
MaryG is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2014., 11:24   #1766
Evo primjera iz prakse, dakle slučaj se zaista dogodio (Interspar - King Kros)

Kolega posla je kupio TV i pri tom zaboravio napomenuti da ga želi uzeti preko R1. Nakon par dana otišao je na informacije u trgovinu gdje je kupio proizvod objasnio da je zaboravio R! i da moli da mu ga izdaju. Naravno otpor prodavača je bio logičan pa je kolega smislio taktiku da će sad vratiti TV (jer nije prošlo tjedan dana) i da mu daju novce jer nije zadovoljan proizvodom te će sa istim novcima kupiti novi. Problem nakon toga riješen u 3 minute.

Eto uživajte.
knedlaugrlu is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2014., 11:36   #1767
Jedino ako je kupio online... i ako trgovci ne znaju svoja prava
__________________
Do not approach me unannounced – especially while I am eating!
the.elles.d is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2014., 12:58   #1768
T

Quote:
the.elles.d kaže: Pogledaj post
Jedino ako je kupio online... i ako trgovci ne znaju svoja prava
Dakle, kod mene nista?
__________________
The best days in my life have been spent on the beach.
sijandraffm is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2014., 13:05   #1769
Ako nije kupnja na daljinu (izvan prodajnog mjesta) i povrat unutar 14 dana, onda je sve dobra volja trgovca.
S obzirom da bi uzeli još jeftiniji proizvod, teško da će vam izaći u susret.
__________________
Do not approach me unannounced – especially while I am eating!
the.elles.d is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2014., 13:31   #1770
Quote:
the.elles.d kaže: Pogledaj post
Ako nije kupnja na daljinu (izvan prodajnog mjesta) i povrat unutar 14 dana, onda je sve dobra volja trgovca.
S obzirom da bi uzeli još jeftiniji proizvod, teško da će vam izaći u susret.

Hvala na brzom odgovoru.
Nije kupnja na daljinu, ali je povrat unutar 14 dana, ili oba uvimeta moraju biti ispunjena?
__________________
The best days in my life have been spent on the beach.
sijandraffm is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2014., 13:50   #1771
Quote:
MaryG kaže: Pogledaj post
Molim pomoc,
nemam bas vremena citati cijelu temu, jer trebam reagirati sto prije, pa molim dobru dusu za pomoc i savjet.
pokvari nam se espresso aparat, muz ode po novi, i kupi neki boschov koji mu je prodavacica nahvalila kao da je od zlata, na akciji, super stvar, blablabla...
donese , skuhamo par kava od kojih je svaka bila bljuva, sve, samo ne espresso. Niti je vruca (nije ni ledena), niti je ukusna, u glavi vnom aparat je totalni promasaj, a skupo je placen.
Jel postoji zakon koji regulira nezadovoljstvo kupca sa kupljenom tehnikom???
Bili smo u ducanu, pitali, odbili su naravno zamjenu, rekli da aparat treba na servis, voditeljica se zakacila na nasu izjavu da kava nije vruca, pa tvrdi da nesto nije u redu s njim. Istrazivajuci po netu, saznam, da to nije neobicno za automatske espresso aparate, jer tehnicki nisu napravljeni da zagriju toliko vodu i da proizvedu potrebni pritisak za espresso.
Uputili nas, da se zalimo direktno boschu.
Imali tu kakve sanse ista napraviti, ili se moramo pomiriti s tim da smo dali jednu placu za smece???
Kvotam sebe. Moze li netko pomoci molim vas!
MaryG is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2014., 20:45   #1772
Quote:
sijandraffm kaže: Pogledaj post
Hvala na brzom odgovoru.
Nije kupnja na daljinu, ali je povrat unutar 14 dana, ili oba uvimeta moraju biti ispunjena?
Oba uvjeta.
Quote:
MaryG kaže: Pogledaj post
Kvotam sebe. Moze li netko pomoci molim vas!
Treba prvo vidjeti je li ispravan, a ako je probati s njima fino dogovoriti zamjenu, ne svađati se.
Old Iggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2014., 13:07   #1773
Kod nas se slucaj sa apartom za kavu zakomplicirao, pa jos jednom molim za pomoc.
Dakle, aparat, je poslan na servis, tamo je utvrdeno da je ispravan, ali i dalje pravi mlaku kavu, i sto je jos gore, sad smo utvrdili da ima jos jedan nedostatak. Prijavili smo to telefonski trgovcu, i receno nam je da ce se aparat ponovo slati na servis.
Sto da radim, aparat je kupljen prije 3tjedna,ne moze se koristiti, i sad opet treba na servis.
Kome mogu napisati neki prigovor, trazit povrat novca, bilo sto? Pa nije moguce da oni imaju pravo novi proizvod stalno slati na servis, ako su vec utvrdili da je ispravan.
MaryG is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2014., 14:01   #1774
Ovdje je najveći problem što ti tvrdiš da je aparat neispravan, a servis da je ispravan. Po meni, ovo neće ići bez vještačenja.
Mephisto is online now  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2014., 15:02   #1775
1.10. kupio garažna vrata - plaćanjem na rate, dostava je trebala biti u roku 7 dana.
Dakle, prošlo je 15 dana, jedna rata im je već uplaćena, da bi me danas zvali i obavijestili da su im zadnja vrata, namijenjena meni - oštećena.
Što činiti ako ne ponude sutra (idem u izvidnicu) nekakvo smanjenje cijene (ako vrata nisu previše oštećena, te da su funkcionalna)? Koje mogućnosti imam? Hvala.
Zokisan is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2014., 12:27   #1776
Update: vrata su previše oštećena, nemaju drugih, nece ih ni imati više.
Nude vraćanje punog iznosa u gotovini, s tim da ja nastavim plaćati preostale rate putem kartice.
Zokisan is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2014., 07:48   #1777
Quote:
Zokisan kaže: Pogledaj post
Update: vrata su previše oštećena, nemaju drugih, nece ih ni imati više.
Nude vraćanje punog iznosa u gotovini, s tim da ja nastavim plaćati preostale rate putem kartice.
I gdje je tu tvoj problem?
__________________
Angry Unpaid Hooker !
SuperQueer is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2014., 08:20   #1778
U tome - da je meni do love, ne bi ni kupovao vrata. Meni je do vrata.
Našao sam vrata, dogovorio majstora za postavljanje, dogovorio majstora za žbukanje garaže. Čekao dva tjedna, sve dok prodavači nisu "namirili" svoje ljude i meni ostavili zadnja neupotrebljiva vrata. Jeb.š rok od 7 dana? Dok nadjem nova vrata i opet organiziram sve (jer ljudi rade i drze do svoje riječi) - eto prave jeseni i odgadjanja svega do proljeća. Novci su najmanji problem, na sreću.
Zokisan is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2014., 08:26   #1779
Quote:
MaryG kaže: Pogledaj post
Kod nas se slucaj sa apartom za kavu zakomplicirao, pa jos jednom molim za pomoc.
Dakle, aparat, je poslan na servis, tamo je utvrdeno da je ispravan, ali i dalje pravi mlaku kavu, i sto je jos gore, sad smo utvrdili da ima jos jedan nedostatak. Prijavili smo to telefonski trgovcu, i receno nam je da ce se aparat ponovo slati na servis.
Sto da radim, aparat je kupljen prije 3tjedna,ne moze se koristiti, i sad opet treba na servis.
Kome mogu napisati neki prigovor, trazit povrat novca, bilo sto? Pa nije moguce da oni imaju pravo novi proizvod stalno slati na servis, ako su vec utvrdili da je ispravan.
Posaljite trgovcu pismenu reklamaciju, mora odgovoriti u roku 2 tjedna. Iza toga, ukoliko niste zadovoljni odgovorom, mozete pozvati inspektorat koji prisili trgovca da postuje vasa prava kao kupca. Dakle kao sto je vec gore navedeno...
Angelbyu is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2014., 10:47   #1780
jel imam pravo na povrat novca ukoliko nisam zadovoljan sušilicom koju sam kupio prije godinu dana?

ima garanciju 5 godina i nova sad košta samo 100kn manje nego prošle godine kad sam ju kupio
hitno11 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:03.